Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Recommended Posts

Mechanizm wyglada na fotce fajnie. Wahnik zrobić optycznie lżejszy i będzie rewelacja. Coś jak ma Zenith i IWC.

I te ucha mi się nie podobają. :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Guest McIntosh

Tu chyba chodzi o kolor wskazówki minutowej i godzinowej w zestawieniu z kolorem tarczy - pod tym względem (na zdjęciach, bo na żywo może być inaczej), faktycznie jest bardzo trudno z łatwym sprawdzeniem godziny.

A tak generalnie - jak dla mnie świetny projekt.

Kuba mnie wyprzedził. Tak, chodzi mi o zlewające sie kolory wskazówek i tarczy.

W tych kolorach jest sens. Zapewne producent chciał odróżnić wskazania stopera od ciągłego pomiaru czasu. Moim zdaniem wyszło świetnie tylko szkoda, że Audemars Piguet trafia z bardzo ładnym modelem w złe czasy. Liczba zarażonych koronawirusem w USA przekracza już to, co dzieje się w Chinach. Gospodarka leży "na łopatkach", bezrobocie rośnie. Teraz lepiej trzymać kasę na koncie niż inwestować czy wydawać na dobra luksusowe. Myślę, że świat długo będzie lizał rany jak już upora się z wirusem.

Czy mógłbyś określić zegarek ze stoperem, który Twoim zdaniem ma idealny odczyt wskazań? Pytam z ciekawości. Wracając do AP, to mnie [Re]master01 przypadł do gustu.

Zegarek z chronografem, w którym odczyt zarówno czasu jak i stopera jest bardzo wyraźny, to moim zdaniem Omega Speedmaster Moonwatch.

Nowy AP bardzo piękny i imponujący, tylko to bardzo mały zegarek, bo zaledwie 32 mm. 

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Zegarek z chronografem, w którym odczyt zarówno czasu jak i stopera jest bardzo wyraźny, to moim zdaniem Omega Speedmaster Moonwatch.

Nowy AP bardzo piękny i imponujący, tylko to bardzo mały zegarek, bo zaledwie 32 mm.

Zegarek ma 40mm.

No sam nie wiem co mam myśleć.... mechanizm świetny, ale od strony wizualnej kompletnie nie moja bajka. Wydaje mi się że niestety AP ma chyba jakiś problem i zostało niewolnikiem Royal Oak. Te wszystkie nowe projekty są jakieś takie przekombinowane.

Za to ta koperta i uszy napewno fajnie by wyglądały na damskim nadgarstku.

Zegarek ma 40mm.

Dziękuję za wyjaśnienie ! Wydawało mi się, że gdzieś (chyba na Hodinkee), pisano o 32 mm.

Zegarek pięknie nawiązuje do tradycji AP.  

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

No nie, z całą sympatią do małych czasomierzy, 32mm w 2020 roku żadna firma nie wypuści.

Dziękuję za wyjaśnienie ! Wydawało mi się, że gdzieś (chyba na Hodinkee), pisano o 32 mm.

Zegarek pięknie nawiązuje do tradycji AP.  

owszem na Hodinkee piszą o 32 mm ale mechanizmu...koperta ma 40mm.

Edited by Lukasz23212

Guest McIntosh

Fajny zegarek dla dziadka... szkoda :unsure:

:) Audemars Piguet oferuje aż trzy kolekcje o zacięciu sportowym. Najwięcej do nadrobienia jest w modelach klasycznych, więc "dziadkowy" kierunek jest bardzo pożądany. Mnie się sportowe zegarki na bransolecie już kompletnie przejadły, a wiek starczy osiągnę za kilkadziesiąt lat o ile w ogóle dożyję.

podzielam zdanie McIntosha...jestem względnie młody a wybrałem dla siebie z premedytacją zegarek klasyczny...Moim zdaniem AP zrobiło b.dobrze wprowadzając ten model na rynek...

Też brakowało mi klasycznych AP ale to zestawienie kolorystyczne, nawet jeśli historyczne, wygląda dziwnie. Mam na myśli słonecznie żółtą ( ciepłą) tarczę i różowe złoto części koperty. ( chłodne) . W zegarkach klasycznych two tone też wygląda różnie. No ale i tak jest o niebo lepiej niż w Code.

Nie no prosze Was...

Chronograf, to nie model sportowy, tylko klasyczny??? :blink::wacko:  To chyba mam jeszcze wiele wiedzy nt. zegarkow do podgonienia, bo dla mnie ten model, to model "sportowy dla dziadka" a nie "klasyczny klasyk" <_<

Edited by artme

Kolejne nietrafione dziecko AP po CODE 11:59. Ni to klasyk, ni sportowiec, wygłaskany, wychuchany. Taki trochę Frankenstein. Do jakiej grupy docelowej chcą z nim dotrzeć? To jest oczywiście moje osobiste zdanie na temat tego wypustu.

Edited by mario1971

Nie no prosze Was...

Chronograf, to nie model sportowy, tylko klasyczny??? :blink::wacko: To chyba mam jeszcze wiele wiedzy nt. zegarkow do podgonienia, bo dla mnie ten model, to model "sportowy dla dziadka" a nie "klasyczny klasyk" <_<

Nie ma bransolety i WR 300 to znaczy nie jest sportowy ... bo co komplikacja od gotowania jajek ma dziś wspólnego ze sportem :-) Edited by desmo

Guest McIntosh

W tej całej dyskusji o "dziadkowym" wyglądzie i kolorze tarczy umyka kluczowa moim zdaniem rzecz. Dzieło Audemars Piguet nawiązuje do modelu Ref. 1533, więc gdyby zegarek o którym dyskutujemy wyglądał inaczej, to cała idea produktu zostałaby utracona.

No to Ci juz odpowiedzialem - dziadek z zacieciem sportowym :D;)

I w beżowych spodniach. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

I w beżowych spodniach. :D

I z english cap na glacy  ;)

26e465539d4e1577c1e80e6a1084c4f8--countr

Edited by mario1971

W tej całej dyskusji o "dziadkowym" wyglądzie i kolorze tarczy umyka kluczowa moim zdaniem rzecz. Dzieło Audemars Piguet nawiązuje do modelu Ref. 1533, więc gdyby zegarek o którym dyskutujemy wyglądał inaczej, to cała idea produktu zostałaby utracona.

I chwała im za to nawiązanie ( skoro ostatnie własne pomysły niezbyt szczęśliwe) lecz mogli nawiązać do bardziej spójnych wersji

post-55792-0-33345800-1585434057_thumb.jpeg

post-55792-0-84724700-1585434116_thumb.jpeg

Edited by desmo

AP nigdy rewolucji ktora pobije RO nie wymysli. Nie rozumiem tez po co na sile to robic, skoro mozna "bawic sie" rozwijajac projekt Genty. Panerai ludzie kochaja wlasnie za jego niezmienna historyczna forme a nie za jakies dziwolagi, ktore czasem powstaja i niech tak zostanie - to samo z AP.

Guest McIntosh

AP nigdy rewolucji ktora pobije RO nie wymysli. Nie rozumiem tez po co na sile to robic, skoro mozna "bawic sie" rozwijajac projekt Genty. Panerai ludzie kochaja wlasnie za jego niezmienna historyczna forme a nie za jakies dziwolagi, ktore czasem powstaja i niech tak zostanie - to samo z AP.

Dlaczego uważasz, że AP robi coś na siłę? Historia Royal Oak sięga lat 70. XX wieku, a firma istnieje od 1875 roku. Nie ma powodu do odrzucania prawie 100 lat historii tylko dlatego, że część miłośników zegarków kojarzy Audemars Piguet wyłącznie z wzornictwem opracowanym przez Géralda Gentę.

Firma Panerai, na którą się powołałeś, czerpie pełnymi garściami ze swojej historii. Nie ma powodu dla którego Audemars Piguet miałby się ograniczać.

Reedycjom mowie tak - jednak czasem moze warto ta reedycje "dostosowac" do czasow dzisiejszych szczegolnie gdy obiekt reedytowany nie grzeszy pięknością.

Nowy AP na pierwszy rzut oka jest ok, ale to co pod deklem, kompletnie nie pasuje do charakteru zegarka który nie jest nowoczesną interpretacją tylko nawiązującą do historycznego modelu, a wręcz zegarkiem z lat 50 przeniesionym we współczesne realia produkcji. Mechanizm jest za duży w stosunku do koperty, wahnik i łożyskowanie jest masywne i nowoczesne i nie pasuje imo charakterem do stylistyki vintage (nie neo-vintage). Vacheron pokazał imo bardziej spójną wersję ( i do tego sporo przyjaźniejszą dla portfela):

post-357-1585808903,6751_thumb.jpg

Edited by eye_lip