Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
dawidowo

kierunek Chorwacja

Recommended Posts

Miejcie koledzy na uwadze, że to nasze niby zaświadczenia to sobie można za granicami w d.... wsadzić, jak wczoraj czytałem na wyborczej, gdyż nie zawierają wszystkich wymaganych przez inne kraje danych. Dopiero może jak UE w czerwcu uzgodni wspólny wzór tego zaświadczenia to będzie łatwiej. 

Posted (edited)
W dniu 19.07.2020 o 08:54, Piter80 napisał(-a):

Panowie a jak wygląda podróż do Chorwacji samolotem?Dobry pomysł?Jeśli tak to na jakie lotnisko lecieć.Cel podróży leżakowo-plażowy.

Polecam lecieć do Dubrownika, zatrzymać się tam, pożyczyć autko i pojechać do Czarnogóry ( Budva, Kotor, Stari Bar) 

okolice Dubrownika Plaża Pasjaca

Chorwacja sama w sobie - wszystko piękne, ciężko naprawdę wybrać jeden czy dwa miejsca- najlepiej podróżować ( Plaża Divina) 

miasta Sibenik, Zadar, Trogir, Rovinj, Plitvicke Jeziora itp 

Edited by dariusz chlastawa

1 godzinę temu, tofiks_th napisał(-a):

Miejcie koledzy na uwadze, że to nasze niby zaświadczenia to sobie można za granicami w d.... wsadzić, jak wczoraj czytałem na wyborczej, gdyż nie zawierają wszystkich wymaganych przez inne kraje danych. Dopiero może jak UE w czerwcu uzgodni wspólny wzór tego zaświadczenia to będzie łatwiej. 

Może masz rację, ale się sprawdziło w przypadku syna :)  Nikt na granicach a i na granicy chorwackiej nie zakwestionował tego "papierka" ????

Pozdrawiam Mirek

Posted (edited)

Pozostaje się cieszyć, choć wolałbym nie doświadczać sytuacji, że jednak ten papierek to.... Dlatego też po raz kolejny w wakacje skierujemy się nad Bałtyk😁. Udanych i zdrowych wakacji wszystkim. 

Edited by tofiks_th

Koledzy macie jakies fajne sprawdzone miejscówki w Istri dla rodziny z małymi dziećmi ? Szukam kwatery na wyjazd w połowie lipca, najlepiej blisko morza i z łagodnym zejściem do wody.

Rovinij i pobliska Villas Rubin

byłem chyba ze 4 razy i OK

Pozdrawiam Mirek

Fajna miejscówka, ale rozglądam się bardziej za apartamentem z kuchnią.

2 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

Fajna miejscówka, ale rozglądam się bardziej za apartamentem z kuchnią.

Robiłem dwa razy przymiarki do Villas Rubin ale cena była co najmniej +30% w stosunku do apartamentu w pierwszej linii przy plaży.

W tym roku po raz pierwszy ryzykujemy hotel (nie apartament) i wybraliśmy Crystal Sunny Valamar. 

Kolega jedzie do Villas, to płaci więcej za sam domek co my za apartament rodzinny z wyżywieniem.

3 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

Koledzy macie jakies fajne sprawdzone miejscówki w Istri dla rodziny z małymi dziećmi ? Szukam kwatery na wyjazd w połowie lipca, najlepiej blisko morza i z łagodnym zejściem do wody.

Na Istrii nie kojarzę. Na samym południu Istrii (koło Premantury i na Kamenjaku) raczej same skały i błyskawiczne opadanie dna.

Taka długa plaża z bardzo łagodnym zejściem do wody jest na wyspie Krk w miejscowości Baska. Droga do pokonania podobna jak na Istrię a na wyspę prowadzi most, więc nie trzeba płynąć promem. Potem też długo utrzymywała się niewielka głębokość. Do tego piaszczyste dno (sama plaża jest piaszczysto-kamienista). Plaża jest długa i byliśmy na niej tylko raz, bo wolimy te ustronne i skaliste, a ta była mocno zatłoczona. Woda ma piękny, turkusowy kolor (na zdjęciach słabo to widać) i na plaży jest dużo turystycznych atrakcji.

Na żadne apartamenty nie mamy namiaru, bo mieszkaliśmy w miejscowości Vrbnik.

obraz.png.30a67ddf976481c3ad0f562d548a9b95.png

Jak byliśmy tam w 2013 roku, to tak to wtedy wyglądało:

DSC01695.thumb.JPG.364da45eaada6e0ae66ed71ffee7c28d.JPG

DSC01677.thumb.JPG.414c3d3a9377414e64bc3392d8a9fb2a.JPG

DSC01678.thumb.JPG.c2317ab7c39984a0fff33c5b585ac9e4.JPG

DSC01691.thumb.JPG.ef73e54700600702b88999f099f6eeb2.JPG

W Krk byłem dwa razy w Nijevicach fajna okolica jak i cała wyspa, plaża na Baśce rzeczywiście super. 

Jak piaszczysta plaża to nie ma jak Omis.

Ale to dalej na południe.

Tam mam namiary na super apartamenty.

Koledzy ktos jechał z was teraz przez Węgry lub Słowenie ? Wybieram się pod Zadar w sobotę i słyszałem że są jakieś mega korki na granicy węgiersko/chorwackiej. Zastanawiam się czy nie nadłożyć trochę drogi i jechać przez Czechy-Austrie-Słowenie.

Na granicy ze Słowenią pidobno jeszcze gorzej, szczególnie w weekendy.

3 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

Koledzy ktos jechał z was teraz przez Węgry lub Słowenie ? Wybieram się pod Zadar w sobotę i słyszałem że są jakieś mega korki na granicy węgiersko/chorwackiej. Zastanawiam się czy nie nadłożyć trochę drogi i jechać przez Czechy-Austrie-Słowenie.

Pomóc nie potrafię, ale chętnie przeczytam co wybrałeś i jak obecnie jest z tym czekaniem i sprawdzaniem paszportów COVIDowych na granicy, ponieważ sam jadę dwa tygodnie później.

W dniu 7.07.2021 o 21:18, Muzzy napisał(-a):

OK dam znać

No i jak było po drodze?

Na drodze bez zadnych niespodzianek. Wjazd na Słowację i Węgry bez żadnej kontroli jak za starych dobrych czasów. Na granicy węgiersko-chorwackiej w Letenye zjechałem z autostrady na stare przejście oznaczone TIR i stałem tam może z 20min. Teraz już cieszę się słońcem i morzem :)

A ja polecam Primosten, a szczególnie stare miasto, ostatnio mieliśmy miejscówkę dokładnie 28 kroków do plaży :) w tym roku będziemy tam trzeci raz, bardzo urokliwe miejsce. 

Pozdrawiam :)

Primosten jest fajny, obok plaży ffk  jest fajny duży opuszczony hotel - lubię  się po nim pokręcić od piwnicy po ostatnie piętro:) 

Muzzy, czego Chorwaci wymagali/ sprawdzali na granicy?

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Cześć,
Polecam stronkę z kamerkami na przejściach. Inne ciekawe informacje też tam znajdziecie: https://m.hak.hr/kamera.asp?g=2

Wczoraj jeszcze była kamerka w Dubrava Križovljanska, ale dzisiaj coś nie ma.

Ja startuję za tydzień. Planuję do Spielfeld tanie tankowanie na Avanti i dalej do Dubravy lub na Cvetlin żeby nie płacić za winiety na Słowenii.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Cześć, 

Pozdrowienia z Gradac. Jechaliśmy przez Czechy i Austrię - bez najmniejszych problemów. W Słowenii nocowaliśmy w Mariborze, mieliśmy problem z zakupem winiety do Słowenii więc podróżowaliśmy przez nią po drogach bezpłatnych (dla mnie na plus, przynajmniej trochę zwiedziliśmy). Do Chorwacji wiechalismy bez czekania i bez problemów. Na granicy okazywałem dowody osobiste i formularz "Enter Croatia" (wszyscy byliśmy już zaszczepieni i mieliśmy paszporty covidove, których skany były zapisane w tym formularzu). Koleżanka wjeżdżała kilka dni wcześniej i sprawdzali jej tylko dowód osobisty, nie pytali w ogóle o szczepienia). Na miejscu tylko obsługa hotelu chodzi w maseczkach i to nie zawsze, o covidzie przypominają nalepki na drzwiach i rozstawione gdzieniegdzie płyny do dezynfekcji. Ludzie zapomnieli tu o wirusie. Pierwszy raz jestem w Chorwacji więc nie powiem jak było kiedyś 😊

Pozdrowienia i życzę równie pięknej pogody jak nad Adriatykiem 😎

Panowie jechał ktoś pociągiem, bo żona mnie namawia na wycieczkę dom - Kraków - Praga - Rijeka. W Krakowie nocleg, zwiedzanie, później Praga to samo i dalej do Rijeki wyjazd 17:00 na miejscu o 10:00 przedział z łóżkiem.