Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

[...] jeśli chodzi o moją rękę to współczesne screwbacki jednak przegrywają z DW-5600C/DW-5200: te drugie mają bardziej ergonomiczną kopertę i pasek.[...]

 

Zgadzam się z Tobą - jednak "emeryci" w użytkowaniu codziennym przegrywają jeśli chodzi o podświetlanie wyświetlacza. No i jak sam napisałeś bezel tylko brazylijski wchodzi w grę, a tutaj przeważnie przyciski jakoś tak "dziwnie" odstają - gdyby nie to to u mnie DW-5200 byłoby mocną konkurencją dla współczesnych "G" bo ten model cholernie mi się podoba.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że zamawiając zestaw w Brazylii obawiałem się właśnie tych niedoróbek. Jednak gdy przyszedł, to okazało się, że prawdą jest to, co piszą na wus, że poprawiła się jakość tych aftermarketów: bezel w ogóle nie odstaje, pasek w porównaniu z oryginałem tylko trochę ustępuje miękkością. Tylko klamry nie potrafią zrobić, więc od razu oryginalną zamontowałem. Czarna zresztą leci z Chin, będzie pasować do czarnego bullbara.

 

Tak, podświetlenie jest mniej niż symboliczne, ale ta żaróweczka daje taki fajny klimacik. ;)

 

Pluję sobie w brodę, że gdy Diego04 sprzedawał Froga DW-9900, to akurat forsy nie miałem...

 

No nic, życzę Ci udanego życia z GW-5000. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Daito, za dobre podsumowanie podsumowanie tej "ewolucji", za sporą ilość przerobionych zegarków, za dobrą konkluzję co do GW-5000, oraz odwagę by podjąć taką męską decyzję i jeszcze opublikować to na forum, gdzie większość pewnie tego nie zrozumie ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, gratuluję że znalazłeś koniec drogi zegarkowej :)

Naprawdę chciało Ci się liczyć te wszystkie zegarki po zdjęciach?

No chyba że masz pod linijkę skatalogowane foty.

Kiedyś próbowałem policzyć i to się nie da :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Piotrek to i ja, w końcu to juz ten wiek :)

 

Casio G-shock, bez względu na model i kształt, to najbardziej uniwersalne zegarki z pośród wszystkich marek.

Rower, praca fizyczna, czy jak wspominał Piotr 'zabawy w indian" i inne tego typu dewiacje :) nie sprawiają tym zegarkom problemu, i są użyteczne w kazdej chwili w której potrzebujemy.

Dobrze wyglądają na nadgarstku nastolatka, młodzienca w rurach, dojrzalego faceta, czy 'dziadka Mroza' :)

Jest jakaś inna marka która łaczy w sobie te wszystkie cechy?, nie sądzę...

 

Każdy pasjonat, i nie tylko powinien mieć choć jeden model ze wzgledu na ich wszechstronność.

Howgh!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

niemniej najśmieszniejsze w tej całej historii jest to że jakby nie kolega GitBit to pewnie nigdy bym żadnej "małej" kostki nie miał - bo "gupi" uważałem że to są za małe zegarki na mój 20-to cm nadgarstek... co jest absolutna bzdurą...

Tak że Maćku WIELKIE dzięki :D

 

Naprawdę chciało Ci się liczyć te wszystkie zegarki po zdjęciach?

Tomku, zboczenie takie wyniesione z czasów "zamierzchłych" mam, że zdjęcia zegarków mam w ponumerowanych katalogach, a że każdy zegarek chciało mi się uwiecznić, wiec jak widzisz "oszacowanie" stanu magazynowego, oraz bilans przychodów i rozchodów nie jest niczym trudnym - zwłaszcza że zdjęcia robię aparatem i potem i tak muszę wrzucić je na kompa :D 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 20cm, przez ostatnie miesiące głównie kostki na ręku, bardzo mi przypasowały:D Jeszcze jak oko przyzwyczaisz to rozmiar idealny ;) Człowiek nosi te kolosy typu gwg, gwf, kingi czy nawet mtgS to później wszystkie zegarki jak dla dziecka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.1a61da69d2e6fdd142ecaea87cc45d48.jpg45929db4458200acc472e94410906a46.jpge74d35ebea8c808a7dbb4d4a9cae0d80.jpgee8501bcdccfdbe3d460ae7423584d34.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów czuje w sobie tą dramatyczną chwilę i chciałby się pozbyć którejś pięknie zmodowanej kostki GW56...? Napatrzyłem się na te zdjęcia i znów bym powrócił do tego zacnego zegarka, jednak teraz w jakiejś ciekawej wersji :)

 

Jak co to priv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz w ciemnościach i bluźnisz. Idź się wyspowiadaj i zapytaj o drogę. :)

Ja już dawno po spowiedzi.

Ksiądz też miał czarną kostkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ec6f863f9a3981cfgen.jpg

GW-B5600 BC

d11df341ea52184fgen.jpg

Bransoleta

 

Mój nowy świetny nabytek, najlepsza kostka jaką miałem, pod względem funkcji i wygody, bransoleta świetna. Bluetooth to jednak wygoda, multiband 6 też jest. No i  dla mnie najważniejsze stoper wreszcie razem z zegarem na wyświetlaczu, a nie tak jak w GW-M5610. Minutnik też nie wykastrowany bo odliczać można z sekundową dokładnością, zmienny format daty, co zresztą widać na zdjęciu, wreszcie po ludzku: dzień przed miesiącem. 

 

Jeszcze słowo o bransolecie: nie wiedziałem że może być tak wygodna dlatego nigdy wcześniej nie kupowałem takich zegarków bo byłem sceptyczny do bransolet. Chodzi o to że ogniwa lepiej dopasowują się do kształtu nadgarstka niż sztywny pasek to jeden plus. Drugi plus to mikroregulacja która jest bardziej precyzyjna od zwykłych dziurek w pasku. 

Taki problem mam z AWG-M100 na jednej dziurce lata a na drugiej za ciasno. 

Edytowane przez Rafanox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi mieć luz na nadgarstku - to przyleganie bransy jest przekleństwem. I ta sztywność paska, to akurat rzecz pożądana.

 

Dla mnie minusem jest brak wskaźnika naładowania aku.

BT wg mnie jest niepotrzebny.

Edytowane przez Negatyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.0b21c10a636750ec9b9ca6b23d76c6ce.jpgc6e069d9a3fbf1eb8860c5d5623e78a8.jpg8f9ba9c9e6029ab59263712afb88e7c8.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś lubi mieć luz na nadgarstku - to przyleganie bransy jest przekleństwem. I ta sztywność paska, to akurat rzecz pożądana.

Dla mnie minusem jest brak wskaźnika naładowania aku.

BT wg mnie jest niepotrzebny.

Nie istnieje coś takiego jak "przyleganie bransy". Nic się do nadgarstka nie klei. To po pierwsze.

Druga sprawa to BT. Możesz napisać dlaczego jest niepotrzebny?

Mam odmienne zdanie szczególnie po ostatnim tygodniu, kiedy byłem w górach. Tam nie było szans na synchronizację MB a dzięki BT zegarek bez problemu się synchronizował. To tylko tydzień, wiem, ale co gdyby tam mieszkać na stałe? A ludzie tam mieszkają i to ok 9 tyś.

Poza tym dostęp do funkcji zegarka poprzez aplikację jest po prostu wygodny.

A propos wskaźnika naładowania aku. Jak jest to ok ale kiedy go nie ma to nie robi żadnej różnicy.

Obawy i negowanie BT to jak strach średniowiecznej gawiedzi przed diabłem.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem za BT w G ale jak już jest a pewnie będzie w większości to niech będzie ale ten napis bluetooth poniżej lcd wygląda kiczowato...mogli sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie problem. Nie kupować z BT i sprawa załatwiona ale nie możne mu ująć na funkcjonalności. Kwestia napisu i wyglądu w ogóle to rzecz indywidualna. Dla innych np. zlepek jednego z iluś tam zegarków może być kiczem, tak? Chociaż mi to nie przeszkadza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wracajmy znowu do tego tematu, ale

 

Mam odmienne zdanie szczególnie po ostatnim tygodniu, kiedy byłem w górach. Tam nie było szans na synchronizację MB a dzięki BT zegarek bez problemu się synchronizował. To tylko tydzień, wiem, ale co gdyby tam mieszkać na stałe? A ludzie tam mieszkają i to ok 9 tyś.
Poza tym dostęp do funkcji zegarka poprzez aplikację jest po prostu wygodny.
A propos wskaźnika naładowania aku. Jak jest to ok ale kiedy go nie ma to nie robi żadnej różnicy.
Obawy i negowanie BT to jak strach średniowiecznej gawiedzi przed diabłem.

 

dokładnie strach.

Panowie BT nie psuje G. Podnosi je na nowy, wyższy poziom.

 

 

Też nie jestem za BT w G ale jak już jest a pewnie będzie w większości to niech będzie ale ten napis bluetooth poniżej lcd wygląda kiczowato...mogli sobie darować.

 

Za parę lat będzie to standard i przestaną pisać ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem dobrze, że jest tyle modeli.

Czy BT można wyłączyć w opcjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem dobrze, że jest tyle modeli.

Czy BT można wyłączyć w opcjach?

BT nie jest włączony na stałe, służy tylko do synchronizacji. Czyli de facto wyłączony jest cały czas, a włącza się automatycznie 4x na dobę, żeby zsynchronizować czas + to, co wymusisz ręcznie. Ale automatyczną synchronizację też w razie potrzeby można wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT nie jest włączony na stałe, służy tylko do synchronizacji. Czyli de facto wyłączony jest cały czas, a włącza się automatycznie 4x na dobę, żeby zsynchronizować czas + to, co wymusisz ręcznie. Ale automatyczną synchronizację też w razie potrzeby można wyłączyć.

Dobrze, że tą automatyczną można wyłączyć, bez sensu, trzeba mieć telefon w zasiegu i BT cały czas włączony, ktoś jeszcze wogóle używa BT ? ja z tą technologią skończyłem w liceum :D jak już dzwonków nie musiałem przesyłac między kolegami :P

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś jeszcze wogóle używa BT ? ja z tą technologią skończyłem w liceum :D jak już dzwonków nie musiałem przesyłac między kolegami :P

;) No popatrz jaki ten świat dziwny jest. Ty skończyłeś a mimo to jednak parę milionow wariatów na świecie używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Czy via BT jest synchronizowany czas NTP czy sieci telefonicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.