Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Recommended Posts

A nie kwestia perspektywy /kąta ujęcia? Kiedyś miałem podobną obserwację odnośnie jlc True second, ale koledzy mnie sprostowali, że wszystko trafia. Oceńcie sami :

17 minut temu, StaryWilk napisał:

A nie kwestia perspektywy /kąta ujęcia? Kiedyś miałem podobną obserwację odnośnie jlc True second, ale koledzy mnie sprostowali, że wszystko trafia. Oceńcie sami :

No właśnie nie, w Geophysicu to kwestia faktycznie paralaksy plus tego że wskazówka po zatrzymaniu i tak delikatnie idzie do przodu. W przypadku nowego zapewne multimilionowego Patka to zwyczajny fakap.

59 minut temu, StaryWilk napisał:

Przypatrywałem się przez parę minut. Trafia idealnie w każdy indeks :)

0a46b19440913c3855f295ccee8346b3.jpg

Co się zaś tyczy Patka, to wyraźnie wbija pomiędzy indeksami. 

Edited by mario1971

Nie mam przekonania i tu i tu. Patek na filmiku od 20 s i klika następnych wydaje mi się, że trafia :)

Na opublikowanych zdjęciach też. Ciekawe ile fizycznych egzemplarzy powstało. 

spacer.png

spacer.png

Edit: JLC dołączył do twojej kolekcji? 

Edited by StaryWilk

6 minut temu, StaryWilk napisał:

Nie mam przekonania i tu i tu. Patek na filmiku od 20 s i klika następnych wydaje mi się, że trafia :)

Nie, to zdjęcie archiwalne z przymiarki sprzed blisko półtora roku.

Od dwóch lat poluję na ten konkretnie model:

Geophysic-1958_Jaeger-LeCoultre1.jpg

12 godzin temu, StaryWilk napisał:

spacer.png

spacer.png

Bardzo mało...Cena  1,115 mln CHF...

Edited by Lukasz23212

14 godzin temu, StaryWilk napisał:

Jesli to render to jest to kwestia niedopatrzenia ze strony dzialu marketingu. Jesli to rzeczywisty zegarek, to raczej kat.

Nie wierze aby cos takiego wypuscili w swiat 😉

No to oficjalnie mamy Patka w Polsce.

Dziś był otwarty pierwszy dzień.

Około 20 zegarków do zobaczenia.

PP to nie moja bajka ale zielony Aquanaut w białym złocie to poezja. Nie wiedziałem, że w polerce można osiągnąć taki efekt jak na bezelu w tym modelu. Poziom wypolerowania taki, że miałem wrażenie jakby w środku była zamontowana jakaś lampa doświetlająca go od środka :) 

PP to nie moja bajka ale zielony Aquanaut w białym złocie to poezja. Nie wiedziałem, że w polerce można osiągnąć taki efekt jak na bezelu w tym modelu. Poziom wypolerowania taki, że miałem wrażenie jakby w środku była zamontowana jakaś lampa doświetlająca go od środka :) 

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

No i można zapisać się na zapytanie o możliwość zapisania się do potencjalnie tworzonej kolejki do złożenia zapytania o prawdopodobną wpłatę zaliczki na przyszłą opcję zakupu zegarka, o ile kiedyś go dostarczą :)

Edited by stork

A ja myślę że to fajna możliwość obejrzenia wspaniałych czasomierzy. Nie wiem oczywiście jaka jest oferta w butiku w stolicy i poziom jakości obsługi, ale do PP zawsze zajrzeć warto. Ja u siebie (Włochy) często zaglądam (teraz niestety sklepy stacjonarne są zamknięte) i zawsze spędzam tam miło czas - obsługa jest świetna i zawsze chętnie pokazują wszystko co mają.

4 godziny temu, beniowski napisał:

A ja myślę że to fajna możliwość obejrzenia wspaniałych czasomierzy. Nie wiem oczywiście jaka jest oferta w butiku w stolicy i poziom jakości obsługi, ale do PP zawsze zajrzeć warto. Ja u siebie (Włochy) często zaglądam (teraz niestety sklepy stacjonarne są zamknięte) i zawsze spędzam tam miło czas - obsługa jest świetna i zawsze chętnie pokazują wszystko co mają.

Ten butik PP to oddział to Kruka. Obsługę z tego Kruka uważam, za najlepszą z tych z którymi miałem przyjemność. Bez problemu można pomacać każdy zegarek i są mega przyjaźni i pomocni.

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

2 godziny temu, pisar napisał:

Ten butik PP to oddział to Kruka. Obsługę z tego Kruka uważam, za najlepszą z tych z którymi miałem przyjemność. Bez problemu można pomacać każdy zegarek i są mega przyjaźni i pomocni.

To daj jakieś zdjęcia z przymiarek tych 20 modeli.

46 minut temu, desmo napisał:

To daj jakieś zdjęcia z przymiarek tych 20 modeli.

Zdjęć nie mam a przymiarki robiłem.

Sugerujesz, że kłamię?

Hej Panowie, może dla uspokojenia wątku to ja sugeruję, że obydwaj kłamiecie 🙂

@Pisar - a jak wrażenia z przymiarki zwykłego, stalowego aquanauta ? Wielu Kolegów pisało, że w zetknięciu  "na żywo" dużo traci, poziom wykonania odbiega od metki. 

Pytanie niestety wyłącznie dla zaspokojenia ciekawości, bo to nie moja pólka cenowa. Ze zdjęć - mój ideał.

@pisar  - mają podstawowe, małe manualne garniturowce do przymierzenia, czy raczej modele, gdzie bez grubszej sześciocyfrówki nie ma co podchodzić? 

37 minut temu, mroova napisał:

Hej Panowie, może dla uspokojenia wątku to ja sugeruję, że obydwaj kłamiecie 🙂

@Pisar - a jak wrażenia z przymiarki zwykłego, stalowego aquanauta ? Wielu Kolegów pisało, że w zetknięciu  "na żywo" dużo traci, poziom wykonania odbiega od metki. 

Pytanie niestety wyłącznie dla zaspokojenia ciekawości, bo to nie moja pólka cenowa. Ze zdjęć - mój ideał.

Luz, to kolega desmo nie utrzymał ciśnienia i wyciąga dziwne wnioski, więc to nie do mnie w temacie kłamania proszę :)

Niestety ale stalowego Aquanauta nie było. Był tylko zielony w białym złocie i tylko tego mierzyłem. Inne modele z oferty PP mnie nie ruszają więc odpuściłem sobie przymiarki. W salonie jeszcze panowała gorąca atmosfera jak to w pierwszym dniu więc nie chciałem im truć. 

Stalowego kiedyś mierzyłem dzięki uprzejmości kolegi i bardzo spoko. Czy widać te 90k (z metki) tego nie jestem w stanie potwierdzić. Nie bardzo mam obycie z zegarkami z tej półki cenowej ;) ale chyba Lange był bardziej dopicowany w szczegółach niż ten Aquanaut . Tylko, że Lange to jakiegoś kocura powyżej 150k macałem w Aparcie także to też niedobre porównanie :) 

Za to leży idealnie i ogólnie świetny zegarek (ten w stali). Dla niego chyba mógłbym być jednozegarkowcem! 

34 minuty temu, szuwi napisał:

@pisar  - mają podstawowe, małe manualne garniturowce do przymierzenia, czy raczej modele, gdzie bez grubszej sześciocyfrówki nie ma co podchodzić? 

Nie bardzo siedzę w ofercie PP ale z podstawowych garniturowców to był chyba tylko jakiś jeden. Były dwa Nautilusy: jeden z małą sekundą i jeden z jakimiś dodatkowymi komplikacjami. reszta to już jakieś "cudaki" albo cudaki za miliony monet ;) 

Kolego pisar nie szukaj problemów gdzie ich nie ma. W moim poście nie ma wniosków za to w Twoim są projekcje. Wolę oglądać zdjęcia niż czytać ogólniki.

4 minuty temu, desmo napisał:

Kolego pisar nie szukaj problemów gdzie ich nie ma. W moim poście nie ma wniosków za to w Twoim są projekcje. Wolę oglądać zdjęcia niż czytać ogólniki.

Ok zatem zgoda i sorki za nieporozumienie! ;)

To jak będę następnym razem to porobię zdjęć.

W dniu 22.11.2020 o 07:14, pisar napisał:

Dzięki za relację! Tylko do obejrzenia był Aquanaut, czy też mieli na sprzedaż?

5 minut temu, amatsukaze napisał:

Dzięki za relację! Tylko do obejrzenia był Aquanaut, czy też mieli na sprzedaż?

Sobota to był chyba ich taki ala rozruch więc tylko oglądanie było tego dnia.

@pisar: Jeśli były Nautilusy i Aquanaut choćby tylko do przymierzenia to widziałeś święte Graale Patka. Tych modeli od lat nie ma w butikach, nawet do pokazywania (byłem w ciągu ostatnich kilku lat od Paryża po Nowy Jork i nigdzie nic). Nie żeby np. we mnie one jakieś szczególne wzmożenie budziły, ale zawsze warto coś tak rzadkiego obejrzeć/przymierzyć. Tak więc kto może, do Patka!😀

9 godzin temu, pisar napisał:

Luz, to kolega desmo nie utrzymał ciśnienia i wyciąga dziwne wnioski, więc to nie do mnie w temacie kłamania proszę :)

Niestety ale stalowego Aquanauta nie było. Był tylko zielony w białym złocie i tylko tego mierzyłem. Inne modele z oferty PP mnie nie ruszają więc odpuściłem sobie przymiarki. W salonie jeszcze panowała gorąca atmosfera jak to w pierwszym dniu więc nie chciałem im truć. 

Stalowego kiedyś mierzyłem dzięki uprzejmości kolegi i bardzo spoko. Czy widać te 90k (z metki) tego nie jestem w stanie potwierdzić. Nie bardzo mam obycie z zegarkami z tej półki cenowej ;) ale chyba Lange był bardziej dopicowany w szczegółach niż ten Aquanaut . Tylko, że Lange to jakiegoś kocura powyżej 150k macałem w Aparcie także to też niedobre porównanie :) 

Za to leży idealnie i ogólnie świetny zegarek (ten w stali). Dla niego chyba mógłbym być jednozegarkowcem! 

Nie bardzo siedzę w ofercie PP ale z podstawowych garniturowców to był chyba tylko jakiś jeden. Były dwa Nautilusy: jeden z małą sekundą i jeden z jakimiś dodatkowymi komplikacjami. reszta to już jakieś "cudaki" albo cudaki za miliony monet ;) 

Dzięki za info.  Postaram się tam jakoś podjechać. 

Są już listy, o ktorych pisal kolega powyzej? Te dla chentnych na listy wstepne dla chetnych itd czy powiedza w oczy, ze drobnych klientow nie obsluguja ? Ktos cos sie dowiadywal? 

19 minut temu, Majk2 napisał:

Są już listy, o ktorych pisal kolega powyzej? Te dla chentnych na listy wstepne dla chetnych itd czy powiedza w oczy, ze drobnych klientow nie obsluguja ? Ktos cos sie dowiadywal? 

A nie prościej do nich samemu zadzwonić i zapytać?

2 godziny temu, Majk2 napisał:

Pisalem, ze mozna sie zapisac na liste chetnych do zapisania sie na liste zapisow.

Sam jestem zapisany, i przy mojej bytnosci w salonie kilka osob zapisalo sie na podobnej zasadzie. 2 strony wydruku, numery referencji, podpis. I duzo gwiazdek, ze to nie zapis, nie gearancja zakupu, tylko wyrazenie woli bycia poinformowanym o mozliwosci sprawdzenia prawdopodobnego zlozenia wstepnego zamowienia (nie bedacego gwarancja sprzedazy) modelu, na ktory sie wyraza chec zapisu wstepnego do sprawdzenia mozliwosci zlozenia wstepnej oferty na wplate zaliczki ;))))))

A na powaznie to ... to powyzej napisane jest na powaznie.