Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Zna może ktoś sposób jak nakierować na Tudora? :blink:  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tyle lat chodzę po tym świecie, a tak oczywiste oczywistości nie przyszły mi do głowy :D  :D  :D. Super, a teraz proszę o poradę jak namówić sponsora na takie zakupy, bo jak wspomniałem, to coś mówiła o chorobie, aczkolwiek nie zegarkowej, a raczej coś o umysłowej. :(  :blink:   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety świat nie jest idealny, to "trochę" to wskazanie konkretnego produktu, w konkretnym sklepie i przesłanie linka do niego na maila żony żeby zamówiła. No ale mam prezent z którego się niezmiernie ucieszyłem. Wiecie szczęściu trzeba pomóc:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już teraz na poważnie, fajny prezent. Podeślesz link do sklepu, może sobie zrobię prezent. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od mikołaja mi leży paczka na WER Warszawa. Jak myślicie, zdąży przyjść do świąt? Teraz pewnie jeszcze większe opóźnienia niż w ciągu roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu leżała mi na werze Warszawa paczka express 24 przez 4 dni robocze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu leżała mi na werze Warszawa paczka express 24 przez 4 dni robocze ;)

 

To niezbyt pozytywna informacja, ale wierzę, że dojdzie. Ma jeszcze 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już teraz na poważnie, fajny prezent. Podeślesz link do sklepu, może sobie zrobię prezent. ;)

Rozważałem takie dwa, wybrałem drugi.

1. Firmy Beco do kupienia w Timepolu za 252 zł.

 

https://www.timepol....ran.php?id=3386. 

 

2. Firmy Boley do kupienia w Krainie Czasu za 216 zł.

 

https://www.kraina-c...w,3,29200,23601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem takie dwa, wybrałem drugi.

1. Firmy Beco do kupienia w Timepolu za 252 zł.

 

https://www.timepol....ran.php?id=3386. 

 

2. Firmy Boley do kupienia w Krainie Czasu za 216 zł.

 

https://www.kraina-c...w,3,29200,23601

Dzięki, do tej pory robiłem zakupy w Timepolu, ale druga opcja jest dość ciekawa.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezbyt pozytywna informacja, ale wierzę, że dojdzie. Ma jeszcze 2 tygodnie.

Do mnie również przyszła przesyłka 6.12 na WER Warszawa. Wczoraj ją otrzymałem, czyli nie jest tak źle !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie również przyszła przesyłka 6.12 na WER Warszawa. Wczoraj ją otrzymałem, czyli nie jest tak źle !

 

Do mnie dziś przyszło awizo, więc jutro będę miał ją u siebie. Nie jest tak źle, racja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio panowie celnicy naliczyli 23% vat od ceny zakupu plus wysyłki. Pomimo tego, że wartość nie łapała się na cło. 200 zł... opłaty z kosztami ... 65 zł... brawo.

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio panowie celnicy naliczyli 23% vat od ceny zakupu plus wysyłki. Pomimo tego, że wartość nie łapała się na cło. 200 zł... opłaty z kosztami ... 65 zł... brawo.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Tanio poszło :)

Powinieneś to zaliczyć do sukcesów chyba. I pisze to poważnie.

 

Panowie - to troszkę tak jak z drogowcami - zawsze śnieg zaskoczy.

U nas też - wiadomo że cło i podatek mogą naliczyć ale nikt tego nie bierze pod uwagę. Aż tu nagle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią, że do 200 zł zwolnione z cła. Ale vat mogą naliczyć zawsze. Praktycznie vat 40 zł a za policzenie i płatność 25 zł.

Nie chciałem już głupa ciąć, że to prezent itp. Dlatego zadeklarowałem. Tanio czy nie... ale jakoś dziwnie kiedy za używane rzeczy liczą vat. Jakoś mam niesmak, że płacę raz, a tu jeszcze takie cuda. Nie ma powodu do rozpaczy ale niesmak pozostał. I świadomość, że na każdą paczkę mogą naliczyć vat. Zakup za 50 zł da nam opłat z 30 zł..

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Wszyscy mówią, że do 200 zł zwolnione z cła. Ale vat mogą naliczyć zawsze. Praktycznie vat 40 zł a za policzenie i płatność 25 zł.

Nie chciałem już głupa ciąć, że to prezent itp. Dlatego zadeklarowałem. Tanio czy nie... ale jakoś dziwnie kiedy za używane rzeczy liczą vat. Jakoś mam niesmak, że płacę raz, a tu jeszcze takie cuda. Nie ma powodu do rozpaczy ale niesmak pozostał. I świadomość, że na każdą paczkę mogą naliczyć vat. Zakup za 50 zł da nam opłat z 30 zł..

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

 

Vatuje się przesyłki powyżej wartości 22 euro a jeżeli paczka oznaczona jest np. jako prezent to kwota wolna rośnie do 45 euro, tak z grubsza. Dochodzi jeszcze cło a te jest niskie i zwykle bez Vatu nie występuje. 

 

Przy Twojej transakcji 30 zł - to w kwocie 50 zł jest obsługa celników. Jest to sprawiedliwe bo gdyby każdy z nas kupował taniej np w Chinach gdzie koszty produkcji są niskie a zarabiał z produkcji w Polsce i nie konsumował tej produkcji byłoby nam wszystkim bardzo ciężko. 

 

Z resztą nasz rząd pracuje nad nową platformą gdzie każdy z nas będzie zobowiązany samodzielnie zdeklarować wartość i opłacić VAT i CŁO z zakupów z poza UE. A Państwo będzie tylko wybiorczo kontrolować autentyczność deklaracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas, nie wiem czy doczytałeś.

Sprawiedliwie...

Nie kupiłem w Chinach a na Ukrainie. Kupiłem stare używane zegarki. Nijak to się ma do tańszej produkcji w Chinach.

Vat policzono mi od zadeklarowanej wartośći + koszt wysyłki. To też "sprawiedliwe". Koszt wysyłki jest wysoki. 

Nie neguję tego, po prostu Twoje stawierdzenie "sprawiedliwości" ma się nijak do realnej sytuacji.

Za naliczony vat 40 zł zapłaciłem dodatkowe 25 za to, że Urząd raczył mi to naliczyć...

To nie jest żadna sprawiedliwość wg. mnie a po prostu sposób na dochód państwa kosztem jego "właścicieli".

Nie wnikam głębiej. to są moje odczucia.

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Lukas, nie wiem czy doczytałeś.

Sprawiedliwie...

Nie kupiłem w Chinach a na Ukrainie. Kupiłem stare używane zegarki. Nijak to się ma do tańszej produkcji w Chinach.

Vat policzono mi od zadeklarowanej wartośći + koszt wysyłki. To też "sprawiedliwe". Koszt wysyłki jest wysoki. 

Nie neguję tego, po prostu Twoje stawierdzenie "sprawiedliwości" ma się nijak do realnej sytuacji.

Za naliczony vat 40 zł zapłaciłem dodatkowe 25 za to, że Urząd raczył mi to naliczyć...

To nie jest żadna sprawiedliwość wg. mnie a po prostu sposób na dochód państwa kosztem jego "właścicieli".

Nie wnikam głębiej. to są moje odczucia.

 

rozumiem Cię doskonale i solidaryzuje się z Tobą w rozgoryczeniu lecz wydaje mi się to sprawiedliwe. Dobro, które zostało wyprodukowane po za UE nie zawiera opodatkowania na rynek UE i kiedy wchodzi na UE musi zostać opodatkowane. Jeżeli zastanowisz się jak tą sytuację naprawić dojdziesz do paradoksu i stąd wszyscy traktowani importerzy są równo traktowani a przynajmniej takie jest założenie. 

 

Znam przykład kiedy kamera została dostarczona z USA, po roku została uszkodzona i odesłana do naprawy do USA na powrocie, celnicy naliczyli VAT i CŁO, kolega się odwołał, że jest to rzecz używana, ma widoczne ślady itd Celnicy warunkowali zwolnienie z opłat okazaniem opłacenia należnych podatków przy imporcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Cię doskonale i solidaryzuje się z Tobą w rozgoryczeniu lecz wydaje mi się to sprawiedliwe. Dobro, które zostało wyprodukowane po za UE nie zawiera opodatkowania na rynek UE i kiedy wchodzi na UE musi zostać opodatkowane. Jeżeli zastanowisz się jak tą sytuację naprawić dojdziesz do paradoksu i stąd wszyscy traktowani importerzy są równo traktowani a przynajmniej takie jest założenie. 

 

Znam przykład kiedy kamera została dostarczona z USA, po roku została uszkodzona i odesłana do naprawy do USA na powrocie, celnicy naliczyli VAT i CŁO, kolega się odwołał, że jest to rzecz używana, ma widoczne ślady itd Celnicy warunkowali zwolnienie z opłat okazaniem opłacenia należnych podatków przy imporcie.

Zdaje sie że antyki tez byś opodatkował żeby było sprawiedliwie ;) Bzdura! To co piszesz ma sens jak dotyczy produktów nowych i to takich które są wytwarzane w Polsce. Nijak to się ma do rzeczy starych lub nie produkowanych u nas.  Uważam że nie ma sensu podatek w przypadku gdy nie ma odpowiednika produkowanego w Polsce np. jakiś  skrajny przykład to Jumbo jet. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.