Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Recommended Posts

Plebejskie w sumie złośliwości to dla Patka kolejne potwierdzenie elitarności pewnie.

Do poczytania o jakości wykończenia największych w wielkich macie tutaj: 

Jakiś czas temu oglądałem PP przez lupę a godzinę później ALS. ALS wypadł lepiej.

Swoją drogą, 50 lat temu ludzie wylądowali na księżycu, od kilku lat ludzkość robi nano maszyny a tutaj okazuje się, że wykończenie nie aż tak małych elemntów stanowi problem.

To nie problem, to po prostu mały nakład ludzkiej pracy podyktowany efektywnością produkcji. Marketing na pewno hamuje zapędy tych, którzy chcieliby lepiej coś zrobić.

Temat aktualny od dobrych 30-tu lat w wielu branżach.

Z jednej strony technika i technologia idzie do przodu z drugiej bylejakoś i mamienie marketingiem. Dla wielu "dobra luksusowe" kojarzą się z pewnymi osobami w reklamie a nie z faktyczną jakością produktu.

Guest McIntosh

Steve Jobs kiedyś powiedział, że nawet te elementy, których nie widać, powinny być wykonane idealnie. Nie każdy odebrał tę naukę, a szkoda. Ja już od dawna nie mam złudzeń i wiem, iż cena zegarka nie gra roli. Wszędzie trafiają się gnioty. W swoim Patku też dopatrzyłem się niedoskonałości wykończenia. No cóż, życie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

21 godzin temu, McIntosh napisał:

Steve Jobs kiedyś powiedział, że nawet te elementy, których nie widać, powinny być wykonane idealnie. Nie każdy odebrał tę naukę, a szkoda. Ja już od dawna nie mam złudzeń i wiem, iż cena zegarka nie gra roli. Wszędzie trafiają się gnioty. W swoim Patku też dopatrzyłem się niedoskonałości wykończenia. No cóż, życie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gdzie się dopatrzyłeś tej niedoskonałości? Sprawdzę w swoim czy też tak jest...

Guest McIntosh
19 godzin temu, Lukasz23212 napisał:

Gdzie się dopatrzyłeś tej niedoskonałości? Sprawdzę w swoim czy też tak jest...

Niedoskonałość znalazłem na tarczy. Konkretnie rzecz dotyczy skrajnej linii okręgu podziałki sekundowej - jest miejsce, gdzie nie została poprowadzona z zachowanie idealnego kształtu. 

Guest McIntosh
7 godzin temu, Lukasz23212 napisał:

Może to szkiełko zakrzywia obraz? w jakim to jest miejscu? Nad napisem "Swiss"?

Nie, to nie szkło, ale nie ma sensu się tym przejmować.

W dniu 1.07.2020 o 23:19, McIntosh napisał:

Ja też tak mogę powiedzieć ale nic z tego nie wynika. Może tylko to, że następcy Jobsa każą sobie słono płacić za wrażenie jakie to robi. Ja unikam Appla dużym łukiem i się nie snobuję. Staram się nie poddawać się żadnej propagandzie ani agresywnej reklamie.

Z poważaniem Wijaki

Guest McIntosh
6 godzin temu, wijaki napisał:

Ja też tak mogę powiedzieć ale nic z tego nie wynika. Może tylko to, że następcy Jobsa każą sobie słono płacić za wrażenie jakie to robi. Ja unikam Appla dużym łukiem i się nie snobuję. Staram się nie poddawać się żadnej propagandzie ani agresywnej reklamie.

Z poważaniem Wijaki

Ja prywatnie od kilkunastu lat pracuję na MacBookach Pro i nie mam zamiaru tego zmieniać. Mam też do czynienia ze sprzętem Della, Lenovo, HP i widzę wyraźne różnice w jakości wykonania. Nie ma to więc nic wspólnego ze snobizmem tylko z "przywiązaniem" do produktów ponadprzeciętnych w myśl zasady, że nie stać mnie na tanie rzeczy. Oczywiście daleki jestem od twierdzenia, że np. Dell nie potrafi wykonać porządnego laptopa. Podobnie rzecz ma się z produktami Microsoftu np. Surface Laptop 2 albo Surface Laptop 3. Nie ma jednak nic za darmo, bo jakość kosztuje i np. wspomniane Surface czy też Dell XPS 9570 to cenowy poziom Apple. A ze słów Jobsa wiele wynika - wystarczy rozkręcić MacBooka Pro za 12000 zł i Della Vostro za 3500 zł, aby wyciągnąć wnioski. Akurat doskonale wiem o czym piszę, bo między innymi zajmuję się serwisem serwerów, laptopów oraz komputerów.

Godzinę temu, McIntosh napisał:

Ja prywatnie od kilkunastu lat pracuję na MacBookach Pro i nie mam zamiaru tego zmieniać. Mam też do czynienia ze sprzętem Della, Lenovo, HP i widzę wyraźne różnice w jakości wykonania. Nie ma to więc nic wspólnego ze snobizmem tylko z "przywiązaniem" do produktów ponadprzeciętnych w myśl zasady, że nie stać mnie na tanie rzeczy. Oczywiście daleki jestem od twierdzenia, że np. Dell nie potrafi wykonać porządnego laptopa. Podobnie rzecz ma się z produktami Microsoftu np. Surface Laptop 2 albo Surface Laptop 3. Nie ma jednak nic za darmo, bo jakość kosztuje i np. wspomniane Surface czy też Dell XPS 9570 to cenowy poziom Apple. A ze słów Jobsa wiele wynika - wystarczy rozkręcić MacBooka Pro za 12000 zł i Della Vostro za 3500 zł, aby wyciągnąć wnioski. Akurat doskonale wiem o czym piszę, bo między innymi zajmuję się serwisem serwerów, laptopów oraz komputerów.

Sorry za kontynuację offtopu, ale różni ludzie czytają i stwierdziłem, że się wypowiem, żeby ktoś nie wyrobił sobie pochopnie opinii.

Ja nie muszę niczego rozkręcać, żeby wyrobić sobie zdanie na temat "jakości" Apple:

IMG_0324.JPG

Ja od kilkunastu lat używam tylko sprzętu Apple, z tej prostej przyczyny, że dla mnie jest lepszy. Nie zawiesza się, nie ma na niego tylu wirusów, a mając iCloud, wszystko mam na każdym z moich urządzeń. I nawiazując do tego co napisał McIntosh, podam przykład: w 2013 roku kupiłem MacBooka Air (przy okazji, najlepszy laptop Apple jaki miałem, mając na myśli proste zastosowania); obecnie komputer ma prawie 8 lat, używa go intensywnie mój syn w szkole. Bateria wciąż trzyma 8-9 godzin ciągłego używania, ba, ostatni raz tak naprawdę go wyłączyłem chyba rok temu- po prostu zamykam klapę i go usypiam. W tych prawie 8 latach, moja żona przerobiła już 3 notebooki Della, a jej najnowszy działa na baterii max 3 godziny. Do tego Apple daje co rok aktualizację oprogramowania za darmo. Tyle w off-temacie.

4 minuty temu, beniowski napisał:

Ja od kilkunastu lat używam tylko sprzętu Apple, z tej prostej przyczyny, że dla mnie jest lepszy. Nie zawiesza się, nie ma na niego tylu wirusów, a mając iCloud, wszystko mam na każdym z moich urządzeń. I nawiazując do tego co napisał McIntosh, podam przykład: w 2013 roku kupiłem MacBooka Air (przy okazji, najlepszy laptop Apple jaki miałem, mając na myśli proste zastosowania); obecnie komputer ma prawie 8 lat, używa go intensywnie mój syn w szkole. Bateria wciąż trzyma 8-9 godzin ciągłego używania, ba, ostatni raz tak naprawdę go wyłączyłem chyba rok temu- po prostu zamykam klapę i go usypiam. W tych prawie 8 latach, moja żona przerobiła już 3 notebooki Della, a jej najnowszy działa na baterii max 3 godziny. Do tego Apple daje co rok aktualizację oprogramowania za darmo. Tyle w off-temacie.

Ze swojego doświadczenia z laptopami jw. Zaznaczam, że jestem wyłącznie użytkownikiem. Nasz informatyk zakupił, chyba to bylo 2010 lub później 10 szt. Po blisko 14tys.szt. W moim po 2,5roku poszły zawiasy aż po pęknięcie szyby. Nawet chciano w firmie mnie za to obciążyć. Na szczęście w 3 kolejnych stało się to samo za chwilę i mi odpuszczono. Pamiętam, że głośno chodził po jakimś czasie i grzal się, że w uda parzyl. Mieliśmy wtedy w całej firmie przejść na jabłko ale po jazdach z serwisem, problemami jw. Informatyk się wycofał mimo, że tłumaczył to właśnie dobrym oprogramowaniem itp. Kupiliśmy wtedy Lenovo i smigaja już lata, ostatnio grafika w nich siada. Kurz, zero konserwacji i się przegrzewa czy cus.. Ale one już mają swoje lata. Chodzą o dziwo jeszcze 3 delle kupione przed jabłkami i kilka hp kupione równocześnie ale to już takie historyczne, wolne dziady ale chodzą.. Więc moim zdaniem kupić co kto lubi ale przerobiłem z 5 marek laptopów i miło wspominam asusa i Lenovo. Pozdrawiam

24 minuty temu, beniowski napisał:

Mój laptop od Asusa pracuje niezawodnie od 2011. Akurat za trzy dni będzie miał 9 lat. Sorry, no more o komputerach.

Guest McIntosh
48 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

Sorry za kontynuację offtopu, ale różni ludzie czytają i stwierdziłem, że się wypowiem, żeby ktoś nie wyrobił sobie pochopnie opinii.

Ja nie muszę niczego rozkręcać, żeby wyrobić sobie zdanie na temat "jakości" Apple

Dla odmiany mogę wstawić tu zdjęcia swojego laptopa, który będzie zaprzeczeniem tego, co pokazałeś. Poza tym, to temat o zegarkach Patek Philippe. Nie pasuje Ci sprzęt Apple? To nie kupuj, ale niczego nie dowodzi popieranie własnych opinii tendencyjnymi zdjęciami.

Edited by McIntosh

24 minuty temu, McIntosh napisał:

Dla odmiany mogę wstawić tu zdjęcia swojego laptopa, który będzie zaprzeczeniem tego, co pokazałeś. Poza tym, to temat o zegarkach Patek Philippe. Nie pasuje Ci sprzęt Apple? To nie kupuj, ale niczego nie dowodzi popieranie własnych opinii tendencyjnymi zdjęciami.

Po pierwsze, to nie ja zacząłem pisać o sprzęcie Apple w wątku Patek Philippe. Po drugie to moje zdjęcie mojego komputera zamieszczone na poparcie mojej opinii, więc z natury jest subiektywne, ogarniasz? Po trzecie czasy, w których mówiono komuś co ma pisać/mówić/kupować, na szczęście (oby) bezpowrotnie minęły, tak więc pobudka! EOT z mojej strony.

Ale po co ciagnac ten offtop, jak ktos chce porownywac sprzet za 12k pln z takim za 3,5k pln udowadniajac, ze ten za 12.000 jest ewidentnie lepszy... 😂

48 minut temu, RysiekOchodzki napisał:

Po trzecie czasy, w których mówiono komuś co ma pisać/mówić/kupować, na szczęście (oby) bezpowrotnie minęły, tak więc pobudka!

Drobne OT - chyba nie śledzisz ostatnio sytuacji w naszym kraju ;)

Czekałem @artme, kiedy się tu pojawisz ;)

Ja, ubogi człowiek, korzystam od blisko trzech lat z Della, z którego jestem bardzo zadowolony.

O wreszcie coś ciekawego w tym temacie ja se też kupiłem ajpla era i jest miło, ale to nie prawda, że się nie wiesza, ale może dlatego, że to ten najtańszy. (serio)

Guest McIntosh
2 godziny temu, RysiekOchodzki napisał:

Po pierwsze, to nie ja zacząłem pisać o sprzęcie Apple w wątku Patek Philippe. Po drugie to moje zdjęcie mojego komputera zamieszczone na poparcie mojej opinii, więc z natury jest subiektywne, ogarniasz? Po trzecie czasy, w których mówiono komuś co ma pisać/mówić/kupować, na szczęście (oby) bezpowrotnie minęły, tak więc pobudka! EOT z mojej strony.

Ogarniam, ale to niczego nie dowodzi. Problem byłby wówczas, gdyby występował w sposób masowy.  Co do drugiej części Twojej wypowiedzi... No cóż, żyjemy w kraju rządzonym przez socjalistów, którzy wprowadzili coś w stylu miękkiej dyktatury, więc czasy o których piszesz bezpowrotnie nie minęły. Ja nie narzucam Ci co masz pisać tylko sugeruję, że dyskusja o laptopach ma się nijak do zegarków Patek Philippe.

@artme

to producent decyduje na jakich poziomach cenowych operuje, a mnie chodziło o podejście do konstrukcji urządzeń. Cena ma tu znaczenie drugorzędne, bo nawet XPS nie niweluje do końca wrażenia o którym pisałem.

Żadnych zbiorów wspólnych nie ma. Niepotrzebnie zaśmiecasz ten temat. Pytania o podróbki mają swój osobny wątek.

Wykończenie Nautilusa 5712.

Przy okazji polecam profil tego gościa na Insta, super zdjęcia.20200717_093747.jpg20200717_093723.jpg