Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Sol napisał(-a):

To logo / nazwa producenta jakoś tak... no słabo wygląda, nie sądzicie? :unsure:

możne trochę inna niż inne - myślę ze to kwestia gustu - jednym się spodoba innym nie :) ogólnie takie mam odczucie że nazwa jest wkomponowana w surowy klimat tarczy zegarka, wskazówek,  z jego ostrymi prostymi  krawędziami za pomocą tego  podkreślenia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka 😊

 

 

 

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ósemka" zdążyła się już dotrzeć więc z ciekawości sprawdziłem odchyłki.
ba3851129003340b84b8b0dcc98155e0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

"ósemka" zdążyła się już dotrzeć więc z ciekawości sprawdziłem odchyłki.
ba3851129003340b84b8b0dcc98155e0.jpg

im bliżej świąt tym  szybciej idzie :) spieszy mu się do stołu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2022 o 14:53, MieszkoMieszko napisał(-a):

Trochę makro...

Dzięki - właśnie na takie czekałem. Bardzo dziękuję i  odpuszczam raczej...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, drkadrys napisał(-a):

 i jak wrażenia?

 

Generalnie pozytywne. Bezel chodzi dużo lepiej niż w moim stalowym BN0151. Kolor tarczy bardzo ładny. Ciemny granat i szlif słoneczny. Nawet tarcza datownika i dnia w kolorze czarnym. Koperta częściowo polerowana, częściowo matowa. Nie sądziłem, że tytan może być tak wypolerowany i błyszczący. Rozmiar 42 mm bardzo dobrze leży na przeciętnym nadgarstku. W środku tylko Miyota 8203, ale już ze stop sekundą. Szkoda, że szkło tylko mineralne. Luma jest OK. Sam zegarek razem z bransoletą jest bardzo, bardzo lekki jak na nurka. Wręcz nieprawdopodobnie lekki. Lekkość to znak rozpoznawczy tego modelu. Bransoleta jest całkiem OK. Pełne endlinki, małe luzy, w większości matowa, ale z małymi, polerowanymi elementami. Całkiem przyzwoicie spasowana z kopertą. Niestety, trochę skrzypi przy mocniejszych ruchach nadgarstka. Najsłabszy punkt to zapięcie bransolety. Nie dość że górna część blaszkowa (bo wewnętrzne elementy na szczęście z pełnych odlewów) to jeszcze dodatkowo końcówka zapięcia mocno odstaje. Ani to eleganckie ani wygodne. No i koronka po lewej stronie. Niby dzięki temu nie kłuje w nadgarstek, ale dla praworęcznej osoby odkręcanie/zakręcanie koronki, ustawianie godziny i dokręcanie mechanizmu to manualne wyzwanie. Nie jest to ani wygodne ani intuicyjne.

Co do ceny, to za cenę z bazarku to w ogóle nie ma się co zastanawiać. Za te pieniądze doskonały nabytek. Natomiast gdybym miał wydać tyle, ile w polskiej dystrybucji teraz ten zegarek kosztuje (czyli około 1650 PLN), to chyba mocno bym się zastanowił raczej nad RZE Endeavour z utwardzanego tytanu, który można było teraz kupić w promocji za 2000 PLN. Stylistyka RZE dużo bardziej mi się podoba. Citizen to taki tool-watch/beater, który pewnie pojedzie ze mną na kolejne wakacje i którego będę bez żadnego sentymentu i obawy moczył w słonej wodzie itp. Mnie te zegarki kojarzą się z Seiko SKX i teraz, kiedy SKXy odeszły już do lamusa, to dla mnie właśnie Promastery przejęły rolę takich zegarków, których nie szkoda używać w trudnych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki - właśnie na takie czekałem. Bardzo dziękuję i  odpuszczam raczej...
Odpuszczasz bo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Odpuszczasz bo?

Bo  - nie wdając się w zbędną dyskusję; "diabeł tkwi w szczegółach" ;) Oczywiście wiem że nie kupuje się zegarka na podstawie zdjęć a rzeczywisty obraz może zadziwić w obie strony - niemniej nie chce ryzykować że w niedługim czasie będę szukał na niego nabywcy... a rzeczywistego obrazu już nie jestem ciekaw :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten zegarek spontanicznie, i jakiś czas on leżał w pudełku, ale ostatnio przypadł  mi do gustu.

20221227_154618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wH128 wskazówka sekundowa nie trafia w indeksy? Myślę nad CB3030 i nie wiem czy bym zniósł taki dali defekt zwłaszcza że to kwarc a ED nigdy nie miałem a chciałbym spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

20221230_124640.jpg

Wiem że się powtarzam ...

Jest super ten zegar .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, revolta4 napisał(-a):

Wiem że się powtarzam ...

Jest super ten zegar .

Dzięki. Takie powtórki to jak ulubiony serial w TV. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wH128 wskazówka sekundowa nie trafia w indeksy? Myślę nad CB3030 i nie wiem czy bym zniósł taki dali defekt zwłaszcza że to kwarc a ED nigdy nie miałem a chciałbym spróbować
To będę Ci sekundował. Wrzuciłem go na listę zakupową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To będę Ci sekundował. Wrzuciłem go na listę zakupową.
Powiem szczerze że gdyby była wersja inna niż czarna i czarna czarna (cb3035) to bym brał nawet za nerkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innymi kolorami w Attesie zawsze bylo słabo.

Przymierzam się do 3030 lubię odcień tytanu o poranku

Miałem kiedyś chrono Attesy w tytanie i jakość wykonania była perfekcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innymi kolorami w Attesie zawsze bylo słabo.

Przymierzam się do 3030 lubię odcień tytanu o poranku

Miałem kiedyś chrono Attesy w tytanie i jakość wykonania była perfekcyjna.
Czyli nie ma tam problemu z nietrafiającą wskazówka sekundowa i inne takie? Chyba dojrzałem do tego aby mieć jakiegoś porządnego kwarca co by był bezobsługowy. A skoro Citizen nie robi lipy i w dodatku można to mieć to w czym jest najlepszy czyli ED i supertitanium to odpowiedź jest dość prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.