Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Znów dobra lektura, dzięki :)

  

Świetnie napisane. Ma Kolega Enkil dryg do tego :)

  

Kolejny świetny artykuł

Dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

il_794xN.1656665397_b58h.jpgCzy ktoś z Was badał temat zegarka? Pierwszy raz trafiłem na takiego z takim niby sztucznym, acz podobno prawdziwym wzorem tarczy, który ma pochodzić z fabryki w Mińsku, zrobiony na 100-lecie narodzin Lenina. Trochę nie chce mi się wierzyć, że takie brzydactwo z okropnym człowiekiem na nim, zostało wypuszczone z poważnej fabryki zegarkowej. Wiecie coś na ten temat? Czy to prawdopodobne? W sieci raczej nic o tym znaleźć nie można (na ruskich nie patrzyłem).

 

Wklejam link do kilku przeglądowych zdań od mroatman, choć żadnej tam bibliografii, a jedynie domysły.  https://forums.watchuseek.com/f10/luch-100-years-lenin-4555275.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Szukam zegarmistrza w Lublinie, chciałbym naprawić zegarek mechaniczny poljot- kosmos 29.

Dzięki za odpowiedź :)e5b532b2eecc859c331794b44eaa9337.jpg6144bfd32b998655f2154b635e581276.jpg

 

jaka jest cena takiego zegarka Tapatalka

Edytowane przez lokatur_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmos w stalowej kopercie? :D @lokatur, wiesz, że to składak?


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź na Świętoduską do p. Grzegorza Białego.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst mojej córki z dzisiaj, jak zmieniałem stronę w kalendarzu: "Nie mogę się doczekać Września, bo będzie ten ładny zegarek."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst mojej córki z dzisiaj, jak zmieniałem stronę w kalendarzu: "Nie mogę się doczekać Września, bo będzie ten ładny zegarek."

Dzięki za przypomnienie o przewróceniu strony :D przez ten miesiąc będziecie podziwiać moje jajeczko Elektronikę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super artykuł, wręcz niesamowity, To lektura (w tym oglądanie zdjęć wspaniałych zegarów i zegarków) nie na jeden wieczór! smile.png

Serdeczne gratulacje dla Autora!

 

https://kmziz.pl/artykul/w-edycji-od-wiezy-kremla-do-biura-lenina-zegary-starej-rusi-i-cesarstwa-rosyjskiego

Dziękuję :)

Przemek - ogromne gratulacje :)

Poświęciłem sporo czasu na dotarcie do informacji na temat zegarków z carskiej Rosji a i tak nie znalazłem materiału żeby choć połowę tego co Ty przedstawić.

Doceniam ogromny nakład pracy ale też i formę w jakiej to wszystko opisujesz.

Doskonała robota :)

Jedź dalej - jeśli chodzi o Dueber-Hampden -> k-43 mam troszkę więcej materiałów i troszkę więcej zegarków :)

 

Ale moze zanim do tego dojdziesz to jeszcze coś o carskiej Rosji napiszesz i o okresie przejściowym czyli pomiędzy carską z ZSRR czyli o szwajcarach z Toczmecha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.

Kiedy premiera? :)

A to jeszcze nie wiadomo. :) podobnie jak przy Penzie, nie będzie zawiłości i szczegółów poszczególnych mechanizmów, bo trzeba by to podzielić na 12 rozdziałów. Jedynie historia fabryk zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek wykonany z opinacza. Klamra, kompasik, spinki ori prl. Made in piwnica Marka :-)post-47952-0-76919800-1580660163_thumb.jpg

Ja wiem że w rozwiniętej gospodarce rynkowej taka lipa nie powinna powstać tylko należałoby zamówić wykonanie tego paska u profesjonalisty ale nie mogłem się oprzeć:-D Zresztą to na użytek własny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada taki kalendarzyk albo chociaż zdjęcie jak wyglądał? 63c6764dad7d853ee08b7a85ac29747b.jpgMam tylko to pudełko, niestety bez zawartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was posiada taki kalendarzyk albo chociaż zdjęcie jak wyglądał? Mam tylko to pudełko, niestety bez zawartości.

Tak, to klimczoki, mam ich trochę. Bardzo ciekawa rzecz - któryś z kolekcjonerów pisał, że typowo polska. 

No tak, klimczok jest nawet na opakowaniu, ale błysnąłem. ;)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zakup i niezła przebitka na Poljocie ;). Sam się nad tym zestawem zastanawiałem i jednak nie kupiłem, a jak widać się opłacało.

 

1) https://allegro.pl/oferta/stare-zegarki-8859151983

 

2) https://allegro.pl/oferta/nie-noszony-pozlacany-plaski-poljot-au-20-8-mm-8907387666

 

3) https://allegro.pl/oferta/rzadki-wostok-2605-sub-sekunda-sprawny-8907404741

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się dotychczas z kalendarzami z lat 70 i początku 80.

Nie chciałbyś sprzedać chociaż jednego kalendarzyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbyś sprzedać chociaż jednego kalendarzyka?

Luzzz. Byłem trochę przywiązany do Polskich Zakładów Lotniczych, ale mogę Ci sprzedać wszystko - nie zbieram polskich zegarków, więc jeśli Ci się to przyda, to napisz na priv.

(bo Cię już dobrzy koledzy próbują uprzedzić hehe - luz, mi to niepotrzebne, są Twoje)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie ostatnio mi się  nasuwa - czy tylko ja mam wrażenie, że kilku "nowych" wielbicieli zegarków radzieckich to byli użytkownicy? 

Niestety mniej mam czasu na forum  więc bywam dużo rzadziej niż kiedyś ale taka obserwacja.

No i oczywiście kolejne pytanie. 

Dlaczego skoro ktoś chce tu być to nie napisze, że wrócił tylko przybiera nową tożsamość? 

Oczywiście nie będę tego drążył, nie podam nicków które mam na myśli - po prost jestem ciekaw czy ktoś też ma takie odczucia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.