Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląd przeciętny. Dokładność chodu jak w mojej Omedze. Pozostaje legenda. I za to się płaci. B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Wygląd przeciętny. Dokładność chodu jak w mojej Omedze. Pozostaje legenda. I za to się płaci. B)

Aż tak nisko mnie oceniasz? Chyba nikt nie jest na tyle głupi, żeby płacić równowartość nowego Volkswagena Tiguana wyłącznie za marketingowe opowieści. Co do Twojej Omegi, to zsumuj wszystkie niedokładności pomiaru czas, zarówno opóźnienia chodu jak i przyspieszenia, a wówczas przekonasz się czy faktycznie odchyłka dobowa jest na poziomie 1-2 sekund. Ja piszę o faktycznej niedokładności chodu +1 sekunda, nie o sytuacji, gdy -2+3=1.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Ciebie nie oceniam, ani nie mam zamiaru wnikać na co wydajesz swoje pieniądze. Wyraziłem swoje zdanie co do niezaprzeczalnego dzieła sztuki zegarmistrzowskiej, jakie byłeś uprzejmy zaprezentować. Przykro mi że nie budzi ono u mnie takich emocji i doznań jak u Ciebie, ale z gustem jest jak z d*pą. Każdy ma swoją :)

Sorry za porównanie, ale ono IMHO najdobitniej obrazuje ludzką naturę :rolleyes:

Pozdrawiam :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - jak bedziesz dalej brnąć w dokladnosc chodu (ktora zreszta do niedawna tak mocno pietnowales ;) ), to niestety, ale nawet tak wielki producent jak PP przegra praktycznie z KAZDYM modelem Rolexa, ktory taka dokladnosc ma od lat i to w zegarkach nawet czterokrotnie tanszych   :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Bogowie... zegarek jest piękny i (użyje takiego słowa) szpanerski, a kolega (co pozostaje bez znaczenia w tym temacie) wydaje się być fajnym gościem i może na tym należałoby zakończyć temat tej Calatravy, bo znowu skończy się jak zawsze...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Artme. Jedynie mi się nasuwa na język to, że ta dokładność nie jest większa w tak eksluzywnej i luksusowej marce jaką jest Patek. Prawdę mówiąc, to +1,5s na dobę, to nie jest jakiś wyczyn. Przeglądając nawet temat AP chyba ktoś się chwalił, że 2s to w tydzień (oczywiście nie mówię tutaj o niwelowaniu odchyłek odstawiając zegarwk w odpowiednim ułożeniu na noc).

Sedno mojej wypowiedzi jest takie, że powinna to być marka, która powinna być ideałem, powinna prezentować jakość niedoścignioną pod każdym względem

 

P.S. Mój Epos na unitasie 6497 po regulacji u zegarmistrza noszony codziennie i odstawiany na noc do pudełka w pozycji horyzontalnej (po prostu norma, nie sprawdzałem jak się zachowuje w innych pozycjach) ma odchyłkę dobową ok +2s.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ani Ciebie nie oceniam, ani nie mam zamiaru wnikać na co wydajesz swoje pieniądze. Wyraziłem swoje zdanie co do niezaprzeczalnego dzieła sztuki zegarmistrzowskiej, jakie byłeś uprzejmy zaprezentować. Przykro mi że nie budzi ono u mnie takich emocji i doznań jak u Ciebie, ale z gustem jest jak z d*pą. Każdy ma swoją :)

Sorry za porównanie, ale ono IMHO najdobitniej obrazuje ludzką naturę :rolleyes:

Pozdrawiam :)

 

No właśnie porównanie stanowiło dla mnie problem. Odczytałem to jak sugestię, że 1/5 ceny zapłaciłem za zegarek, a resztę dopłaciłem do tzw. legendy. Nie chcę w taki sposób dyskutować o zegarkach, bo to bez sensu. Niedawno czytałem na forum dywagacje ile "powietrza" jest w Roleksie i nie była to przyjazna wymiana zdań.

 

Mariusz - jak bedziesz dalej brnąć w dokladnosc chodu (ktora zreszta do niedawna tak mocno pietnowales ;) ), to niestety, ale nawet tak wielki producent jak PP przegra praktycznie z KAZDYM modelem Rolexa, ktory taka dokladnosc ma od lat i to w zegarkach nawet czterokrotnie tanszych   :)

 

I za to cenię Roleksa, co nie zmienia faktu, że moje zarzuty też pozostają niezmienne. Mam na myśli jakość wykończenia mechanizmów oraz brak wielkich komplikacji. Roczny kalendarz to jak dla mnie trochę za mało.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Sedno mojej wypowiedzi jest takie, że powinna to być marka, która powinna być ideałem, powinna prezentować jakość niedoścignioną pod każdym względem

1 sekunda dobowej niedokładności chodu to znakomite osiągnięcie w kontekście zegarka mechanicznego. Przy czym ponownie warto zaznaczyć, że piszę faktycznie o 1 sekundzie, a nie o niwelujących się różnicach na które w rzeczywistości składa się kilka sekund uchybień.

A to Calatrava ma jakieś komplikacje mechanizmu poza datą?

 

Pisałem w przekroju całej oferty producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, Mariusz nie wygrasz, to już było przerabiane masowo przy rewolucji kwarcowej. Jedni chcą bujać w obłokach inni twardo stąpać po Ziemi - kompromisu między nimi nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czym ponownie warto zaznaczyć, że piszę faktycznie o 1 sekundzie, a nie o niwelujących się różnicach na które w rzeczywistości składa się kilka sekund uchybień.

czy Kolega swego PP cały czas ma pod chronokomparator podłączony? bo z nadgarstka to raczej ciężko powyższe wnioski wyciągnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

czy Kolega swego PP cały czas ma pod chronokomparator podłączony? bo z nadgarstka to raczej ciężko powyższe wnioski wyciągnąć...

 

To zależy od częstotliwości weryfikacji pomiaru czasu w ciągu doby. O ostatecznych wnioskach decyduje powtarzalność i skala niedokładności.

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakiej podstawie piszesz " faktycznie o 1 sekundzie , a nie o niwelujących się różnicach ..." dokonując pomiarów " mocno" punktowo przecież.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki - ta ostatnio wyciągnięta "stara" recenzja gdzie gość pokazał w duzym zbliżeniu detale bebechów Rolexa, to dla wielu może byc jedyny sensowny argument dlaczego PP jest ciagle kilkukrotnie droższy. Przynajmniej dla mnie - szczerze to dla mnie był pewien rodzaj szoku ;) Ktoś z miłośników ma może linka do podobnej wiwisekcji PP?? Kiedys widziałem do PO bodajże porównanie, ale aż tak detaliczne nie było  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Wy próbujcie porównać? Chyba wszystko przez pryzmat własnego siedzenia albo portfela. Jeżeli nie ma komplikacji w typie rocznego kalendarza czy moon to ciężko będzie to zrozumieć racjonalnie a i wartość złota niewiele pomoże... Jak z kobietami i samochodami. Ja mam jedno marzenie Logical One i gdyby portfel pozwolił szczerze waliłoby mnie to i inne fora co jest lepszego, gorszego ogólnie mówiąc...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było gdzieś zdjecia makro PP vs Lange jak dobrze pamiętam i PP nie zachwycał.

Porównywanie dowolnego a nawet świetnego zegarka do Lange to proszenie się cięgi okrutne .

Wiadomo L&S "nic nie dogoniat".

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ale na jakiej podstawie piszesz " faktycznie o 1 sekundzie , a nie o niwelujących się różnicach ..." dokonując pomiarów " mocno" punktowo przecież.

Na podstawie wielokrotnych dobowych weryfikacji. Gdyby niedokładność chodu była większa w którąkolwiek ze stron, to z pewnością odnotowałbym to. 

 

Ale co Wy próbujcie porównać? Chyba wszystko przez pryzmat własnego siedzenia albo portfela. Jeżeli nie ma komplikacji w typie rocznego kalendarza czy moon to ciężko będzie to zrozumieć racjonalnie a i wartość złota niewiele pomoże... Jak z kobietami i samochodami. Ja mam jedno marzenie Logical One i gdyby portfel pozwolił szczerze waliłoby mnie to i inne fora co jest lepszego, gorszego ogólnie mówiąc...

 

Zegarki Romain Gauthier to nietuzinkowe zegarmistrzostwo i ciekawy wybór. Życzę spełnienia marzeń. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszym wyjściem jest pogodzenie się.

Pogodzenie z tym, że zegarek fizycznie, technicznie, żaden, nie jest wart ceny zakupu, a idąc w górę pod względem ceny te rozbieżności rosną w tempie geometrycznym. Nawet to co napisał Mariusz - zegarek o relatywnie prostej konstrukcji w cenie VW Tiguan. Gdzie tu sens - co tu porównywać? Kupujemy zegarki bo tak chcemy. Każdy nas kupuje sobie zegarek na jaki go stać i jaki mu się podoba. To piękne i o to chodzi ale nie ma najmniejszego sensu tłumaczenie ceny kosztami związanymi z jego produkcją bo maja się do niej absolutnie nijak. A lupa pokazuje jakimi bajkami jest karmienie o  ręcznym dopieszczaniu każdego elementu przez wiele godzin pracy stryranego rzemieślnika, który robi to samo co całe pokolenia jego rodziny................... Kilkadziesiąt trybików z taniego metalu, ośki, śrubki, sprężyny (choćby nie wiem jak kosmiczne zaawansowane były). Nieraz pare elementów krzemowych lub ceramicznych, złoto na wahnik - i to w średnio skomplikowanym układzie połączone oraz "klepane" nieraz "dzieścia" lat. 

I żeby było jasne. PP - to moja ulubiona firma :) Chciałbym mieć a gdyby było mnie stać to bez wahania bym kupił. Tym bardziej, że Patek po 2 latach używania nie straci 50% wartości :)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepszym wyjściem jest pogodzenie się.

Pogodzenie z tym, że zegarek fizycznie, technicznie, żaden, nie jest wart ceny zakupu, a idąc w górę pod względem ceny te rozbieżności rosną w tempie geometrycznym. Nawet to co napisał Mariusz - zegarek o relatywnie prostej konstrukcji w cenie VW Tiguan. Gdzie tu sens - co tu porównywać? Kupujemy zegarki bo tak chcemy. Każdy nas kupuje sobie zegarek na jaki go stać i jaki mu się podoba. To piękne i o to chodzi ale nie ma najmniejszego sensu tłumaczenie ceny kosztami związanymi z jego produkcją bo maja się do niej absolutnie nijak. A lupa pokazuje jakimi bajkami jest karmienie o  ręcznym dopieszczaniu każdego elementu przez wiele godzin pracy stryranego rzemieślnika, który robi to samo co całe pokolenia jego rodziny................... Kilkadziesiąt trybików z taniego metalu, ośki, śrubki, sprężyny (choćby nie wiem jak kosmiczne zaawansowane były). Nieraz pare elementów krzemowych lub ceramicznych, złoto na wahnik - i to w średnio skomplikowanym układzie połączone oraz "klepane" nieraz "dzieścia" lat. 

I żeby było jasne. PP - to moja ulubiona firma :) Chciałbym mieć a gdyby było mnie stać to bez wahania bym kupił. Tym bardziej, że Patek po 2 latach używania nie straci 50% wartości :)

Święta racja. Wszak dzieła jakiś tam Tycjanów czy Pisassów o Rembrantach nie wspominając to w końcu cztery listewki, kawał płótna i trochę barwników. Reszta jest w naszych głowach :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak dzieła sztuki a standardowy w miarę dostępny zegarek, choćby najacniejszej marki to jednak inna para kaloszy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

No jednak dzieła sztuki a standardowy w miarę dostępny zegarek, choćby najacniejszej marki to jednak inna para kaloszy.....

 

Dzieła sztuki, to temat bardziej śliski niż zegarki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrul, żebys ty był taki dowcipny w "żartach..."  :P

 

Niemniej Adi ma bardzo duzo racji. Sam tu toczyłem kilka dyskusji, gdzie adwersarz bronił tezy o kosmicznych technoogiach, majstersztykach "nieosiagalnych dla Chińczyków" etc. A to jak własnie tylko trochę rzemieślniczej roboty i bardzo dużo marketingu nacelowanego w ludzka prózność  :rolleyes:   Jednak człowiek w miarę rozsądny, tak ma myślę, że próbuje relatywizować swoje nierosądne wybory, dlatego zdjęcia makro elementów Rolexa budzą pewien niepokój  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytworzyc cos ze swietnych materialow, to nie problem, ale porzadnie zlozyc tak, aby za 5-10 lat dalej wszystko bylo "na swoim miejscu" i dzialalo poprawnie, to cos wiecej - i tu jak widac podrobki wymiekaja  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz. Seiko 5 czy Orient 3 stars i tym podobne będą działać i działają po kilkadziesiąt lat, co imponuje, bo większość bez jakiegokolwiek serwisu. A to zegarki za przysłowiowe grosze. To raczej nie jest argument w tej dyskusji. 

 

Mariusz  (Lord) - śliski w jakim sensie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.