Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

KUPIĘ, SPRZEDAM, ZAMIENIĘ, ODDAM

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam dwie Rakietki #1 Rakieta kwarc nowa z papierami i opakowaniem.z 1988 roku bez paska tarcza czarna .cena $105......Wysyłka zegarka wliczona w cenę.. #2 Rakieta 24H wachtowa znak jakości ZSSR zegarek prawie nowy -widoczna naklejka na deklu bez opakowania i papierów.na czarnym pasku z czerwonym przeszyciem. cena $110..Wysyłka wliczona..

Po jakiej cenie liczysz dolara? bo tu zwykle podaje się w PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwie Rakietki #3 Kieszonkowa Rakieta z Herkulesem bez śladów użytkowania,złocenie AU20,,  dedykacja w cyrylicy na korpusie..,łańcuszek  i papiery august 1971r,cena $ 105 wysyłka do Polski wliczona , #4 Złocona Rakieta naręczna bez śladów użytkowania złocenie AU ,bez papierów i paska cena $40 wysyłka wliczona..Przy zakupie dwóch zegarków rabat.Zainteresowanych kolegów proszę o kontakt na PW

post-67292-0-64019300-1396656026_thumb.jpg

post-67292-0-30604300-1396656041_thumb.jpg

post-67292-0-31611600-1396656055_thumb.jpg

post-67292-0-94960400-1396656072_thumb.jpg

post-67292-0-93069000-1396656094_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mayor - kurcze dolar po cenie 3,025 PLN, uważaj aby oferty nie wylądowały w nowym wątku "Nie przepłacaj na bazarku"  :P


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo odczucie wartości jest subiektywne, szczególnie przy NOSach. Osobiście uważam że ceny nie są takie wielkie, zakładając że kupujemy przecież ze sprawdzonego źródła i w stanie idealnym, co do każdej śrubki.

 

Jest tylko jedna sprawa o której trzeba pamiętać. Przesyłka z automatu przechodzi przez urząd celny. Pojawi się dodatkowa opłata - cło i VAT 23%. Przy tych wartościach o cło bym się nie martwił, ale VAT jest ochoczo doliczany w urzędzie celnym i stanowi dosyć sporo. Poza tym to na odbiorcy spoczywa udowodnienie ile faktycznie zapłacił (jeżeli nie ma rachunku w środku), a w tym przypadku nie wiem jak to zrobić. Może dowód wpłaty? Jak kupowałem na Ebayu dowodem był wydruk potwierdzenia zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już uwierzyłem Tobie Mayor, że w USiA ruskie zegarki są w cenach z przedziału 4,99-9,99$, a tu nagle taka niespodzianka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Samo odczucie wartości jest subiektywne, szczególnie przy NOSach. Osobiście uważam że ceny nie są takie wielkie, zakładając że kupujemy przecież ze sprawdzonego źródła i w stanie idealnym, co do każdej śrubki.

 

Jest tylko jedna sprawa o której trzeba pamiętać. Przesyłka z automatu przechodzi przez urząd celny. Pojawi się dodatkowa opłata - cło i VAT 23%. Przy tych wartościach o cło bym się nie martwił, ale VAT jest ochoczo doliczany w urzędzie celnym i stanowi dosyć sporo. Poza tym to na odbiorcy spoczywa udowodnienie ile faktycznie zapłacił (jeżeli nie ma rachunku w środku), a w tym przypadku nie wiem jak to zrobić. Może dowód wpłaty? Jak kupowałem na Ebayu dowodem był wydruk potwierdzenia zakupu.

 

Tu jest ból... bo jest rzeczywista szansa, że wszystko oclą i opodatkują... Co do źródła, to nie "sprawdzałem", bo Mayor jeszcze nic nie sprzedawał mi (się wydaje) tutaj, a na zatoce nie korzystałem z usług... Generalnie parę razy przy innych sprowadzaniach zza wielkiej wody, to mnie zawsze skroili celnicy... więc skupiłem się na zakupach w "starym świecie". Można zaryzykować, by dopisać by poszło "as a gift" ale różnie to bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisze gift i wartość np 25 $ to powinno przejść - ja tak kupuję chinole z HK i jeszcze nikt się nie czepił, ale ceny zaiste (h)amerykańskie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisze gift i wartość np 25 $ to powinno przejść - ja tak kupuję chinole z HK i jeszcze nikt się nie czepił, ale ceny zaiste (h)amerykańskie....

 

Samo oznaczenie "gift" nie pomoże. Miałem już oclone i opodatkowane rzeczy tak oznaczone. Musi być dodatkowo zadeklarowana mała wartość. Z doświadczeń Ebayowych widzę że sprzedawcy nie chcą kombinować. Boją się że w razie zaginięcia przesyłki nie odzyskają prawdziwej wartości, a to na nich spadnie odpowiedzialność za nieprawdziwą deklarację przy nadawaniu paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 08:47

sowa2, dnia 05 Kwie 2014 - 07:38, napisał: snapback.png

... uważam że ceny nie są takie wielkie, zakładając że kupujemy przecież ze sprawdzonego źródła i w stanie idealnym, co do każdej śrubki. ...

... Co do źródła, to nie "sprawdzałem", bo Mayor jeszcze nic nie sprzedawał mi (się wydaje) tutaj...

 

Dlatego napisałem "zakładając", tak na wszelki wypadek ;-) Ale wierzę w ludzi i ich uczciwość. Tym bardziej we własnym, forumowym gronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, ze te wszystkie opowieści o polskich celnikach są na zasadzie straszenia ludzi "Czarna Wołgą".Nie mam doświadczeń z zegarkami,ale wysyłałem do Polski bardziej wartościowe przedmioty jak.kilka nowych drogich laptopów w oryginalnych opakowaniach, czy drogie markowe buty i ubrania z metkami i nikt nigdy nie był niepokojony przez Urząd.Celny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie forum a ceny w dolarach. Coś tu Panowie nie gra. To, że drogo już wiemy, ale mam wrażenie, że nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godzinie 00:25 padł kolejny mit o tanich ruskach w juesej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie forum a ceny w dolarach. Coś tu Panowie nie gra. To, że drogo już wiemy, ale mam wrażenie, że nie tędy droga.

No cóż, podejrzewam, że w Niujorku złotówka to dość egzotyczna waluta... i raczej nikt nie zmusza tutaj do zakupów.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie forum a ceny w dolarach. Coś tu Panowie nie gra. To, że drogo już wiemy, ale mam wrażenie, że nie tędy droga.

 

Coś jest na rzeczy.

 

Niemniej jednak :)

 

"Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.

Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę.

Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię.

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, podejrzewam, że w Niujorku złotówka to dość egzotyczna waluta... i raczej nikt nie zmusza tutaj do zakupów.

 

pozdrawiam

Narfas

Zgadza się,

No cóż, podejrzewam, że w Niujorku złotówka to dość egzotyczna waluta... i raczej nikt nie zmusza tutaj do zakupów.

 

pozdrawiam

Narfas

Zgadza się, kto chce, niech kupuje ale ciągłe rozpływanie się nad ameryką, że wszystko jest HAJWAJ a poźniej kubeł zimnej wody w postaci cen ebayowych powoduje, że w to nie wierzę.

Nie m nic do kolegi Majora, wręcz cenię jego zegarkową wiedzę, ale Usa już mam dość. Dodam, to jest moje odczucie i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy.

 

Niemniej jednak :)

 

"Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.

Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę.

Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię.

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną."

Gregorian, nikt tak nie uduchawia jak Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian - jeden z moich ulubionych psalmów :D:D:D

 

Zawsze go deklamuję w ostatnich sekundach licytacji.. :D

 

A tak przy okazji - są chyba ze cztery "pełnoprawne" wersje tego psalmu. Począwszy od Biblii Tysiąclecia aż po Miłosza itp...

 

Gregorian, nikt tak nie uduchawia jak Ty :)

Staram się wnieść pierwiastek duchowy do wątku transakcyjnego czyli konsumpcyjnego :)

 

Poza tym te ceny z USA to trochę takie cuda więc już blisko religii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze go deklamuję w ostatnich sekundach licytacji.. :D

 

A tak przy okazji - są chyba ze cztery "pełnoprawne" wersje tego psalmu. Począwszy od Biblii Tysiąclecia aż po Miłosza itp...

 

 

Staram się wnieść pierwiastek duchowy do wątku transakcyjnego czyli konsumpcyjnego :)

 

Poza tym te ceny z USA to trochę takie cuda więc już blisko religii..

AMEN :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze moja oferta sprzedaży zegarków uraziła większość kolegów z forum,dlatego przepraszam wszystkich,których uczucia w jakimkolwiek stopniu ucierpiały.To się już nie powtórzy...Mam kilkadziesiąt radzieckich zegarków Raketa,w tym sporo w stanie nieużywanym do sprzedania i liczyłem ze niektóre zainteresują kolegów na forum,ale widocznie się pomyliłem.. Dziękuję tez kolegom za wszystkie komentarze negatywne czy pozytywne..Macie racje to nie są Rolexy tylko prymitywne sowieckie zegarki i prawdopodobnie ich wartość materialna jest znikoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.