Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

No ok, było jeszcze 15 stron gratulacji, było, że Lange to faszyści i wreszcie, że PP to taka droższa Stowa

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No mnie jednak zapadła w pamięć wiekopomna fraza że Poljot ładniejszy od PP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Robert, o gustach się nie dyskutuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie jednak zapadła w pamięć wiekopomna fraza że Poljot ładniejszy od PP...

No ba! Dlatego właśnie więcej ludzi ma Poljoty, a nie Patki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, o gustach się nie dyskutuje ;)

Nadal mówimy o gustach które znaczą wg SJP „ poczucie piękna, harmonii, elegancji ;-)”

No ba! Dlatego właśnie więcej ludzi ma Poljoty, a nie Patki

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jest argument Kolego :-) , plusik za bystre poczucie humoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Panowie, autor tej wiekopomnej frazy, o której wspomniał desmo, ma Patka. Poljota pewnie też, więc może sobie pozwolić w wypowiedzi na pewną ekstrawagancję estetyczną.

Chciałbym zobaczyć Wasze Patki i poczytać Wasze opinie o doznaniach estetycznych z używania zegarków tej zacnej manufaktury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko znowu się ktoś nie obraził i nie wypisał z forum !!!

 

Jak ktoś tu widzi jakąś przewagę Patka to chyba mu metka z ceną oczy przesłoniła ;).

Jak można porównywać te zegarki w ogóle - Poljot jest de luxe, a Patek... zwykły Patek

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon - rozmowa dotyczyła współczesnej Calatravy a i egzemplifikacja Poljota miała w wątku miejsce ...weź do ręki jeden i drugi zegar i pisz później o gustach...ja też mam ładnego Hutnika z DDR...

Panowie, autor tej wiekopomnej frazy, o której wspomniał desmo, ma Patka. Poljota pewnie też, więc może sobie pozwolić w wypowiedzi na pewną ekstrawagancję estetyczną.

Chciałbym zobaczyć Wasze Patki i poczytać Wasze opinie o doznaniach estetycznych z używania zegarków tej zacnej manufaktury :)

Wybacz ale to kuglarska teza...wystarczy że trzymałem w ręku jeden i drugi zegarek...o K2 i pewnym krakowskim żyrandolu nie wspominam bo nie byłem, nie widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze rycerz na białym koniu ;) jak zazwyczaj mnie wszystko na forum omija, to tę akcję akurat obejrzałem z najbliższej odległości i w slow motion  :ph34r: i... kolegi mi szkoda było tak po prostu :huh:

 

a w temacie PP oglądałem kilka w Taorminie. Klasyczne modele "na oko i w dotyku" ustępują według mnie L&S. Za to Nautilius ma w sobie hipnotyzującą siłę... :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rycerz na białym koniu?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś tu widzi jakąś przewagę Patka to chyba mu metka z ceną oczy przesłoniła ;).

Hmm ...

Nie drażniąc ukierunkowanych na markę ( marki ) warto dodać , że można swobodnie znaleźć co najmniej kilka Poljotów ładniejszych niż ten powyżej.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Gratuluje Patka aczkolwiek, nie jest w moim guście. 

 

Ale te komentarze w sprawie L&S i faszystów......pozostawiam bez komentarza. Chciałbym zobaczyć ile z nich ma produktów niemieckich lub jedzie VW czy Porsche. Żenada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jakiejkolwiek niedorzeczności w tym, że selektywnie zegarki gorszej lub nawet dużo gorszej marki bywają ładniejsze lub nawet dużo ładniejsze niż te wyżej spozycjonowane. Kompletnie nie rozumiem sporów o takim ciężarze na taką okoliczność.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia sie nowosci (podobno nowa linia), to pojawia sie rowniez i dyskusje - mam nadzieje.

Mam nadzieję, że nowa linia Patka będzie ciekawsze niż ta od VC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jakiejkolwiek niedorzeczności w tym, że selektywnie zegarki gorszej lub nawet dużo gorszej marki bywają ładniejsze lub nawet dużo ładniejsze niż te wyżej spozycjonowane. Kompletnie nie rozumiem sporów o takim ciężarze na taką okoliczność.

 

Oczywiście. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie widzę jakiejkolwiek niedorzeczności w tym, że selektywnie zegarki gorszej lub nawet dużo gorszej marki bywają ładniejsze lub nawet dużo ładniejsze niż te wyżej spozycjonowane. Kompletnie nie rozumiem sporów o takim ciężarze na taką okoliczność.

Nie tylko Ty nie widzisz w tym niczego niedorzecznego  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: nie to jest ładne co jest ładne, tylko co się komu podoba. :huh:

A o gustach ... wiadomo :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę jakiejkolwiek niedorzeczności w tym, że selektywnie zegarki gorszej lub nawet dużo gorszej marki bywają ładniejsze lub nawet dużo ładniejsze niż te wyżej spozycjonowane. Kompletnie nie rozumiem sporów o takim ciężarze na taką okoliczność.

Piotrze na pewno są takie przykłady ale akurat nie w tym wątku - rzuć okiem na zdjęcia i oceń. Gdyby to była kwestia gustu - OK, szkoda kruszyć kopii ale dla mnie była to raczej kolejna emanacja pewnej postawy sugerującej odwrotną tezę - zegarki drogie są do bani bo są drogie i ...brzydkie . Dobrze, że tym razem nie było nic o właścicielach tychże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100% z Desmo. Tu nie chodzi o ta, ze nie mozna porownywac i oceniac wygladu, ale sugerowanie, ze wydawanie pieniedzy na drogie zegarki, ktore notabene sa "podobno" brzydsze od tych tanich, nie pasuje to dyskusji takiego forum - chyba, ze w "luznych" watkach, ale nie w tematycznych o milosnikach konkretnej marki, bo to absurd i czyta sie to z zazenowaniem a nie odbiera jak luźną rozmowe przy piwku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę , już prawie kompletne ideologiczne studium przypadku .

A może ktoś kiedyś porównał dwa zegarki i jakiemuś rasowemu miłośnikowi marek , to porównanie odbija się do teraz ?

I stąd przywoływanie tego faktu oraz ta cała raczej wesoła wymiana zdań ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że w przypadku porównań różnych zegarków do Patków akurat nie chodziło o jakość wykonania, a sam projekt/design. Tutaj myślę że ilu by było dyskutantów, tyle będzie zdań. Uczuleniowe reakcje McIntosha same napędzały dyskusję w kierunku ataku. Może by tak zakończyć już to bezsensowne bicie piany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich porównaniach zegarków z różnych grup cenowych zawsze przypomina mi się ten filmik 

. Fajnie na nim jest pokazane co dostajemy za 2, 8 i 80 tys funtów. Czy jest to tyle warte zostawiam do indywidualnej oceny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dziwicie ze się obraził -kupił wspaniały zegarek na którego większość z nas sobie nigdy nie pozwoli ba nawet na pasek do niego ,

Chciał się pochwalić podzielić wrażeniami a tu zaraz wpisy ,ze wcale nie taki fajny czy ładny zaczęło się porównywanie do rusków ,

Nie pisze by chwalić na sile ale jak komuś się nie spodobał to mógł to zachować dla siebie -to takie minimum kultury i szacunku do osoby i kasy jaką wydał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Te paski wcale nie są takie drogie :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jak ktoś tutaj wstawia zdjęcie, to musi się liczyć z ocenami Nie każdy zrozumie jak można wydać 100 k na zegarek, gdy w Afryce dziennie ginie 30 tysięcy dzieci z głodu. Ja sądzę, że kto bogatemu zabroni, ale skoro wstawił zdjęcie, to poddał swój zegarek ocenie.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Berlinie i przymierzałem calatrave 5296. Zrobiła na mnie b. dobre wrażenie. Klasa sama w sobie. Czy jest warta tych pieniędzy? Tak!

Białe złoto, transparentny dekiel ze złotym wahnikiem- miłe dla oka. Jakość jest najwyższej próby...

post-73156-0-53679600-1521221655_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.