Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, renqien napisał:

Ja już dawno zrezygnowałem z gotowych rozwiązań i kupuję herbaciarkę z surowego drewna, poduszeczki do tego i za grosze mam pudełko. Można się bawić w lakierowanie, kombinowanie, ale mnie się nie chce :P

Też napotkałem już na takie rozwiązanie w sieci i zaczynam się do niego coraz bardziej przekonywać.

Cena dużo niższa od gotowych etui/organizerów a trwałość nieporównywalnie lepsza.

A poduszeczki też kupujesz? Spotkałeś takie herbaciarki np. z 25-ma przegrodami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poduszeczki z aliexpress, wychodzi około 3$ za 8 sztuk jak ostatnio zamawiałem  https://pl.aliexpress.com/item/32893081666.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5b285c0fhSns29

Pudełka z allegro, różnie, zależnie od wielkości https://allegro.pl/oferta/herbaciarka-z-drewna-z-szybka-h8-8210298771 jak zamawiasz więcej to jest SMART i dostawa darmowa. W sumie 35zł za całość, tak mniej więcej. Do tego, jak masz uzdolnioną córkę, żonę lub kochankę, to Ci może pierdyknąć jakiś wzorek, malowanie czy co tam sobie wymyśli i będzie bardziej niepowtarzalnie. 

Aaaa... oczywiście zdjęcia na aliexpress oszukują i wykończenie jest dużo gorsze, ale do tego celu wystarczy w zupełności.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaka jest definicja zegarka antyku w odniesieniu do zegarka radzieckiego - kiedy można mówić, że zegarek radziecki jest antykiem? 30 lat wstecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antyk czy vintage?

Antyki - "Środowisko kolekcjonerów i miłośników starych przedmiotów często wymienia datę zakończenia II Wojny Światowej, jako ramę czasową dla uznania przedmiotów za antyki. Antykwariusze, pojęcie antyków niejednokrotnie utożsamiają wyłącznie z oryginalnymi przedmiotami z epoki, czy obiektami najwyższej klasy. Jeszcze inaczej funkcjonuje ono z punktu widzenia prawa handlowego. Ustawa z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług, art. 120.3. definiuje, iż: przez antyki rozumie się przedmioty,  których wiek przekracza 100 lat "

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zupełnie błądziłem. O Vintage nie pomyślałem chociaż powinienem... A co znaczy vintage w odniesieniu do zegarków?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tutaj, przynajmniej ja nie mam jednoznacznej definicji, co więcej śmie twierdzić że granica jest płynna i przesuwa się wraz z upływem czasu. Jeszcze niedawno uważałem że vintage to starsze niż lata siedemdziesiąte, dzisiaj za vintage uważam już lata osiemdziesiąte. Zastrzegam jednak że są to tylko i wyłącznie moje kryteria uznawania zegarka za vintage.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mamy podobne zdanie - 30 lat wstecz czyli koniec lat 80. Granica jest płynna rzeczywiście przesunęła się z lat 70 na 80 i za dekadę znowu się przesunie.

- - -

Obserwując to co dzieje się na rynku odnośnie starych zegarków, z odnowionymi tarczami, czy zamiennikami tarcz nasuwa się pytanie czy to są zegarki vintage? Nie ma tego problemu jeśli chodzi o zegarki kolekcjonerskie.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem do świata ruskich zegarków i pogubiłem wszystkie linki do stron z kolekcjami, katalogami itp. :( Nawet nie pamiętam czy gdzieś tu na forum był podlinkowany wątek. Pomożecie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, prw6 napisał:

Tylko to jest biały kruk, mega rzadki oryginał, a ten z pierwszego linku współczesna reedycja legendy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kchrapek napisał:

Tylko to jest biały kruk, mega rzadki oryginał, a ten z pierwszego linku współczesna reedycja legendy...

wiem wiem, miałem na myśli, że można zapłacić różne kwoty za zegarek z 2427, na pewno znajdą się tacy, którzy kupią reedycję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reedycja kompressora kosztowała chyba podobnie, a oryginały też cenią się podobnie do oryginałów Sadko. Cóż, fajnie wiedzieć, że są króliczki, których się nigdy nie dogoni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Tak mnie naszło na przemyślenia i... Jest niemal połowa października, czy myślicie już czy robić i kto się weźmie na kalendarz forumowy zegarków radzieckich na 2021?

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.