Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Burns, nie gniewaj się, ale... już piłeś? :lol:

Nie wierzę, że piszesz to na serio i trzeźwo B)

 

I nie traktuj tego jak atak personalny.

Po prostu uważam to za głupoty i tyle.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu za akcja się wywiązała. Czas po popcorn skoczyć :D

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie, mam inne zajęcia i zegarki. Poza tym nie rozumiem tej odwiecznej wojny na zwolenników aku vs bateria a z tego co pamiętam Ciebie widziałem po innej stronie barykady w jakimś temacie jak prowadziłeś dyskusję - mnie w nią nie wciągniesz.

Szczęśliwego Nowego Roku 201995b88f2dba68eaef91d89ed9b7848862.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5610 i póki co nie zauważyłem problemów z aku. Noszę długie rękawy i nie dbam o wystawianie go na światło.

Być może jest tak dlatego, że to jego pierwsza zima i z roku na rok kondycja będzie gwałtownie spadać...

Nic nie będzie spadać. Co w zimę straci to w lecie nadrobi. Żaden z moich solarów nigdy nie zszedł do M. Nie rozumiem w czym jest problem.

Poza tym zakres M jest najszerszy, nie pamiętam dokładnie (niech ktoś mnie poprawi) ale chyba od 30 do 80% stanu akumulatora.

Burns też ma rację bo dużo zależy od przechowywania. Moje G cały czas gapią się w okno, nie na parapecie ale widzą światło dzienne. Gdyby leżały w szufladzie to na pewno poziom spadałby do M.

Poza tym Happy New Year :)

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec pie...... parapetowego.

Jest świetny - waga, dekiel, bling bling.

Dziękuję Daito.

02e152a5a1d2d4fbfe9cc059b3fa6b96.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żaden z moich solarów nigdy nie zszedł do M. Nie rozumiem w czym jest problem.

Potwierdzam, wyimaginowany problem, na dodatek jak rozumiem, przypisany kostkom z TS na podstawie zupełnie innego modelu (q1000).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że to problem, ale obecnie na 11szt G z TS 7 jest na M ;) Jak się nie nosi, niestety złapać M to nie sztuka.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wyimaginowany problem, na dodatek jak rozumiem, przypisany kostkom z TS na podstawie zupełnie innego modelu (q1000).

Nie kolego. Kilka stron wcześniej pokazywałem 2x b5000. Po zakupie miały 3/4 bo niewiadomo ile przeleżaly w sklepie. Teraz mają poniżej połowy.

Jak miałem 4 zegarki i jeden nosiłem przez tydzień czyli każdy był używany raz w miesiącu. Teraz jak mi się zapomni to czasem zegarka nie widzę pół roku.

Ewidentnie zegarki z TS nie nadają się do przechowywania w pudełkach. Trzeba je eksponować, żeby nie cytować kolegi z postu #6032 że to p. parapetowe.

W telefonach w menu serwisowym możecie włączyć sobie czujnik światła i odczytać wartości w witrynach, na parapecie przed szybą i za szybą, w pochmurny dzień jak teraz, czy w dzień kiedy napada dużo śniegu albo poczekać do lata jakie są wartości w pełnym Słońcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem jest 11 G, a nie TS ;)

Wiem, mało :/. Ale to tylko te z TS ;P.

PS. Na 2019 idę w redukcję.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do zjawiska TS nie podchodzę tak emocjonalnie jak Wy - dla mnie to tylko wzmianka sportowa. Identyczne dwa fronty są w zegarkach z naciągiem automatycznym czy wkładać i kręcić je w rotomacie a może rozładowane a może naładowane z odciagniętą koronką - grunt nie dać się zwariować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu za akcja się wywiązała. Czas po popcorn skoczyć :D

 

Ostatnio jednego za głośnie jedzenie popcornu wyprowadziłem z sali kinowej.... :lol:

 

Nie kolego. Kilka stron wcześniej pokazywałem 2x b5000. Po zakupie miały 3/4 bo niewiadomo ile przeleżaly w sklepie. Teraz mają poniżej połowy.

Jak miałem 4 zegarki i jeden nosiłem przez tydzień czyli każdy był używany raz w miesiącu. Teraz jak mi się zapomni to czasem zegarka nie widzę pół roku.

Ewidentnie zegarki z TS nie nadają się do przechowywania w pudełkach. Trzeba je eksponować, żeby nie cytować kolegi z postu #6032 że to p. parapetowe.

W telefonach w menu serwisowym możecie włączyć sobie czujnik światła i odczytać wartości w witrynach, na parapecie przed szybą i za szybą, w pochmurny dzień jak teraz, czy w dzień kiedy napada dużo śniegu albo poczekać do lata jakie są wartości w pełnym Słońcu

Mam jeden z TS, po kilku dniach spada z H na M, nie pomaga nawet stawianie w ekspozytorze na parapecie.

Latem problem nie istniał.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, tam, żadne "emocjonalnie", raczej zdroworozsądkowo. Wypowiadam się o normalnym użytkowaniu zegarków . Przechowywanie miesiącami sterty zegarków zasilanych światłem po pudełkach to dla mnie jakaś abstrakcja. Mam dwa TSy używane w rotacji z marlinami (rzadziej) i nigdy M nie widziałem, a bynajmniej nie leżakują na parapecie. A swoją drogą to kto wie (kolego), czy to może b5000 nie jest bardziej felerne (np. ze względu na BT, ekran).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem do tej pory kilkanaście solarów. W tej chwili mam ich 6 i z żadnym nie miałem takich "kłopotów". Szczerze mówiąc nawet nie pamiętam czy którykolwiek z nich zaliczył M, bo cały czas są na H

Żaden z nich nie ma stałego dostępu do światła, bo jak ich nie noszę to czekają w trybie PS.

Leżą sobie synchronizując się codziennie, chyba, że włączy się drugi poziom PS, co czasem się zdarza.

Jedyne co im robię, to ze 4 razy w roku wystawiam na słońce.

Nie wiem jaki niby mam mieć z tym problem.

Może mam jakieś niebywałe szczęście, albo po prostu nie bawię się bez przerwy sensorami, światełkiem, ręcznymi synchronizacjami, czy GPS-ami, by rozładowywać akumulator.

A może dlatego, że przeczytałem instrukcję.

 

Dużo bardziej problematyczne wydaje mi się rozszczelnianie zegarka celem wymiany baterii co kilka lat.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś stare Casio, i nie chcę wymyślać, ale bateria była w nim wymianiana z 10 lat temu :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednym Casio bez TS bateria od nowości, minęło 12 lat + to co przeleżał w sklepie i nadal śmiga :-)

Ostatnio na ręku głównie GW-5000 i patrzę teraz że bateria jest na M ale mam na to wywalone, tak jak Ktoś tutaj wspomniał to największy zakres a jak spadnie na L to się wtedy poszuka światła :-D

No ale powinien wytrzymać do jakiegoś słonecznego dnia aby trochę podjadł :-)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś stare Casio, i nie chcę wymyślać, ale bateria była w nim wymianiana z 10 lat temu :)

 

Nie wątpię.

Ile masz w nim sensorów? Ma samo WC czy też łączy się z GPS celem synchronizacji?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma, to model z lat 80" :)

Jedynie wydaje dzwięk o pełnej godzinie bo słyszę go czasem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem do tej pory kilkanaście solarów. W tej chwili mam ich 6 i z żadnym nie miałem takich "kłopotów". Szczerze mówiąc nawet nie pamiętam czy którykolwiek z nich zaliczył M, bo cały czas są na H

Żaden z nich nie ma stałego dostępu do światła, bo jak ich nie noszę to czekają w trybie PS.

Leżą sobie synchronizując się codziennie, chyba, że włączy się drugi poziom PS, co czasem się zdarza.

Jedyne co im robię, to ze 4 razy w roku wystawiam na słońce.

Nie wiem jaki niby mam mieć z tym problem.

Może mam jakieś niebywałe szczęście, albo po prostu nie bawię się bez przerwy sensorami, światełkiem, ręcznymi synchronizacjami, czy GPS-ami, by rozładowywać akumulator.

A może dlatego, że przeczytałem instrukcję.

 

Dużo bardziej problematyczne wydaje mi się rozszczelnianie zegarka celem wymiany baterii co kilka lat.

Aku też jest wieczny. Pytanie, na ile wystarcza?

 

Czy wymiana, oznacza też wymianę uszczelki pod deklem? Mówię o deklu na 4 śrubki, bo zakręcany daje zapewne zdecydowanie większą szczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aku też jest wieczny. Pytanie, na ile wystarcza?

Czy wymiana, oznacza też wymianę uszczelki pod deklem? Mówię o deklu na 4 śrubki, bo zakręcany daje zapewne zdecydowanie większą szczelność.

To już zależy jaki to akumulator i jak używany.

 

Każde otwarcie zegarka po kilku latach, a takim jest wymiana baterii czy akumulatora, powinno być połączone z serwisem, wymianą uszczelek i testem szczelności, co jest częściami wzmiankowanego, serwisu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, jaki siedzi w m5610 od zakupu.

Używany normalnie. Co noc synchro, parę razy na dobę światełko.

 

Ten test szczelności, to konieczność wysyłki do serwisu centralnego Zibi (2 tyg bez zegarka). W Poznaniu, nikt takiego testu nie zrobi. Ja nie należę do zbieraczy, więc oznacza to 2 tyg bez zegarka. Troszkę słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki, jaki siedzi w m5610 od zakupu.

Używany normalnie. Co noc synchro, parę razy na dobę światełko.

 

Ten test szczelności, to konieczność wysyłki do serwisu centralnego Zibi (2 tyg bez zegarka). W Poznaniu, nikt takiego testu nie zrobi. Ja nie należę do zbieraczy, więc oznacza to 2 tyg bez zegarka. Troszkę słabo...

 

Test szczelności wykonasz w każdym zakładzie zegarmistrzowskim za friko lub max 10 zł. Nie mówię o bateryjkarzch.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem dedykowany serwis Zibi w Poznaniu (Padarewskiego 3/5) - taki test zrobi i aku i uszczelki wymieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.