Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Recommended Posts

Ale to aż 8 dni wiec rewelacyjnie bo wychodzi nieco ponad 4s /dobę

Zauważyłem ze im częściej się nosi tym dokładniej wskazuje zegarek czas ale tym to Ameryki nie odkrywam wiadomo smary lepiej są rozprowadzane rotor tez lepiej nakręca itp. Nie masz co się martwić przeciez to prawie jak dla COSC

nie, nie, absolutnie się tym nie martwię ale wiesz, jak się prawie całe dotychczasowe życie kwarca nosiło to na taką odchyłkę człowiek zwraca uwagę jak na pierwszą rysę na nowym aucie ;-)

szczęśliwi posiadacze takich PAMów - brak wskazówki sekundowej i indeksów minutowych :-) może kiedyś...

Panowie i Panie mam pytanie.

Szukam dalej odpowiedniego Taga dla siebie.

Na OLX jest Pan który oferuje interesujący mnie model.

https://www.olx.pl/oferta/tag-heuer-aquaracer-CID87-IDpyuNh.html

Zegarek jest podobno z 2008 - 2010 roku.

Nie ma żadnej dokumentacji.

Wszystko podobno chodzi dobrze.

Zdjęć profesjonalnych nie chce zrobić albo nie może i zostają tylko te.

Ostateczna cena która mi zaproponował to 2500 tys. Co mnie zszokowało, ze taki upust.

Czy mogę się nadziać na podróbę? I czy warto 10 letni zegarek za ta cenę brać? Ogólna jego ocena to 7/10.

No ja bym nie kupił, zresztą to lombard na dodatek, zegarek wygląda na dość znoszony, a pisanie, że nie może lepszego zdjęcia zrobić to bujda i tyle. Uważaj ! To profesjonalny sprzedawca więc tłumaczeie, że nie ma czym zrobić jest bez sensu, myślę, że obnażyłoby dobre zdjęcie prawdę, i odarłoby ten zegarek z tej "cudowności" wolałbym Tissota kupiś w świetnym stanie z val 7750 za podobne pieniądze, a widziałem ostatnio i sam się zastanawiałem mocno, bo zegar był sprzed ładnych paru lat a nowy ze sklepu we Włoszech, kupiłem tam za to inny w b. dobrej cenie, i na pewno taki z Val 7750 za niecałe 4 tys by się kupiło, a zegar zupełnie nowy i ładny, Tak czy owak ja za to to nie zapłaciłbym tyle, a lubie wydawać na zagarki i to całkiem spore pieniądze

Ale to bodajże najdroższy Tag w historii  :blink:  chyba, że cena obejmuje wyłączne prawa do znaku handlowego  :D

btw. nie jest to ładny egzmeplarz.

Jak to mówi moja babcia, szkłem się d!@y nie da utrzeć;)

Tag to musi być Tag, albo chociaż Heuer ;) if you know what I mean.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

W sprawie dokładności chodu - link calibre 16 CAT2015, ustawiony 01.04.18 odczyt dzisiaj tj. 08.04.18; +16 sek.

Jeśli to coś pomoże to dodam tylko, że zegarek noszony jest raczej sporadycznie, powiedzmy co 1-1,5 miesiąca przez okres kilku tygodni. W okresie bezczynności leży w pudełku na zegarki tarczą do góry a kiedy jest noszony odkładam go koronką do góry.

Edited by souls_hunter

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Czy Carrera Calibre 16 CV2A12 występował  z 7750 Valjoux? Czy ten mechanizm jest taki sam jak ETA 7750 i SW500?

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Calibre 16 to jest Eta/SW.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

dziękuję...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Eta/Sellita w wersji Elaboré.

Czyli balans niklowy, sprężyna naciągu Nivaflex NO, włos Nivarox1 i jeszcze trochę różnic w stosunku do wersji Top.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

wracając do kwestii odchyłki dobowej to aktualnie mój TH AR 500m ma -35s licząc od 27.03 godz. 1200 do dnia dzisiejszego godz. 1200... tak więc dużo gorzej niżeli to ostatnio przedstawiłem... ale! zegarek przez ostatni tydzień w czasie nie noszenia odpoczywał leżąc szkłem do góry, wcześniej leżakował na koronce, więc może faktycznie to jak odkładamy zegarek ma znaczenie? od dziś przez kolejny tydzień będzie odkładany na koronkę to zobaczymy jak będzie. Pozdrawiam.

wracając po tygodniu do powyższego wpisu, TAG aktualnie ma na minusie -21s co daje srednio na dobę -2,6s przy odkładaniu zegarka koronką do dołu... ciekawe...

Witam Miłośników Taga.

Swojego pierwszego zamówiłem wczoraj i do przyszłego piątku powinien być, jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie.. i właśnie, tutaj zaczynają się moje wątpliwości.

Zamówiłem Tag Heuer Aquaracer 300M.

post-88761-0-58611400-1523700482_thumb.jpg

Dokładnie taki tylko na bransolecie.

Wczorajszej nocy, nie będąc pierwszej świeżości ;D zacząłem przyglądać się swojemu wymarzonemu czasomierzowi.

I dostrzegłem pewną zależność, mianowicie kolor ostatniej linijki tekstowej na tarczy ¨300m / 1000ft¨ występuje albo w kolorze białym, albo w kolorze żółtym.

I wydaje mnie się, ze na 99% jest to zależne od wielkości zegarka.

Biały tekst to wersja mniejsza 41mm a żółty to wersja 43mm.

post-88761-0-13343200-1523700797_thumb.jpg

post-88761-0-03983700-1523700811_thumb.jpg

post-88761-0-56392200-1523700833_thumb.jpg

Nie ma znaczenia, czy występują na pasku, gumie, bransolecie.

Nie ma znaczenia z jakiego materiału jest bezel, czy ceramiczny czy stalowy i jakiego koloru.

Jedyne czego nie wiem, to kwestia mechanizmu.. może ma to wpływ w zależności czy jest eta czy sellita, ale teraz podobno ładują już tylko sellite.

A moja bolączka jest taka, ze w ofercie, którą kupiłem zegarek na zdjęciu ma białe napisy, a w specyfikacji sprzedawca zaznaczył 43mm.

Nie wiem czego się spodziewać. Sprzedawca z Chrono24 z Barcelony , zaufany i od 2014 roku na stronie.

Juz napisałem maila, ze 41 mm jest za male, i jeśli popełnił ten błąd to niech mi w ogole go nie wysyła i odda kasę :D

Pytanie do Was.

Mam trafne spostrzeżenia, czy totalnie nie ma na to reguły i te kolorki występują losowo jak im się zachce.?

Hola!

z tego co zaobserwowałem u innych sprzedawców to z żółtym napisem są te 43mm... niemniej w Twoim przypadku wiążący jest zapis że sprzedawany zegar ma właśnie 43mm więc luz...

Jeśli znasz nr referencyjny, to masz odpowiedź. Być może z niedbalstwa załączone było niewłaściwe zdjęcie lub render.

Co-Axial

Skonczylo sie na tym, ze czekam az Ch24 zwroci mi kase, bo sprzedawca jeszcze jej nie dostal.

Natomiast sam sprzedawca popelnil blad, wystawiajac zegarek 41mm i zaznaczajac, ze jest to wieksza wersja 43mm.

Jeszcze jakby tego bylo malo dostalem fotke, ze zegarek ma 42mm i czy wciaz jestem zainteresowany.. haha - troche to niekompetente z ich strony, biorac pod uwage ze sa tylko dwie wersje 41 i 43mm.b0b64a059e4d072f22397540e938e6f1.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edited by cubano

Hola!

nie no, błąd pomiaru ;-) niemniej widać po zdjęciu iż jest to wersja bez żółtej dolnej linii, zatem domniemać trzeba że to 41mm...

Ciemne strony Chrono24. A policzyleś o ile taniej wyszedłby Cię ten Tag z Chrono po opłatach za Trusted checkout i wysyłce kurierem oraz (jeśli przewalutowałeś przelew ze złotówek na euro) przewalutowanii w stosunku do Kruka, Jubitomu itp?? Może gra nie warta świeczki???

Ciemne strony Chrono24. A policzyleś o ile taniej wyszedłby Cię ten Tag z Chrono po opłatach za Trusted checkout i wysyłce kurierem oraz (jeśli przewalutowałeś przelew ze złotówek na euro) przewalutowanii w stosunku do Kruka, Jubitomu itp?? Może gra nie warta świeczki???

Szczerze to nie wiem nawet, jaka jest i ze w ogole jest oplata za trusted checkout.

Zobaczymy ile mi zwroca ;) Dostalem juz maila, ze zakup anulowany i maja 48h na zwrot pieniedzy.

Co do cen, to placilem w euro, bo zegarek z Barcelony , tak wiec ok 600km ode mnie.

Cena za nowy 2400€.

Tego mieli za 1600€, a zaoferowali po negocjacjach 1500€, takze znaczna roznica wzgledem nowego.

Na Ch24 jest jeden ze sttutgartu za 1700€ , ale nowy..Poczekam na zwrot kasy i chyba wezme tego. 200€ doplaty za nowy, wydaje mnie sie ze warto.. Zdecydowalem sie na uzywke bo zalezalo mi tez na czasie no i niestety, tak to jest gdy sie czlowiek spieszy :D

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Hola!

Trusted jest już w cenie, walutę kupujesz w e kantorze, płacisz kartą lub PayPal bez prowizji, wysyłka DHL EU idzie 1 dzień roboczy.

Trusted jest już w cenie, walutę kupujesz w e kantorze, płacisz kartą lub PayPal bez prowizji, wysyłka DHL EU idzie 1 dzień roboczy.

Jest? Musieli to zmienić. Jak ja kupowałem rok temu zegarek to za trusted doliczali 3%.