Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Klub Miłośników Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad sprzedażą swojego SBGR 001. To tak uprzedzam, żeby nie było niespodzianki, jak się pojawi na bazarku 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=111465]bibbi[/mention] [mention=40960]Bugs[/mention] Dzięki! jak oceniacie bransoletę oraz kopertę? Tarcza, wiadomo, klasa, to samo można powiedzieć o mechanizmie. Ale mam obawy, że bransoleta/koperta będzie troszkę odstawać poziomem? Żadne paski u mnie nie wchodzą w grę. Podjadę jutro do Noble Place w Galerii Mokotów pooglądać GSy, bo żadnego nie widziałem na żywo, a słyszałem o nich dużo dobrego. 

Ja tam sie na bransoletach nie znam. Do tych z Gsow nie mam zadnych zastrzezen. A koperta? To chyba innych producentow powinnismy porownywac z Gs.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze bibbi - bransolety GS są porządne i nie można mieć zastrzeżeń do ich jakości wykończenia i precyzji. Inny temat to ich kształt i brak mikroregulacji. Musisz po prostu sam ocenić, czy ci to odpowiada. Według mnie producent z koroną w logo czy jego tańszy brat Tudor robią lepsze bransolety w kwestii wygody (oprócz mikroregulacji jest też często mocno zwężana przy zapięciu). Nie przymierzysz to, niestety, się nie dowiesz :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ta sama koperta a jednak tak inne zegary... zazdraszczam 3ki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bibbi napisał(-a):

Ale w GSach licza sie cyferblaty. Wszystko inne mozna im wybaczyc. emoji106.png

Na marginesie - cala trojca zostala w pelni nakrecona w tym samym momencie. 72h rezerwa chodu. Zatrzymaly sie nieomalze rowno.

7584604c819037875274cf974ecd2389.jpg&key=b40bf89fa8b226039218807b9b4c363ff2db07bfa3113433fb89ce03b30b0ad7

02d0fdbb360934840595981e56fa19b2.jpg&key=1b8b381eb2a12fe968381e710a27cb876bd1c3a8da7e826f520f6b2ed7d6f46e

d856def8795c47e6b9bfe81dbe71254d.jpg&key=5ef896e1df70d66bb570640acc397a91c1dcbcd963d727de5f3d61de1988b1d0

bibbi

 

Święt(n)a Trójca ;) Ten zielony pasek również niczego sobie... 

 

Tarcze (faktury, jakość wykonania, detale) oczywiście się liczą najbardziej ale dla mnie nadrzędną sprawą jest... niezawodność i świadomość, że na zegarku można polegać. Grand Seiko jako jedyne dorównuje tu... (wiecie komu ;) ). Dla przykładu: 9S56 w moim GS GMT po 20 latach (!) bez serwisu robił - 16 sekund / dzień. 

 

 

GS_GMT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka po serwisie będzie miał odchyłkę.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2023 o 21:16, Nomateus napisał(-a):

@bibbi @Bugs Dzięki! jak oceniacie bransoletę oraz kopertę? Tarcza, wiadomo, klasa, to samo można powiedzieć o mechanizmie. Ale mam obawy, że bransoleta/koperta będzie troszkę odstawać poziomem? Żadne paski u mnie nie wchodzą w grę. Podjadę jutro do Noble Place w Galerii Mokotów pooglądać GSy, bo żadnego nie widziałem na żywo, a słyszałem o nich dużo dobrego. 

Ja w tej kopercie miałem model tytanowy, jest bardzo wygodna na mniejszym nadgarstku.

Co do jakości wykonania czy kopert czy bransolet to moim zdaniem nie ma nic lepszego w średniej półce a tarcze to najwyższa liga.

Jak możesz podjechać do Noble Place to warto obejrzeć kilka modeli na żywo, na czele np z kwarcowym SBGV205 w którym już jest wszystko co najlepsze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) 

Sbga101 poszukiwany ;) 

Może ktoś ma i chce się pozbyć.. 

 

 


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Ja w tej kopercie miałem model tytanowy, jest bardzo wygodna na mniejszym nadgarstku.

Co do jakości wykonania czy kopert czy bransolet to moim zdaniem nie ma nic lepszego w średniej półce a tarcze to najwyższa liga.

Jak możesz podjechać do Noble Place to warto obejrzeć kilka modeli na żywo, na czele np z kwarcowym SBGV205 w którym już jest wszystko co najlepsze.

 

Możesz napisać jak zachowuje się tytan w GS? Bardzo widoczne są rysy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać jak zachowuje się tytan w GS? Bardzo widoczne są rysy?
 

Nie, to jest ich autorski stop, twardszy niż stal nierdzewna i jaśniejszy w kolorze niż typowe zegarki tytanowe. Stalowe Grand Seiko łatwiej się rysują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Japonia miała lekką przewagę nad Szwajcarią.

c1a0eb1f8e7e096b3a5bb543bca9dd8b.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Dzisiaj Japonia miała lekką przewagę nad Szwajcarią.

c1a0eb1f8e7e096b3a5bb543bca9dd8b.jpg

Piękna kolekcja. Gratuluję. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Piękna kolekcja. Gratuluję. :) 

Moje są te z Europy. 😜


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje są te z Europy. 

To byla kulturalna bitwa, w ktorej zaznaczyla sie lekka przewaga zawodnikow z Azji.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bibbi napisał(-a):


To byla kulturalna bitwa, w ktorej zaznaczyla sie lekka przewaga zawodnikow z Azji. emoji12.png


bibbi

Całe szczęście, że tylko na papierze. 😆


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Moje są te z Europy. 😜

Tys piyknie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6e7c6840353780c08eaaae35332ce80b.jpg

Całkiem fajny model - dobry rozmiar, typowa koperta GS i klasyczna srebrna tarcza. Poważnie rozważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2023 o 22:23, bibbi napisał(-a):


To byla kulturalna bitwa, w ktorej zaznaczyla sie lekka przewaga zawodnikow z Azji. emoji12.png


bibbi

Świetne masz te GS-y!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetne masz te GS-y!

Bez przesady. Ale serdecznie dziekuje. Sprawiaja mi wielka frajde.


847be1451a4e145911c661496e735a60.jpg


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2023 o 23:22, bibbi napisał(-a):


Bez przesady. Ale serdecznie dziekuje. Sprawiaja mi wielka frajde.


bibbi

 

Zegarek świetny, ale efekt trochę psuje wystająca końcówka paska. Czemu teraz tak montują paski? Zawsze było odwrotnie i końcówka nie była widoczna...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zegarek świetny, ale efekt trochę psuje wystająca końcówka paska. Czemu teraz tak montują paski? Zawsze było odwrotnie i końcówka nie była widoczna...

1. Japonczycy montuja kocowke paska w strone “nosiciela”. Jest to zwiazane z ich kultura. “Celowanie” koncowka paska w strone interlokutora byloby zle postrzegane.

2. Japonczycy maja zazwyczaj nadgarstki zblizone do mojego. Niemniej jednak tworzac produkt globalny zaczeli wytwarzqc paski na chyba 20cm nadgarstki. I daje to taki kretynski efekt. Pasek do zmiany OFC.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To nie żadna japońska tradycja, paski z jednostronnie otwieranym zapięciem montuje się w tę stronę. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze istnieje przestrzen na obie “prawdy”? 🫤


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

1. To nie żadna japońska tradycja, paski z jednostronnie otwieranym zapięciem montuje się w tę stronę. 

 

No i cała magia posta twojego przedmówcy poszła.... w smietnik🤪

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.