Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Też go lubię, ale... Może nos już nie ten, albo za młodu miałem inne odczucie lecz wydaje mi się, że pachnie jakoś... Inaczej niż te właśnie ykmh.. ;) lata temu

Ja tam różnicy w zapachu nie widzę. Zmiana polega na tym, że kiedyś to był jedyny luksusowy perfum jaki znał każdy Polak i każdy chciał nim pachnieć, a teraz jest dużo ładnych zapachów o wzniosłych nazwach i ludzie się zblazowali. Zrobiło się pełno ,,specjalistów'' z nosem jak Hannibal Lecter, co to znają się na wszystkim najlepiej i rzucają wyrokami co jest dobre a co nie. Prawdy są za to tylko dwie, pierwsza to taka że każdemu podoba się co innego, a druga to że najlepszym perfumem jest tylko Czarny Adidas :)

Mam podobnie... Od wielu lat szukam czegoś, jakiegoś zapachu, który mnie zafascynuje... Wejście do perfumerii, jest ich w końcu sporo, kończy się totalnym zrezygnowaniem... Wszystko jest jakieś takie, nie wiem... bez talentu... Kupiłem kiedyś Hugo Boss "ice..." coś tam. Zaczął mnie po prostu wkurzać... Od lat używam tylko Yves Rocher "Hoggar" i nie wiem co kupię gdy przestaną go, nie daj Boże, produkować...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Panowie mój ulubiony Egoiste się skończył.Znacie coś podobnego,trwałego do 300zł?

Edited by Piter80

Dawno, dawno temu zobaczyłem reklamę Davidoff Cool Water. Wpadła mi w ucho muzyka ;) Z ciekawości poszedłem sprawdzić jaki to zapach. Bardzo mi pasował i jest ze mną do dziś :)

Niedawno wpadł mi jakiś tester Mont Blanc Legend. Też mi się podoba więc stoi jako taki zamiennik dla DCW.

Piter, polecam Egoiste. ;)

I błagam - nie "ten perfum"! Oczy krwawią. :|

Jak wypada Davidoff Exotic Summer w porównaniu do "zwykłego" D cool water?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Edited by Hogg

Każdy tak mówi. Błagam... Zanim się zarejestrowałem na perfuforum 7 lat temu, nawet mi przez myśl nie przeszło, że można wpaść na pomysł mówienia "ten perfum", "czy ta perfuma". Bo nawet wśród perfumowych laików w swoim otoczeniu (znajomi, rodzina, itd) nigdy wcześniej nie słyszałem, żeby ktoś używał takich form. To podstawy języka polskiego.

Rozumiem, że "przyszłem", czy "wziąść", to też formy, których wszyscy używają? Już nie wspomnę o słowie "bynajmniej", bo jego znaczenia faktycznie bardzo wiele osób nie zna.

Edited by koorchuck

koorchuck, uprzedziłeś moją wypowiedź, dzięki za oszczędzenie czasu :)

Tapatalk@OnePlus A6000

Ehh, kolejny anarchista leksykalny. To załóż spodzień i sprawdź, czy za drzwiem śniegu już nasypało. Jak nasypało, to weź swój skrzypiec pod pachę, spryskaj się perfumem i leć pośmigać na sanku.

Edited by brz

Ten perfum, choć dziwna forma, ma swoje uzasadnienie w pochodzeniu słowa z j. francuskiego, francuski wyraz "parfum" jest rodzaju męskiego

Ten perfum jest dla miłośników perfum tym czym słowo Patek w świecie zegarków. Nie używam perfuma, tak jak nie mam Pateka. ;) O ile wiecie o co mi chodzi. ;)

Jako takie uzasadnienie moooooogłaby mieć najwyżej ta obrzydliwa i również niepoprawna „perfuma”, bo się taka forma przez polszczyznę dawno temu przewinęła.

Ale „perfumowi” mówimy stanowcze nie i francuski rodowód słowa nie powinien mieć tu nic do rzeczy. Nie mam pojęcia, skąd ten wariant.

Edited by brz

Ten perfum jest dla miłośników perfum tym czym słowo Patek w świecie zegarków. Nie używam perfuma, tak jak nie mam Pateka. ;) O ile wiecie o co mi chodzi. ;)

Jest Patek - oryginał  :) 

I można kupić se Pateka - fejka  ;)

Za miesiąc wylatuje na tydzień tam gdzie będzie dużo słońca i ciepło ;) i może polecicie coś niedrogiego, żebym nie podziurawil kieszeni. Zapachu potrzebuje zaledwie na tydzień, a w domu tylko nowa flaszka Bentleya, a to zdecydowanie nie jest zapach na lato :) Pojemność najchętniej 50 ml, chociaż w sumie obojętne

...i może polecicie coś

Czarny Adidas. Tylko ten perfum!