Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Recommended Posts

Dopiero w styczniu możemy powiedzieć czy jest tak trudno zamówić Patka czy nie. U nas w Polsce - nie na świecie. Każdy ma swoją historię zakupową i jest to kwestia indywidualna. Nie można uogólniać. 

2 godziny temu, beniowski napisał:

Nie rozumiem dlaczego PP ma nie być dla tych co zaczynają. Co to, jakiś klub uprzywilejowanych może kupować Patki tylko? Jeśli coś mi się podoba i mam środki, to to kupuję i już. Odnośnie zaś owych poszukiwanych modeli, napiszę ci z doświadczenia i z pierwszej osoby: sytuacja odnośnie Patka jest taka sama na całym świecie, tj. owych „słynnych” modeli w stali nie zamówisz nigdzie; ba, nie wiem co mówią w salonie w Polsce, ale w innych państwach.... nic nie mówią. Po prostu Nautilusów czy Aquanautów nie ma: nie ma list, nie ma zapisów itp. 

Potwierdzam. Od dawna np. w Pradze nie da się nawet zapytać o stalowe modele, albo te bardziej popularne w złocie. Nie ma i już. Nie ma list. Nie da się nawet zapisać na kandydata do zapisania się na listę. W PL zrobili listy bo otworzyli butik. Ot cała sztuczka z "zapisami".

W Pradze to już w AP grymaszą. Jak pisałem nie uogólniałbym. Nowy salon nowe zamówienia. Birkina nie kupisz tez nigdzie a w Polsce da się. 

1 godzinę temu, stork napisał:

Potwierdzam. Od dawna np. w Pradze nie da się nawet zapytać o stalowe modele, albo te bardziej popularne w złocie. Nie ma i już. Nie ma list. Nie da się nawet zapisać na kandydata do zapisania się na listę. W PL zrobili listy bo otworzyli butik. Ot cała sztuczka z "zapisami".

Dokładnie. Musieli się czymś wykazać, więc nawet dali ludowi pooglądać Nautilusa (i Aquanauta chyba). Zaraz zabiorą te „objazdowe” modele w kolejny tour do jakiejś nowej lokalizacji. A czy kogoś zapisali? Wątpię.

Btw, w Mediolanie i Rzymie te bardziej popularne w złocie są w normalnej sprzedaży. Tj. nie wszystkie, ale są.

Edited by beniowski

To w sumie po co otwierac takie sklepy? 🤔 Pytam powaznie, jaki jest sens, czy jest w ogole cos tam do kupienia od reki albo nawet na zapis?

Niech Patek sam zacznie sprzedawać na chrono albo bezpośrednio do handlarzy. Czysty zysk. Brak kosztow zwiazanych z butikami. Czynsz, wystrój, pracownicy. Same plusy.

To już przestało być smieszne. Przychodzi czlowiek wydać gore pieniedzy na rzecz tak naprawde do nieczego nie potrzebną (zegarek kazdy ma w telefoni) i jeszcze go wysmieja czy to Patek, AP czy Rolex. 

19 godzin temu, marr napisał:

Dopiero w styczniu możemy powiedzieć czy jest tak trudno zamówić Patka czy nie. U nas w Polsce - nie na świecie. Każdy ma swoją historię zakupową i jest to kwestia indywidualna. Nie można uogólniać. 

Historie zakupowe... te dwa słowa zaczynają już wzbudzać we mnie skrajne emocje. Jak ktoś ma się wykazać "historią zakupową" u Patka jak dopiero otworzyli pierwszy butik w Polsce?? 

Edited by KamilD

Z drugiej stony mozna szukac super modeli Omegi, VC czy chocby A&L - wybor jest i sami predzej czy pozniej obudza sie w przyslowiowym "reku w nocniku" 😊

Tez tak uwazam. Swiat nie konczy sie na rolexie i PP. Jest tyle uznanych producentów zegarkow, ze jest w czym wybierac.

3 godziny temu, KamilD napisał:

Historie zakupowe... te dwa słowa zaczynają już wzbudzać we mnie skrajne emocje. Jak ktoś ma się wykazać "historią zakupową" u Patka jak dopiero otworzyli pierwszy butik w Polsce?? 

Kamil, w Polsce wykazujesz się "historią zakupową" w Kruku. Ja przez ostatnie kilkanaście lat kupiłem u nich kilka modeli Rolexa dla siebie (w tym niepopularnego Yacht Mastera) i kilka dla żony. Było też jakieś cało-złote blink-blink za 6-cyfrowa kwote do dresu i jakieś tańsze eleganckie żelastwo od "mniej prestiżowego vendora" po kilkadziesiąt kilo sztuka. Do tego całe tony brylantów w różnych oprawach, no i... jestem na liście. Podobno. Nieoficjalnie. Ale to mnie kosztowało majątek. Jakieś średnie mieszkanie w centrum Wawy ;) Taniej byłoby kupić patka na Chrono24 ze 100% narzutem handlarzy ;)))))

3 godziny temu, KamilD napisał:

Dokładnie jak kolega powyżej pisał. Przychodzę, mówię dzień dobry i że chcę wydać 150k na zegarek. "BTW, macie może Nautilusy, chcisałem się zapisać? "Ale pan nie ma historii zakupowej i co pan nam zrobi?"🤪.

Edited by beniowski

Sytuacja w PL jest dosyć osobliwa. Kultura zegarkowa oraz inwestycyjna (w zegarki luksusowe) jest na nieco niższym poziomie choć paradoksalnie jesteśmy dużym populacyjnie krajem.  Dlatego dużą rolę odgrywa handel który kupuje hurtem i nie stoi w kolejce.

Ale do rzeczy:

1. Na rynku liczy się Patek, Rolex, AP. Wszystko pozostałe to drogi poboczne, nawet jeśli zacne.

2. Patek jest numero uno i nad nim nie ma już nic. Ale to stwierdzenie nie jest prawdziwe dla modeli sportowych gdzie liderami jest Rolex i AP a najbardziej pożądanym zegarkiem na świecie Daytona.

3. Historia zakupów to nie kroniki Długosza. Liczy się ostatni miesiąc czy kwartał , AD nie pamiętają co było rok temu bo to już dawno przejedzone🙂

Czyli nigdy nie mów butikowy że gorący model o który prosisz jest ostatni😁.

4. Lizanie tyłków butikom obecnie nie przynosi korzyści. Butiki zapewne same nie wiedza ile gorących modeli i dla kogo przychodzi. System centralny.

5. Najlepszy zakup Patka to używka , Calatrava. Mówię o realnych scenariuszach...

1. Legendary watch guru. Exciting and controversial.
  2. An undisputed expert. Epic recommendations. 
  3. 👍one and only, Maserati. 

"Mój" sklep w Mediolanie (wszystkie top marki) większość obrotów robi na Azjatach, w związku z tym teraz jest ciężko. A więc, jakkolwiek by się w Polsce wysilano, nie przyjedzie do nas więcej turystów niż do Rzymu, Mediolanu, Paryża czy Barcelony, a to tacy turyści kupują dobra luksusowe, niejako "przy okazji" bycia w Europie, przy okazji odliczając VAT. Nigdy nie zapomnę jak robiliśmy z żoną zakupy w Paryżu i dosłownie wyrywające sobie torebki Chinki w Chanel. Odwiedziliśmy cztery butiki kolejno i dopiero w ostatnim dostaliśmy to co chcieliśmy kupić. Podczas ostatniej wizyty w Patku, obok mnie obsługiwany był Chińczyk który lekką ręką wydał 150k euro na zegarek. My, pomimo pozytywnych zmian, wciąż jesteśmy gdzieś w tyle Europy. To się zmienia, ale dość powoli. W Polsce wciąż nie ma aż tylu klientów na dobra luksusowe, choć ich liczba stopniowo rośnie. 

Na szczęście do żadnego Patka nie wzdycham, sytuacja Rolexa i arogancja butików mnie drażni mimo, że jestem na liście to nie wiem czy nie wysiądę zaraz z tego wagonu, bo jednego R już mam i ciśnienia na kolejnego nie mam. Moim gralem jest AP RO, jest w planach ale podobna niejasna sytuacja kolejowa, do tego ostatnio w wątku AP ktoś wrzucił filmik ukazujący fatalne wykonanie wskazówek... tracę powoli wiarę a cała "magia" związana z zegarkami i posiadaniem czegoś wyjątkowego jest niszczona przez same marki, "historie zakupowe" i spekulacje... 

13 minut temu, KamilD napisał:

Na szczęście do żadnego Patka nie wzdycham, sytuacja Rolexa i arogancja butików mnie drażni mimo, że jestem na liście to nie wiem czy nie wysiądę zaraz z tego wagonu, bo jednego R już mam i ciśnienia na kolejnego nie mam. Moim gralem jest AP RO, jest w planach ale podobna niejasna sytuacja kolejowa, do tego ostatnio w wątku AP ktoś wrzucił filmik ukazujący fatalne wykonanie wskazówek... tracę powoli wiarę a cała "magia" związana z zegarkami i posiadaniem czegoś wyjątkowego jest niszczona przez same marki, "historie zakupowe" i spekulacje... 

Na spokojnie. W firmach typu AP czy Rolex quality control czyli dopuszczenie zegarka do obrotu to weryfikacja 1 technika z odległości 30-40cm. W związku z tym to nie kontrola makro.

Kontorole kilku etapową ma Lange, JLC czy Richard Mille i ich można za to rozliczać ale i cenić za detale.

Wielkie marki padają na wskazówkach a dowożą mechanizmy. Syndrom korpo😏

Całe szczęście, że mój indywidualny gust w ostatnich dwóch latach mocno ewoluował. Mierzyłem RO od AP, oglądałem różnorakie Patki...i nagle przestało iskrzyć. Poszedłem w innym kierunku, i jest mi z tym dobrze. Jasne, że będę dalej z zapartym tchem przeglądał gorące kolejkowe tematy; Rolex, Audemars i Patek, jednak już bez podwyższonego ciśnienia ;) 

2 minuty temu, mario1971 napisał:

Całe szczęście, że mój indywidualny gust w ostatnich dwóch latach mocno ewoluował. Mierzyłem RO od AP, oglądałem różnorakie Patki...i nagle przestało iskrzyć. Poszedłem w innym kierunku, i jest mi z tym dobrze. Jasne, że będę dalej z zapartym tchem przeglądał gorące kolejkowe tematy; Rolex, Audemars i Patek, jednak już bez podwyższonego ciśnienia ;) 

Chyba się trochę oszukujesz🙂👊. Nie ma marki potężniejszej niż Rolex, nie ma zegarka bardziej energetycznego niż Daytona.  Nie ma nic wyżej Patka...Aczkolwiek na szczęście to nie pustynia...

2 minuty temu, mario1971 napisał:

Nie no, bez przesady, mam fajnego Rolexa :lol:

Mega Batman, dostojny Lange. Resztę oddaj bratankowi i zacznij zbierać na Daytone!!!!

Zapomniałem o JLC . Tego tez zostaw.

15 godzin temu, beniowski napisał:

"Mój" sklep w Mediolanie (wszystkie top marki) większość obrotów robi na Azjatach, w związku z tym teraz jest ciężko. A więc, jakkolwiek by się w Polsce wysilano, nie przyjedzie do nas więcej turystów niż do Rzymu, Mediolanu, Paryża czy Barcelony, a to tacy turyści kupują dobra luksusowe, niejako "przy okazji" bycia w Europie, przy okazji odliczając VAT. Nigdy nie zapomnę jak robiliśmy z żoną zakupy w Paryżu i dosłownie wyrywające sobie torebki Chinki w Chanel. Odwiedziliśmy cztery butiki kolejno i dopiero w ostatnim dostaliśmy to co chcieliśmy kupić. Podczas ostatniej wizyty w Patku, obok mnie obsługiwany był Chińczyk który lekką ręką wydał 150k euro na zegarek. My, pomimo pozytywnych zmian, wciąż jesteśmy gdzieś w tyle Europy. To się zmienia, ale dość powoli. W Polsce wciąż nie ma aż tylu klientów na dobra luksusowe, choć ich liczba stopniowo rośnie. 

Masz rację, pomimo widocznego wzrostu zamożności w pewnych grupach w Polsce cały czas jesteśmy w tyle - taką samą sytuacje z torebkami miałem w Dubaju.  Gonimy świat :)

Są produkty, turbo luksusowe, których nie kupisz (w oficjalnych punktach) nawet jak masz kase. Może Patek tez aspiruje?

Lokalny baron (nie bandzior) z małopolski, może juz miliarder złotówkowy, rezydujący w różnych jurysdykcjach, w Monte Carlo miał taką sytuacje. Chodziło  (j nie napiszę o co, bo sprzedałbym gościa z jego otoczenia) rzecz jakąś tam. W Rolsie też kazali mu spie ...ć, ale tam faktycznie można się wkupić. Tutaj nie, a "historia zakupowa" to taklie eleganckie "idźstont", bo i tak nic cu nie sprzedamy chamie. Nie ważne, że twoja baba ma sukienki za 20k$, masz jacht i odrzutowiec, ale dalej jesteś chamem spod Wieliczki. 

Są takie tematy. Nie wiem jak to działa, ale chyba faktycznie jest jakas arystokracja, jakieś Rotchildy czy ki ch*j tam i Patek też by tak chciał, ale chyba nie ta liga jeszcze 🤷‍♂️

18 godzin temu, Maserati napisał:

Sytuacja w PL jest dosyć osobliwa. Kultura zegarkowa oraz inwestycyjna (w zegarki luksusowe) jest na nieco niższym poziomie choć paradoksalnie jesteśmy dużym populacyjnie krajem.  Dlatego dużą rolę odgrywa handel który kupuje hurtem i nie stoi w kolejce.

Ale do rzeczy:

1. Na rynku liczy się Patek, Rolex, AP. Wszystko pozostałe to drogi poboczne, nawet jeśli zacne.

2. Patek jest numero uno i nad nim nie ma już nic. Ale to stwierdzenie nie jest prawdziwe dla modeli sportowych gdzie liderami jest Rolex i AP a najbardziej pożądanym zegarkiem na świecie Daytona.

3. Historia zakupów to nie kroniki Długosza. Liczy się ostatni miesiąc czy kwartał , AD nie pamiętają co było rok temu bo to już dawno przejedzone🙂

Czyli nigdy nie mów butikowy że gorący model o który prosisz jest ostatni😁.

4. Lizanie tyłków butikom obecnie nie przynosi korzyści. Butiki zapewne same nie wiedza ile gorących modeli i dla kogo przychodzi. System centralny.

5. Najlepszy zakup Patka to używka , Calatrava. Mówię o realnych scenariuszach...

Mało znasz bogatych ludzi w Polsce i mało wiesz co kupują .. ogólnie operujesz prościutkimi stereotypami i pozujesz na eksperta 

10 minut temu, dariusz chlastawa napisał:

Mało znasz bogatych ludzi w Polsce i mało wiesz co kupują .. ogólnie operujesz prościutkimi stereotypami i pozujesz na eksperta 

Nie za bardzo kojarzę Twoje wpisy więc się do nich nie odniosę ale chlastał się z tego powodu też nie będę🙂