Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę podejść do sklepu i zobaczyć GW5000U skoro tak go zachwalasz.

Od lat przymierzam się do zakupu kostki i zawsze coś mnie powstrzymuje.

Czy ten zegarek nie jest za mały?

Trochę zniechęca mnie pasek, może zastąpienie go bransoletą zmieniłoby cały zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy GW5000U ma klasyczny wymiar bezela? Bo chyba tylko M5610 jest ciut mniejszy, co zresztą dla mnie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-M5610 jest mniejszy. GW-5000 ma taki sam rozmiar bezela jak np. DW-5600E.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, eddi87 napisał(-a):

@rafalmosty Rafał nawiązując do Twojego Kinga też umiem w czary mary 😎😂🤪 

 

IMG_20221119_101113.thumb.jpg.3357bdc04575ded1f1b4fb5a92575e80.jpg

 

Czarny wyszczupla 🤪

 

IMG_20221119_104336.thumb.jpg.4530a9e7b2e0c62a1c769a032f3e293b.jpg

Nie było chętnych, to sam wziąłeś dwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie było chętnych, to sam wziąłeś dwa?

Kto bogatemu zabroni .jeden na jedną łapę drugi na drugą 😀😀😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie było chętnych, to sam wziąłeś dwa?

Byli, to ten sam tylko przebrany 🤪 morski ciuch na lato czeka 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MariuszA napisał(-a):

Robią piorunujące wrażenie srebrne kostki

Na zdjęciach... na żywo ten zegarek. moim zdaniem, wygląda jak tania odpustowa zabawka - tandetnie.

Edit: to zasługa wszelkich tanich produkcji Casio z polimeru "pokrytego srebrną farbą" udającego metal... no i drugi powód to to że nie wiadomo z czego tak naprawdę jest zrobiony bezel i bransoleta bo potrafi je porysować wełniany sweter - więc 316l to to nie jest.

 

Wiem bo mam :)

 

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.11.2022 o 21:44, Funky_Koval napisał(-a):

Jacyś chętni xD

Przecinek w złym miejscu dali 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Daito napisał(-a):

Na zdjęciach... na żywo ten zegarek. moim zdaniem, wygląda jak tania odpustowa zabawka - tandetnie.

Edit: to zasługa wszelkich tanich produkcji Casio z polimeru "pokrytego srebrną farbą" udającego metal... no i drugi powód to to że nie wiadomo z czego tak naprawdę jest zrobiony bezel i bransoleta bo potrafi je porysować wełniany sweter - więc 316l to to nie jest.

 

 

 

a-kto-to-przyszedl-pan-maruda-niszczyciel-dobrej-zabawy-pogromca-usmiechow-dzieci.jpg.32cde2374ea9647c57bf66b3c7e88f05.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Daito napisał(-a):

Na zdjęciach... na żywo ten zegarek. moim zdaniem, wygląda jak tania odpustowa zabawka - tandetnie.

Edit: to zasługa wszelkich tanich produkcji Casio z polimeru "pokrytego srebrną farbą" udającego metal... no i drugi powód to to że nie wiadomo z czego tak naprawdę jest zrobiony bezel i bransoleta bo potrafi je porysować wełniany sweter - więc 316l to to nie jest.

 

Wiem bo mam :)

 

 

 To, niestety, prawda. Już go kupowałem, ale zdecydowałem się jeszcze pomacać w salonie. Pech chciał, że miałem na nadgarstku citka promaster tough z kopertą typu monoblock na kajdanie, który w porównianiu do tego z casio jest jak zrobiony z ogniw gąsienicy czołgowej.  Ogólnie, zegarek nadal mi się podoba, ale brak tego uczucia stalowej solidności, na które liczyłem zniechęcił mnie do zakupu (choć nie wykluczam, że w końcu jednak ulegnę i nabędę :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Daito napisał(-a):

Na zdjęciach... na żywo ten zegarek. moim zdaniem, wygląda jak tania odpustowa zabawka - tandetnie.

Edit: to zasługa wszelkich tanich produkcji Casio z polimeru "pokrytego srebrną farbą" udającego metal... no i drugi powód to to że nie wiadomo z czego tak naprawdę jest zrobiony bezel i bransoleta bo potrafi je porysować wełniany sweter - więc 316l to to nie jest.

 

Wiem bo mam :)

 

 

nie wiem o jakiej kostce napisałeś ten post ? jeżeli o tej co dałem wcześniej zdjęcie to jesteś w błędzie ,zegarek za ponad 2K jest wykonany tak jak w opisie we wszystkich sklepach ,koperta i bransoleta jest ze stali 100% waga 167gram Casio GMW-B5000D-1ER - Zegarek Casio G-Shock ♦ WatchShop.pl™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kubaarek napisał(-a):

nie wiem o jakiej kostce napisałeś ten post ? jeżeli o tej co dałem wcześniej zdjęcie to jesteś w błędzie ,zegarek za ponad 2K jest wykonany tak jak w opisie we wszystkich sklepach ,koperta i bransoleta jest ze stali 100% waga 167gram Casio GMW-B5000D-1ER - Zegarek Casio G-Shock ♦ WatchShop.pl™

Ja uważam, ze to kwestia gustu. Lepiej dla siebie zostawiać negatywne opinie, tym bardziej kiedy ktos wrzuca zdjęcie krytykowanego modelu. Mi osobiście się podoba i na pewno widać "na żywo " staranność wykonania. Pomijam przyjemność użytkowania przez właściciela. Pozdrawiam. 

18 godzin temu, Daito napisał(-a):

Na zdjęciach... na żywo ten zegarek. moim zdaniem, wygląda jak tania odpustowa zabawka - tandetnie.

Edit: to zasługa wszelkich tanich produkcji Casio z polimeru "pokrytego srebrną farbą" udającego metal... no i drugi powód to to że nie wiadomo z czego tak naprawdę jest zrobiony bezel i bransoleta bo potrafi je porysować wełniany sweter - więc 316l to to nie jest.

 

Wiem bo mam :)

 

 

 

Edytowane przez Bumcykcyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że to kwestia gustu ale to co było napisane wyżej nie tyczyło się tej stalowej koski ,czekam na odpowiedź autora tej krytycznej opinii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: 

albo może lepiej nic nie napiszę... :D

 

 

2 godziny temu, kubaarek napisał(-a):

koperta i bransoleta jest ze stali 100%

A z jakiej konkretnie stali jest Twój GMW?

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bransolecie jest wybity nr S-1446DB czy to jest oznaczenie stali ?

 

edit: na YouTube jest Casio G-Shock GMW-B5000 - opis funkcji i działania zegarka by Matej, recenzja G-Shock i na tym filmiku opisywany jest ten dokładnie co mam ja

Edytowane przez kubaarek
dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubaarek mam ten sam model co Ty miałem też czarnego ;) na zegarku jest informacja że jest stalowy, ale nie jest wskazane jaka to stal - stal to stop żelaza i węgla oraz innych dodatków które decydują o gęstości i trwałości stopu - koperty i bransolety zegarków z reguły są robione ze stali 316l albo 904l i chyba poza Casio żaden producent nie kryje tego z czego są jego produkty - u Casio nie znajdziesz takiej informacji więc tak naprawdę nie wiadomo z czego jest bezel koperta czy bransoleta.

Mam kilka zegarków, są też takie których koperty są polerowane na "lustro", żadna koperta nie łapie tak szybko"włoskowatych" rys jak GMW, dlatego obstawiam że nie jest to stal 316l a już na pewno nie 904l bo ta ma większą gęstość.

Co do wyglądu to jest to moja subiektywna opinia, ale po wyciągnięciu zegarka z pudełka nie mogłem się oprzeć wrażeniu że to "odpustowa zabawka" dlatego zdecydowałem się na delikatne szczotkowanie polerowanych elementów... ;)

Inie chodzi tu o to żeby się czepiać czy narzekać - ale o obiektywny opis sytuacji, jakby nie było forum ma być opiniotwórcze ;)

 

DSC03039.jpg

 

DSC02568.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ruszył Twój wpis

22 godziny temu, Daito napisał(-a):

to zasługa wszelkich tanich produkcji Casio z polimeru "pokrytego srebrną farbą" udającego metal...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kubaarek napisał(-a):

mnie ruszył Twój wpis

Ale tak to działa - Casio ma sporo tanich, co nie znaczy że nieudanych, zegarków których koperty udają stal na wysoki połysk, no i widzisz błyszczące Casio to jakoś tak się kojarzy, a jak jeszcze widzisz że to g-shock... zresztą z tego co pamiętam to był jeden model DW-5000 w kopercie udającej stalową...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Daito napisał(-a):

Ale tak to działa - Casio ma sporo tanich, co nie znaczy że nieudanych, zegarków których koperty udają stal na wysoki połysk, no i widzisz błyszczące Casio to jakoś tak się kojarzy, a jak jeszcze widzisz że to g-shock... zresztą z tego co pamiętam to był jeden model DW-5000 w kopercie udającej stalową...

To sa Twoje odczucia. Mi stalowa kostka ladnie siadla, rys nie lapie :)

20220310_102008.jpg


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kubaarek napisał(-a):

na bransolecie jest wybity nr S-1446DB czy to jest oznaczenie stali ?

Niebieski? Być może jest tak: S - stal nierdzewna, a 1446DB to kod koloru. Ale jeśli to nie niebieski to moja teoria padła:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.