Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież jak ktoś tutaj wstawia zdjęcie, to musi się liczyć z ocenami Nie każdy zrozumie jak można wydać 100 k na zegarek, gdy w Afryce dziennie ginie 30 tysięcy dzieci z głodu. Ja sądzę, że kto bogatemu zabroni, ale skoro wstawił zdjęcie, to poddał swój zegarek ocenie.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Między kulturalnie wyrażoną oceną, a pełnym złośliwości i "cierpkich uwag" koktajlem Młotkowa ;) jest spora różnica. Niestety, odnoszę wrażenie, że jakoś częściej na forum pojawia się opcja nr 2. W różnych, zresztą, wątkach.;)  A ze strony, na przykład, McIntosha, jakoś nigdy - powiem wprost - chamstwa - nie zaobserwowałem. Wręcz przeciwnie. :) 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale przecież jak ktoś tutaj wstawia zdjęcie, to musi się liczyć z ocenami Nie każdy zrozumie jak można wydać 100 k na zegarek, gdy w Afryce dziennie ginie 30 tysięcy dzieci z głodu. Ja sądzę, że kto bogatemu zabroni, ale skoro wstawił zdjęcie, to poddał swój zegarek ocenie.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Tylko co ma kwestia głodu i tego, ile dzieci z tego powodu umiera, do oceny zegarka? A w ogóle to skąd Szymonie wziąłeś tą liczbę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma kwestia głodu i tego, ile dzieci z tego powodu umiera, do oceny zegarka? A w ogóle to skąd Szymonie wziąłeś tą liczbę?

W programie Efekt Domina współpracującym z paroma fundacjami podają, że na dzień umiera 30 tysięcy dzieci, UNICEF podaje, że jest to 20 tysięcy. Mój błąd, z tego co czytam nie chodzi tylko o Afrykę. A co to ma do zegarków? To że ludzie oceniają zegarki często przez pryzmat ceny, tak jak to miało miejsce w przypadku Patka. Nie każdy rozumie sens wydawania 100k na na coś co ma wskazywać czas, skoro jest tyle problemów na świecie. Ja sądzę że jak ktoś się dorobił, to ma prawo z tym robić co chce, a samego McIntosh bardo szanuję.

Pozdrawiam ;)

 

 

Między kulturalnie wyrażoną oceną, a pełnym złośliwości i "cierpkich uwag" koktajlem Młotkowa ;) jest spora różnica. Niestety, odnoszę wrażenie, że jakoś częściej na forum pojawia się opcja nr 2. W różnych, zresztą, wątkach.;) A ze strony, na przykład, McIntosha, jakoś nigdy - powiem wprost - chamstwa - nie zaobserwowałem. Wręcz przeciwnie. :)

To prawda, było trochę złośliwości, mam nadzieje, że McIntosh wróci :) Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja sądzę, że pisanie na tym forum o ocenie zegarków, w kontekście głodujących i umierających z tego powody dzieci to słaba sprawa... Czym innym jest bowiem ocena zegarka, a czym innym zastanawianie się nad sensownością wydawania takich czy innych pieniędzy w kontekście głodu na świecie. Bo idąc tym tokiem rozumowania powinniśmy bić się w piersi za każdym razem, gdy wydajemy pieniądze nq zegarki, samochody, elektronikę, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że pisanie na tym forum o ocenie zegarków, w kontekście głodujących i umierających z tego powody dzieci to słaba sprawa... Czym innym jest bowiem ocena zegarka, a czym innym zastanawianie się nad sensownością wydawania takich czy innych pieniędzy w kontekście głodu na świecie. Bo idąc tym tokiem rozumowania powinniśmy bić się w piersi za każdym razem, gdy wydajemy pieniądze nq zegarki, samochody, elektronikę, itp.

Ja tylko mówię jaki jest powód chamskich ocen PP, nie mówię, że ja tak oceniam, czy chociażby myślę ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówię jaki jest powód chamskich ocen PP, nie mówię, że ja tak oceniam, czy chociażby myślę ;)

 

Dobrze rozumiem Twój tok myślenia? Uważasz, że powodem chamskich ocen PP jest... wysoka liczba umierających dzieci w Afryce?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SzymnJestem, z Twojego postu #409 jasno wynika odniesienie oceny zegarka do kwestii głodu, a więc do zjawiska, które z oceną zegarka opartą o obiektywne przesłanki niewiele ma wspólnego. A poza tym, to nie ja o tym głodzie napisałem, tylko Ty właśnie. Jeszcze raz, jak dla mnie, przywoływanienie tego typu argumentów, na specjalistycznym bądź co bądź forum, przy okazji oceny /bądź nawet w kontekście tej oceny/ takiego czy inngo zegarka, po prostu nie przystoi. I tyle... Z mojej strony EOT.

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązujesz do tego, więc w jakim celu? Nie zaznaczyłeś że to cytat czy przypis, więc jak użytkownicy mają to traktować? Pełna dowolność interpretacji jak i myśli autora...

 

Ja tylko mówię jaki jest powód chamskich ocen PP, nie mówię, że ja tak oceniam, czy chociażby myślę ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega chyba obraził się w temacie recenzji GS, a nie Patka...?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem Twój tok myślenia? Uważasz, że powodem chamskich ocen PP jest... wysoka liczba umierających dzieci w Afryce?

Myślę że powodem chamskich ocen jest fakt, że Ci którzy oceniają nie wyobrażają sobie wydać tyle pieniędzy na zegarek i niektórzy na pewno zazdroszczą. Tak bardzo wspominany temat o umierających dzieciach był tylko przykładem co może myśleć osoba która ocenia taki zegarek. Np. Jak można wydać tyle pieniędzy na coś co wskazuje czas, gdy na świecie jest tyle problemów.

Jeszcze raz powtarzam, ja tak nie sądzę a tylko mówię co mogło być przyczyną takich komentarzy.

Pozdrawiam

 

 

Ale kolega chyba obraził się w temacie recenzji GS, a nie Patka...?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wydawało mi się, że przez temat o Pp

 

 

SzymnJestem, z Twojego postu #409 jasno wynika odniesienie oceny zegarka do kwestii głodu, a więc do zjawiska, które z oceną zegarka opartą o obiektywne przesłanki niewiele ma wspólnego. A poza tym, to nie ja o tym głodzie napisałem, tylko Ty właśnie. Jeszcze raz, jak dla mnie, przywoływanienie tego typu argumentów, na specjalistycznym bądź co bądź forum, przy okazji oceny /bądź nawet w kontekście tej oceny/ takiego czy inngo zegarka, po prostu nie przystoi. I tyle... Z mojej strony EOT.

Wszystko wytłumaczyłem powyżej ^^ Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Mcintosh to oczywiście osoba którą warto szanować w 100%....najbardziej za opinie faszystowskiego L&S. Krytykę w stosunku do ulubionych zegarków też potrafi zupełnie kulturalnie przyjąć lub na ten temat dyskutować....Sama klasa w sobie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mcintosh to oczywiście osoba którą warto szanować w 100%....najbardziej za opinie faszystowskiego L&S. Krytykę w stosunku do ulubionych zegarków też potrafi zupełnie kulturalnie przyjąć lub na ten temat dyskutować....Sama klasa w sobie....

Ciebie również szanuję, ale co poradzić :D McIntosh zna się na zegarkach, za to Go szanuję. Co do Jego charakteru, to nie miałem przyjemności poznać ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie, że Mariusz nie miał chamskich odzywek świadczy o innej wrażliwości,  potrafił być chamski jak mało kto.

 

Warto też podkreślić, że kiedyś sprzedał swojego Bregueta, żeby pomóc choremu dziecku, nie swojemu rodzonemu i się tym nie chwalił.

 

Robienie tematu tabu z głodu na świecie na jakimkolwiek forum jest żenujące. 

Każdy niech se żyje jak chce, ale na naszych pogrzebach na pytanie "ile zostawił?" u każdego odpowiedz będzie taka sama. WSZYSTKO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Za wiedzę różnych mechanizmów i zegarków ja go też bardzo szanuje...ale to nie wszystko. To forum, a nie wpisy blogerskie gdzie wyłączone są komentarze. Wpisy na forum zawsze są związane z osobowościami i pokazują także charakter człowieka.

 

Ja zgadzam się, jak ktoś się chwali swoim nowym nabytkiem, to nie raz niepotrzebne są komentarze które zawierają tylko negatywną opinie na ten temat. Lepiej nic nie pisze zamiast wyrazić swoje Veto, zwłaszcza w sprawach wizualnych.

 

@szymon - dziękuje - ja wszystkich szanuje, ale do pewnego punktu i też nie generalizując.

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie, że Mariusz nie miał chamskich odzywek świadczy o innej wrażliwości,  potrafił być chamski jak mało kto.

 

Rozumiem, że "pijesz" do mnie. Ja nie pisałem, że "Mariusz nie miał chamskich odzywek", więc uwaga o "innej wrażliwości", delikatnie mówiąc, nie na miejscu - napisałem, że ja z jego strony chamstwa nie zaobserwowałem. Nie czytam forum od deski do deski dzień w dzień, celowo więc tak to ująłem. A wypowiedzi McIntosha, które kojarzę, były: 1. merytoryczne i ciekawe w sensie czysto zegarkowym; 2. wyrażane kulturalnie i poprawną polszczyzną.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Te paski wcale nie są takie drogie :)

Wiem :) ale chciałem zaakcentować powagę sytuacji :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażliwy był człowiek, a tu trzeba mieć skórę hipopotama :wacko:

Miejmy nadzieję że wróci, mocniejszy :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dno i metr mułu.

Polak Polakowi wilkiem, zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że przez temat o Pp

 

 

Źle Ci się wydawało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie, że Mariusz nie miał chamskich odzywek świadczy o innej wrażliwości,  potrafił być chamski jak mało kto.

 

Warto też podkreślić, że kiedyś sprzedał swojego Bregueta, żeby pomóc choremu dziecku, nie swojemu rodzonemu i się tym nie chwalił.

 

Robienie tematu tabu z głodu na świecie na jakimkolwiek forum jest żenujące. 

Każdy niech se żyje jak chce, ale na naszych pogrzebach na pytanie "ile zostawił?" u każdego odpowiedz będzie taka sama. WSZYSTKO. 

Chamski to bywałem ja i pewnie Ty, Mariusz ? hmmm - zirytowany, poirytowany ? Nie wiem, brakuje mi przymiotników a nawet nie chcę bawić się w domowego psychologa. Mnie osobiście nigdy nie irytował. prędzej ja jego. Wniósł więcej dobrego niż złego tylko po co tak dziecinnie kasuje te swoje konta ? Brakuje mu zaparcia ? Inni postronni odbiorą to zapewne, że nowobogacki wzbogacony na wałkach wpadł pochwalić się swoim przepłaconym zegarkiem za górę kasy wyglądem Poljot'a i jak można być tak pustym i próżnym jak pustak - hahaha.

 

Ja osobiście poczekam jak ochłonie i wróci jako pięćdziesiąt jeden twarzy Greya , uzupełni ten wątek o bardziej rzeczowe informacje o tym zegarku z punktu użytkownika jak @PiterM ( http://zegarkiclub.pl/forum/topic/136418-panerai-pam000-%E2%80%98logo-base%E2%80%99-%E2%80%93-recenzja-po-wieloletnim-u%C5%BCywaniu/page-1 )

i zatka innym buzię lub sobie ...  :P  

żeby nie być słodko pierdzącym, poniższa przeciwstawność jest dla mnie równie ważna jak to co do chwili obecnej napisał Mariusz:

1. Witam i gratuluję Kol. Mariuszowi pięknego czasomierza - dla wnuków.

2.  Pieczęć Patka hmm..., zależy jak trafić.

Nowy zegarek, z mechanizmem 324SC, minus 10s/doba (średnio) - mierzone od razu po  wyjściu z butiku porównując ze wzorcem.

Wibrograf u AD pokazał -8s/d zatem zegarek poszedł na gwarancji  do Szwajcarii.

Wrócił... i trzyma równo od minus 4s do minus 5s. A powinno być -1s do +2s około...

A filmy o serwisie to takie piękne mają,  jak w bajce...

pozdr.

 

Gdzie leży kij ? Chętnie poczytam, jak napisał złośliwie Mariusz - "Patyk Filip" przynajmniej dla mnie nie wygląda jak Poljot, niestety na zdjęciach Mariusza tarcza tego zegarka wygląda jak zrobiona z papieru. Musisz Mariusz zrozumieć innych,  że niektórzy chcą wiedzieć za co płacą - za te namacalne rzeczy. Chcą marzyć, zbierać na te namacalne rzeczy. Ci co mają tyle pieniędzy, że już nie mogą ich przerobić i wydają na co popadnie, mają w nosie co kryje się pod maską przysłowiowego prestiżu.

Chcesz, żebyśmy tak odbierali markę PP ? A może już takie czasy nastały, że inaczej się nie da, że tak właśnie trzeba odbierać tą markę ? Może fani wielkiego zegarmistrzostwa powinni zwrócić się gdzieś indziej ...  

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoda - jak widać też już Gość, czyli skasował swoje konto, przytoczył oklepane, ale jakże ciekawe porównanie tej najwyższej półki!! Najważniejsze jest tu jedno - skoro ktoś robi takie porównania, ktoś obcy z innej części Świata, to chyba nie ma się na co obrażać i spokojnie można o tym rozmawiać?!?!?! 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo potrzebne są opinie o zegarkach takich jak PP z pierwszej ręki tzn ich właścicieli, a nie ma ich zbyt wielu. Porównanie do Poljota czy trafne? Ja jako wielbiciel radzieckich zegarków przede wszystkim muszę napisać że zegarek podany jako przykład jest totalnym składakiem, bo i koperta chromowana której nigdy nie było w DeLuxach i tarcza współczesna podróbka. Co do wzornictwa PP i podanego za przykład Poljota to wg mnie "de gustibus..." Technicznie i jakościowo oczywiście dyskusji nie ma

PP nie ma wg mojego prywatnego zdania jakiegoś odkrywczego /powalającego wzornictwa, ale zapewne nie ma takiego mieć. To klasyk. Czy Poljot może być ładniejszy?  A to już kwestia gustu. Ale jakiś mniemam przyjemny przykład podam, albo i dwa :)

 

post-49869-0-76158000-1521244680_thumb.jpg post-49869-0-67344200-1521244666_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie ten pierwszy niezły , taki "One liner" można powiedzieć.

No i ruskie złoto bez obciążeń .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego kto czym, kogo mógł obrazić to n-te kasowanie konta z forum i te wszystkie dramy McIntosha i Mr Yody to zachowania na poziomie dąsa 15-letniej dziewczynki na pierwszego chłopaka. Dorośli faceci, a zachowują się jak dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie klubu miałbym zapytanie. Jak wygląda obecnie zakup Patka u autoryzowanego dealera? Czy ktoś się może orientuje jaki jest czas oczekiwania na poszczególne modele, ceny regularne i wysokość zadatku w przypadku zamawiania? Mam taki plan żeby kupić Ojcu na urodziny i chciałbym się przygotować. 65 ma za dwa lata. Myślicie że się wyrobię?


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.