Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Twój ogród

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.10.2022 o 13:44, loco50 napisał(-a):

DSC_2598.JPG

Ja ostatnio walczyłem... Gorzej jak wieje ;)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie porządki, grabienie,wycinanie sprzątanie.

Grillek przy okazji wyskoczył bo okazało się że węgiel został i skrzydełka w zamrażarce ino po piwo skoczyłem.

Pogoda jest - jutro fajna giełda,  no żyć nie umierać.

20221112_150918.jpg

20221112_151639.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owocne polowanie na moich oczach. Trwało sekundy. Nie wiedziałem gdzie to dać więc do ogrodu 😊. Akurat stałem w kuchni z telefonem.

IMG_20221023_143157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_2943.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 17:42, wisniap napisał(-a):

Owocne polowanie na moich oczach. Trwało sekundy. Nie wiedziałem gdzie to dać więc do ogrodu 😊. Akurat stałem w kuchni z telefonem.

IMG_20221023_143157.jpg

Drozda upolował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem ostatnio drewno i dostałem je w półtorametrowych kłodach o średnicy dochodzącej do 40 cm, w związku z tym postanowiłem że kupię piłę, od razu „uporządkuję” bałagan za płotem (samosiejki). Pewnie będzie używana ze dwa razy w roku, więc nie potrzebuję żadnych ekstrasów. Na co zwrócić uwagę? Czy po prostu kupić taniego Stihla za około 600 zł i to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz używał piłę rzadko i tylko wokół domu to proponuję kupić piłę Stihla ale elektryczną taką z kablem, nie akumulatorową.

Z elektryczną będziesz miał zdecydowanie mniej problemów niż ze spalinową i będziesz prawdopodobnie bezproblemowo używał ją przez kilkadziesiąt lat. 

Osobiście polecam Stihla bo ma (przynajmniej w mojej okolicy) dobrze zorganizowany serwis. Łańcuchy ostrzą na poczekaniu i biorą 10 zł od sztuki. 

Do Stihla bez problemu można dokupić dłuższą prowadnicę i dłuższy łańcuch co ułatwi Ci cięcie grubszych kłod.   


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosna,panie sierżancie.U mnie jeszcze wszystko śpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie praca wre. Dzisiaj pierwszy dzień siedzę na ogrodzie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tam u Was na zachodzie bez zmian 😁. Wieczne lato. Żar tropików 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim cywilizacja. 😁

Niedzwiedzie nie chadzają po ogrodzie, a łosie nie obgryzają młodych pędów. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda😁. U mnie zimy srogie, lud dziki i zwierzyna groźna 🤣🤣

Ale i js dziś w ogród ruszyłem bo u nas upał - 12  st😁. Trawy wyciąłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i ja trochę miskantow obciąłem i dzisiaj dla 150 tuj czubki jeszcze mam kilkanaście hortensji, kilka miskantow i ogólnie trochę pracy. Większe tuje będę chciał oczyścić. Ze dwa dni pracy bo jeszcze ogród warzywny do ogarnięcia. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie tuj to dla mnie prawdziwy koszmar. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja z wiekiem zaczynam inaczej niż myślałem zapatrywać się na posiadanie ogrodu.

Kiedyś myślałem, że to będzie moja coraz większa pasja, a teraz to się robi coraz większa udręka. Wiecznie brak czasu, wiecznie walka z za suchym/za mokrym, za mocno/za wolno rosnącym itp. Wspaniale jest posiedzieć na swoim tarasie, zjeść swoje owoce, warzywa, zrobić grilla, spacerować boso po soczystej trawie. Satysfakcja, że zrobiłeś to samemu jest duża.

Nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku (mieszkałem kilka lat na innym etapie życia), ale od zawsze byłem "domowy".

Dziś kilka godzin aerowania, wywożenia, nasadzania bla bla. Przynajmniej cardio dziś z głowy ;) A to dopiero początek zabawy. Będzie nawożenie, olejowanie duuuupnego tarasu, uruchamianie podlewania, przekopanie grządki, zapełnienie folioka... etc. Czy wy to wszystko robicie sami!? :D

Zatem dla mnie ogród tak, ale powoli niestety nie moimi rękoma 🤦‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ogród to wątpliwa przyjemność(chodzi oczywiście o pracę w nim). Dlatego kazałem zaprojektować go minimalistycznie, aby jak najmniej do niego łazić. W sumie Żona lubi, a ja się nawet oto z nią nie spieram :)

Grilla rozpalić, usiąść na tarasie ze szklaneczką dobrego trunku, o!

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ogród odstresowuje. Siedząc na nim, dłubiąc w chwastach, walcząc z robalami, kretem, przesadzając i przycinają, zapominam o bożym świecie. A ukoronowaniem ciężkiej pracy jest wiosna, ten moment - widok, kiedy wszystko budzi się do życia. Kocham to!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Mnie ogród odstresowuje. Siedząc na nim, dłubiąc w chwastach, walcząc z robalami, kretem, przesadzając i przycinają, zapominam o bożym świecie. A ukoronowaniem ciężkiej pracy jest wiosna, ten moment - widok, kiedy wszystko budzi się do życia. Kocham to!

Wówczas to daje faktycznie przyjemność z samej możliwości posiadania ogrodu.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez lubie pogrzebac w ziemi ale w ograniczonym zakresie…. Brak czasu.

Ale….w zeszlym roku zasadzielem ponad 170 cebulek roznych badylkow ( tulipany / narcyzyitp.) i to juz wyszlo z ziemi i tak sobie mysle ze daje to dajna satysfakcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Nie wiem jak Wy, ale ja z wiekiem zaczynam inaczej niż myślałem zapatrywać się na posiadanie ogrodu.

Kiedyś myślałem, że to będzie moja coraz większa pasja, a teraz to się robi coraz większa udręka. Wiecznie brak czasu, wiecznie walka z za suchym/za mokrym, za mocno/za wolno rosnącym itp. Wspaniale jest posiedzieć na swoim tarasie, zjeść swoje owoce, warzywa, zrobić grilla, spacerować boso po soczystej trawie. Satysfakcja, że zrobiłeś to samemu jest duża.

Nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku (mieszkałem kilka lat na innym etapie życia), ale od zawsze byłem "domowy".

Dziś kilka godzin aerowania, wywożenia, nasadzania bla bla. Przynajmniej cardio dziś z głowy ;) A to dopiero początek zabawy. Będzie nawożenie, olejowanie duuuupnego tarasu, uruchamianie podlewania, przekopanie grządki, zapełnienie folioka... etc. Czy wy to wszystko robicie sami!? :D

Zatem dla mnie ogród tak, ale powoli niestety nie moimi rękoma 🤦‍♂️

 

U mnie od kilku lat raz w tygodniu na 8 godzin jest Pan (nieraz z ekipą) - inaczej nie do ogarnięcia...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.