Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ledr

Christopher Ward - butikowy dżentelmen z aspiracjami

Rekomendowane odpowiedzi

Jak z dokładnością  Waszych ChW? Nie pytam o to co podają w tej ulotce przy sprzedaży, ale o realne odchylenia.

 

Moje Tridenty trzymają się w zakresie deklarowanym. Tu więcej:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/120463-christopher-ward-butikowy-d%C5%BCentelmen-z-aspiracjami/page-35?do=findComment&comment=1929779

 

http://www.christopherwardforum.com/viewtopic.php?f=1&t=41053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z dokładnością Waszych ChW? Nie pytam o to co podają w tej ulotce przy sprzedaży, ale o realne odchylenia.

Trident GMT przez pierwsze kilka miesięcy robił ~+5s dziennie. Potem się dotarł, i przez cały styczeń zrobił +27s odkładany koronką w dół. Worldtimer robił mi równe -5s dziennie, ETA 2893 to dobry mechanizm :)

 

Typhoon jeszcze nie dotarty, ale miałem okazję sprawdzić lumę:

0b88d972d7005e203590c08fb5966b37.jpg

Świeci słabo ale dość długo. Pozytywne zaskoczenie, zważywszy na płaskie indeksy minutowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z dokładnością  Waszych ChW? Nie pytam o to co podają w tej ulotce przy sprzedaży, ale o realne odchylenia.

To nie taka prosta sprawa - pomiary będą się różnić w zależności od pory roku, od noszenia, odkładania na noc, lub przechowywania w rotomacie, itp. W lecie są wyższe temperatury, wilgotność i to najczęściej wpływa na rozregulowanie i większe odchyłki dobowe, przynajmniej takie są moje obserwacje. Miałem już 3 różne rotomaty i każdy wpływał inaczej na te same mechanizmy.

Ale ostatnie dłuższe pomiary (czyli przez mniej więcej miesiąc) to uśrednione wyniki na poziomie:

pilot C10 na Sellita SW200-1: ok. -1sek/dobę

Trident Pro 60 (ETA 2824-2): -3 sek./dobę (po regulacji u zegarmistrza)

Trident Pro 60 GMT (ETA 2893): +2sek./dobę


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, mój Trident +12sec na dobę, sprawdzane codziennie, a  po 3 dniach mam +37sec. Odkładany szkłem do góry.

 

 

Dla porównania Steinhart Nav B-uhr ( ETA 2824-2) i Steinhart Ocean 1 (ETA 2824-2),  odkładane również szkłem do góry,  odpowiednio +2 i +3 na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, mój Trident +12sec na dobę, sprawdzane codziennie, a po 3 dniach mam +37sec. Odkładany szkłem do góry.

 

 

Dla porównania Steinhart Nav B-uhr ( ETA 2824-2) i Steinhart Ocean 1 (ETA 2824-2), odkładane również szkłem do góry, odpowiednio +2 i +3 na dobę.

Nie mało ale nadal w normie. Ponoś regularnie. Mierz odchyłkę co 24h. Jak się nie poprawi, to zanieś do zmierzenia na wibrografie czyli bez otwierania. Potem ewentualnie kolejne ruchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce jest podana tolerancja -20/+20 na dobę, także będę obserwował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotce jest podana tolerancja -20/+20 na dobę, także będę obserwował .

 

No nie. Tak nie powinno być. Informacja ta stanowi zawór bezp. dla producenta. :)

 

Jeszcze jedna rzecz mi do głowy przychodzi, mianowicie potencjalne namagnesowanie, tylko nie wiem czy namagnesowane powoduje przyspieszenie czy zwolnienie chodu.

 

Jak Ci się nie poprawi po jakimś czasie, pisz do Wery. Może się skończyć tak, że zapłacą Ci za regulację u zegarmistrza w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy wpis witam wszystkich!

Od razu podepnę się pod temat dokładności ChW.

Podczas noworocznej wyprzedaży kupiłem Tridenta C60 - czerwony bezel, czarna tarcza - zegarek generalnie super :) Przez pierwszy miesiąc nosiłem go codziennie, wtedy zyskiwał 2 sekundy na dobę, głównie w nocy. Zauważyłem też pewną prawidłowość polegającą na tym, że jeśli leżał nieużywany przez ponad 20 godzin, zaczynał zdecydowanie bardziej przyspieszać (7-8s w ciągu 12 kolejnych godzin).

 

Natomiast dwa tygodnie temu po raz pierwszy odłożyłem go na cały tydzień na półkę (tak na marginesie zatrzymał sie po 42 godzinach). W zeszłym tygodniu trafił znowu na rękę - nakręciłem go (40 obrotów), ustawiłem czas, i od tamtego czasu zegarek... traci okolo 7s dziennie, pomimo tego, że noszę go dokładnie tak samo jak przed zatrzymaniem. Pare dni temu nawet go dodatkowo dokręciłem, ale nic to nie zmieniło.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy wpis witam wszystkich!

Od razu podepnę się pod temat dokładności ChW.

Podczas noworocznej wyprzedaży kupiłem Tridenta C60 - czerwony bezel, czarna tarcza - zegarek generalnie super :) Przez pierwszy miesiąc nosiłem go codziennie, wtedy zyskiwał 2 sekundy na dobę, głównie w nocy. Zauważyłem też pewną prawidłowość polegającą na tym, że jeśli leżał nieużywany przez ponad 20 godzin, zaczynał zdecydowanie bardziej przyspieszać (7-8s w ciągu 12 kolejnych godzin).

 

Natomiast dwa tygodnie temu po raz pierwszy odłożyłem go na cały tydzień na półkę (tak na marginesie zatrzymał sie po 42 godzinach). W zeszłym tygodniu trafił znowu na rękę - nakręciłem go (40 obrotów), ustawiłem czas, i od tamtego czasu zegarek... traci okolo 7s dziennie, pomimo tego, że noszę go dokładnie tak samo jak przed zatrzymaniem. Pare dni temu nawet go dodatkowo dokręciłem, ale nic to nie zmieniło.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem?

Ha! Już wiem kto mi go podkupił! ;)

 

ad 1. Jak się rezerwa chodu kończy zegarek lubi tak sobie przyspieszyć lub zwolnić.

 

ad 2. Nie dokręcaj, ponoś. Mierz co 24h. Jak problem nie zniknie -> wibrograf, ew. później rozmagnesowanie. Jak nie, Wera i ew. serwis z otwarciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go zamówic jeszcze w listopadzie, dlatego jak pojawiła się wyprzedaż, to zadziałałem szybko ;)

 

Co do chodu to dam mu jeszcze parę dni. Zastanawiam się, czy nie spróbować jeszcze raz go zostawić, żeby się ponownie zatrzymał.

Dziwi mnie natomiast fakt, że tak mu się zmieniło (z +2s na -7s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem go zamówic jeszcze w listopadzie, dlatego jak pojawiła się wyprzedaż, to zadziałałem szybko ;)

 

Co do chodu to dam mu jeszcze parę dni. Zastanawiam się, czy nie spróbować jeszcze raz go zostawić, żeby się ponownie zatrzymał.

Dziwi mnie natomiast fakt, że tak mu się zmieniło (z +2s na -7s).

Żartowałem. W tym tempie same Tridenty bym miał. ;)

 

Jest to jakaś myśl. Przede wszystkim nie dokręcać, tylko nosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony trident jest na ebay, 770 $ :P .

 

No nie. Tak nie powinno być. Informacja ta stanowi zawór bezp. dla producenta. :)

 

Jeszcze jedna rzecz mi do głowy przychodzi, mianowicie potencjalne namagnesowanie, tylko nie wiem czy namagnesowane powoduje przyspieszenie czy zwolnienie chodu.

 

Jak Ci się nie poprawi po jakimś czasie, pisz do Wery. Może się skończyć tak, że zapłacą Ci za regulację u zegarmistrza w PL.

 

Dam mu jeszcze kilkanaście dni i będę działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony trident jest na ebay, 770 $ :P .

 

No nie! Miał być jeden, już są dwa i nie można się rozstać. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aktualizacja: zegarek wysłany do firmy. Otrzymałem odpowiedź że zrobią naprawę w ramach gwarancji. Zwrócą także koszty wysyłki zegarka do nich. Uwaga: przewidywany czas naprawy to 10 tygodni!

 

Sprawa się w końcu zamknęła, więc piszę jak było:

 

Zegarek dostałem w zeszłym tygodniu, wrócił naprawiony. Cała naprawa w ramach gwarancji; dostałem także zwrot kosztów wysyłki zegarka z Polski (na konto PayPal).

 

Tak więc trwało to długo, ale się dobrze skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość! Szkoda czasu i nerwów, ale miło że w końcu stanęli na wysokości zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się w końcu zamknęła, więc piszę jak było:

 

Zegarek dostałem w zeszłym tygodniu, wrócił naprawiony. Cała naprawa w ramach gwarancji; dostałem także zwrot kosztów wysyłki zegarka z Polski (na konto PayPal).

 

Tak więc trwało to długo, ale się dobrze skończyło.

 

Wera Rocks! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35e23b7ecf7c85e9f54ae0ec53079f99.jpg

Spostrzeżenia po kilku dniach z Tajfunem:

- pasek się trochę wyrobił, ale muszę kupić jakiś dobry Zulu. Na NATO 20mm jakie miałem słabo wygląda

- lekki i poręczny, dobry jaki część EDC

- do braku płynącej sekundy się przyzwyczaiłem, ale bez daty trudno się obyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pasków może Hadley Roma Kevlar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta do Tridenta Vintage to obecnie wydatek 120£.. Myślicie że dało by radę znaleźć porządny zamiennik? Tak żeby maksymalnie zmieścić się w połowie tej kwoty?

 

Nie mam kompletnie doświadczenia z bransoletami. Nie wiem też czy ta oryginalna jest faktycznie warta takich pieniędzy?

 

PS. Noszony dłużej c65 się 'ułożył' i robi teraz maksymalnie +5 sekund na dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem ze spasowaniem, chyba że mesz. Jeśli o mnie chodzi to jest warta ceny, solidnie wykonana i z wygodną mikroregulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta do Tridenta Vintage to obecnie wydatek 120£.. Myślicie że dało by radę znaleźć porządny zamiennik? Tak żeby maksymalnie zmieścić się w połowie tej kwoty?

 

Nie mam kompletnie doświadczenia z bransoletami. Nie wiem też czy ta oryginalna jest faktycznie warta takich pieniędzy?

 

PS. Noszony dłużej c65 się 'ułożył' i robi teraz maksymalnie +5 sekund na dobę :)

 

Warta ceny choć bolesny wydatek. Jeżeli bransoletę nosisz, łatwiej przełkniesz jak przeliczysz sobie na ilość zużytych pasków. Opcjonalnie na lato polecam gumę Bonetto Cinturini 315 lub G10 albo Zulu z watchgecko.com. Tam też, możesz zamówić mesha, lub bransoletę.

 

Problem ze spasowaniem bransolety polega wyłącznie na maskownicach. Możesz jeszcze zerknąć na oficjalne forum ChW. Może tam będzie informacja o zamiennikach. Wątpię, bo ost. wersję jaką pamiętam to w stylu: ...szkoda czasu na zamiennik, kupić oryginalną... ;)

 

Jeżeli Ci się nie spieszy, to polecam poczekać. Kojarzę promocję na wszystko -15%, chyba z okazji Dnia Ojca. 

 

P.S. Może się też skończyć jak ze mną. Pewnego dnia już miałem kupić bransoletę, a kupiłem... zegarek na bransolecie.  :ph34r:

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można obserwować ebay, aktualnie tylko czarna bransoleta ChW za 80$ + opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta do Tridenta Vintage to obecnie wydatek 120£.. Myślicie że dało by radę znaleźć porządny zamiennik? Tak żeby maksymalnie zmieścić się w połowie tej kwoty?

 

Nie mam kompletnie doświadczenia z bransoletami. Nie wiem też czy ta oryginalna jest faktycznie warta takich pieniędzy?

 

PS. Noszony dłużej c65 się 'ułożył' i robi teraz maksymalnie +5 sekund na dobę :)

120 GBP to nie jest duża kwota za tej jakości kajdana (pełne ogniwa, jakość wykonania, spasowanie, zapięcie, itd.). Możesz oczywiście kupić mesha, ale to inny rodzaj bransolety. Po co kombinować z zamiennikiem, na którym zaoszczędzisz 3 stówy (PLN), skoro wiadomo, że nie będzie to już ta jakość  (bo poniżej 100$ nie może być) i nie będzie też robiony pod ten konkretny model (to np. kwestia sposobu szczotkowania kajdana na kopercie i ogniwach).


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam jasność. A czy bransolety i maskownice dla 38mm Trident pro i c65 vintage są takie same? Wszak zawsze można kupić Pro z bransoletą i używać jej w obu zegarkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. C65 nie występuje na bransolecie. 

 

W tzw. międzyczasie:

 

C1-Morgan-Classic-COSC-laydown.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.