Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie nie napiszę Ci do czego podobny bo nie pamietam, ale jestem pewien ze coś bardzo zblizonego wąchalem. Co do samego zapachu, świezo drzwno lekko dosłodzony nie do końca mój typ wiec na skórze nie testowałem, opinia tylko, z blottera. Mysle ze spodoba Ci sie skoro lubisz Allure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio dostałem zupełnie mi nieznany perfum Sculpture Nikos. Miłe zaskoczenie - ciepły, delikatny, bardziej na wieczór, ale nie pozbawiony świeżości. Podoba mi się i jest trwały. No i kobietom się podoba... Na ulicu jeszcze mnie obce piękności nie zaczepiają, ale koleżanki dopytywały co to i chwaliły :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadło w ręce LACOSTE ESSENTIAL - bardzo miły zapach, delikatny i wyrazisty, polecam świetny na codzień :D


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wywaliłem na siebie Davidoff Cool Water.

Spodziwałem się świeżego zapachu coś a'la Mexx Ice Touch. A tu rozczarowanie.

Niestety chyba się nie polubimy. Wracam do Mexx-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie mi, czy warto dopłacać do wody toaletowej, czy wystarczy woda po goleniu. Oczywiście mam namyśli ten sam zapach. Pani w perfumerii poinformowała mnie, że róznicę stanowi tylko obecność atomizera w wodzie toaletowe. 


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień prefumerie

 

Mógłbyś jednak odpowiedzieć na moje pytanie? A tak przy okazji perfumeria w której dostałem taką informację to "beautyboutique".

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między tymi dwoma produktami polega na zawartości substancji zapachowej w alkoholu. Najwięcej jej, bo 15-25%, zawierają perfumy, rzadko spotykane na rynku, sprzedawane tylko przez niektóre domy perfumeryjne. Mniejsza ilość skoncentrowanego olejku znajduje się w wodzie perfumowanej, zwykle jest to 5-15%, a stosunkowo najmniej w wodzie toaletowej 4-8%. Z tych właśnie powodów zapachy różnią się między sobą cenami. Wody po goleniu są przygotowane z myślą o stosowaniu na twarz, zawierają więc mniej olejków zapachowych, aby nie wywoływały nadmiernego pieczenia. Dodaje się również do nich substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym np. glicerynę

 

Perfumami potocznie nazywa się kosmetyki, których zadaniem jest nadawanie ciału człowieka przyjemnego zapachu. Produkty te składają się z mieszaniny olejków zapachowych, środków wzmacniających oraz rozpuszczalnika, którym zazwyczaj jest etanol lub alkohol alifatyczny.

 

W języku specjalistycznym słowem "Perfumy" określamy produkt, w którym substancje zapachowe są silnie skoncentrowane. W zależności od ilości rozpuszczalnika rozróżnia się:

 

 

 

  • parfum (perfumy, eliksir, ekstrakt) ? 20-43% substancji zapachowych
  • eau de parfum (woda perfumowana) skrót EDP ? 10-15%
  • eau de toilette (woda toaletowa) skrót EDT ? 5-10%
  • eau de Cologne (woda kolońska) skrót EDC ? 3-5%
  • eau fraîche (woda odświeżająca) ? 1-3%


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między  tymi dwoma produktami polega na zawartości substancji zapachowej w  alkoholu. Najwięcej jej, bo 15-25%, zawierają perfumy, rzadko spotykane  na rynku, sprzedawane tylko przez niektóre domy perfumeryjne. Mniejsza  ilość skoncentrowanego olejku znajduje się w wodzie perfumowanej, zwykle  jest to 5-15%, a stosunkowo najmniej w wodzie toaletowej 4-8%. Z tych  właśnie powodów zapachy różnią się między sobą cenami. Wody po goleniu  są przygotowane z myślą o stosowaniu na twarz, zawierają więc mniej  olejków zapachowych, aby nie wywoływały nadmiernego pieczenia. Dodaje się  również do nich substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym np.  glicerynę

 

Perfumami potocznie nazywa się kosmetyki, których zadaniem jest  nadawanie ciału człowieka przyjemnego zapachu. Produkty te składają się z  mieszaniny olejków zapachowych, środków wzmacniających oraz  rozpuszczalnika, którym zazwyczaj jest etanol lub alkohol alifatyczny.

 

W  języku specjalistycznym słowem "Perfumy" określamy produkt, w którym  substancje zapachowe są silnie skoncentrowane. W zależności od ilości  rozpuszczalnika rozróżnia się:

 

 

 

  • parfum (perfumy, eliksir, ekstrakt) ? 20-43% substancji zapachowych
  • eau de parfum (woda perfumowana) skrót EDP ? 10-15%
  • eau de toilette (woda toaletowa) skrót EDT ? 5-10%
  • eau de Cologne (woda kolońska) skrót EDC ? 3-5%
  • eau fraîche (woda odświeżająca) ? 1-3%

 

 

 

 

Taką odpowiedź chciałem usłyszeć. Dziękuje bardzo :-)


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paco Rabanne Black XS

Rochas Rochas Man

Lacoste Essential

Givenchy Pour Homme

Dolce & Gabbana Dolce & Gabbana pour Homme

Dolce & Gabbana D & G Masculine

 

Szukam czegoś na jesień/zimę

oraz

Camera for Men by Max Deville

products_54447_393003599Max%20Deville%20Camera%20for%20Men%20EDT%20M.jpg

Edytowane przez Glint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez tydzień "nosiłem" CK Eternity.

Ten zapach nie ma tego czegoś. Ot zapach i tyle.

Kolejny zapach po Armani Code z któym po testach rozstaję się bez żalu.

Wracam do Mexxa oraz Signature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yves Saint Laurent Body Kouros ( te ciemne ) próbował ktoś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaszalałem i w san marino kupilem sobie 3 butle allure klasyczne, dior dune i hermesa

 

 

Voyage czy Terre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yves Saint Laurent Body Kouros ( te ciemne ) próbował ktoś ??

 

Taki słodkawy, cięzkawy. Mnie osobiście średnio sie widzi. Co innego biały Kouros. jest samczy, wyrafinowany, piekielnie intensywny. Jest zapachem typu kocham albo nienawidzę, przy pierwszym zetknuieciu moze sie nie podobac, ale trzeba dac mu szanse. Poniuchaj tez M7 lepszy zdecydowanie od Body Kourosa, choc charakterem delikatnie podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki słodkawy, cięzkawy. Mnie osobiście średnio sie widzi. Co innego biały Kouros. jest samczy, wyrafinowany, piekielnie intensywny. Jest zapachem typu kocham albo nienawidzę, przy pierwszym zetknuieciu moze sie nie podobac, ale trzeba dac mu szanse. Poniuchaj tez M7 lepszy zdecydowanie od Body Kourosa, choc charakterem delikatnie podobny.

 

M7 został wycofany...więc jak ktoś chce kupić to niech się śpieszy.

 

Kupiłem Terre Hermesa ....kobietom się podoba ;)....chociaż Allure bije go intensywnością i trwałością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M7 został wycofany...więc jak ktoś chce kupić to niech się śpieszy.

 

Kupiłem Terre Hermesa ....kobietom się podoba ;)....chociaż Allure bije go intensywnością i trwałością.

 

Tzn, z moich informacji wynika ze M7 nie występuje w naszej dystrybucji, na zachodzie zas jest dostepny. Co do Terre, tez na mnie jest niezbyt trwały, ale ogólnie świetny zapach.

 

A ha, jesli ktos bedzie kupował M7, to flakon musi byc cały z czerwonego szkła, ta wersja faktycznie nie jest juz produkowana i dosc ciezko dostepna w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecacie na jesienno zimową porę ??

 

P.S do kolegów w US czy jest szansa na sprawdzenie i informacje zwrotną odnośnie Camera for Men by Max Deville, perfumy niestety nie dostępne w Polsce, Rosji, Niemczech i na wyspach. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, z moich informacji wynika ze M7 nie występuje w naszej dystrybucji, na zachodzie zas jest dostepny. Co do Terre, tez na mnie jest niezbyt trwały, ale ogólnie świetny zapach.

 

A ha, jesli ktos bedzie kupował M7, to flakon musi byc cały z czerwonego szkła, ta wersja faktycznie nie jest juz produkowana i dosc ciezko dostepna w oryginale.

 

Cholera strasznie szkoda tego M7-świetny zapach, dobrze że mam jeszcze pół buteleczki ale potem będzie krucho....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecacie na jesienno zimową porę ??

 

Podziały na pory roku, dnia to dla mnie bzdura, ale to tak na marginesie i wg mnie. Co do zapachów to:

Fahrenheit Absolute, M7 ( wspominany juz ), Joop PH, Boucheron Jaipur, Kenzo PH, Dunhill czerwony, wspomniany Le Male od JPG, Lolita Lempicka Au Masculin, A*Men od Muglera itd. itp.

Jest tego mnóstwo, wody które Ci podałem sa raczej ciężkie, wg mnie ciekawe. Fajnie byłoby jak bys podał swoje preferencje co do zapachów, będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oblewam się Brutalem :) :) :)


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa. Łatwiej po nim znieść żrące i oczyszczające działanie Brutala :)


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.