Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

bcLxbb8.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Waszych Citizenach też ma miejsce taka rzecz, jak wskazówka minutowa, która nie trafia idealnie w indeks, gdy sekundowa jest na godz. 12? Mega mnie to denerwuje... Zdjęcie robione kapciem, więc kiepskie... 

DSC_0270.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Chefren napisał(-a):

Czy w Waszych Citizenach też ma miejsce taka rzecz, jak wskazówka minutowa, która nie trafia idealnie w indeks, gdy sekundowa jest na godz. 12? Mega mnie to denerwuje... Zdjęcie robione kapciem, więc kiepskie... 

DSC_0270.JPGcitizen H145.pdf

A to nie jest przypadkiem minuta przed pełną godziną? Tak to wygląda. Jeśli jednak nie, to trzeba zrobić korektę położenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wiini napisał(-a):

A to nie jest przypadkiem minuta przed pełną godziną? Tak to wygląda. Jeśli jednak nie, to trzeba zrobić korektę położenia

Tak, to minuta przed pełną godziną, ale gdy wskazówka sekundowa jest idealnie na 12-stce, to minutowa jest już za indeksem 59, a nie na nim. Zresztą tak jest też na innych indeksach przed i po pełnej godzinie (czyli 50,51, 52 its, jak i 1,2,3... na indeksie godz. 6, gdy na nim jest wskazówka minutowa to też jest przesunięcie i nie jest centralnie na 6-tce)

Edytowane przez Chefren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Chefren napisał(-a):

Tak, to minuta przed pełną godziną, ale gdy wskazówka sekundowa jest idealnie na 12-stce, to minutowa jest już za indeksem 59, a nie na nim. Zresztą tak jest też na innych indeksach przed i po pełnej godzinie (czyli 50,51, 52 its, jak i 1,2,3... na indeksie godz. 6, gdy na nim jest wskazówka minutowa to też jest przesunięcie i nie jest centralnie na 6-tce)

Zrób korektę położenia wskazówek. Wstawiłem instrukcję w poprzednim poście, ale jest widoczna dopiero po rozwinięciu cytatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, M.Mike napisał(-a):

Nie samymi Signaturami człowiek żyje emoji41.png
Pn7XPtQ.jpeg

Zakasowałeś dział. Piękny, to jest alternatywa dla GS-ów. Gratuluję. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim modelu: Mont-Bell CB0171-97E JDM? 

 

 

25348682-gp87jsuuqdmpcic8vlfg2fxh-ExtraLarge.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Zakasowałeś dział. Piękny, to jest alternatywa dla GS-ów. Gratuluję.  

Dzięki, ciągle jestem pod ogromnym wrażeniem tego co tam się dzieje na tarczy.

No i to nie jest moje ostatnie słowo w kwestii Chronomasterów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, M.Mike napisał(-a):

 


Dzięki, ciągle jestem pod ogromnym wrażeniem tego co tam się dzieje na tarczy.

No i to nie jest moje ostatnie słowo w kwestii Chronomasterów emoji6.png

Chronomastery są zdecydowanie niedoceniane na naszym Forum. A jak możesz mieć ich więcej, tym bardziej pozazdrościć. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2022 o 13:29, Chefren napisał(-a):

Czy w Waszych Citizenach też ma miejsce taka rzecz, jak wskazówka minutowa, która nie trafia idealnie w indeks, gdy sekundowa jest na godz. 12? Mega mnie to denerwuje... Zdjęcie robione kapciem, więc kiepskie... 

DSC_0270.JPG

Mam dokładnie tak samo, w dokładnie tym samym zegarku.

Wskazówka minutowa jest "do przodu" o jakieś 20 sekund.

Korekta położenia wskazówek, w/g sposobu z instrukcji obsługi nic nie daje, bo wskazówka minutowa jest sprzężona z sekundnikiem, czyli można ustawić wskazówkę minutową idealnie na indeksie, ale wtedy sekundnik będzie w położeniu niewłaściwym dla pełnej minuty (w moim przypadku na minus 20sek), czyli jak sekundnik dojdzie na "zero" to wskazówka minutowa dalej będzie źle 😉

Jednyna rada to oddać zegarek do serwisu celem poprawnego zamontowania wskazówek.

 

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem jeszcze raz instrukcję którą zapodał @wiini i rzeczywiście w podpunkcie 7. jest napisane że obydwie wskazówki są ze sobą sprzężone :( ale to jest bez sensu , a powiedz jeżeli chcesz zrobić korektę tych wskazówek to kręcąc koronką co się dzieje ? sekundnik kręci się jak oszalały a minutowa powoli a może inaczej :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kubaarek napisał(-a):

......................, a powiedz jeżeli chcesz zrobić korektę tych wskazówek to kręcąc koronką co się dzieje ? sekundnik kręci się jak oszalały a minutowa powoli a może inaczej :( 

Sekundnik przeskakuje o 1 sek, jeśli koronką kręcisz wolno, jeśli zakręcisz szybciej (raptownie) to sekundnik idzie ruchem ciągłym, aż do ponownego poruszenia koronką (obojętnie czy w lewo, czy w prawo).

Wskazówka minutowa porusza się za sekundnikiem, zgodnie z przełożeniem.

To ustawianie (korygowanie położenia) działa tylko dla wskazówki godzinowej oraz dla kalendarza w okienku.

Po prostu, jeśli w fabryce wskazówki minutowa i sekundowa są zamontowane niedokładnie, to można to poprawić tylko poprzez demontaż i ponowny prawidłowy montaż tychże u zegarmistrza.

Rozmawiałem nawet z zegarmistrzem który serwisuje Citizena (w Gdyni, jak byłem na urlopie) i powiedział mi to samo co opisuję, trzeba oddać zegarek do serwisu.

 

PS

Teoretycznie, aby było mniej roboty, to mogę skorygować wskazówkę minutową na właściwe położenie, następnie zdjąć wskazówkę sekundową i ponownie ją zamontować w położeniu "zerowym" (nie trzeba wtedy zdejmować obu wskazówek). Po takiej korekcie i mechanicznej ingerencji zegarek po aktualizacji czasu będzie pokazywał właściwą godzinę,

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy badziew wyprodukowany przez znaną firmę ,co za palant toto wymyślił ? podaj proszę dokładny model tego zegarka a ja poszperam w necie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki 

teraz tak jeżeli dasz sikor do zegarmistrza żeby przestawił sekundnik w inne położenie niż jest teraz to rozjadą się wszystkie ustawienia :) np. nie ustawisz poprawnie strefy czasowej itp itd 

musi być jakiś myk w korekcji ustawiania początkowego wskazówek bo tak jak jest teraz to jest nielogiczne ,a czy przy ustawianiu strefy sekundnik leci razem z minutową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strefę przestawiasz sekundnikiem, samym, bez minutowej, więc to tym bardziej dziwne że przy korygowaniu położeń sekundnik przesuwa się razem z minutową.

Jakiś błąd w oprogramowaniu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ,dlatego to jest nielogiczne że sekundnik lata razem z minutową w taki sposób nie ma możliwości zrobić korekty położenia

sprawdź czy jest możliwość wg.instrukcji zrobić podpunkt 6. i tu ustawić dwoma wskazówkami 00 minutową a następnie nacisnąć A. i czy teraz nie idzie ustawić samego sekundnika na 00 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.