Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Hmm, z większością zapachów, na których parametry narzekałem, już sobie jakoś radzę. Jest poprawa.

W tym wypadku też myślę (a raczej mam nadzieję), że to kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca do natrysku.:D No i czytałem, że niektórzy mają dokładnie tak samo, jeśli nie ograniczą się do 1 chmurki - zapachu znika. Będę eksperymentować.

Do mnie dziś dotarły. Benek nadal fajny, Jaguar dziadkowy... Taki jak chciałem. Oba się podobają mojej 9 letniej córeczce więc muszą być fajne ;)

Mnie też ten Jaguar przypadł do gustu, ale z jego trwałością na mnie jest gorzej niż słabo. Półtorej godziny od aplikacji czuję go bardzo niewyraźnie i tylko przy samej skórze. Jak z tym u Ciebie? Potwierdzasz moje odczucia, czy tylko ja mam z nim taki problem?

Tapatalk@OnePlus A6000

U mnie odwrotnie, ale może po prostu zwyczajnie przesadzilem z ilością pierwszy raz. Ja go czułem cały dzień i to wyraźnie

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Zawołałem dwóch "czarnych" z mainstreamu :D 

b3bfa343f99b.jpg

b986b72870ca.jpg

CK kupowałem z entuzjazmem ze względu na to ,że klasyczny obsession to mój ulubiony zapach. Dobrze pachnie na mojej skórze i podoba się kobietom. Do Joopa podchodziłem z ostrożnością pomny Nightflighta, którego dostałem dawno temu od byłej. Zupełnie nie moja bajka ale był taki śliczny-zagraniczny więc się psikałem nim do bólu :D .Zwłaszcza w dobie Old Spice'a było to zupełnie inna inność :D. I teraz wrażenia:

CK- na początku męsko, wyraźnie, później wygładza się i robi się owocowy, na końcu lekka wanilia.Ciekawy, ale chyba musimy się jeszcze mocniej poznać. Joop- korzennie- skórzasto na początku, później pojawia się kadzidło, które im dalej w las tym bardziej mocniej uderza. Pamiętam  jak jeszcze za małolata chodziłem na religię i słuchałem bajek i legend :D  tak pachniało w małej salce katechetycznej w starym kościółku garnizonowym ze starą zakonnicą w środku :). A na końcu lekka słodycz. Pachnie jak w starej katedrze- to kadzidło jest mocne.W opisach podobno to ylang-ylang, ale ja tego nie znam. Uczucia mieszane ale to jest zapach ciekawy ,bardzo  oryginalny. Trzeba poobcować i poznać się.Niektórych może odrzucać na początku tak jak mnie na początku Aqua Amara, ale po dłuższym kontakcie ma coś w sobie intrygującego

Zmiana temperatur i zmiana zapachów. Obecnie najczęściej Dior Sauvage Extreme lub Creed du Bois Portugal. Dzisiaj dla odmiany użyłem Franck Bocklet Tobacco, którego próbowałem od jakiegoś czasu zamienić na coś innego. I chyba zostanie u mnie bo po 12 h od aplikacji jest dalej wyczuwalny. A w chwili słabości zamówiłem Rasasi La Yuqawam, który ma być conajmniej tak samo dobry jak Tom Ford Tuscan Leather. Tuscana kiedyś kupiłem odlewkę tutaj na forum i od tamtej pory chodził mi po głowie.

Syn dostał Hugo Bosa Dark Blue, córka załapała się na Amor Amor od Cacharela a żonę zaopatrzyłem w Black Opium od YSL i Lancome Tresor La Nuit.

Edited by mario1971

A w chwili słabości zamówiłem Rasasi La Yuqawam, który ma być conajmniej tak samo dobry jak Tom Ford Tuscan Leather.

Ja do tego Rasasi podchodziłem kilka razy, ale nie dałem rady- rodzina groziła mi buntem :D .Wziąłem łagodniejszego Al Haramain Leather Oud.

demonizujecie Yuqawam, u mnie o ile trzyma 15h, o tyle po parunastu minutach ze skórzanego killera robi się słodką malinką z nutą skóry... używam do pracy- korpo biura bez otwieranych okien i nikt nawet słowem nie piśnie, mimo 6-7 chmur. ale jest tu haczyk, bo ja nie mam skóry do killerów- neutralizuje je mocno.

Muszą się bać!

Nawet moja bardzo wyrozumiała żona po jednym dniu poprosiła o odstawienie tego niewątpliwie ładnego zapachu na półkę.

Więc kupiłem jej wersję damską :rolleyes:

post-42040-0-26305000-1570591672_thumb.jpeg 

Narazie zafoliowana.

Dokupiłem też takie, znane mi i nie znane.

post-42040-0-15399900-1570592125_thumb.jpeg

post-42040-0-11223200-1570592270_thumb.jpeg

post-42040-0-83500500-1570592404_thumb.jpeg

Ooo, blut podziwiam za odwagę. Tyle arabusów kupionych, często, w ciemno. Mi minął już zachwyt arabami. Zostało kilka, reszta poszła w ludzi. Chociaż nie. Chyba jeszcze ze dwa zostały do oddania.

Nie nie, na Amłaże kumpla reagują od razu:) naprawdę - moja skóra potrafi wybijać w parametrach „badziewia” a neutralizować killery też potrafi doskonale:)

W sumie to nie w ciemno.

Ale czasu miałem niewiele i decyzja musiała być szybka.

Jeszcze nie jestem przekonany czy trafna. Na miejscu w arabskim sklepie jest zawsze jakoś inaczej.

Raz nakupowałem odlewek olejków, różnych. To dopiero były swądy okrutne.

W każdym razie Jaish znam i odpowiada mi bardzo.

ioco50 ciekawie opisałeś tego Joop Absolute.

Jak mi się trafi na lotnisku to napewno wezmę.

No mam go na sobie teraz. Pachnie jak w starym "kościole" :-)

Encre Noir świetny. W tej cenie chyba tylko Zirh Ikon może się z nim mierzyć

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Zirh Ikon? Jakiś czas temu psiknąłem go sobie w R., żeby zapoznać się z tym nieznanym mi wcześniej zapachem. Ogólnie, wrażenia negatywne, zapach wydawał mi się dość syntetyczny i nietrwały, do zapomnienia. LEN to jednak inna liga, nawet nowy wypust jest spoko, ale dobrze, że mam jeszcze całkiem sporo we flakonie z zeszłego roku :)

Tapatalk@OnePlus A6000

(...) LEN to jednak inna liga, nawet nowy wypust jest spoko, ale dobrze, że mam jeszcze całkiem sporo we flakonie z zeszłego roku :)

Czy to oznacza, że w tym roku była kolejna reformulacja?

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Tak mi się wydaje. Jakieś dwa miesiące temu kupiłem sobie nowy flakon, notabene, dzięki informacji tu na forum o promce w i...y (80zł), i porównując oba, czuję różnicę na korzyść tego starszego.

Tapatalk@OnePlus A6000

Czy ten Joop jest w klimacie Encre Noir?

Nie.To zupełnie różne zapachy.LEN jest dymny, wyrazisty.Joop gęsty, duszny ,dość ciężki, możny by rzec, że nawet mdlący.

Zirh Ikon? Jakiś czas temu psiknąłem go sobie w R., żeby zapoznać się z tym nieznanym mi wcześniej zapachem. Ogólnie, wrażenia negatywne, zapach wydawał mi się dość syntetyczny i nietrwały, do zapomnienia. (...)

Ten Zirh z R... to miał magnetyczny korek? Jeżeli nie to nie dziwię się ocenie negatywnej. Stara wersja z magnetycznym korkiem jest fajna (mam taką i bardzo ją lubię). Czytałem, że w przypadku Ikon'a reformulacja była bardzo, bardzo niekorzystna. Nie miałem jednak możliwość porównania starej i nowej wersji "ręka w rękę" - nie miałem styczności z nowymi wypustami, wiec różnice znam tylko z opisu innych w necie.

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/