Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

@SPS „tutaj jednak cena troszkę taka jakby (wolałbym żeby żona nie widziała haha) ” - Ty pamiętasz, że ja tu też mam konto, prawda? 😏

I tak, ta cena jest „troszkę taka jakby” 😆

Ale Master World Geographic bym przytuliła.
 

@mario1971 - „Trzeba było kupować, jak był jeszcze dostępny.”   To tak jakby typowe dla SPS - pół roku zastanawiania się (w sumie chwalebne), a potem latanie po wszystkich stronach i gorączkowe szukanie modelu z powarkiwaniem w stronę monitora,  że „gdzie to jest?!” 😆 ale ja też tak robię, więc w sumie go  rozumiem 😎😏

Edytowane przez AKPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Butik napisał(-a):

W niwym ubranku jeszcze przed warsztatem mistrza @eye_lip :)

 

8F3007FC-93D0-4C3C-85C1-9F5ED3687811.jpeg

FCE696BF-6834-41A4-9F7D-A5116B69DCFF.jpeg

E3E04D64-46CE-4D11-9227-C29804FF9C39.jpeg

 

Pięknie wygląda zarówno sam pasek jak i całość przy zegarku. 

 

Ja z kolei  znalazłem takie cudo i poważnie rozważam :)  

JLC AMVOX 5 (limitka) w tytanie i ceramice, cal. 752.  Napaliłem się jak szczerbaty na suchary :P  

 

 

 

2022-11-10T13_37_46.jpg

2022-11-10T13_39_20.jpg

2022-11-10T13_39_33.jpg

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Ja z kolei  znalazłem takie cudo i poważnie rozważam   
JLC AMVOX 5 (limitka) w tytanie i ceramice, cal. 752.  Napaliłem się jak szczerbaty na suchary   


Nie żebym myślał, że zegarek służy do odczytywania godziny default_wink.png ale... byłbyś w stanie odczytać tam godzinę? Bo na zdjęciach wydaje się być mało czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alleck właśnie już na spokojnie, tak jak lubię JLC, sam zacząłem się nad tym zastanawiać :) 

Zdjęcie może nie najlepiej oddaje głębię tarczy, ale fakt, jest tam dużo szczegółów, i może w dzień być taki efekt... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=73461]alleck[/mention] właśnie już na spokojnie, tak jak lubię JLC, sam zacząłem się nad tym zastanawiać  
Zdjęcie może nie najlepiej oddaje głębię tarczy, ale fakt, jest tam dużo szczegółów, i może w dzień być taki efekt... 
Pewnie trochę go skrzywdziłeś zdjęciami ;) ale tak czy inaczej na tej tarczy się dzieje tak dużo, że trudno coś odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, alleck napisał(-a):

Pewnie trochę go skrzywdziłeś zdjęciami ;) ale tak czy inaczej na tej tarczy się dzieje tak dużo, że trudno coś odczytać.

 

no nie ukrywajmy, nie są to zdjęcia handlowe :D  przyjmuje na klatę 

 

To prawda, dzieję się dużo i to mi się podoba;

Patrząc od zewnętrz,  WorldTime, 24 godzinny bezel, chronograf, data, sekunda w formie "trójłopatkowego śmigła" przy / nad datą, indeksy godzin na około pod bezelem 24 godzinnym. tam gdzie nie ma żadnej komplikacji jest perforacja, i jeszcze dali radę wcisnąć logo JLC. I urzekające na swój sposób że jest to limitacja, podoba mi się też tytan z ceramiką;

 

To nad czym się zastanawiam (już na spokojnie w domu) 

- czytelność tego projektu, praktyczność (tu umówmy się, większości komplikacji teraz się nie wykorzystuje) , 

 

poniżej zdjęcia handlowe :D 

 

amvox5-world-chronograph-lmp1.thumb.jpg.7626295ac6a5cd1b871aca2948057479.jpg923828027_amvox5-world-chronograph-lmp1(1).thumb.jpg.c826e391e082c46af99f4609bf6a29d9.jpgtimthumb.thumb.jpg.15a65767767ef22064b2ac7625c44e88.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza tu jakaś głucha…

 

7999C082-C244-4386-AC1C-AE87DFF36565.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Butik napisał(-a):

Cisza tu jakaś głucha…

 

7999C082-C244-4386-AC1C-AE87DFF36565.jpeg

Z tym paskiem to kapitalny zestaw. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla podbicia wątku, dzisiaj tak. 😎

F594421D-A385-4916-B57C-BDA7B9C09AEC.jpeg

59E31776-343C-4739-967B-4ECA23FF7C22.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo, cały czas. 


Zauważyłem, że od jakiegoś czasu coraz częściej mam tendencję do noszenia jednego zegarka cały tydzień. W weekend zmieniam, ale często potem ten z weekendu zostaje znowu cały tydzień. Tak jest i tym razem. Trochę też jakby przestałem się przejmować dobieraniem zegarka do ubioru, na jakieś specjalne okazje to tak, ale na co dzień mniej. 
Z jednej strony może to lenistwo, ale z drugiej jednak widzę, że mam większą radochę jak dłużej ponoszę, niż jak w kółko rotuję. No i potem też z większą przyjemnością zakładam inny, taki którego nie miałem np. 2, 3, 4 tygodnie, lub i dłużej. Ot taka ciekawostka. 

890254C4-69D7-4D75-B7AC-15D56DCDF72E.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, agremi napisał(-a):

I znowu to samo, cały czas. 


Zauważyłem, że od jakiegoś czasu coraz częściej mam tendencję do noszenia jednego zegarka cały tydzień. W weekend zmieniam, ale często potem ten z weekendu zostaje znowu cały tydzień. Tak jest i tym razem. Trochę też jakby przestałem się przejmować dobieraniem zegarka do ubioru, na jakieś specjalne okazje to tak, ale na co dzień mniej. 
Z jednej strony może to lenistwo, ale z drugiej jednak widzę, że mam większą radochę jak dłużej ponoszę, niż jak w kółko rotuję. No i potem też z większą przyjemnością zakładam inny, taki którego nie miałem np. 2, 3, 4 tygodnie, lub i dłużej. Ot taka ciekawostka. 

890254C4-69D7-4D75-B7AC-15D56DCDF72E.jpeg

 

Zaczynam mieć to samo. Ale wtedy przychodzą głupie myśli, czy ten, którego już 2-3 tygodnie nie noszę jest mi potrzebny. Zaczynają się więc już myśli redukcji z 4 do 3 sztuk. Może to już wiek, ale jeszcze trochę i zostanę jednozegarkowcem 🤪


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Butik napisał(-a):

 

Zaczynam mieć to samo. Ale wtedy przychodzą głupie myśli, czy ten, którego już 2-3 tygodnie nie noszę jest mi potrzebny. Zaczynają się więc już myśli redukcji z 4 do 3 sztuk. Może to już wiek, ale jeszcze trochę i zostanę jednozegarkowcem 🤪

Ja też miewam takie wątpliwości, że jak leży to czy nie do pozbycia się, ale jak potem założę ten zegarek to jednak przez ten tydzień bardzo cieszy i wcale nie chcę go zdejmować, a co dopiero pozbywać się... Doszedłem do punktu, w którym nie chcę się pozbyć żadnego zegarka z tych które mam (nie licząc tych, których pozbycie się nie ma monetarnego sensu, więc niech leżą, może kiedyś komuś dam, może dzieci będą nosić itp.)

A a’propos „potrzebny” to potrzebny chyba nie jest mi żaden zegarek, ale po prostu je lubię. 😊


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, agremi said:

I znowu to samo, cały czas. 


Zauważyłem, że od jakiegoś czasu coraz częściej mam tendencję do noszenia jednego zegarka cały tydzień. W weekend zmieniam, ale często potem ten z weekendu zostaje znowu cały tydzień. Tak jest i tym razem. Trochę też jakby przestałem się przejmować dobieraniem zegarka do ubioru, na jakieś specjalne okazje to tak, ale na co dzień mniej. 
Z jednej strony może to lenistwo, ale z drugiej jednak widzę, że mam większą radochę jak dłużej ponoszę, niż jak w kółko rotuję. No i potem też z większą przyjemnością zakładam inny, taki którego nie miałem np. 2, 3, 4 tygodnie, lub i dłużej. Ot taka ciekawostka. 

890254C4-69D7-4D75-B7AC-15D56DCDF72E.jpeg

 

My tak robimy naszym dzieciom - chowamy zabawki do pudełka i do piwnicy na 2-3 miesiące. Potem wyciągamy i dzieciaków nie ma przez tydzień, jakby nowe zabawki dostali :D A w tym czasie te zabawki, którymi wcześniej się bawili lecą do pudła do piwnicy... Widać z zegarkami też tak można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś od czasu zakupu tego cacka chętniej garnitur zakładam ;)

 

E468208A-B651-427F-A0C7-947D8A9FA222.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hylu napisał(-a):

Dobry wieczór i Wesołych Świąt. 

Z przyjemnością dołączam do klubu JLC:)

IMG_20221224_182746_793.jpg

Wejście z klasą. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, hylu napisał(-a):

 

dzięki!

zapomniałem dodać, że dołączam wspólnie z Małżonką:)

 

DSC05733_1-01.jpeg

Brawo! Z przytupem wskoczyliście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, hylu napisał(-a):

 

dzięki!

zapomniałem dodać, że dołączam wspólnie z Małżonką:)

 

DSC05733_1-01.jpeg

 

Wszystkiego najlepszego na nowej - lepszej drodze życia ;) 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, hylu napisał(-a):

Dobry wieczór i Wesołych Świąt. 

Z przyjemnością dołączam do klubu JLC:)

Wielka klasa, gratuluję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

Wszystkiego najlepszego na nowej - lepszej drodze życia ;) 

 

:) dzięki! w sumie to jakby cztery nowe zegary w rodzinie:)

 

 

DSC09771-01.jpeg

Edytowane przez hylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.