Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Citizen NB1040-52E można porównać pod względem jakości materiałów i wykonania do podobnie wycenionych modeli (400$+-) Orient Starów i Seiko?

Można, zazwyczaj w założonym budżecie z tych porównań wychodzi

Citizen ~ Orient Star > Seiko (minimalnie, co może wynikać z własnych preferencji - ogólnie to ten sam, dobry poziom).

 

NB1040 nie jest oznaczony jako Signature czy Grand (jak większość z refem zaczynającym się od NB), ale podejrzewam że jakościowo i materiałowo na podobnym poziomie.

Citizen ma mechanizm pracujący z wyższą częstotliwością. O ile 6R15 ma przewagę nad miyotą 9* pod względem rezerwy chodu, to 4R pod każdym wzgledem jest niżej.

 

Jak się podoba to brać. Minusem jest to, że przez małą popularność Citizeny więcej tracą przy odsprzedaży, ale za to można je taniej kupić z drugiej ręki.

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Citizen Satellite Wave można zamiennie stosować pasek lub bransoletę? Oryginalna bransoleta bardzo szybko łapie rysy i zadrapania przy codziennym użytkowaniu. Myślę o wymianie jej na jakiś dobrej klasy pasek.

Może ktoś też to przechodził i poleci coś?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ożywienia wątku takie wpadło  :)

 

Bardzo ładny zegar - tyle tylko że ta bransoleta... na pasek nie założysz... ale nosiłbym.

 

 

Masz PV

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście że tak jest, tylko bransy  :D

 

Bransolety są O.K. - nie przeszkadzają mi ale czasem lubię na gumę wrzucić, zwłaszcza latem.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Idealnie dobrany pod kolor sweterka :P

Tomek a jak wypada wielkościowo i pod względem wygody, w stosunku do Nighthawka?

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko pod kolor dobrany. Zobacz fakturę tarczy i ściągacza swetra

No właśnie słabo bo są prostopadle zgrane a nie równolegle - Tomek musisz ściągacze w swetrze przerobić... druty albo szydełko i... teraz długie wieczory :D :D :D No chyba że Cie z kłopotu wybawię i za "pu ceny" wezmę zegar :rolleyes:

 

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, nie wiem o którego konkretnie "najthołka" pytasz ale jeśli o tego klasycznego co też jest w wersji Havana to powiem że jest ciut większy ale koperta wygodna tak samo :)

Generalnie jakościowo jest lepiej dopracowany, przede wszystkim sekundnik trafia idealnie w indeksy :)

Do tego szafir i bezobsługowy.

Na pewno półka wyżej od "jaszczembia" :)

Blisko mu do Signature i nawet taką branse ma jak GT, GTS, znaczy brak regulacji na zapince :(

No ale sama bransa, spasowanie i wygląd +200 :)

Sweterek też mi się podoba :D

Piotrek, kup se i nie dziaduj :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tomasz, nie wiem o którego konkretnie "najthołka" pytasz ale jeśli o tego klasycznego co też jest w wersji Havana to powiem że jest ciut większy ale koperta wygodna tak samo :)

Generalnie jakościowo jest lepiej dopracowany, przede wszystkim sekundnik trafia idealnie w indeksy :)

Do tego szafir i bezobsługowy.

Na pewno półka wyżej od "jaszczembia" :)

Blisko mu do Signature i nawet taką branse ma jak GT, GTS, znaczy brak regulacji na zapince :(

No ale sama bransa, spasowanie i wygląd +200 :)

 

Dokładnie o tego mi chodziło. No to niechaj cieszy długo i szczęśliwie :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko bo nie wiem.

Jak to jest z gwarancją w citizenach? Czy tak samo jak w casio, że trzeba kupic w pl żeby była gwarancja czy np działa z całej uni europejskiej?

 

I drugie, znalazłem najtaniej citka w time on time

https://timeontime.pl/zegarek-meski-citizen-bn0151-17l-p3555?gclid=EAIaIQobChMI4a6Jtdiz3gIVCNiyCh1i9gyDEAQYAiABEgJOy_D_BwE

 

Kupował ktoś? Bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem tam NY0040. Otrzymałem dość szybko przesyłkę, ale miał luzy na bezelu. Ponoć częsta przypadłość „majtków”. Kupiłem drugiego, a pierwszego odesłałem. Przyjęli bez żadnego „ale”. Drugi dotarł w idealnej kondycji, a zwrot kasy za pierwszego otrzymałem dość szybko. Jednym słowem MZ sklep godny zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model esencja Citizena z tamtych lat, szkoda że już nie spotkamy takiego designu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przymierzam się do zakupu modelu:  BN0191-80L, proszę Was o opinie.

 

Szukam też jakieś alternatywy zamiast paska skórzanego dla modelu: AT8011-04E.

 

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu modelu:  BN0191-80L, proszę Was o opinie.

 

 

Ale jakiej opinii potrzebujesz? Jak się podoba to bierz - to Citizen, wskazówki nie odpadają, koperta nie uczula, ogniwo słoneczne działa - jak wygląda to widać... jeśli Ci się podoba to zakładaj i tyle :)

 

 

Szukam też jakieś alternatywy zamiast paska skórzanego dla modelu: AT8011-04E.

 

Sprawdź ile ma między uszami i każdy pasek w dowolnie wybranej przez Ciebie kolorystyce i stylu mieszczący się w Twoim poczuciu estetyki w takim rozmiarze możesz założyć.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, do tego też chętnie powrócę :D

post-59862-1549304542,8438_thumb.jpeg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie są fajne  :)

To jest jakaś nowość? Nie kojarzę tego modelu, a nieźle się prezentuje. Ciekawe jak na żywo. Jaką to ma referencję?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.