Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dawidowo

kierunek Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wiem - my dzwonimy zawsze mówimy w jakim rejonie chcemy  i ona do skutku przysyła ci maile ze zdjęciami pensjonatów - zdjęć po kilka ze środka, kuchni, sypialni, z balkonu itp... jak coś ci się spodoba to dzwonisz i mówisz co ona wtedy dzwoni tam i rezerwuje - potem przysyła ci poleconym umowę do podpisania z mapą dojazdu opisem i mapką satelitarną z zaznaczonymi marketami, sklepami, kantorami itp... 

W tym całym Ciovo będziemy w Okrug górny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym roku spędzić miło czas w Chorwacji z rodziną, co polecacie, czy rzeczywiście na wyspach jest lepiej ale sporo drożej niż na kontynencie? Mój wujek dużo jeździł na KRK... Czy tak celować, czy coś osobliwego w rozsądnej cenie da radę jeszcze w marcu zarezerwować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie jaka trasa jechać do Puli. Jeden kierowca na cała trasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, ze powinieneś określić tez skąd chciałbyś wystartować, bo jeżeli ja ci powiem ze jeżdżę przez Mediolan, Wenecje, Koper ... To niewiele Ci to pomoże :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd, ja jechałem przez Brno, Wiedeń, Ptuj, Lenart... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start z Radomia. Trasa raczej szybka. Staram się unikać korków. Próbowałem ogarnąć opłaty w Chorwacji ale cos mi nie idzie. Teoretycznie taniej Słowacja Węgry Chorwacja a nawi kieruje mnie Czechy Austria Słowenia i krótko Chorwacja do Puli.

Nie specjalnie chce kombinować jakieś zjazdy ucieczki przed opłatami choć nie chce tez przepłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak właśnie jeżdżę, jak w Twoim pierwszym wariancie - Słowacja, Węgry, Chorwacja i taka trasa bez problemu do ogarnięcia na jednego kierowcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest już autostrada od Bratysławy przez Węgry ?

jeszcze kilka lat temu turlalem się tam jakimiś lokalnymi drogami i autostrada pojawiła się jakieś 20 km przed granica chorwacko-węgierską.

 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu wracałem przez Węgry i Słowację i właśnie lokalnymi sporo jechałem śle wtedy miałem postój ze zwiedzaniem wiec mi było wszystko jedno. Teraz myślałem o trasie przez Koszyce ale tu Polska jest słaba i lepiej przez Bratysławę tylko że dalej to chyba słabo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz z Radomia szybko, to przez Czechy, Austrię i przez Słowenię. Przez Słowację to kilometry bardzo powoli uciekają.

Winiety na Czechy i na Austrię kupisz na pierwszej stacji Shella w Czechach, zaraz przed Ostrawą. Niestety winieta w Słowenii jest droga, ale Słowenii raczej nie unikniesz tak, czy siak.

Jak już będziesz w Puli, to koniecznie wybierzcie się na Kamienjak rt. To jest cypelek na samym czubku Istrii - 20 minut jazdy od Puli, zaraz za Premanturą. Można tam wjechać samochodem. Jest przepięknie i dziko.

 

obraz.png.11d57a6a9347a5373aa20ead124d189a.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak chcesz z Radomia szybko, to przez Czechy, Austrię i przez Słowenię. Przez Słowację to kilometry bardzo powoli uciekają.
Winiety na Czechy i na Austrię kupisz na pierwszej stacji Shella w Czechach, zaraz przed Ostrawą. Niestety winieta w Słowenii jest droga, ale Słowenii raczej nie unikniesz tak, czy siak.
Jak już będziesz w Puli, to koniecznie wybierzcie się na Kamienjak rt. To jest cypelek na samym czubku Istrii - 20 minut jazdy od Puli, zaraz za Premanturą. Można tam wjechać samochodem. Jest przepięknie i dziko.
 
obraz.png.11d57a6a9347a5373aa20ead124d189a.png

Właśnie tam jadę. A trasę Czechy Austria to znam prawie na pamięć z zimowych wyjazdów.
Dzięki i chyba pozostanę przy trasie CZ-A-SL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czechy winieta miesięczna na BP. 
Austria ma ewiniety - 9.4€ za 10dni. Kupuj jako przedsiębiorca to wtedy to aktywne od razu, bez 18 dni karencji. 
Słowenia 30€ za 30dni. 
Chorwacja - bramki. 


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czechy winieta miesięczna na BP. 
Austria ma ewiniety - 9.4€ za 10dni. Kupuj jako przedsiębiorca to wtedy to aktywne od razu, bez 18 dni karencji. 
Słowenia 30€ za 30dni. 
Chorwacja - bramki. 

Co to znaczy 18 dni karencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to, że jeżeli kupujesz winietę elektroniczną, to z takim wyprzedzeniem do terminu podróży musisz ją wykupić (chociaż wydawało mi się, że to jest 14 dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Slowenie mozna przejechac bez winiety, ale jezeli nie ma parcia na czas przejazdu. Jak tak sobie licze to przejezdzalem przez Slowenie ponad 30 razy, kilka razy jeszcze w systemie bramkowym, a od kiedy wprowadzili system winietowy to chyba kupilem ja raz albo dwa :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś się dało - teraz sprawdzają lornetkami na granicy a potem przy budce. Także nie wiem. 🙂


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, DawPi napisał:

Może kiedyś się dało - teraz sprawdzają lornetkami na granicy a potem przy budce. Także nie wiem. 🙂

W Słowenii autostradę omija się bokiem i wtedy można nie kupować winiety tylko trzeba pamiętać gdzie zjechać spowrotem na autostradę bo można za wcześnie się wpiąć i jeszcze 2-3 km jedziesz płatną i tam właśnie lubią stać. 

Ogólnie nie warto kombinować bo czasu się traci. 

Z Radomia leć na Brno Wiedeń Graz Maribor i teraz nie pamiętam czy w Maribor czy przed są już zjazdy na Lubliana i tam już dalej na Pulę 

Pula droga bo tam sami Niemcy i Austryjacy

Ps:No ale może się okazać że tańsza niż nasza Jastarnia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DawPi napisał:

Może kiedyś się dało - teraz sprawdzają lornetkami na granicy a potem przy budce. Także nie wiem. 🙂

Na pewno jest trudniej niż kiedyś. Moje informacje są już pewnie trochę nieaktualne, bo przez Maribor ostatnio jechałem kilka lat temu. Pamietam jednak, ze kiedyś jeżdżąc prze Klagenfurt wogole nie wjeżdżałem na słoweńska autostradę, a jadąc przez Maribor i Ptuj można było ominąć ją jadąc dwupasmówka. 

Teraz wjeżdżam od strony Włoch i tam jest ok 10 km autostrady wiec kupowanie viniety na tak krótki odcinek moim zdaniem mija się ze zdrowym rozsądkiem. A pomimo tak krótkiego odcinka Słoweńcy i tak na wjeździe robią nagonkę na zakup. Tracę z tego powodu pewnie około 5 minut, ale nie jest to dla mnie specjalnym problemem :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja jestem jakieś 120 km od granic Chorwacji...

20200716_141256.jpg

20200716_160250.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Słowenii autostradę omija się bokiem i wtedy można nie kupować winiety tylko trzeba pamiętać gdzie zjechać spowrotem na autostradę bo można za wcześnie się wpiąć i jeszcze 2-3 km jedziesz płatną i tam właśnie lubią stać. 
Ogólnie nie warto kombinować bo czasu się traci. 
Z Radomia leć na Brno Wiedeń Graz Maribor i teraz nie pamiętam czy w Maribor czy przed są już zjazdy na Lubliana i tam już dalej na Pulę 
Pula droga bo tam sami Niemcy i Austryjacy
Ps:No ale może się okazać że tańsza niż nasza Jastarnia 

Dokładnie taka trasę sobie obmyśliłem. Wolałem jednak popytać.
Dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, albiNOS 01 napisał:

Kurcze, a ja jestem jakieś 120 km od granic Chorwacji...

20200716_141256.jpg

20200716_160250.jpg

Jak tam nad Balatonem? W tym roku być może skoczę do Miskolca... tamtejsze termy są bajeczne...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, chociaż dzisiaj nie za ciepło, ale wierzę, że przejściowe... Woda i tak ciepła.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się bardzo przyjemne ceny na loty bezpośrednie Lublin - Split. Zapłaciliśmy za 3 osoby w dwie strony jakieś 320€ z dużymi bagażami. Będziemy spędzać tydzień w okolicy Trogiru. Nigdy jeszcze nie byłem w Chorwacji. Czy polecacie coś w okolicy np. restauracje z owocami morza lub ładne plaże bez tłumów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na końcu wyspy Ciovo jest bardzo fajna plaża... fakt kamienna, ale mało uczęszczana...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda podróż do Chorwacji samolotem?Dobry pomysł?Jeśli tak to na jakie lotnisko lecieć.Cel podróży leżakowo-plażowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.