Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy zegarek " kostka " a la JLC Reverso

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w złoto-niebieskim tarcza mogłaby być malowana tą "miedzianą zaśniedziałą" farbą, o której kiedyś było pisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to może superlimitka dla chętnych za grubszą gotówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to może superlimitka dla chętnych za grubszą gotówkę?

 

No nie wiem...Aby ocenić ilu byłoby chętnych trzeba by wykonać prototyp takiej tarczy a to góra pracy która mogłaby pójść na marne. No chyba że napasą się samymi wizualizacjami :-)

Najpierw musimy wybrać ostateczny kształt i układ tych indeksów. Ja zaproponowałem jedną koncepcję " cartierową" subarist zaproponował inną także ciekawą, ale trzeba ostatecznie wybrać jedną i nad nią pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm manual nie ma daty więc opcja 2 odpada. Opcja 4 jest fajna bo wskazówki pasują stylistycznie do siebie. Czemu nie ? Możemy kilka wersji tego zegarka zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie prezentują się napisy w wersji 1. Jakby pokombinować coś ze wskazówkami, trochę je "wyprostować" to byłoby interesująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedna próba "złamania" projektu  :D

Wiadomo że nakładane indeksy to spory koszt a czy moglibyśmy zrobić nakładany ring z namalowanymi indeksami?

Mogłoby to wygladać ciekawie i uprościć tarcze.

Mój pomysł to połączenie ringu minutowego malowanego tak jak w JLC Reverso ale bez cyfr arabskich...

 

Jaeger-LeCoultre-Grande-Reverso-1931-Cen

 

 

 

...z ringiem nakładanym z malowanymi cyframi rzymskimi- coś jak poniżej

 

post-86227-0-05044500-1479586140_thumb.j

 

 

Bez kresek indeksowych. Napisy w wolnych obszarach na dole tarczy a na górze może jakiś motyw barkowy.

 

Co myślicie?

 

Edycja

W Łuczu ring jest złoty ale srebrny  byłby super IMO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wykonalne - masz dobre układy z Heńkiem  :D

Takim nakładanym ringiem można troszkę uciec od Cartier i JLC moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o ile podniosłaby koszt projektu tarcza z nakładanymi indeksami?

Tak pi razy drzwi...50 zł? 100 zł? 

 

Pomysł z ringiem i malowanymi indeksami- rewelacyjny! Będzie tu pasował jak ulał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również popieram pomysł z ringiem. Genialny smaczek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co świeży w tej tematyce umysł to świeży. Piotr ( subarist ) przygotował pewną koncepcję naszego "klasztorniaka" która od razu jak ją dzisiaj zobaczyłem na mailu wpadła mi w oko i już wiem, że tą drogą pójdziemy na 100%. Tarcza będzie 2-warstwowa, na razie musimy ją doszlifować, bo istnieje tylko rysunek odręczny. To w pewien sposób zwrot o 180 stopni ponieważ ta wersja nie przewiduje rzymskich indeksów :-) Ale oddaje ducha Baroku w najprostszy możliwy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nowa wizja. Czekam na opinie. Kolorystyka może być różna. Podstawowa wersja będzie jednak dosyć mroczna. Bardziej chodzi tutaj o opinie na temat wpisania owalu  w prostokąt. Moim zdaniem jest bardzo dobrze.

 

Nowe_propozycje2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieczytelne, smutne tarcze. Moim zdaniem nijak to się ma do wręcz kiczowatej ferii barw, zdobień i złoceń w Baroku.

Nawet jednak w oderwaniu od nazwy projektu obecna wersja do mnie zupełnie nie przemawia. Kolejny smutny zegarek którego nie kupię. Przykro mi. Bardzo liczyłem na "kostkę" od VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem, proszę o ocenę wzorniczą a nie kolorystyczną, ponieważ zegarek pojawi się w minimum 2 a najpewniej 3 wersjach kolorystycznych. Liczę się z tym, że może się nie spodobać ponieważ nie jest kopią ani JLC ani Cariera a ludzie lubią kopie nawet jeśli oficjalnie się tego wypierają ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dodać /bo tego nie widać na płaskim rysunku/ że mamy tu dwa poziomy tarczy - zewnętrzny jest uniesiony nad dolnym (dolny może być w delikatnie innym odcieniu. Indeksy są na poziomie dolnym. Wycięcie wewnętrzne jest w kształcie elipsy /to chyba jedyne nawiązanie do baroku w tym wariancie :) ) ale sięga również nad same indeksy godzinowe (powtarza ich obrys z marginesem/. Kolorystyka surowa - przecierana stal itp /na etapie uszczegóławiania/

 

wrzucam większy rys wybranych wariantów

28994ea412addc30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten 37dd7a5092698c1574258b99278c2c0b.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że bez renderowania w kolorze i 3D ciężko będzie się jednoznacznie wypowiedzieć.

 

Obecne projekty, z całym szacunkiem do twórcy, przypominają mi raczej ciemne plamy wpisane w grafikę koperty.

 

Brakuje im przejrzystości, światła elegancji. Bardziej nawiązują stylistyka do Gotyku.

 

I piszę to jako potencjalny nabywca kostki z ciemną tarczą.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko wymodelowane 3d - wspisane w jedną ze starszych wersji koperty - tylko dla pokazania trójwymiaru tarczy

22915281aaf28a23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy dałoby się zaimplementować wskazówki z rendera czarnego że strony 10??? Przecież nazwa i idea zegarka sięgającego do dziedzictwa opactwa w Lubiążu obowiązuje, To byłoby moim zdaniem fajne ożywienie tej tarczy, nawiązanie do klasztornego zegara, co koledzy o tym sądzicie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.