Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Recommended Posts

Pamiętam, że miałeś 15300 i bardzo się dziwiłem, że sprzedałeś.

Ja 15500 na żywo nie widziałem, ale jestem pewien, że prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Gra światła na  srebrno-białym "waflu" na tarczy 15300 zrobiła na mnie wielkie wrażenie.

Niestety kosztem czytelności. Też bardziej podobały mi się proporcje 39 mm choć najlepiej wypadają w wersji butikowej.

Guest McIntosh

Niestety kosztem czytelności.

Nie było aż tak źle. Przez dobre siedem lat miałem Royal Oak ze srebrną tarczą i nigdy nie narzekałem na czytelność wskazań.

Nie było aż tak źle. Przez dobre siedem lat miałem Royal Oak ze srebrną tarczą i nigdy nie narzekałem na czytelność wskazań.

Miłość jest ślepa, ja też „uważam, że nie przeszkadza mi” 47 mm PAMa 372 ;-)

A układ tarczy pasowałby mi z tego modelu ...tylko ta data :-(

post-55792-0-13833400-1586960504_thumb.jpeg

Edited by desmo

Guest McIntosh

Co do Panerai, to na moim nadgarstku tylko PAM233 leży dobrze i wszystko poniżej 44 mm średnicy koperty. W sumie robiłem kilka przymiarek do zegarków Panerai, ale może w końcu zdecyduję się na zakup zwłaszcza że teraz dają 8 lat gwarancji.  :)

Nowy AP na pierwszy rzut oka jest ok, ale to co pod deklem, kompletnie nie pasuje do charakteru zegarka który nie jest nowoczesną interpretacją tylko nawiązującą do historycznego modelu, a wręcz zegarkiem z lat 50 przeniesionym we współczesne realia produkcji. Mechanizm jest za duży w stosunku do koperty, wahnik i łożyskowanie jest masywne i nowoczesne i nie pasuje imo charakterem do stylistyki vintage (nie neo-vintage). Vacheron pokazał imo bardziej spójną wersję ( i do tego sporo przyjaźniejszą dla portfela):

attachicon.gifVacheron-Constantin-Historiques-Cornes-de-Vache-1955-Steel_2-768x538.jpg

Zgadzam sie, tez mi sie ten mechanizm gryzie... Ciekaw jestem jak bedzie to wygladac na zywca.

A układ tarczy pasowałby mi z tego modelu ...tylko ta data :-(

Polecam model bez daty...

01178bb2965dd41df8bcb58cb681cd7c.jpg

Uwielbiam go

Fajne "turbo" ;) robiłem kiedyś do niego pasek (może nawet do tego samego jeśli to z PL).

Ale to przecież jest wersja "bieda". Na sekundniku nawet przysknerzyli.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Fajne "turbo" ;) robiłem kiedyś do niego pasek (może nawet do tego samego jeśli to z PL).

Z pewnoscia nie do tego  ;)

Ale to przecież jest wersja "bieda". Na sekundniku nawet przysknerzyli.

Ha! Wiedzialem, ze cos jest nie tak  :blink:

Zgadzam sie, tez mi sie ten mechanizm gryzie... Ciekaw jestem jak bedzie to wygladac na zywca.

Polecam model bez daty...

Uwielbiam go

Świetna rada...mały otwór w tarczy zastąpić ...większym ;-) Edited by desmo

Świetna rada...mały otwór w tarczy zastąpić ...większym ;-)

Narzekales na date, nie na otwor   :P

Zresza, jak szalec to szalec  ;)

Wydaje mi sie, ze AP powinno sie zastanowic co chce wreszcie zrobic z takim klasykiem jak RO, bo ostatnio troszke smiesznie wypadaja ze swoimi pomyslami... Inne wielkosci, inne mechanizmy, inne logotypy na tarczy itp, etc..... Chyba sami nie wiedza co chca osiagnac :unsure:

Guest McIntosh

Wydaje mi sie, ze AP powinno sie zastanowic co chce wreszcie zrobic z takim klasykiem jak RO, bo ostatnio troszke smiesznie wypadaja ze swoimi pomyslami... Inne wielkosci, inne mechanizmy, inne logotypy na tarczy itp, etc..... Chyba sami nie wiedza co chca osiagnac :unsure:

Podobny zarzut można by wysunąć pod adresem A. Lange & Söhne. W niektórych modelach nazwa producenta na tarczy stosowana jest w półkolu, a w innych modelach już nie. No sami nie wiedzą, co chcą osiągnąć. Wcześniej wielu miłośników zegarków krytykowało AP za zbyt duże dysproporcje pomiędzy średnicą koperty oraz tarczy. Teraz problem został wyeliminowany i też jest źle. Ponadto producent istotnie poprawił dokładność działania werków, uzupełnia też brak własnego mechanizmu ze stoperem w podstawowych modelach. Audemars Piguet wykonuje świetną robotę i nie zasługuje na krytykę taką jaką prezentujesz.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oni doskonale wiedza co chca osiagnac.

Oferuja ponadczasowy design jak najszerszej ilosci potencjalnych konsumentow. I to dziala.

Panowie szukam 15400 Niebieskiego lub Czarny jakby ktos sie chcial pozbyc lub wiedzial kto ma na sprzedaz :)

Panowie szukam 15400 Niebieskiego lub Czarny jakby ktos sie chcial pozbyc lub wiedzial kto ma na sprzedaz :)

Aha... jak znajdziesz to daj tez mi znac

Aha... jak znajdziesz to daj tez mi znac

Znalazlem , ale cena mnie nie satysfakckonuje - daje znac ;)

Nigdy nie wiadomo czy ktorys z kolegow nie chce sprzedac , nie zaszkodzi zapytac .

Czy przeszkadza Ci to ?

Guest McIntosh

Royal Oak świetnie trzyma cenę, a ta przeważnie podąża za wyceną aktualnego modelu w kolekcji. Tak było kiedyś w przypadku referencji 15300, gdy Ref. 15400 był obowiązujący w katalogu. Obecnie sytuacja powtarza się w kontekście Ref. 15500 - Ref. 15400, choć Ref. 15300 też od nich nie odstaje. Spośród Wielkiej Trójki rynek wtórny najsłabiej reaguje na Overseas, który można kupić z przeceną rzędu około 30%. Wracając jeszcze do Audemars Piguet, to na YouTube jest materiał prezentujący [Re]master01, gdzie widać, jak spektakularny i piękny to zegarek.

Edited by McIntosh

...

Producent skrócił indeksy umożliwiając sobie powiększenie logo AP

...

Mnie bardziej podobało się umiejscowienie logo w 15300

....

Ponadto zrezygnowano z napisu "Automatic", który zawsze uważałem za głupi oraz bezsensowny (nawet w 15300),

...

Teraz jest pusto na dole tarczy. :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Dla mnie Royal Oak Ref. 15500 to zegarek wizualnie idealny.

Dla mnie przeciwnie. Idealny, to byl 15300 a teraz nie wiadomo o co im chodzi. Duza i "pusta" tarcza z krotkimi indeksami... coz - kazdemu co innego.

Nigdy nie wiadomo czy ktorys z kolegow nie chce sprzedac , nie zaszkodzi zapytac .

Czy przeszkadza Ci to ?

Dlaczego sadzisz, ze mialoby mi to przeszkadzac..? 

Tez chetnie kupie za logiczna, nie zawyzona cene, ale jak juz sie pewnie zorientowales jest z tym ciezko

Guest hubex

Wygląda naprawdę zacnie, ale gdy pewien handlarz zwrócił uwagę na wykończenie tarczy, to sam zauważyłem, że jednak w tym zegarku jest bieda w porównaniu do pospolitego RO. I chyba cena to odzwierciedla. Filip dobrze to to ujął - stalówka w wykonaniu AP, wybacz Muzzy. Choć masz  wakacyjno/sportowy zestaw 1-klasa.

A możesz napisać co dokładnie jest nie tak w wykończeniu tarczy ? Bo ja tego nie widzę , a kilka zegarków już w rękach miałem.