Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
fibo

Naprawcy- oprawcy

Rekomendowane odpowiedzi

No ... "ładny"

 A ja tu się męczę z politurami by odnowić skrzynię RESH, może pomaluję na złoto i będzie :

Resh Midas Remember.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "... nie wszystko złoto się świeci ..." ?  :D  :D  :D  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kareciak .... chyba w całości, bez rozkręcania , był włożony do ... no i tu nie wiem , czy benzyna , aceton , akra , czy coś innego .

Wszędzie sucho , nowy nalot rdzy i innych tlenków , czy siarczków.

Zacząłem już czyszczenie , więc tylko te zdjęcia mogę wstawić . Po prostu , gdy zobaczyłem , że wszędzie są takie mocne zacieki i osady , to jedyny wniosek jaki mi się nasuwa ... że on , był chyba w całości był moczony w płynie , a po tym zabiegu , wystawiony na sprzedaż. 

 

IMG_7111 (Copy).JPG

IMG_7112 (Copy).JPG

IMG_7041 (Copy).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutne 😞


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może było jak przypuszczasz, ale miałem kilka podobnych przypadków w UK i to dotyczyło zegarów odłożonych wiele lat temu do np. garażu, czy szopki. Potem o nich zapominano, a wspaniały klimat angielski w pomieszczeniu bez ogrzewania robił swoje. Wszystko równiutko pokryte rdzą, wykwitami, siarczkami... Kiedyś dostałem w ten sposób roczniaka (bez klosza, więc się w brytyjskiej wilgoci nurzał z 50 lat). Byłem obecny przy poszukiwaniach, w końcu go znaleźliśmy w garażowym zagłębieniu , był zawinięty w papier, który się rozpadł w pył po dotknięciu. Jedyne, co się nie poddało, to była emaliowana tarcza 😄.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, LESKOS napisał:

smutne 😞

 

Co tam smutne - nie takie rzeczy po pijaku ze szwagrem robiliśmy :D - najważniejsze że grzebień pozytywki cały !!!

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PM1122 napisał:

... że on , był chyba w całości był moczony w płynie , a po tym zabiegu , wystawiony na sprzedaż. 

 

IMG_7111 (Copy).JPG

 

Na podstawie tej tarczy można zrobić od podstaw nową. Lub jak chcesz to służę wzorem którejś z moich.

 

20200611_135019.thumb.jpg.852b8e28718238cad5157c2065118ab6.jpg

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z tym kareciakiem mogło być tak jak napisał "fibo", wygląda to na działanie wilgoci. 

Chcę pokazać coś innego, jakiś pomysłowy dobromir zrobił sobie w skrzyni lufcik - okienko. Zastanawia mnie jedno - jaki miał w tym cel... 

IMG_20200611_223306.thumb.png.150b39d0ab67aabb3d24cfdfb76fdf88.pngIMG_20200611_223431.thumb.png.4686ea0027fcab51b3f8607d8c712ec5.png

IMG_20200611_223351.thumb.png.78103e153c3cc4bd7a2007a3c5cea61a.png

 

Myślałem, że w ścianie za zegarem był jakiś otwór, może skrytka, ale chyba nie, bo klapkę blokuje blaszka... 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , ten wynalazca , to chyba pobił wszystkich innych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że ta skrzynka nie służyła jako szafka do zegara. 

Otwory po wieszaku zaślepione, gdyby był zamontowany jakiś wieszak, to klapka nie dałaby się otworzyć... 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.  

A nie jest to rodzaj rewizji do dojścia do kotwicy i jej regulacji bez demontażu mechanizmu z sanek.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się przyznam ... Też jestem :ph34r: oprawcą. Przerabiam właśnie skrzynkę po zegarze chińskim na apteczkę do łazienki 😳 ... kupiłem za całe 20 zł na giełdzie 🙄


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysłowość ludzi nie zna granic no i oczywiście mam na myśli tą skrzynkę z rewizją😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepiasz się..

 Linka się zerwała, to przecież można dowiązać.

Po co rozbierać mechanizm..

 No jeszcze jakby w płytach były fasolki rewizyjen ( tak jak w mechaniźmie Yodka) to OK, ale tak?

 rozłoży i nie złoży to jeszcze gorzej...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fasolki rewizyjne Yodka... 

To brzmi dumnie 😁😁🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ? :)

A kto to zaserwował i pokazał?

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narodziło się nowe. I takim oto sposobem utrwaliłam się w annałach zegarmistrzostwa.

Proszę Adminów o umieszczenie "hasła" w słowniczku pojęć zegarmistrzowskich pod literką F

🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę ze złomiarzami i panami z MPO.

Ja, bez grymaszenia, kupuję wszystko co przyniosą, a jest związane z zegarami. Oni, nie grymaszą na ilość pieniędzy jakie dostają za swoją zdobycz.

 

Tym razem, było mega zabawnie🤪 Tu już nie ma co prowadzić dyskusji, bo wszelkie granice zostały przekroczone.  No chyba że się mylę i macie leprze przykłady.

 

20210217_085034.thumb.jpg.f057524b13624a7071253faef102cf8a.jpg20210217_085052.thumb.jpg.978665a8a78e9a0b968b03878aab7a5c.jpg20210217_085059.thumb.jpg.9d37505c9485d8931a0413138bd4326d.jpg20210217_085117.thumb.jpg.e64c7ae407dae1118146f2ba07fe5bc8.jpg20210217_085257.thumb.jpg.0567d078343cf7111409b3196dbfb85b.jpg

 

Miłego dnia!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sobie latami wypracowywać. Dawniej wystarczyło 5 zł. Teraz nawet 50zł. przestaje robić wrażenie.

Ale działa!😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super skarby :)  ...... wiele się można dowiedzieć , co i jak , no i pomysłowość naprawców .   Ale na dodatek , zawsze może się coś konkretnego trafić . :)

Ja akurat kupiłem Beckera , nooo , ale nie od złomiarzy , ale za 15 € , więc myślę , że tuż przed złomowaniem ...... jak przyjdzie pokarzę .

 

3 minuty temu, shreq napisał(-a):

To trzeba sobie latami wypracowywać. Dawniej wystarczyło 5 zł. Teraz nawet 50zł. przestaje robić wrażenie.

Ale działa!😁

No , 50 zł , to trochę jest , ale myślę , że nie za kilka trybików , tylko za dobrą garść , albo dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ten konkretny mechanizm, dałem na dwa piwa. Zabierak z przekładni bicia, już zasilił innego pacjenta, a reszta poczeka😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne, to numer 1 w tym temacie. 

Ciekawe jak to wyglądało w całości, czy w ogóle dało się to złożyć... 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.