Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Recommended Posts

Koledzy, co w tym złego, że wysokie zegarmistrzostwo w postaci AP RO trafia pod celebryckie strzechy i dalej, staje się oznaką bogactwa?

Spójrzmy na to od innej strony, to nakręca sprzedaż, daje szanse na to, że AP dłużej będzie nas cieszyło jako niezależna manufaktura.

No właśnie nic złego - nie ma co zaprzeczać rzeczywistości - zwłaszcza że jak kolega tu przytomnie zauważył - większy zysk to szansa na rozwój firmy albo ...większe dywidendy dla właścicieli i topmanagmentu. Tak czy siak dziś doradca Sarkozego dwa razy by się zastanowił jakiej marki użyć do słynnego bon mot(u) o przegranym życiu.

Przy okazji może się okazać, że dla świadomości marki AP w Polsce, więcej zrobiła Doda, majstrując słitfocie z wakacji, z RO na przegubie niż my wszyscy na forum razem wzięci.

Z innej beczki to czytając ten wątek można odnieść powoli wrażenie, że AP to Rolex naszych czasów :) Osobiście nie obraziłbym się na to stwierdzenie, zarówno jako użytkownik Rolka jak i platoniczny miłośnik RO. 

Przy okazji może się okazać, że dla świadomości marki AP w Polsce, więcej zrobiła Doda, majstrując słitfocie z wakacji, z RO na przegubie niż my wszyscy na forum razem wzięci.

Z innej beczki to czytając ten wątek można odnieść powoli wrażenie, że AP to Rolex naszych czasów :) Osobiście nie obraziłbym się na to stwierdzenie, zarówno jako użytkownik Rolka jak i platoniczny miłośnik RO.

Jakbym siebie czytał...jak byłem młodszy to pisałem takie rzeczy - teraz się powstrzymałem bo nie chcę żeby kolega McIntosh, którego wiedza zegarkowa jest wartością dodaną, broniąc " Jasnej Góry" wyleciał z forum.

P.S. Skoro Doda mogła dodać skrzydeł polskiej transplantologii to i z AP sobie poradzi.

Ktos z Was moze mial okazje poogladac na zywo i moglby powiedziec cos o zawartosci ponizszego wydania?

post-25547-0-40238400-1508220176.png

Guest McIntosh

Z innej beczki to czytając ten wątek można odnieść powoli wrażenie, że AP to Rolex naszych czasów :)

Ktos z Was moze mial okazje poogladac na zywo i moglby powiedziec cos o zawartosci ponizszego wydania?

No na przykład ja. Kiedyś ta książka, a właściwie książki, bo rozdałem kilka, były do wygrania na AP Club i to z autografem pani Jasmine Audemars :). Co do wydania, ciekawe. Jest tam sporo marketingu, ale też wiele użytecznych informacji, które rozprawiają się z masą fałszywych danych dostępnych w sieci na temat Royal Oak. Ogólnie wartościowe wydanie.

Dzieki. A wiesz moze gdzie mozna byloby ja kupic i za ile ona "chodzi"?

Chyba gdzieś wstawiłem na forum to zdjęcie. Jakiś czas temu zazyczyłem sobie tą książkę na prezent. Fajna, ale mniej u mnie entuzjazmu niż u kolegi McIntosha. Aha kupiona w Stanach.46384f23b57629f76ddab4573918cd96.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Guest McIntosh

Ja kupuję książki u przyjaciół Amerykanów. Niestety w Amazonie to wydawnictwo nie jest już dostępne. Jeżeli bardzo Ci zależy, to mogę spróbować załatwić Ci tę książkę bezpośrednio w Audemars Piguet.

Chyba gdzieś wstawiłem na forum to zdjęcie. Jakiś czas temu zazyczyłem sobie tą książkę na prezent. Fajna, ale mniej u mnie entuzjazmu niż u kolegi McIntosha. Aha kupiona w Stanach.

A za ile kupiles (moze chcialbys sie pozbyc)?  :rolleyes:  ;)

Mariusz - jesli mozesz sie dowiedziec w jakiej jest oficjalnej cenie, to bylbym wdzieczny B)

ps

w RO jest obustronny czy tylko wewnetrzny AR, bo nigdzie nie moge sie doczytac - jest to gdzies w ogole napisane???

Edited by artme

Witam,

jeszcze coś o kosztach serwisu:

Grand Lange1

gruntowny serwis mechanizmu wraz z wymianą części                    3 400 zł

plus ubezpieczenie transportu ok 700zł (Apart).

A za ile kupiles (moze chcialbys sie pozbyc)?  :rolleyes:  ;)

Mariusz - jesli mozesz sie dowiedziec w jakiej jest oficjalnej cenie, to bylbym wdzieczny B)

ps

w RO jest obustronny czy tylko wewnetrzny AR, bo nigdzie nie moge sie doczytac - jest to gdzies w ogole napisane???

cena sugerowana była na poziomie 100 EUR

Ja kupiłem, a raczej mi kupiono, za około 170 USD.

jak byłem w serwisie AP w Belgii to chciałem od nich kupić i zapłacić od ręki. nie zgodzili się :)

na razie zostawię sobie tą książkę. RAZ że zawiera ciekawe informacje, DWA to stanie się (stała) przedmiotem kolekcjonerskim, nie tak łatwo dostępnym.

Witam,

jeszcze coś o kosztach serwisu:

Grand Lange1

gruntowny serwis mechanizmu wraz z wymianą części                    3 400 zł

plus ubezpieczenie transportu ok 700zł (Apart).

Chcesz powiedziec, ze pelny serwis zegarka za ponad 100k pln kosztuje tyle, co Rolexa Submarinera??? Nie wierze...  :blink:  :unsure:

Chcesz powiedziec, ze pelny serwis zegarka za ponad 100k pln kosztuje tyle, co Rolexa Submarinera??? Nie wierze...  :blink:  :unsure:

To niemiecka marka, która dopiero zdobywa rynek. Oni budują strategię długofalową ;-)

Nie robiłem galerii swojego ale skoro dziś na ręce to co jakiś czas mogę odświeżyć temat :)4a25565d046209946d6b85d317e9a5bc.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jaki w nim siedzi mechanizm i jaki rozmiar, wiesz moze? 

@Desmo

Nie wierze i tak - cena z kosmosu, albo to maly przeglad (cos jak w samochodach), bo taki z myciem mechanizmu, wymiana zurzytych elementow na nowe i polerka, to wierzyc mi sie nie chce... :wacko:  

Edited by artme

Mam Ci fakturę pokazać ? :mellow:

Nie - ale jak powiesz nam po ilu latach ten przeglad byl robiony i co wchodzilo w jego sklad, to zrobi sie jasniej  :)

Sam przyznasz, ze to malo logiczne patrzac na ceny przegladow Patka, VC czy AP...  :wacko:

Edited by artme

Jaki w nim siedzi mechanizm i jaki rozmiar, wiesz moze? 

Ja mam mechanizm od JLC kaliber 2225. Średnica zegarka 36 mm. Najmniejszy zegarek jaki mam, a wizualnie nie odbiega od tych które mają powyżej 40 mm.

Nie - ale jak powiesz nam po ilu latach ten przeglad byl robiony i co wchodzilo w jego sklad, to zrobi sie jasniej  :)

Sam przyznasz, ze to malo logiczne patrzac na ceny przegladow Patka, VC czy AP...  :wacko:

Zegarek z roku 2008. Uszkodzone coś z napędem sekundnika - nierówny bieg wskazówki- wg serwisu zaliczył jakiś udar. Tendencja do przyspieszania: ponad +30s/doba.  Czas serwisu od lutego do lipca br.

Naprawiono i wyregulowano. Teraz odchyłka srednia ok +0.3s/doba.

Cena bez polerki; z polerką +2700 :).

Edited by mkuka

Aaaaaaaaa - widzisz :P - odejmij od przegladu RO 15400 polerke (koperta + bransoleta - a nie pasek ;) ) i wyjdzie pewnie podobnie, chociaz tutaj najwieksze doswiadczenie ma Mariusz - moze sie oficjalnie nam przyzna jak to dokladnie wygladalo  :)

@lort - dla mnie nie dowiary, ze to tylko 36mm  -_-  :)

Edited by artme

Guest McIntosh

Trudno mówić o oficjalnej cenie, bo nakład książki został wyczerpany. Mogę jedynie zdać się na życzliwość Audemars Piguet. Od Ciebie zależy czy chcesz, abym podjął działania czy nie.

Aaaaaaaaa - widzisz :P - odejmij od przegladu RO 15400 polerke (koperta + bransoleta - a nie pasek ;) ) i wyjdzie pewnie podobnie, chociaz tutaj najwieksze doswiadczenie ma Mariusz - moze sie oficjalnie nam przyzna jak to dokladnie wygladalo  :)

No ale ja napisałem ile kosztuje pełny serwis zegarka Royal Oak Ref. 15300ST. I to co do złotówki.

Edited by McIntosh

Ok - w sprawie ksiazki jutro dam znac, bo mam dostac odpowiedz z jednego zrodla.

jesli chodzi o serwis, to gdzies moze i pisales, ale warto byloby to umiescic w tym dziale dla potomnosci jesli nie masz nic przeciwko :)

Guest Passero

5858 zł za kompletny serwis Royal Oak 15300ST. Rok 2017, Francja.

Było kilka stron wcześniej ;)