Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
igory76

Klub Miłośników Zegarków Jaeger-LeCoultre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy i fanów zegarków tej zacnej marki. Zamierzam kupić takiego JLC, no i zastanawiam się czy warto wydać około 30k. Widziałem na ręce poprzednią wersję bez napisu "Automatiqe" i wyglądała bosko.

Jaeger-LeCoultre_Master_Ultra-Thin_Date_ST-35.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc wolałbym zakupić Zenitha Elite za 1/3 tej kwoty. 

Te modele imo się niczym nie wyróżniają, ani nie są specjalnie urodziwe, ani wykonane, a mechanizm też nie robi wrażenia (w przeciwieństwie np. do manuali ultra slim które też są dostępne w 38mm).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip  

Dziękuję za podpowiedzi, jednak Zenith kojarzę najbardziej z linią EL Primero, a wersja manuala JLC 38mm. jest bez sekundnika na którym mi mocno zależy. Dodam jeszcze że nie specjalnie patrzę na zdobienia mechanizmu, takie Rolexy mają pełne dekle i jest git. Zegarka nie będę nikomu pokazywał z każdej strony. Wiem że jesteś fanem Cartiera i tam też poszukam. 

@SPS

Również dziękuję za pomoc. Portofino ładne ale gdzieś nie pasuje mi obła koperta. Choć wzrok już nie ten ( mam prawie pół wieku) to kształt koperty ma znaczenie, mniejsze jak pisałem ma zdobienie mechanizmu. Według mojej pokrętnej filozofi garniturowiec, bo o nim teraz myślę powinien być trochę ascetyczny. 

PS Na Rolexa przyjdzie może czas na 50 urodziny 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Cartierze raczej nic ciekawego nie znajdziesz w tej formie, spokojnie w 30k można kupić złotego Blancpain, Vacherona, jeśli wchodzi w grę trochę mniejsza koperta.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2024 o 20:19, marekvegas napisał(-a):

Witam posiadaczy i fanów zegarków tej zacnej marki. Zamierzam kupić takiego JLC, no i zastanawiam się czy warto wydać około 30k. Widziałem na ręce poprzednią wersję bez napisu "Automatiqe" i wyglądała bosko.

Jaeger-LeCoultre_Master_Ultra-Thin_Date_ST-35.jpg


jeśli chodzi o zakup JLC w butiku to warto pamiętać że to marka i model wysoce toksyczny.

Innymi słowy po wyjściu z butlku 50% wartości zegarka mniej . Oczywiście jeśli nie zamierzasz go nigdy sprzedawać to nie będziesz miał tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lotus2024 napisał(-a):


jeśli chodzi o zakup JLC w butiku to warto pamiętać że to marka i model wysoce toksyczny.

Innymi słowy po wyjściu z butlku 50% wartości zegarka mniej . Oczywiście jeśli nie zamierzasz go nigdy sprzedawać to nie będziesz miał tego problemu.

 Bardzo ciekawa teoria, bardzo, aż sobie sprawdziłem. Model pierwszy z brzegu JLC Reverso 2458422. Cena metkowa od 66k, ceny użwanych  na chrono24 od 40,4k do 55,6k. Gdzie tu 50% utraty wartości? Chyba, że chodzi o inne modele ale też myślę, że nie sądzę.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lotus2024 napisał(-a):


jeśli chodzi o zakup JLC w butiku to warto pamiętać że to marka i model wysoce toksyczny.

Innymi słowy po wyjściu z butlku 50% wartości zegarka mniej . Oczywiście jeśli nie zamierzasz go nigdy sprzedawać to nie będziesz miał tego problemu.

Raczej  kupię już skażony na Chrono. Nie będę miał zamiaru go sprzedawać, ale " Nigdy nie mów nigdy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

 Bardzo ciekawa teoria, bardzo, aż sobie sprawdziłem. Model pierwszy z brzegu JLC Reverso 2458422. Cena metkowa od 66k, ceny użwanych  na chrono24 od 40,4k do 55,6k. Gdzie tu 50% utraty wartości? Chyba, że chodzi o inne modele ale też myślę, że nie sądzę.


warto pamiętać że Chrono24 pokazuje ceny życzeniowe (w tym prowizja portalu). Także po odjęciu tylko 10-20% wylądujemy pewnie nawet poniżej tych 50% wartości.. Dodatkowo wiele ogłoszeń jest pustych. 
 

Reverso jest specyficznym modelem i w tym akurat przypadku trudno jest spekulować (fakt ikona ale rynek płytki). Z całego katalogu myślę żę najmniej toksyczny byłby właśnie ten)

4 minuty temu, marekvegas napisał(-a):

Raczej  kupię już skażony na Chrono. Nie będę miał zamiaru go sprzedawać, ale " Nigdy nie mów nigdy".


jeśli nie masz zamiaru sprzedawać to nie masz co się zastanawiać jeśli się podoba. Wyżej już tylko Patek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważę wymianę na Patka, acz niechętnie. 😉

IMG_6109.jpeg


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Świetny model.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butik napisał(-a):

SZACH-MAT

Piękna rzecz!

Zwrócił moją uwagę na bazarku. 
Zgaduję, że podmiankę za swojego JLC zrobiłeś, a nie drugi podobny… 
Tak czy siak, na pewno cieszy. 💪


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukebor napisał(-a):

Gratulacje! Świetny model.

 

Dziękuję i potwierdzam :)

 

3 godziny temu, Jan napisał(-a):

 

limitka 250, zobaczymy jak długo się utrzyma :)

 

Zobaczymy.

Miałem już World Time (od Omegi), ale był za duży i za gruby.

Miałem Geographic (od JLC), ale czegoś w nim brakowało, może trochę za grzeczny

Teraz miałem Polarisa, który był super, choć chronografu nigdy nie używałem.

 

Jak zobaczyłem wczoraj tę bestię na bazarku to był no-brainer. Bo mam trzy powyższe w jednym :)

 

Szybka rozmowa z @kroll_czarli, dziś bardzo miłe, choć super szybkie (niestety u mnie mocno ograniczony czas) spotkanie i pozamiatane.

 

Ile się utrzyma - jak zawsze zobaczymy. 

 

58 minut temu, agremi napisał(-a):

Piękna rzecz!

Zwrócił moją uwagę na bazarku. 
Zgaduję, że podmiankę za swojego JLC zrobiłeś, a nie drugi podobny… 
Tak czy siak, na pewno cieszy. 💪

 

Tak, to była oczywiście podmianka, bo dwa bardzo podobne do siebie byłyby bez sensu.

Pierwszy dzień każdy cieszy :) 

Co będzie - jak zawsze czas pokaże.

 

Na pewno jest nietuzinkowy, nosi się fizycznie tak samo jak Chrono (identyczna koperta) wizualnie - wydaje się mniejszy, bo pierścienie wokół są spore, przez co sama tarcza jest mniejsza, więc wrażenie jest lepsze.

 

Fajne jest też to, że w komplecie jest wszystko do opasania nadgarstka (i to w oryginale) - pokazana powyżej guma, która jest świetna, gad, na którym ten zegarek oryginalnie był sprzedawany oraz bransoleta z mikroregulacją, identyczna do chrono (zresztą identyczna do każdego innego Polarisa).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Butik napisał(-a):

Bo mam trzy powyższe w jednym :)

optymalizacja - to lubię :) w poprzednim poście zapomniałem pogratulować co też niniejszym czynię.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Butik napisał(-a):

SZACH-MAT

 

IMG_9723.jpeg

Mnie też się podoba. Tu także złożę gratulacje! 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu taki filmik. 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to jest zegar! Nie ma się co oszukiwać, rewelacja. Robi naprawdę świetne wrażenie. Pocieszam się, zgodnie z prawdą, że dla mnie za duży, ale w pewnym sensie zazdroszczę…

Mega! Nie mogę się napatrzeć. 😊


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, agremi napisał(-a):

Mega! Nie mogę się napatrzeć. 😊

Ja tez - ale przy okazji oczopląsu dostaje 🤪😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, artme napisał(-a):

Ja tez - ale przy okazji oczopląsu dostaje 🤪😉


Ja nie dostaję bo i tak nic nie widzę. Ale zlewające się elementy stanowią jako całość piękną kompozycję ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Butik said:

Dobrego weekendu

 

IMG_9759.jpeg

 

Extra! Gratuluje i mam nadzieje ze się utrzyma bo jest wyjątkowy! Uwielbiam Polarisy. Ten nowy wieczny kalendarz tez jest świetny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.