Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
esteta

Rolex Submariner z datą czarna ceramika vs Rolex GMT MasterII

Recommended Posts

Coś w tym jest, co mówicie. Gdybym miał wybrać jednego, jedynego Rolexa to miałbym Suba. Mogąc natenczas mieć dwa - z jednym zboczyłem w kierunku surowości większej od tej którą prezentuje Sub, z drugim w kierunku większego połysku.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Guest Passero

Ja miałem Sub'a 116610 przez rok i pomimo doskonałej bransolety, na moim 18,5 cm nadgarstku jakoś nie umiałem znaleźć mu miejsca. Wizualnie również nie byłem w stanie "przeskoczyć" zbyt masywnych uszu… więc poszedł do ludzi.

Natomiast od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem Sub'a 16610 i pod względem komfortu użytkowania, pomimo bez wątpienia gorszej bransolety, nowy mógłby mu tornister nosić…a wizualnie to już w ogóle nie ma o czym gadać ;)

Dodam, że cena nie grała żadnej nomen omen roli, bo za starego w stanie NOS musiałem zapłacić więcej niż za nowego w Kruku.

Wiadomo,że starsze rolki są wygodniejsze,lżejsze i dlatego mają takie wzięcie na rynku wtórnym.Wracając do ceny i dostępności to rolex żeruje na instynktach ludzkich,wytworzył sztucznie koniunkturę ograniczając dostęp do pewnych modeli firmy.Dla mnie dać 36 tys za suba to śmiech na sali.Jakby nie było to dobrze wykonany zegarek z prostym werkiem,nie rozumiem zachwytu nad rolkiem.Uważam wręcz,że powinien być nieźle zjechany za relację jakość,technologia/cena.Nie ujmuję rolkowi bo produkuje porządne zegarki,ale powinien wraz z podwyżką cen dawać klientowi lepsze werki.Weźmy omegę,która rozwija się dużo szybciej niż rolex,werk 8500 wg mnie jest lepszy od rolexowego ,bardziej zaawansowany i o lepszych parametrach.Rolex poza małymi usprawnieniami( głównie materiałowymi) nie uczynił nic.

Hmm, niby słusznie ale z oceną 8500 poczekałbym z dekadę. To jak z samochodami - porównania na papierze to jedno a życie to drugie.

Akism, trudno się z Tobą nie zgodzić i też się nie irytować na galopujące ceny Rolexa. Z drugiej strony, kwarcowy Patek, jeszcze prostszy, z gorszą wodoszczelnościa jest jeszcze droższy.

Powie ktoś: "bo to Patek". 36k za Suba to dużo? ..."bo to Rolex"! W porównania do kwarcowego Patka prawdziwa okazja.

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Nie przypominam sobie zeby kilka lat wstecz ktos pisal, ze ceny Rolexa sa odpowiednie. Zawsze bylo drogo.

To nie jest artykul pierwszej potrzeby, nie kazdy musi miec Rolexa jest wiele innych fajnych zegarkow sprawiedliwie wycenionych.

pablo122 - ale tu raczej chodzi o dynamikę wzrostu cen w stosunku do oferty. Zawsze było drogo, owszem, ale coroczne podwyżki ok. 10% robią swoje i zaczyna być bardzo drogo. A w pewnym momencie zacznie być po prostu śmiesznie.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Ja mam wrazenie, ze wszyscy podnosza ceny ok 10% w skali roku (Panerai 15-20, AP chyba jeszcze lepiej). Z perspektywy milosnikow to moze smieszne, ale obiektywnie to smieszne jest szukanie luksusowego produktu w jak najnizszej cenie. Jezeli ktos mi powie, ze bogaci ludzie tak robia to ja odpowiem, ze ten ktos nie widzial bogatego czlowieka. Tak robia ludzie aspirujacy do swiata do ktorego nie naleza i to jest, patrzac z boku zenujace.

My tutaj, milosnicy jestesmy tylko promilem rynku luksusowych zegarkow.

Omega nie podniosła w tym roku nic, ale kto powiedział że jest luksusową marką xD.

1dFQTya.png

Ja mam wrazenie, ze wszyscy podnosza ceny ok 10% w skali roku (Panerai 15-20, AP chyba jeszcze lepiej). Z perspektywy milosnikow to moze smieszne, ale obiektywnie to smieszne jest szukanie luksusowego produktu w jak najnizszej cenie. Jezeli ktos mi powie, ze bogaci ludzie tak robia to ja odpowiem, ze ten ktos nie widzial bogatego czlowieka. Tak robia ludzie aspirujacy do swiata do ktorego nie naleza i to jest, patrzac z boku zenujace.

My tutaj, milosnicy jestesmy tylko promilem rynku luksusowych zegarkow.

Mocno powiedziane ale w punkt ;-)

Rolex tez nie jest, ale rozmawiamy o polskich warunkach ;)

W grudniu 2014 kupilem AT master, na metce miala 17900 (chyba, do grosz nie pamietam). Kupilem u (wtedy jeszcze) ad Strojnego.

Ile dzisiaj AT Master co-axial ma na metce u AD?

20600 teraz z tego co widzę, ale chyba rok temu były podwyżki. Chyba że podnieśli ceny tylko na niektóre modele, Moonwatch z pewnością kosztuje tyle samo co rok temu. I ja oczywiście nie bronię Omegi, bo tak samo jadą z cenami do góry, może trochę wolniej, no i narazie 10% od 17k to 2x mniej niż 10% od 30k. Już teraz 18k za Moonwatcha z hesalitem to jest jak dla mnie rozbój w biały dzień i gdyby nie rynek wtórny na którym traci prawie połowę wartości metkowej to w życiu bym go nie kupił. W zasadzie obecnie tylko rynek starszych ale nadal współczesnych, mniej popularnych modeli jest atrakcyjny z punktu widzenia miłośnika, bo vintage to jeszcze większe szaleństwo niż nowe egzemplarze. Mnie to nie boli bo i tak nie byłbym klientem na nowe zegarki, nawet gdybym mógł je kupić bez patrzenia na metkę. Ja siedzę wygodnie i patrzę co się dzieje, a dzieje się źle: http://www.hodinkee.com/articles/business-time-swiss-watch-exports-continued-to-fall-in-may

EDIT: Ceny można sobie sprawdzić na stronie Omegi normalnie: https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/aqua-terra-150m/master-co-axial-415-mm/23110422102003/ (powinno się "wysunąć" Reveal the price)

Edited by nicon

1dFQTya.png

Tak, tylko na Panerai czy Omegę dostaję od ręki 18% rabatu ;)

Ze wzrostem chodzi mi o nasze realia - gdyby zarobki rosły nam proporcjonalnie, albo chociaż wartość pieniądza (w sensie relacji dóbr do zarobku, choć wiem, ze w przypadku dóbr luksusowych ta relacja nie jest liniowa) rosła, zamiast malała, to nie patrzyłbym na te podwyżki "z byka". Do tego np. Omega wprowadza nowości, czy choćby samo głupie pudło, z którego każdy z nas, miłośników zegarków się "cieszy jak dziecko", a Rolex jedzie na opinii kultowosci.

I żeby nie było - sam poluję na Suba i pewnie prędzej czy pózniej go kupię, bo uważam, ze jest diverem genialnym, ale na pewno nie za cenę wyjściową.

Edit - literówka.

Edited by lukebor

Ceny są szalone ale częściowo kompensują topowym markom spadek w ilości ( w wartości spadają mniej) - nistety rynek został popsuty głownie przez podróbki, ale także inne dziwne firmy które wmaWiają ludziom że Aztorin czy Epos to super szwajcary. I ludzie zamiast zbierać na entry level Omega kupują te etapy pośrdenie - wcele nie tanie. Najlepiej zaregował Biver który nie dość że profiluje firmę na jakość w dobrej cenie ( więcej entry level od znanej marki - coś jak w motoryzacji) plus daje możliwość młodym łagodnego przejścia od ewatcha do zegarka mechanicznego.

Stare marki jeśli chcą odzyskać rynek powinny nie żałując grosza na reklamę bardziej spolaryzować ofertę ( entry/ high) . Każdy uświadomiony ( reklama) klient woli " lepszą" markė za trochę więcej kasy niż wynalazek za trochę mniej

Chyba nigdy nie zrozumie tego " obrazania " sie na Rolexa z powodu tego ze wycenia swoje zegarki tak a nie inaczej.

Od poczatku nie mialy to byc zegarki dla wszystkich, dlatego przeciez powstal Tudor.

Jak niebylo mnie stac nie miałem Rolexa, miałem Citizena, tissota itp., jak doszlo do tego ze zaczalem je mieć to kupilem UN I był to zegarek z firmy o ktorej zawsze marzylem a przez dlugi czas zakup takiego zegarka był tak realny jak lot na ksiezyc.

Nigdy zaden zakup nie sprawil mi tyle satysfakcji.

Nie sadze żeby Rolexowi zalezalo na tym żeby każdy mógł go mieć, co powiedziec o cenie AP RO w porownaniu do Rolexa DJ? AP pewnie kosztuje juz z 3X tyle co DJ

Beware the fury of a patient man.

Ale tu nikt się nie obraża na Rolexa :) rozmawiamy o cenie w kontekście tego, co dane firmy oferują. I tyle.

Dlatego obraża jest w cudzysłowie :)

Dokładnie, nikt się nie obraża, jest w tej materii wolny rynek, to niech sobie ustalają ceny jak chcą, ale nie widzę powodu dlaczego nie mielibyśmy o tym dyskutować. Nie wiem jak Wy, ale ja mam pewien cenowy próg bólu dla każdego modelu, po przekroczeniu którego już bym go nie kupił nawet jakbym mógł tę kasę wydać lekką ręką, bo bym się zwyczajnie czuł przez firmę wyruchany.

1dFQTya.png

Dla mnie prog bolu to 800 zl. Powyzej tej kwoty czuje sie juz oszukany (nie potrafie uzyc slowa wyruchany w stosunku do swojej osoby ;)).

I teraz dla mnie 5,50,500 tys to juz jeden zboj, wiec ta dyskusja jest jakby poza mna ;)

Też mam próg bólu, ale ponieważ mam swoje ceny na Rolexa to ten próg jest w innym miejscu.

W każdym bądź razie jeżeli uznałbym że Rolex sub jest dla mnie zbyt drogi to wybrałbym ponownie UN maxi diver, świetne zegarki, w dobrych na rynku cenach.

Z drugiej strony hobby nasze praktycznie wiąże się ze stratą dużych ( sam to przerobiłem) lub mniejszych pieniędzy to praktycznie zakup Rolexa jest najlepiej wydanym $.

Za ileś tam lat najprawdopodobniej odbierzesz za niego ta kwotę jaką włożyłes na zakup.

Jak dla mnie ma to też znaczenie, i to duże.

No chyba że jeden zegarek na całe życie :D wtedy ten problem nie istnieje

Panowie, ładny OT zrobiliśmy w wątku ;)

Generalnie - Sub :)

IP6s

No muszę powiedzieć, że w pełni zgadzam się z Pablo- dawno nie przeczytałem tak trafnego komentarza w dyskusji na temat dóbr luksusowych, bo to nie tylko o zegarki chodzi. Na świecie pojawiło się tak dużo łatwych pieniędzy...

Tak sobie powertowałem troszkę w tym co się pisało w zeszłe wakacje na forum.To zdumiewające jak zmieniają się nasze preferencje:)W załączniku coś co pewnie z uśmiechem przeczyta kolega gustaw6666:)Chyba nie było wówczas w planach Rolexa(podobnie jak u mnie).

post-77242-0-09422700-1467732775_thumb.png

Edited by esteta

Tisell Klub Polska

Słyszałem, że w nadchodzącym roku Rolex zaprezentuje innowacyjny model " Black Perpetual Excalibur Oyster Superlative Extrememeter date "

Będzie to Submariner z datownikiem! ale dysk daty będzie czarny!, dzieki tej innowacji model ten pogodzi  fanów daty i braku daty. Rolex dzięki tej innowacji planuje zwiększenie sprzedaży o 178,5% . :P

Edited by QuadrifoglioVerde

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.