Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

:)

 

3MLGdoo.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz litości człowieku!!! Zegarek i fota super!!

Dzięki ^_^ Mówiłem, nie sprzedawaj!  :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi też o proporcje. Przy większej kopercie Monaco czy 42 mm Autavii można z tym żyć. Przy 39mm możemy wylądować w rejonach absurdu dotąd zarezerwowanych dla 40 mm Luminorów ( bynajmniej nie duo )

Zgadzam się, Monaco jest wysokie, ale proporcje są zachowane.

 

Zgadza sie, cienszy byly zgrabniejszy. Patrze jeszcze na starsze referencje http://www.vintageheuercarrera.com/ i koperta wizualnie ciensza w manualu, ale za to plastic grubszy :D.

Ooo fajna strona, dzieki

 

Dzięki ^_^ Mówiłem, nie sprzedawaj! :D

Mówiłeś i teraz nie raz pomyśle o tym zegarku jak podchodzę do boxa z zegarkami... że już go tam nie ma.

 

I jest dobry zestaw :)

 

Dopasowanie jest Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vander prosiak świetny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim żywiole biggrin.png

post-92718-0-04195100-1579682508_thumb.jpg

 

Co prawda takie "samochody" raczej nie startowały w wyścigu Carrera Panamericana w Meksyku ale środowisko chyba pasuje smile.png

post-92718-0-47118500-1579771932_thumb.jpg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już po pierwszej przymiarce. Myślałem ,że będzie sporo za duży a jest w sam raz - taka miła niespodzianka. Niestety niespodziewane wydatki przesunęły zakup o jakiś czas ale co się odwlecze to....

Martwi mnie tylko trochę to zapięcie na pasku, wydaje się, że za chwilę się odepnie, ale w salonie zapewnili mnie , że nie będzie się odpinać. Co prawda wolałby na bransolecie (nie bardzo lubię paski, choćby były nawet z krokodyla), ale Pan w salonie pocieszył mnie , że bez problemu zamówią dla mnie specjalnie, ciekawe tylko za ile ?  :rolleyes:

Suma summarum jestem zadowolony. Miałem niesłuszne, jak się okazało obawy, że będzie za duży, ale nadgarstek 18 cm daje radę.

post-106551-0-39902800-1579899971_thumb.jpg

post-106551-0-50376200-1579899986_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już po pierwszej przymiarce. Myślałem ,że będzie sporo za duży a jest w sam raz - taka miła niespodzianka. Niestety niespodziewane wydatki przesunęły zakup o jakiś czas ale co się odwlecze to....

Martwi mnie tylko trochę to zapięcie na pasku, wydaje się, że za chwilę się odepnie, ale w salonie zapewnili mnie , że nie będzie się odpinać. Co prawda wolałby na bransolecie (nie bardzo lubię paski, choćby były nawet z krokodyla), ale Pan w salonie pocieszył mnie , że bez problemu zamówią dla mnie specjalnie, ciekawe tylko za ile ?  rolleyes.gif

Suma summarum jestem zadowolony. Miałem niesłuszne, jak się okazało obawy, że będzie za duży, ale nadgarstek 18 cm daje radę.

 

Pan się naprawdę nie martwi o zapięcie, nie odepnie się. Mam podobne w Monzy i nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Co do bransolety i jej kosztu to prosz:

https://www.authenticwatches.com/mostbrba.html

Osobiście jednak uważam, że jak Monaco to tylko pasek.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zaproponowali za bransoletę 300 f - nówka sztuka, nie śmigana.

 

Można lóknąć na chrono24 lub ebaje czy amazon. Podejrzewam jednak, że za nową cena będzie podobna lub w widełkach zawierających tę cenę.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Monaco. Zapięcie nigdy nie odepnie Ci się samo.

Ba bransolecie wygląda rewelacyjnie. Miałem Maćka na ręce. Kosmos.

Z tego co wiem ta referencja nie wychodziła na bransolecie. Bransoleta jest z poprzedniego modelu.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zapiecie jest równiez w Aquaracerze, działa idealnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Carrerze również jest takie zapięcie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co prawda takie "samochody" raczej nie startowały w wyścigu Carrera Panamericana w Meksyku ale środowisko chyba pasuje

A powiedz mi, czy w tej Carrerze Calibre 5 (to chyba WAR201) jest nałożony jakiś AR na szkle, wewnętrzny lub/i zewnętrzny?

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gruby2000 który bardziej Ci się podobał na żywo cal 11 czy Heuer 02 ?

Kształt i grubość koperty chyba nieznacznie się różnią. Kolorystycznie bardziej podoba mi się heuer 02 - niebieski jest intensywny, nie taki mdły jak w cal 11. Patrząc jednak na historię Cal 11 bardziej do mnie przemawia. Pomimo większych odchyłek Cal 11 chyba jednak na ten się zdecyduję tym bardziej ,że nie noszę jednego zegarka dłużej niż kilka dni pod rząd

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kilku zegarkach olałbym zupełnie kilka sekund różnicy w ciągu tych kilku dni.

Decydowałby wyłącznie wygląd ( tarcza i pasek ) i komfort ( układ koronek) oraz klimat ( współczesna wariacja vs nawiązanie do oryginału)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiejś niezbyt dalekiej przyszłości planuję oddać swojego 844.5 (czyli TH Pro "tysiączkę) do serwisu na przegląd, czyszczenie i lekką regulację chodu. Myślę też jednak o apgrejdzie lumy (oryginalna prawie nie pracuje, mimo że dobrze jeszcze wygląda, a ja kocham lumę C3) i ewentualnie o wymianie szkiełka, bo to minerał i ma trochę rysek. Nie sądzę, aby coś takiego załatwił mi kompleksowo jeden zegarmistrz (chociaż może?), ale czy możecie mi polecić kogoś dobrego do przeglądu 35-letniego Taga (na starym mechanizmie ETA) oraz kogoś, kto robi takie upgrade? Jestem w Warszawie, ale w razie czego odległość nie jest istotna, ważna jest dobra usługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumy bym nie ruszał. "Zniszczysz" tarczę. Szkło również zostawiłbym oryginalne. Najwyżej lekką polerkę bym zrobił jak bardzo mocno porysowane. Wolałbym mieć w oryginaljym stanie taki zegarek. Ale to ja.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, czy w tej Carrerze Calibre 5 (to chyba WAR201) jest nałożony jakiś AR na szkle, wewnętrzny lub/i zewnętrzny?

Wg specyfikacji jest dwustronny. Ale nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Refleksów zbytnio faktycznie nie łapie więc chyba jest :)

Zewnętrzny wyjdzie jak rysę złapie, na razie nie zauważyłem :)

I tak to WAR201B-1, gdzieś było co to -1 znaczy ale nie pamiętam.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji jest dwustronny. Ale nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Refleksów zbytnio faktycznie nie łapie więc chyba jest :)

Zewnętrzny wyjdzie jak rysę złapie, na razie nie zauważyłem :)

I tak to WAR201B-1, gdzieś było co to -1 znaczy ale nie pamiętam.

Dzięki za info.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8d8f35deb4396e29a779d5f0e27b90a3.jpg

 

Dziś tag


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.