Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Z przymróżeniem oka, bo znaczenie ma rowniez  różnica  temperatur   (   upał latem na plaży - dużo chłodniejsza woda) i jej wpływ na uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy automat, dość długo na niego chorowałem i zachęcony rabatem, postanowiłem sprawić sobie prezent przed świetami, jestem z niego zadowolony, chociaż mógłby być troszkę mniejszy na moją małą łapę, a wy co sądzicie?

Mierzyłem identyczny model z niebieską tarczą i muszę przyznać, że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Nie kupiłem jedynie dlatego, że nie przepadam za bardzo za subsekundą.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na ile poważnie należy traktować deklarację wodoszczelności 200 m w chronografie CN1110 ? Przyciski nie są zakręcane, koronka pewnie też. Poważny producent nie powinien robić takiej poduchy ...

Nie miałem tej wersji w ręce, jednak raczej ma zakręcana koronkę. I jeżeli uszczelki są ok to ma WR 200 m.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem identyczny model z niebieską tarczą i muszę przyznać, że zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Nie kupiłem jedynie dlatego, że nie przepadam za bardzo za subsekundą.

Powiem Ci szczerze, że też wolałbym bez subsekundy ale go niestety nie mieli. Był tylko mój oraz z niebieska tarczą.

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-formula-1-52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RACZEJ zakręcana i JEŻELI USZCZELKI SĄ OK - no właśnie o to się pytam, o tą wodoszczelność. Taki mądry to jestem bez forum.

Edit: oczywiście nie chodzi mi o jakość uszczelek w konkretnym egzemplarzu, tylko czy coś wiecie na temat rozwiązań technicznych, tzn. czy informacja 200m nie jest na wyrost.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu werku Heuer 02 - rewelacja! :)

 

Ciekawe, czy u innych właścicieli zegarków z tym mechanizmem wyniki będą zbliżone.

 

Zaintrygowało mnie Twoje pytanie młody człowieku. Co prawda właściciel ten sam ale postanowiłem sprawdzić jak ma się regularny, nie limitowany, wariant zegarka Heuer Autavia z teoretycznie tym samym mechanizmem w podobnym wieku co testowana wcześniej limitka. ( poniżej 2 lat)

Do porównania użyłem limitki Chopard Mille Miglia Race edition z 2014 roku. Nigdy nie serwisowany werk to modułowe chrono ( DD) w chopardowej wesji ETA 2894-2 ( oparte na ETA 2892) z certyfikatem chronometru.

Metoda ta sama - dwie doby noszenia ze zmianą ręki. Dokręcenie, odłożenie i obserwacja odchyłek i rezerwy do zatrzymania mechanizmów.

Po 24 godzinach noszenia A (-2) Ch (-3)

Po 46 ( musiałem iść do pracy ;-) A (-4) Ch (-3) - dokręcone i odłożone

Po 70 od początku testu A (-6) Ch (-3)

Po 94 od początku testu A ( -8) Ch zatrzymał się po 46 godzinach ( vs deklarowane 38 ) z odchyłką (-3)

po 118 A (-8) , mechanizm przestał pracować po 92 godzinach od dokręcania vs deklarowane 80 rezerwy .

Także drugi werk 02 wypadł gorzej niż ten z limitki - może dla Jacka Heuera regulują je lepiej ;-)

Za to przyjemnym rozczarowaniem była postawa Choparda który mimo 5 lat bez serwisu utrzymał 3 sekundy odchyłki do końca testu. Zasłużył w najbliższym czasie na przegląd.

post-55792-0-97651400-1578957109_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

W Dubaju trwa "LVMH Watch Week”, pokazali nową Carrerę z okazji jubileuszu marki.

 

13-SP-LVMHWATCHES-COMBO-super-Jumbo.jpg

"160th Anniversary Silver Limited Edition"

39mm case, stainless steel.
Heuer-02 movement.
LE of 1,860 pieces
$6450 MSRP (US)
Perhaps May delivery

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wygląd, dobry rozmiar :) Tylko to nie powinna być limitka, a normalna pozycja w ofercie.

 

Ciekawe czy jest to render, czy może zdjęcie prototypu - coś jest nie tak z indeksem na godz. 6 :

 

H0xhdTt.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowało mnie Twoje pytanie młody człowieku. Co prawda właściciel ten sam ale postanowiłem sprawdzić jak ma się regularny, nie limitowany, wariant zegarka Heuer Autavia z teoretycznie tym samym mechanizmem w podobnym wieku co testowana wcześniej limitka. ( poniżej 2 lat)

Do porównania użyłem limitki Chopard Mille Miglia Race edition z 2014 roku. Nigdy nie serwisowany werk to modułowe chrono ( DD) w chopardowej wesji ETA 2894-2 ( oparte na ETA 2892) z certyfikatem chronometru.

Metoda ta sama - dwie doby noszenia ze zmianą ręki. Dokręcenie, odłożenie i obserwacja odchyłek i rezerwy do zatrzymania mechanizmów.

Po 24 godzinach noszenia A (-2) Ch (-3)

Po 46 ( musiałem iść do pracy ;-) A (-4) Ch (-3) - dokręcone i odłożone

Po 70 od początku testu A (-6) Ch (-3)

Po 94 od początku testu A ( -8) Ch zatrzymał się po 46 godzinach ( vs deklarowane 38 ) z odchyłką (-3)

po 118 A (-8) , mechanizm przestał pracować po 92 godzinach od dokręcania vs deklarowane 80 rezerwy .

Także drugi werk 02 wypadł gorzej niż ten z limitki - może dla Jacka Heuera regulują je lepiej ;-)

Za to przyjemnym rozczarowaniem była postawa Choparda który mimo 5 lat bez serwisu utrzymał 3 sekundy odchyłki do końca testu. Zasłużył w najbliższym czasie na przegląd.

Taki młody to ja już nie jestem. A kolejne wyniki równie interesujące.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, tak jak  i model z 2015.

 

Mnie bardziej podoba się z 2015. Dużo bardziej.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej podoba się z 2015. Dużo bardziej.

Szkoda że w ręku daje odczucie „ taniości”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fotki ten z 2015 lepiej wypada w proporcjach bo ten nowy proporcje na tarczy ma zachwiane dla mnie.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy rozmiarze 39 i trzech tarczkach trochę ciasnawo na tarczy. Takie mam przynajmniej wrażenie.

Do tego kolorystyka tego starszego jakby ciekawsza - ale to może dlatego, że pandy mi się podobają. Aż dziw, że jeszcze nie mam :(

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Do tego kolorystyka tego starszego jakby ciekawsza - ale to może dlatego, że pandy mi się podobają. Aż dziw, że jeszcze nie mam :(

Mam tak samo.

Nawet leży Maćka na bazarku piękna panda.

Którą bije na głowę oba te modele.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość może ostudzić Twój zapał

Niestety masz racje. Ta grubość nie idzie w parze z charakterem tego zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrery chrono same w sobie  są grube, dla porownania 41 mm z cal 16.

 

post-95072-0-19932900-1579194209_thumb.jpg

post-95072-0-36233300-1579194336_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość może ostudzić Twój zapał

Co za bekon.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrery chrono same w sobie są grube, dla porownania 41 mm z cal 16.

 

Upasłych zegarków się nie boje bardziej mi chodziło o to, że zegarek aspirujący do „retrolooku” jednak powinien być trochę cieńszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś godziny do powrotu Franza Maurera odlicza Tag Heuer Carrera ;)

 

 

post-110076-0-60246800-1579249067_thumb.jpg

Edytowane przez Deathcoil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upasłych zegarków się nie boje bardziej mi chodziło o to, że zegarek aspirujący do „retrolooku” jednak powinien być trochę cieńszy.

Chodzi też o proporcje. Przy większej kopercie Monaco czy 42 mm Autavii można z tym żyć. Przy 39mm możemy wylądować w rejonach absurdu dotąd zarezerwowanych dla 40 mm Luminorów ( bynajmniej nie duo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upasłych zegarków się nie boje bardziej mi chodziło o to, że zegarek aspirujący do „retrolooku” jednak powinien być trochę cieńszy.

Zgadza sie, cienszy byly zgrabniejszy. Patrze jeszcze na starsze referencje http://www.vintageheuercarrera.com/  i koperta wizualnie ciensza w  manualu, ale za to  plastic grubszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.