Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, uhck997 napisał(-a):

 

Przymierz sobie na początek jakiegoś zwykłego Royal Oaka, nie Offshore. To jest punkt wyjścia :)

Zdarzyło mi się mierzyć inne RO. Nie napalam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodziło mi przede wszystkim w kontekście gabarytów... Offshore/Diver to jednak większa para kaloszy i nie na każdy nadgarstek będzie pasował.

 

Za to przy klasykach operujesz rozmiarami od 38mm w górę, więc jest większe pole manewru.

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2024 o 10:38, facecik napisał(-a):

Potrzebuję porady. Jak to na mnie wygląda? Chodzi mi głównie o wielkość. Dla porównania wziąłem swój największy zegarek - 300M. Niby tu i tu 42mm, ale różnica w odbiorze jest kolosalna. Nie jestem przekonany, ale magia marki... Wiem, to tylko zwykła niepraktyczna stalówa za chore pieniądze.  

IMG_0212.thumb.jpg.bb3541d37fa75b26307653938204ce9d.jpgIMG_0215.thumb.jpg.f31e332a4642a0de7a0decaa8f0247a9.jpgIMG_0217.thumb.jpg.2deb81dc0577ab5202772d1897b23eeb.jpgIMG_0216.thumb.jpg.23050728ed34d9f4796171d966611a62.jpgIMG_0213.thumb.jpg.ee99ed832b44d56791c2a80f5563f3c0.jpg

Troszke duzy:)

Ale jak czujesz vibe do niego to czemu nie;) marka AP zrobi magie😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, I_love_britney napisał(-a):

Troszke duzy:)

Ale jak czujesz vibe do niego to czemu nie;) marka AP zrobi magie😎

Gdyby miał 40mm, nawet bym się wahał. Jak widać miałem wątpliwości, dlatego zapytałem innych. Vibe czuję, bo styl mi się podoba, to diver, więc korzystałbym, no i na koniec to AP. Na razie odpuszczam.

9 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

Za to przy klasykach operujesz rozmiarami od 38mm w górę, więc jest większe pole manewru.

Problem w tym, że nie mam obecnie możliwości kupienia klasyka za w miarę normalne pieniądze. A divera tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wszystkie zegarki wyglądają na duże , w realu jest inaczej. Ja bym w nim latał

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, facecik napisał(-a):

Gdyby miał 40mm, nawet bym się wahał. Jak widać miałem wątpliwości, dlatego zapytałem innych. Vibe czuję, bo styl mi się podoba, to diver, więc korzystałbym, no i na koniec to AP. Na razie odpuszczam.

Problem w tym, że nie mam obecnie możliwości kupienia klasyka za w miarę normalne pieniądze. A divera tak.

Czy to nie to ty pisałeś, że twój szef ma takowego? Nadarza się okazja od szefa odkupić? Niemniej, moim skromnym zdaniem, nawet jeśli to okazja, to ta cebula nie jest na twój nadgarstek.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.01.2024 o 11:45, facecik napisał(-a):

Czuję się wyleczony. Jeszcze łudziłem się, że plastikowy kondon dodaje mu trochę wielkości, ale to chyba bez znaczenia.

Nie słuchaj ich. 

Normalny męski rozmiar. Jak się podoba to bierz i noś z dumą.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Czy to nie to ty pisałeś, że twój szef ma takowego? Nadarza się okazja od szefa odkupić? Niemniej, moim skromnym zdaniem, nawet jeśli to okazja, to ta cebula nie jest na twój nadgarstek.

Mnie się okazje nie trafiają. Po prostu mogę mieć tego nowego AP w normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo fajna rozmowa w kontekście Offshore, jego gabarytów itp. itd.

Czy ktoś lubi czy nie lubi, dobrze się słucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jakieś inne zdjęcie, bo na tym wygląda jakbyś budzik Ruhli miał na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, facecik said:

Taki udało się przymierzyć:

IMG_0518.thumb.jpg.ca1ad70e5c6acd783a67ce1bcea75ce6.jpg

 

Lepiej niż tamten, ale i tak ciągle blisko działu "Po Godzinach -> Patelnia" ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, beniowski napisał(-a):

Zrób jakieś inne zdjęcie, bo na tym wygląda jakbyś budzik Ruhli miał na nadgarstku.

 

13 minut temu, logann napisał(-a):

Lepiej niż tamten, ale i tak ciągle blisko działu "Po Godzinach -> Patelnia" ;)

Bo to całkiem spory zegarek. 41mm. Niestety, nie na sprzedaż.

Jeszcze parę zdjęć porównawczych.

IMG_0522.thumb.jpg.90541aeb08c1c61fce1020f04217ee3f.jpgIMG_0521.thumb.jpg.1e7b5ce04fa32109e6cc7521b93b9d0f.jpg

 

IMG_0520.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal Oak to tylko jumbo, cała reszta to patelnie albo klocki. Po prostu idealne proporcje są tylko jedne.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, nicon napisał(-a):

Royal Oak to tylko jumbo, cała reszta to patelnie albo klocki. Po prostu idealne proporcje są tylko jedne.

Jeśli chodzi o nowe wypusty, to się zgodzę. W przypadku starszych ten jest za***isty. Mały (39mm) i płaski:

IMG_20231003_0922342.thumb.jpg.65789ae7e613a88d32169a2b8c720e23.jpg

Jumbo tez będę miał za jakiś czas w ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ten dobrze leży 

IMG_4145.jpeg

IMG_4141.jpeg

IMG_4143.jpeg

IMG_4142.jpeg

Bo to Jumbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, facecik napisał(-a):

Jeśli chodzi o nowe wypusty, to się zgodzę. W przypadku starszych ten jest za***isty. Mały (39mm) i płaski:

True, płaska 39tka to jest właściwa droga.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że jedyna. Ta marka to Royal Oak, a nic lepszego niż Jumbo nie mają. Z tym, że nawet w cenie retail bym się zastanawiał czy warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wersja 37 mm (15550) na mniejsze nadgarstki też moim zdaniem jest ok 🤔🙂

spacer.png

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Powiedziałbym, że jedyna. Ta marka to Royal Oak, a nic lepszego niż Jumbo nie mają. Z tym, że nawet w cenie retail bym się zastanawiał czy warto. 

Aktualny model chyba już warto, patrząc na wcześniejszy, w którym w środku siedział werk innej manufaktury rzeczywiście możnaby się zastanawiać :)


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że dla kogokolwiek kto kupował RO miało to znaczenie? ( Pytanie retoryczne ) ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Myślisz że dla kogokolwiek kto kupował RO miało to znaczenie? ( Pytanie retoryczne ) ;)

Miałeś iść spać 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, MasterFan napisał(-a):

Aktualny model chyba już warto, patrząc na wcześniejszy, w którym w środku siedział werk innej manufaktury rzeczywiście możnaby się zastanawiać :)

 

Tu bym polemizował. Wszyscy dobrze wiemy czym był dla historii zegarmistrzostwa stworzony w 1967 r.przez JLC werk 2121. To był wtedy najcieńszy automatyczny mechanizm na świecie; rotor obraca się na zewnętrznym "ringu". W wersji używanej przez AP rotor ze złota został przez tę firmę pięknie zeszkieletowany.  Tylko Wielka Trójca korzystała z tego werku. Tim Mosso twierdzi, że 2121 jest lepiej wykończonym mechanizmem niż 7121 (ten ostatni znajduje  się w nowym RO Jumbo 16202).

Ja byłbym dumny posiadając jakikolwiek zegarek pracujący na 2120/2021 (ok, no może nie każdy).

 

 

 

Audemars-Piguet-caliber-2121.jpg

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.