Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Daito napisał:

Tytan jest dla mięczaków  😜 :D

 

Masz Rację ja kupuje tylko z Kryptonitu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
Godzinę temu, Noodles napisał:

Wow i to jest dobra cena... ktoś z Was zna ten sklep? Bezpieczny? 

W wątku z okazjami, chłopaki pisali że bezpieczny, tylko koszty transportu dość wysokie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt transportu 29 PLN, więc nie jest źle. To przy UPS-ie, bo Poczta Polska jest darmowa w tym przypadku (zakup powyżej 1k). Tylko przy płatności PP w złotówkach wychodzi coś około 1650 PLN. Dlatego lepiej Revolutem w koronach płacić, co przy ich przeliczniku wychodzi z przesyłką niecałe 1550 PLN.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko cena, szkoda że kolejny odgrzewany kotlet w postaci nic niewnoszącej limitki (jak ktoś nie ma to tylko brać) .

Mogli dać pozytywny wyświetlacz i byłoby fajne nawiązanie do tabliczki znamionowej z pudełka. Całe szczęście w tym zegarku STN nie jest wielką ujma bo czytelność jest nienaganna.

 

teraz jak patrzę 

 to przebili nawet Seiko bo limitacja dotyczy pudełka a zegarek w zestawie jest standardowy. Jeszcze trochę to metki, albo sznureczki będę limitować. Np. 250 z czerwonym sznureczkiem przywieszki, no ja pier....

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać, warto
6cfc6f9f1c80f7c509697dd06f6fcf58.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, tommly napisał:

Brać, warto emoji12.pngemoji7.png

o ktoś całkiem dobrego czasomierza wyrzucić - co za rozpusta w tym kraju :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie ten wyświetlacz taki czytelny, bo mam uraz do negatywu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, tommly napisał:

Brać, warto emoji12.pngemoji7.png
 

Fajna ta kostka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A faktycznie ten wyświetlacz taki czytelny, bo mam uraz do negatywu.

Przemek tak, to całkiem inna technologia.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, clusca napisał:

@satanic, na początku poniższego filmu dokładnie widać różnice w jakości wyświetlaczy :) Jest kolosalna, jeśli chodzi o kąty widzenia.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VLaHI3PANCM&t=43s

... ale na ręku możesz tak obracać przegubem ze to ne robi różnicy jaki wyświetlacz, zawsze będziesz widział instynktownie obracać przegub aby najlepiej wiedzieć  - to nie monitor  lub TV co stoi stacjonarnie - no chyba że po pijaku  leżąc pod kątem  wtedy może się zdarzyć że nie dostrzeżesz godziny - ale to sytuacje ekstremalna rzadko się zdarzająca i ogólnie wtedy to już często wszytko jedno która godzina  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommly napisał:


Przemek tak, to całkiem inna technologia.

Technologia inna ale to jednak negatyw... ;) Choć faktycznie w porównaniu ze standardowymi negatywami GMW wypada dużo lepiej, - pozytyw zresztą też ma świetną czytelność w porównaniu ze standardowymi pozytywami.

 

5 minut temu, unadarek napisał:

... ale na ręku możesz tak obracać przegubem ze to ne robi różnicy jaki wyświetlacz, zawsze będziesz widział instynktownie obracać przegub aby najlepiej wiedzieć  - to nie monitor  lub TV co stoi stacjonarnie - no chyba że po pijaku  leżąc pod kątem  wtedy może się zdarzyć że nie dostrzeżesz godziny - ale to sytuacje ekstremalna rzadko się zdarzająca i ogólnie wtedy to już często wszytko jedno która godzina  :) 

 

To oczywiste jak się nosi jeden zegarek - wcześniej czy później się przyzwyczajasz i w zasadzie po problemie, ale jak nosisz kilka albo kilkanaście zegarków to już takie kręcenie łapskiem, może wkurzać albo nawet irytować... Ja robiłem kilka podejść do negatywów i żaden się nie przyjął na dłużej, zwykle leżakowały w pudełkach, albo na parapetach...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, unadarek napisał:

... ale na ręku możesz tak obracać przegubem ze to ne robi różnicy jaki wyświetlacz, zawsze będziesz widział instynktownie obracać przegub aby najlepiej wiedzieć  - to nie monitor  lub TV co stoi stacjonarnie - no chyba że po pijaku  leżąc pod kątem  wtedy może się zdarzyć że nie dostrzeżesz godziny - ale to sytuacje ekstremalna rzadko się zdarzająca i ogólnie wtedy to już często wszytko jedno która godzina  :) 

 

Nie do końca jest tak, jak piszesz. Może źle się wyraziłem w poprzednim poście. Nie chodzi o kąty widzenia, a o ogólny kontrast w zależności kąta, pod którym obserwujesz wyświetlacz w korelacji z kątem padania nań światła. Przy tym samym kącie, spod którego obserwujesz zegarek oraz w zależności od kierunku z którego pada światło, możesz widzieć super czytelny wyświetlacz i taki, którego praktycznie nie da się odczytać. Przypomina to trochę próbę zobaczenia w trzymanym w ręku lusterku czegoś, co znajduje się w jakimś konkretnym punkcie za Tobą - w zasadzie jest tylko jedno właściwe ustawienie, inaczej zobaczysz wszystko, tylko nie to, co chcesz. Czasami, zwłaszcza w cieniu, bądź półmroku, możesz kręcić nadgarstkiem próbując złapać "to" ustawienie, aby odczytać godzinę, co może wyglądać dość komicznie, bo ostawienie takie zdarza się znaleźć w takim położeniu nadgarstka, jakbyś cierpiał na jakąś zaawansowana chorobę reumatyczną i miał powykręcane stawy ;)

 

Obejrzyj poniższe dwa filmy, na jednym z nich autor celowo obraca zwykły negatyw w takie sposób, żeby był czytelny, na drugim różnica jest już bardziej widoczna. Na obu natomiast wyświetlacz STN jest zawsze świetnie czytelny, jakkolwiek by zegarek nie był ustawiony.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VLaHI3PANCM&t=119s

https://www.youtube.com/watch?v=h2osVgmlNzI&t=121s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, clusca napisał:

 

Nie do końca jest tak, jak piszesz. Może źle się wyraziłem w poprzednim poście. Nie chodzi o kąty widzenia, a o ogólny kontrast w zależności kąta, pod którym obserwujesz wyświetlacz w korelacji z kątem padania nań światła. Przy tym samym kącie, spod którego obserwujesz zegarek oraz w zależności od kierunku z którego pada światło, możesz widzieć super czytelny wyświetlacz i taki, którego praktycznie nie da się odczytać. Przypomina to trochę próbę zobaczenia w trzymanym w ręku lusterku czegoś, co znajduje się w jakimś konkretnym punkcie za Tobą - w zasadzie jest tylko jedno właściwe ustawienie, inaczej zobaczysz wszystko, tylko nie to, co chcesz. Czasami, zwłaszcza w cieniu, bądź półmroku, możesz kręcić nadgarstkiem próbując złapać "to" ustawienie, aby odczytać godzinę, co może wyglądać dość komicznie, bo ostawienie takie zdarza się znaleźć w takim położeniu nadgarstka, jakbyś cierpiał na jakąś zaawansowana chorobę reumatyczną i miał powykręcane stawy ;)

 

Obejrzyj poniższe dwa filmy, na jednym z nich autor celowo obraca zwykły negatyw w takie sposób, żeby był czytelny, na drugim różnica jest już bardziej widoczna. Na obu natomiast wyświetlacz STN jest zawsze świetnie czytelny, jakkolwiek by zegarek nie był ustawiony.

 

https://www.youtube.com/watch?v=VLaHI3PANCM&t=119s

https://www.youtube.com/watch?v=h2osVgmlNzI&t=121s

 Ogólnie masz racje, obejrzałem i faktycznie jest jak piszesz  ale ja nigdy na to nie zwracałem uwagi przez lata 80, 90 znosiłem trochę tych zegarków elektronicznych wraz z wskazówkowymi rosyjskimi poljotami , rakietami itd... wiec moze się przyzwyczaiłem do tego typu wyświetlaczy, potem używałem wskazówkowych wiec nie interesowało mnie co jest w zegarkach, rodzaj wyświetlacza - bardziej w monitorach, tv , komórkach   - technologia wyświetlaczy STN to stara technologia z  końcówki lat 90  konkurent dla matryc TFT które też sa stare, tania w produkcji - właśnie dlatego je tam wkomponowali bo  stosuje się je dla kontrastu gdzie nie ma potrzeby podświetlania oraz używa zasilana bateryjnego. Tylko dziwi mnie jeden  fakt STN - jest bardzo wrażliwy na niskie temperatury (zamarzają kryształy) dlaczego wrzucili je do zegarków ?  były kiedyś nawet z podgrzewaczami wyświetlacze ale może i faktycznie  się sprawdzają,   pewnie testowali w niskich temperaturach - ogólnie to mogli pierdyknąć OLED (w tańszych modelach)  a nie stare technologie  ale wtedy już  przypominałby  smartwatcha i tak niedobrze i tak źle :)  Jednak te wyświetlacze stare mają swój klimat - po prostu przypominają młodość  ehhhh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te STNy to najnowszy (poza MIP lcd) wypust w kostkach Casio.. Nie żadne stare wyświetlacze. 🤣 I raczej trochę inna technologia podejrzewam, niż to o czym myślisz, pamiętasz z dawnych lat. Ot, skrót ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, p.r.p. napisał:

Akurat te STNy to najnowszy (poza MIP lcd) wypust w kostkach Casio.. Nie żadne stare wyświetlacze. 🤣 I raczej trochę inna technologia podejrzewam, niż to o czym myślisz, pamiętasz z dawnych lat. Ot, skrót ten sam.
 

moze i tak, kiedyś pamiętam tamte wyświetlacze z monitorów - ja miałem wtedy laptopa z TFT ale z ciekawości zobaczę te STN- czy to coś nowego 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2021 o 19:52, Kwiatek napisał:

 

Właśnie do mnie dotarł. Nieco obawiałem się, że to jakieś powystawowe sztuki albo zwroty, bo cena jak za limitkę całkiem spoko, nawet niższa od wersji zwykłej, ale zegarek dotarł cały zafoliowany i w stanie idealnym. Nawet numer egzemplarza całkiem fajny mi się trafił 5/500. Swoją drogą ile czasu można sprzedawać 500 sztuk zegarka na całym świecie, dlatego coś mi podejrzanie ta oferta wyglądała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
Właśnie do mnie dotarł. (...)


Maćku, pic or it didn't happen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, clusca napisał:

Poza tym boję się, że dopatrzycie się jeszcze Panowie krzywo osadzonego modułu i popsujecie przyjemność z posiadania ;)

e tam odrazy krzywo osadzony moduł  już Chińczycy dobrze  trafiają ale mogli literków zgubić w opisach jakichś  ;) :)  w tej limitowanej wersji  :) 😁

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Maciek wziąłeś gada, sam się zastanawiałem ale odpuściłem ☹️ 

Fajny zakup, portfel mogę za pu ceny odkupić :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.