Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Vonziej napisał:

 

 

8 godzin temu, Vonziej napisał:

Wrzucę tutaj bo na głównym w Jaki zegarek masz na ręku to się boję, że mnie zjedzą emoji23.png


IMG_20201121_104011.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Prosta bransoleta bez endlinków? 

16 minut temu, Plan 9 napisał:

Monolith, Megalith... Autokorekta wie przecież lepiej.

 

Patrzyłem na tego "smoka" ale się nie odważyłem.

Jest zatem taki:

 

 

Właśnie tego miałem brać, ale ostatecznie wybrałem Megira a tego odłożyłem na później. 

https://pl.aliexpress.com/item/32871363738.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.782a5c0fMNmYuM 

 

Jak oceniasz swojego?

 

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Plan 9 napisał:

Monolith, Megalith... Autokorekta wie przecież lepiej.

 

Patrzyłem na tego "smoka" ale się nie odważyłem.

Jest zatem taki:

 

 

Właśnie tego miałem brać, ale ostatecznie wybrałem Megira a tego odłożyłem na później. 

https://pl.aliexpress.com/item/32871363738.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.782a5c0fMNmYuM 

 

Jak oceniasz swojego?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Paulus57 napisał:

Ładna fotka. Chcesz drastyczniejsze porównania, to weź Rolexa i porównaj z jego homarami za 300-500 USD. Wiem pod dekielkiem jest inaczej, ale jak to się mówiło kiedyś każdy ma pod swoim deklem jakoś inaczej poukładane ;) .

 

 

Chcesz drastyczne to weź porównaj taką Daytonę na 500-600 euro z oryginałem. Łącznie z mechanizmem. Nawet w makro. Wtedy dopiero wychodzi ile się płaci za znaczek i jak te zegarki są przez producenta i rynek wycenione.

I nie, nie chodzi nawet o to jak trudno jest odróżnić podróbkę od oryginału, ale o sam fakt za ile można taki zegarek wyprodukować i jak łatwo go podrobić. 

Zastanawialiście się czasem dlaczego nie ma dobrych podróbek Patka, Vacherona, Lange etc na rynku? No przecież to też nie powinno być dla chińczyka nic trudnego prawda? Czy może dlatego że płaci się w przypadku tych firm za jakość i ilość pracy włożoną w wykonanie, dopieszczenie szczegółów i raz że taką podróbkę było by im ciężko wyprodukować a dwa że zbyt łatwo byłoby odróżnić ją od oryginału? Natomiast to jak wierne są podróbki Rolexa, Omegi i innych popularnych marek pokazuje jak to są zwyczajne, pospolite zegarki i ile w tym jest kunsztu a ile zwykłego marketingu, ile się płaci za jakość i wyrafinowaną mechanikę a ile za znaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krisu2 napisał:

 

Chcesz drastyczne to weź porównaj taką Daytonę na 500-600 euro z oryginałem. Łącznie z mechanizmem. Nawet w makro. Wtedy dopiero wychodzi ile się płaci za znaczek i jak te zegarki są przez producenta i rynek wycenione.

I nie, nie chodzi nawet o to jak trudno jest odróżnić podróbkę od oryginału, ale o sam fakt za ile można taki zegarek wyprodukować i jak łatwo go podrobić. 

Zastanawialiście się czasem dlaczego nie ma dobrych podróbek Patka, Vacherona, Lange etc na rynku? No przecież to też nie powinno być dla chińczyka nic trudnego prawda? Czy może dlatego że płaci się w przypadku tych firm za jakość i ilość pracy włożoną w wykonanie, dopieszczenie szczegółów i raz że taką podróbkę było by im ciężko wyprodukować a dwa że zbyt łatwo byłoby odróżnić ją od oryginału? Natomiast to jak wierne są podróbki Rolexa, Omegi i innych popularnych marek pokazuje jak to są zwyczajne, pospolite zegarki i ile w tym jest kunsztu a ile zwykłego marketingu, ile się płaci za jakość i wyrafinowaną mechanikę a ile za znaczek.

Miałem na ręce nowego Rolexa, który znajomy kupił po okazyjnej (jak na markę) cenie około 22k zł. Głupio mi było się nim nieszczerze zachwycać. Wiem, że może to tak jak ze smakoszami win, ale ja swojej niedużej kolekcji na Rolexa bym nie wymienił (podobna wartość), no może jakiś Grand Seiko? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Paulus57 napisał:

Właśnie tego miałem brać, ale ostatecznie wybrałem Megira a tego odłożyłem na później. 

https://pl.aliexpress.com/item/32871363738.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.782a5c0fMNmYuM 

 

Jak oceniasz swojego?

 

 

 

Ciężko powiedzieć, bo mam go dopiero tak z godzinę w rękach.

 

Jutro dokładniej pomacam.


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, krisu2 napisał:

 

 

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Paulus57 napisał:

 

Prosta bransoleta bez endlinków? 

 

 

 

Niet. Pełna cała z endlinkami także pełnymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę o poradę.

Zamówiłem kilka paczek z Ali. Głównie zegarki ale nie tylko.

W jednej paczce pomylono produkty. Koszt pomylki to raptem ponad  40 zł ale napisałem do sprzedawcy że chciałbym swoje zamówienie w komplecie i zeby albo dostał braki albo zwrócił kasę. Zaznaczyłem że tych polonych bym nie chciał zwracać bo ich wartość jest niższa lub taka jak koszt przesyłki jaki bym poniósł a to przecież nie moja pomyłka żebym dopłacał. Od piątku cisza. Wiadomość nieodczytana. Poczekam jeszcze do wtorku. Mam jednak pytanie. Otwierać wtedy spór? Mimo że na Ali jest okres ochrony do stycznia jeśli nie dostanę przesyłki? Wiec moze czekac i nie potwierdzic otrzymania zgodnie z prawdą? Da sie nie potwierdzić otrzymania części zamówienia tylko wtedy? Nic nie potwierdziłem jeszcze. Pytam bo to dla mnie nowa sytuacja i na Ali jestem od niedawna. 

 

 

P.s. zegarki wrzucę jak dojdą. Ponoć w poniedziałek. 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Plan 9 napisał:

 

Ciężko powiedzieć, bo mam go dopiero tak z godzinę w rękach.

 

Jutro dokładniej pomacam.

No to czekam.

Godzinę temu, Plan 9 napisał:

 

Ciężko powiedzieć, bo mam go dopiero tak z godzinę w rękach.

 

Jutro dokładniej pomacam.

No to czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krisu2 napisał:

 

Chcesz drastyczne to weź porównaj taką Daytonę na 500-600 euro z oryginałem. Łącznie z mechanizmem. Nawet w makro. Wtedy dopiero wychodzi ile się płaci za znaczek i jak te zegarki są przez producenta i rynek wycenione.

I nie, nie chodzi nawet o to jak trudno jest odróżnić podróbkę od oryginału, ale o sam fakt za ile można taki zegarek wyprodukować i jak łatwo go podrobić. 

Zastanawialiście się czasem dlaczego nie ma dobrych podróbek Patka, Vacherona, Lange etc na rynku? No przecież to też nie powinno być dla chińczyka nic trudnego prawda? Czy może dlatego że płaci się w przypadku tych firm za jakość i ilość pracy włożoną w wykonanie, dopieszczenie szczegółów i raz że taką podróbkę było by im ciężko wyprodukować a dwa że zbyt łatwo byłoby odróżnić ją od oryginału? Natomiast to jak wierne są podróbki Rolexa, Omegi i innych popularnych marek pokazuje jak to są zwyczajne, pospolite zegarki i ile w tym jest kunsztu a ile zwykłego marketingu, ile się płaci za jakość i wyrafinowaną mechanikę a ile za znaczek.

 

Mam odmienne zdanie. Ale każdy ma prawo mieć swoje. 

W dniu 10.11.2020 o 12:27, StaryWilk napisał:

 

Najlepsze klony seryjne rolexow, kosztujace po kilkaset euro w skali mikro są dalekie od oryginału (inne rozwiązania konstrukcyjne, inne materiały, inne wykończenie, czystość itd. Itp.). Jestem skłonny uwierzyć, że da się wyprodukować klona rolexa 1:1, ale sama produkcja kosztowałby pewnie ok 15-25% ceny sklepowej oryginału, czyli w przypadku Daytony ok 2000-3000 euro. 

 

Dla kinomaniakow kilka filmików z sekcji zwłok klonów:

 

Ten trochę lepiej wygląda (to chyba najlepsza wersja na rynku) , ale dalej bardzo nie to samo:

 

Jeśli kogoś to nie przekonuje, różnic nie widzi, to ok. Tak samo można powiedzieć, że nie ma różnicy między sztuczna skóra, a naturalną, między płytą laminowana, a drewnem, czy pozłacanym wyrobem, a tym z litego złota, bo w skali makro wyglądają łudząco podobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek p napisał:

Panowie mam prośbę o poradę.

Zamówiłem kilka paczek z Ali. Głównie zegarki ale nie tylko.

W jednej paczce pomylono produkty. Koszt pomylki to raptem ponad  40 zł ale napisałem do sprzedawcy że chciałbym swoje zamówienie w komplecie i zeby albo dostał braki albo zwrócił kasę. Zaznaczyłem że tych polonych bym nie chciał zwracać bo ich wartość jest niższa lub taka jak koszt przesyłki jaki bym poniósł a to przecież nie moja pomyłka żebym dopłacał. Od piątku cisza. Wiadomość nieodczytana. Poczekam jeszcze do wtorku. Mam jednak pytanie. Otwierać wtedy spór? Mimo że na Ali jest okres ochrony do stycznia jeśli nie dostanę przesyłki? Wiec moze czekac i nie potwierdzic otrzymania zgodnie z prawdą? Da sie nie potwierdzić otrzymania części zamówienia tylko wtedy? Nic nie potwierdziłem jeszcze. Pytam bo to dla mnie nowa sytuacja i na Ali jestem od niedawna. 

 

 

P.s. zegarki wrzucę jak dojdą. Ponoć w poniedziałek. 

Ja bym zmotywował sprzedawcę i zalozyk spór. Aliexpress zwroci Ci kasę bo sam do pewnej wysokości i okoliczności wspiera kupujących. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Mam odmienne zdanie. Ale każdy ma prawo mieć swoje. 

 

Ale o czym Ty piszesz? Jakieś porównania sztucznej skóry do naturalnej, drewna do paździerza?

Przykład który podałem ma się nijak do takich porównań. Porównujesz materiały. A i Rolex i podróbka są wykonane z tych samych materiałów, mają te same rozwiązania konstrukcyjne, tą samą konstrukcję werków, różnią się tak drobnymi szczegółami jak np ocień czcionki napisów na tarczy w Daytonie, czy trochę inne odległości w napisach. I to stąd wynika taka różnica w cenie? Trochę więcej skupienia się na szczegółach przez chińczyka, trochę lepsze, z wyższą dbałością dopieszczenie mechanizmu, i naprawdę będzie spora trudność odróżnić który z której fabryki wyszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie materiały i rozwiązania konstrukcyjne są inne, szczególnie w mechanizmie...

Jakosc wykonania komponentów, tolerancje wymiarowe, wykończenie też zupełnie na innym pozimie.

 

A klon patka też jest dla ciebie taki sam jak oryginał? Może trochę "więcej skupienia" i wyjdzie... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Paulus57 napisał:

Znalazłem później na Ali taki za 242 USD, co z kuponami i zniżkami powinno dać około 200 USD. Jak oceniasz taką cenę, tzn. znasz może lepszą ofertę za nowy? ;) Zdjęcie pokazuje Twój egzemplarz na ręce? Jaki masz obwód nadgarstka, bo ja mam trochę wątpliwości, czy przy jego płaskości będzie dobrze u mnie się układał. Co do produkcji, to podobno Steeldive. Czy tarcza to metal, czy też tylko dobrze udaje? Aha, pasek jest oryginalny, czy też zamieniłeś na inny, bo wygląda super. Trwałość lumy? Mam nadzieję, że wybaczysz ten wywiad, ale zegarek kusi swoją nietypowością a czasami to prowadzi do błędnych decyzji. Pozdrawiam. :)

jeżeli masz cenę 200$ to super. ja kupowałem chyba coś 240-250$

zdjęcie pokazuje mój egzemplarz. Nadgarstek 17,5cm, nosi się wygodnie, nie jest zbyt długi ten zegarek. 

Nie wiem kto to produkuje, ale ja to kupowałem jako san martin. widziałem ten zegarek już chyba pod 3 różnymi nazwami. widziałem też gdzieś na instagram gościa który to sprzedaje na zamówienie. obojętnie pod jaką nazwą jest fajny

nie mam pojęcia z czego jest tarcza.

pasek jest mój, nigdy nie noszę oryginalnych pasków

Luma. szczerze mówiąc nie zwracam uwagi na ten element. ale indeksy i wskazówki świecą całkiem dobrze, szybko łapią światło. jednak ta czaszka na środku tarczy t żeby świecić musi długo się ładować pod lampą. i chyba nie świeci zbyt mocno jak latarnia

dla mnie zegarek jest świetny za te pieniądze. szczególnie brązowy bezel z insertem z brązu. patynuje świetnie


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, abir napisał:

jeżeli masz cenę 200$ to super. ja kupowałem chyba coś 240-250$

zdjęcie pokazuje mój egzemplarz. Nadgarstek 17,5cm, nosi się wygodnie, nie jest zbyt długi ten zegarek. 

Nie wiem kto to produkuje, ale ja to kupowałem jako san martin. widziałem ten zegarek już chyba pod 3 różnymi nazwami. widziałem też gdzieś na instagram gościa który to sprzedaje na zamówienie. obojętnie pod jaką nazwą jest fajny

nie mam pojęcia z czego jest tarcza.

pasek jest mój, nigdy nie noszę oryginalnych pasków

Luma. szczerze mówiąc nie zwracam uwagi na ten element. ale indeksy i wskazówki świecą całkiem dobrze, szybko łapią światło. jednak ta czaszka na środku tarczy t żeby świecić musi długo się ładować pod lampą. i chyba nie świeci zbyt mocno jak latarnia

dla mnie zegarek jest świetny za te pieniądze. szczególnie brązowy bezel z insertem z brązu. patynuje świetnie

Dziękuję za odpowiedź. Mam nadgarstek ciut większy, bo 18 cm, więc wygląda na to, że będzie się mieścił, skoro Ci pasuje. Zakładając, że Twój nadgarstek nie jest wyjątkowo płaski a mój okrągły ;). Przy okazji chciałbym Cię zapytać o pasek. Czy robisz je sam? Jeżeli tak, to jak z kosztami i wzorami? Ten z oferty wygląda nieprzekonywująco a Twój podoba mi się. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Mam nadgarstek ciut większy, bo 18 cm, więc wygląda na to, że będzie się mieścił, skoro Ci pasuje. Zakładając, że Twój nadgarstek nie jest wyjątkowo płaski a mój okrągły ;). Przy okazji chciałbym Cię zapytać o pasek. Czy robisz je sam? Jeżeli tak, to jak z kosztami i wzorami? Ten z oferty wygląda nieprzekonywująco a Twój podoba mi się. 

paski daję robić kolegom z forum co się tym zajmują. korzystam z usług @gripen

sam wymyślam wzory lub korzystam z jego wątku gdzie wrzuca swoje prace. dogadujemy szczegóły projektu i jest realizacja. cena to kwestia indywidualna, zależy od materiału i wielu innych czynników


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, krywoj75 napisał:

Ja bym zmotywował sprzedawcę i zalozyk spór. Aliexpress zwroci Ci kasę bo sam do pewnej wysokości i okoliczności wspiera kupujących. 

Dzięki za podpowiedź. Zobaczę czy jutro coś drgnie a jak nie zakładam spór o zwrot środków. 

 

 

19 godzin temu, michszy napisał:

Do mnie dotarła daytona z 11.11 na silikonie.

Lada chwila ląduje na bazarku emoji6.png Myślałem, że będzie trochę większa. Ma malutką wadę (dotyczy paska) i będzie w dobrym prajsie. Samo wykonanie mega jak na ten przedział cenowy.
 

Kolego a jaki masz nadgarstek jeśli mogę spytać? Też podoba mi sie jeden poganin 40mm, ale tak jak na 17cm u innego forumowicza wygląda proporcjonalnie tak na moim 18.5 obawiam się że będzie jak u Ciebie troche za mały... 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć zamierzam się z zamiarem kupna takiego cuda

Kupujmy razem na AliExpress z nowymi kuponami użytkownika.
Twoje 7,73 zł w kuponach jest tutaj!
https://a.aliexpress.com/_BUlbs3

Pierwsze do Was pytanie:

1) Czy ktoś miał do czynienia z tą marką? Jak jakość wykonania?
2) Jakiej marki lub konkretnego modelu jest to homar? Mi podchodzi pod bambino

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem doczynienia z zegarkami tej "marki". Linie tańsze np w automatach kiedyś to jakieś proste mechy. Te lepsze manuale bazowały na 6497/6498 albo automat SeaGull. Zdarzają się produkty od pewnego czasu gdzie montują Miyotę. W zasadzie mechanizm bez większych zastrzeżeń, stylistycznie są dość zróżnicowane. Ten który Ty zaprezentowałeś utrzymany jest w stylu retro i niektóre wersje kolorystyczne są dla mnie super. Wydaje mi się że śmiało można kupić.  W tych tańszych spasowanie materiały itp to przeciętna jakość. W tych lepszych jak ten już stalowe koperty, lepsze spasowanie mechanizmu, lepsze szkło, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem doczynienia z zegarkami tej "marki". Linie tańsze np w automatach kiedyś to jakieś proste mechy. Te lepsze manuale bazowały na 6497/6498 albo automat SeaGull. Zdarzają się produkty od pewnego czasu gdzie montują Miyotę. W zasadzie mechanizm bez większych zastrzeżeń, stylistycznie są dość zróżnicowane. Ten który Ty zaprezentowałeś utrzymany jest w stylu retro i niektóre wersje kolorystyczne są dla mnie super. Wydaje mi się że śmiało można kupić.  W tych tańszych spasowanie materiały itp to przeciętna jakość. W tych lepszych jak ten już stalowe koperty, lepsze spasowanie mechanizmu, lepsze szkło, etc.
Dzięki.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, abir napisał:

paski daję robić kolegom z forum co się tym zajmują. korzystam z usług @gripen

sam wymyślam wzory lub korzystam z jego wątku gdzie wrzuca swoje prace. dogadujemy szczegóły projektu i jest realizacja. cena to kwestia indywidualna, zależy od materiału i wielu innych czynników

Wiesz może jaki masz mechanizm w środku tego zegarka? Ten przeze mnie znaleziony ma NH35. 

15 godzin temu, StaryWilk napisał:

No właśnie materiały i rozwiązania konstrukcyjne są inne, szczególnie w mechanizmie...

Jakosc wykonania komponentów, tolerancje wymiarowe, wykończenie też zupełnie na innym pozimie.

 

A klon patka też jest dla ciebie taki sam jak oryginał? Może trochę "więcej skupienia" i wyjdzie... 

 

 

Problem nie polega na tym, że nie ma różnicy, tylko czy są one warte wydania kwoty kilkadziesiąt albo kilkaset lub więcej razy za przedmiot który się nam podoba. Dla większości Polaków zakup, nawet Rolexa, to albo niemożność, albo maniacko-kolekcjonerskie zaparcie. Kupno produktów Patka, to nawet dla bogatych ludzi coś zmuszającego do zastanowienia. Podejrzewam, że na naszym forum są tylko jednostki, które dyskutując o takich produktach nie "teoretyzują". Jeszcze jedno, film pokazywał podróbkę (falsyfikat) a to jednak nie homar, który przypomina mniej lub bardziej doskonale oryginał, nie będąc fałszerstwem. 

15 godzin temu, StaryWilk napisał:

 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem majfrendowi że nie chce odsyłać zegarka bo zbyt długo będzie to trwało i nie ma pewności że kolejny będzie taki jak trzeba. Napisałem też że chce częściowy zwrot kasy za rysę i za ten "problem z mechanizmem" Majfrend nie chce na to pójść, upiera się przy wymianie. Kurde średnio chce mi się w to bawić bo nie wiem czy do końca roku się wyrobią. Nie chce też zostać z zegarkiem który pozostawia trochę do życzenia. Co byście zrobili na moim miejscu?

Piszą że przesyłka bedzie free więc chyba odeślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Paulus57 napisał:

No to czekam.

 

Wrażenie pierwsze - jest głośny.

Bezel jednokierunkowy, chodzi luźno i skrzypi.

Wydaje się ciężki, ale nie za bardzo.

Waga wyjaśnia czemu: 156g (gdzie Shark army na gumie - 135g)

Wielkościowo porównanie macie na zdjęciu poniżej.

 

Czemu taki lekki? Magnes wyjaśnia.

Koperta - (zgodnie z opisem) to jakiś gównolit.

Bransoleta - jeśli to jest stał nierdzewna to jakoś mało magnetyczna. 

 

Tarcza - tutaj zaskoczenie pozytywne. Wyraźny relief, wyraźne indeksy.

To od razu przetestowałem lumę. Efekt po krótkim naświetlaniu latarką z komórki jakiś jest.

 

Pomysł z nakrętką na koronkę ciekawy. Dobrze, że to kwarc, bo koperta i nakrętka to gównolit, więc może długo nie wytrzymać odkręcania i zakręcania

 

Czy będzie noszony? Pewnie tak. Tylko powieszę go na czymś innym niż ta bransa (szerokość paska - 22mm!). Czy wygryzie szarkusia jako EDC?

Wątpię.

 

 

 

IMG_20201122_150757.thumb.jpg.1c3a7471f1856645aa20a60f318a03d2.jpgIMG_20201122_151010__01.thumb.jpg.37a1f98d47531a76e441d1b042e9d8a9.jpgIMG_20201122_151219.thumb.jpg.9b410670dedf3428c51ad9d4d9cef1ce.jpgIMG_20201122_151334__01.thumb.jpg.68877f1fd52bbe200f8155379541855d.jpg

 

Edit:

Dekielek wciskany, w środku siedzi SL28

Edytowane przez Plan 9

- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak, jutro świętujecie czarny piątek i oddajecie się szłowi zakupów na Ali czy dopuszczacie? Na co polujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał:

Wiesz może jaki masz mechanizm w środku tego zegarka? Ten przeze mnie znaleziony ma NH35.  

 

też mam nh35


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.