Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

I jak?

1faa4c7abe3e754b71962632451764f0.jpg91a56055f9cb065e8c30e5740677ea3e.jpg

 

Idealnie, ale mi sie podoba bardziej 15500


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Idealnie, ale mi sie podoba bardziej 15500

Czyli ta...20230906_112823-01.thumb.jpeg.936f79c43e70ad887fe77f05931def62.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

Czyli ta...20230906_112823-01.thumb.jpeg.936f79c43e70ad887fe77f05931def62.jpeg

 

 

Tak :) 

w 15510 brakuje mi logo, choc faktycznie kolor tarczy jest ciekawszy, z wiekszym kontrastem podczas ruszania zegarkiem


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

Tak :) 

w 15510 brakuje mi logo, choc faktycznie kolor tarczy jest ciekawszy, z wiekszym kontrastem podczas ruszania zegarkiem

Ta w 15500 wygląda na mocno bladą w porównaniu do 15510. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

I jak?

1faa4c7abe3e754b71962632451764f0.jpg91a56055f9cb065e8c30e5740677ea3e.jpg

jak dla mnie zbyt mały kontrast między tarczą a resztą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie odpuściłbym logo.

logo podoba mi się na godz. 12 lub może też być poniżej wskazówek 🙂

 

zdjęcie z archiwum, szary nie jest blady mimo wieku :)

 

20221227_131130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu porówanie najnowszej wersji 15510 vs 15500. W najnowszej tarcza jest przynajmniej o jedną tonację ciemniejsza. 

0c703cd1217f72c6473bf293b689ce81.jpg&key=4ecb73c064828fb9efa2f902ae1bbb5d7d2bded27732dd8de69c82fe6777dff7

Mario, a jak oba na tle Choparda Eagle (albo Chopard na tle AP)?

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, lukebor napisał(-a):


Mario, a jak oba na tle Choparda Eagle (albo Chopard na tle AP)?

Chopard Eagle też dzisiaj mierzyłem - nie ma polotu do tego AP. 

59 minut temu, machlo napisał(-a):

 

d*py nie urywa. 😁

Ogólne wrażenia dobre, chociaż te długie indeksy trochę psują harmonię na tarczy. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak?

1faa4c7abe3e754b71962632451764f0.jpg&key=d8fb995f5d4c27c790b12b48ca18e0dc6e599c7d34b3524170b5d534115c17de91a56055f9cb065e8c30e5740677ea3e.jpg&key=cacc6f5dd8dcee116b12b5eba35dcaa070e27ee471695ac783478a84b38d7bd9

Dobry ten szary, nie wiem czy nie lepszy niż biały, który mierzyłem. Biały nie zrobił na mnie wrażenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, facecik napisał(-a):

Szef sobie kupił. Za mały jestem na coś takiego.

 

 

Szef ma dobry gust. Oglądałem na żywo tego Offshore - świetny jest i doskonale wykonany. Wcale nie jest taki bardzo duży; to 42mm. Jak każdy Offshore do cienkich jednak nie należy - 15,3 mm. Taki już jest styl Offshore - nie każdemu się podoba. Ja bardzo lubię tą linię. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzucę wątek na pierwszą stronę. Zegarek cudzy, jak trzy posty powyżej. Nawet fajnie leży.

IMG_20231003_0922342.thumb.jpg.2ea06c4429285daf415cc30211bba67d.jpgIMG_20231003_0920250.thumb.jpg.820abc2198616b09f15c8fe9ed46bc02.jpgIMG_20231003_0919526.thumb.jpg.453d264ccf43ca1ca20ec5d9d066e0c4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami nawet w ciągu dnia trzeba zrobić trening nadgarstka;)

20231019_140445.jpg

20231019_140515.jpg

20231019_140533.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Czasami nawet w ciągu dnia trzeba zrobić trening nadgarstka;)

20231019_140445.jpg

20231019_140515.jpg

20231019_140533.jpg

Gruby zawodnik :D Dosłownie i w prznośni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucił mi się w oko, to zapodaję czysto informacje… jeden z Londyńskich lombardów. 

IMG_1676.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kilka dni w Mediolanie, niesamowity klimacik te zegary uliczne robią. W AP zegarków brak. 😆
 

IMG_7189.thumb.jpeg.c2ef40907369973c31eba855fe1bb689.jpegIMG_7187.thumb.jpeg.16775ff8a689e02e19e79538aa6606e1.jpeg


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

Jestem na kilka dni w Mediolanie, niesamowity klimacik te zegary uliczne robią. W AP zegarków brak. 😆
 

 

Na Via Monte Napoleone ciężko coś w AP zobaczyć. Idź lepiej na Via Pietro Verri 8. No i w Mediolanie to trzeba odwiedzać sklepy z zegarkami używanymi - tu jest ich mnóstwo i można wspaniałe egzemplarze poprzymierzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Na Via Monte Napoleone ciężko coś w AP zobaczyć. Idź lepiej na Via Pietro Verri 8. No i w Mediolanie to trzeba odwiedzać sklepy z zegarkami używanymi - tu jest ich mnóstwo i można wspaniałe egzemplarze poprzymierzać.

Dzięki! Masz jakieś konkretne do polecenia? Jeśli tak to będę wdzięczny. Z tego co pamiętam mieszkasz chyba we Włoszech?

Edytowane przez Nomateus

instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Nomateus napisał(-a):

Dzięki! Masz jakieś konkretne do polecenia? Jeśli tak to będę wdzięczny. Z tego co pamiętam mieszkasz chyba we Włoszech?

Wysłałem Ci PW. Mieszkam w Milano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audemars Piguet podjął niedawno współpracę z Travisem Scottem. Z twórczością tego człowieka zapoznałem się dopiero po tym, jak na stronie AP ukazała się informacja o wyprodukowaniu nowego zegarka z jego udziałem. Jest on obecnie jednym z najbardziej liczących się raperów na świecie, a fanem AP pozostaje już od kilku lat. Patrząc z naszej polskiej perspektywy, takie "zjawisko kulturowe" jak Travis Scott (czy Cactus Jack) może się wydawać czymś niezrozumiałym czy płytkim, ale zupełnie inaczej wygląda to np. w Stanach Zjednoczonych. Tam Travis Scott to postać wielkiego wymiaru, mająca miliony fanów. Na naszym małym podwórku często nie rozumiemy, że teraz tacy ludzie kształtują kulturę (niech to nawet będzie pop-kultura). Dlatego coraz bardziej zaczynam rozumieć politykę AP. Dlaczego współpracę jednej z zegarkowych manufaktur zaliczanej do "Wielkiej Trójcy" z gwiazdami popkultury mamy uważać za zdrożną ? Czy coś w tym złego, że fani hip-hopu zwrócą szerszą uwagę na AP ?  Taki zegarek pasuje równie dobrze do marynarki jak i do bluzy z kapturem. Świat się zmienia. W zestawieniu do aktualnej oferty AP, spójrzmy na Vacheron Constantin. Kiedyś przylgnęła do tej ostatniej łatka firmy "muzealnej", która - jak mi się wydaje - jest dzisiaj jeszcze bardziej trafna. Kto spośród młodej generacji miłośników zegarmistrzostwa kupuje dzisiaj VC ? Czy VC nie zatrzymał się w miejscu, czy nie przegapił współczesności ? Już bardziej adekwatny jest teraz PP ze swoimi różnymi modelami Aquanauta czy Calatravą  6007G. Można też dodać, że AP jest konsekwentny  - przecież już w 2005 roku firma ta podjęła współpracę z innym tuzem rapu, a mianowicie z Jay'em-Z.

Zegarek stworzony we współpracy z Travisem Scottem nie będzie oczywiście do kupienia (limitacja 200 sztuk, wszystkie egzemplarze są już sprzedane). Muzyk brał osobiście udział w ukształtowaniu wyglądu tego zegarka, sporządził projekt, który oczywiście oparty jest na bazie Royal Oaka. To wieczny kalendarz - jedna z największych komplikacji. Tarcze "openworked" to specjalność AP od wielu lat.  Koperta jest wykonana z brązowej ceramiki; ciekawe czy ceramika w tym kolorze zejdzie w przyszłości do modeli regularnych. 

Jestem ciekawy Waszych opinii. Ja biję brawo AP.

 

 

travis scott 1.jpg

travis scott 2.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minutes ago, mylof said:

Audemars Piguet podjął niedawno współpracę z Travisem Scottem. Z twórczością tego człowieka zapoznałem się dopiero po tym, jak na stronie AP ukazała się informacja o wyprodukowaniu nowego zegarka z jego udziałem. Jest on obecnie jednym z najbardziej liczących się raperów na świecie, a fanem AP pozostaje już od kilku lat. Patrząc z naszej polskiej perspektywy, takie "zjawisko kulturowe" jak Travis Scott (czy Cactus Jack) może się wydawać czymś niezrozumiałym czy płytkim, ale zupełnie inaczej wygląda to np. w Stanach Zjednoczonych. Tam Travis Scott to postać wielkiego wymiaru, mająca miliony fanów. Na naszym małym podwórku często nie rozumiemy, że teraz tacy ludzie kształtują kulturę (niech to nawet będzie pop-kultura). Dlatego coraz bardziej zaczynam rozumieć politykę AP. Dlaczego współpracę jednej z zegarkowych manufaktur zaliczanej do "Wielkiej Trójcy" z gwiazdami popkultury mamy uważać za zdrożną ? Czy coś w tym złego, że fani hip-hopu zwrócą szerszą uwagę na AP ?  Taki zegarek pasuje równie dobrze do marynarki jak i do bluzy z kapturem. Świat się zmienia. W zestawieniu do aktualnej oferty AP, spójrzmy na Vacheron Constantin. Kiedyś przylgnęła do tej ostatniej łatka firmy "muzealnej", która - jak mi się wydaje - jest dzisiaj jeszcze bardziej trafna. Kto spośród młodej generacji miłośników zegarmistrzostwa kupuje dzisiaj VC ? Czy VC nie zatrzymał się w miejscu, czy nie przegapił współczesności ? Już bardziej adekwatny jest teraz PP ze swoimi różnymi modelami Aquanauta czy Calatravą  6007G. Można też dodać, że AP jest konsekwentny  - przecież już w 2005 roku firma ta podjęła współpracę z innym tuzem rapu, a mianowicie z Jay'em-Z.

Zegarek stworzony we współpracy z Travisem Scottem nie będzie oczywiście do kupienia (limitacja 200 sztuk, wszystkie egzemplarze są już sprzedane). Muzyk brał osobiście udział w ukształtowaniu wyglądu tego zegarka, sporządził projekt, który oczywiście oparty jest na bazie Royal Oaka. To wieczny kalendarz - jedna z największych komplikacji. Tarcze "openworked" to specjalność AP od wielu lat.  Koperta jest wykonana z brązowej ceramiki; ciekawe czy ceramika w tym kolorze zejdzie w przyszłości do modeli regularnych. 

Jestem ciekawy Waszych opinii. Ja biję brawo AP.

 

 

travis scott 1.jpg

travis scott 2.jpg

Ja się podłączam i bije brawo na stojąco. za***isty zegarek - nosiłbym codziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.