Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
swierszczu

Zostać jednozegarkowcem? Czemu nie!

Recommended Posts

Po co mieć setki zegarków na które mnie stać i sie nie identyfikować z żadnym skoro moge mieć jeden z którym bede sie utożsamiał i będzie mi towarzyszył zawsze i wszędzie?

O i T 

Masz już swierszczu jakiegoś swojego ukrytego faworyta?Nie ukrywam,że kibicuję w podjęciu dobrej decyzji.Sam to przerabiałem ostatnio.

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Po co mieć setki zegarków na które mnie stać i sie nie identyfikować z żadnym skoro moge mieć jeden z którym bede sie utożsamiał i będzie mi towarzyszył zawsze i wszędzie?

To proponuje decyzję podjąć samodzielnie bo inaczej bedzie sie kojarzył z wyborem i utożsamiał z anonimowymi osobami z internetu :)

Ja nie pisałem o "setkach zegarków". Poza tym, jest dla mnie dość oczywiste, że kiedy kupuję zegarek dla siebie, to dokonując świadomego wyboru, w jakimś sensie z każdym takim zegarkiem się identyfikuję :)

"Zawsze i wszędzie" (chociaż szanuję odmienne opinie) wydaje mi się mało realne - można by podać wiele przykładów sytuacji i miejsc raczej kategorycznie się wykluczających. :)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Guest vitriol

Jedna rzecz jeszcze przyszła mi do głowy - techniczna, przemawiająca przeciwko Tudorowi jako zegarkowi długoterminowemu.

W BB i Pelagosach Tudor mocuje bezel na ringu z hyrtelu. Rozwiązanie jest na rynku kilka lat (chyba od 2012) a biorąc pod uwagę ilość wątków o problemach z tymi bezelami to bym się zastanowił czy dobrze mieć takie rozwiązanie przy bezelu solid gold.

Ogolnie to sie jeszcze zastanawiam ale skłaniam sie chyba ku zegarkom o których pisałem w pierwszym poście :) nie tak łatwo podjąć decyzje oj nie łatwo.

Ogolnie mam BB na ecie od ponad roku i jakoś nie stwierdziłem problemów z bezelem

Edited by swierszczu

O i T 

Guest vitriol

Miałem 3-letniego i też było ok, ale pozwolę sobie zacytować kolegę z wątku tudora:

Nie - uznałem, że po 3 latach, ale 1s/d nie ma sensu robić pełnego przeglądu. Poszedł do Pieśkiewicza tylko dlatego, że bezel zaczął odpadać (!!!) "temu misiu", a Baum w Gdańsku nie był wstanie zamówić/dobrać odpowiedniej uszczelki. [...]

https://www.google.pl/search?client=ubuntu&hs=ca9&channel=fs&dcr=0&ei=CRgDWrn2O4fRwQLfiKqoDQ&q=black+bay+bezel+issues&oq=b&gs_l=psy-ab.1.0.35i39k1l2j0i67k1j0i131k1j0i67k1j0i131k1l2j0j0i131k1j0.7202.7202.0.8585.1.1.0.0.0.0.117.117.0j1.1.0....0...1.1.64.psy-ab..0.1.116....0.S6GOPjFbfrc

Taaak, znam tę historię.. ;)

Nie wiem czy dokładnie o tym (uszczelce) pisał Kolega Vitriol, ale raz kiedyś został mi bezel w ręku przy jego obracaniu - właśnie z powodu wyrobionej uszczelki pod bezelem.

Guest vitriol

Tak, ring przed niczym nie uszczelnia, ale potocznie zwany jest uszczelką ;)

Nie jest to chyba jednak zbyt powszechna przypadłość. Ot, zdarzyła się mnie.

Decyzja zapadła :) dwóch kolegów juz wie a reszcie pokaże jutro :)))

Dżizas! Zmieniłeś płeć? :D

<ŻART>

Czyli kto został tym jedynym (jakby powiedział Monsieur La President de La Republique Słupskique)..? ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Dojrzałeś do Moonwatcha

Edited by golumiasty

Decyzja zapadła :) dwóch kolegów juz wie a reszcie pokaże jutro :)))

Już mamy jutro. Pokazuj :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam, Mirek

Trzy, cztery miesiące max. Więcej Ci nie daję kariery jednozegarkowca ;)

ng6mnrm.png

Trzy, cztery miesiące max. Więcej Ci nie daję kariery jednozegarkowca ;)

Zakład stoi?

O i T 

Gratulacje Tudorka.Ale coś mi się zdaje,że to nie na długo zegar.Idziesz w stronę Suba z datą tylko o tym jeszcze nawet nie wiesz :)

Edited by golumiasty

Zakład stoi?

Po czterech miesiącach wpadnę do mieszkania, przetrzepię szuflady... nic nie znajdę i krzyknę: Ha! Zegar w kuchence!

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Gratulacje Tudora! Wziąłeś na bransie? Bo dzisiaj mierzyłem ten model na pasku i to jednak nie to, chociaż uwielbiam Tudorowe paski.

iP8

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By PioKaz
      Witam.

Od paru lat jestem właścicielem zegarka marki omega.
      Ostatnio zacząłem zbierać informacje na jego temat.
      Czy są znawcy i miłośnicy skłonni podzielić się swoją wiedzą?
      Zegarek pochodzi z Włoch.

rok produkcji: 1939-1940 ? 
      caliber: 33.3
      koperta: stalowa
      szkło: akryl?
      ref. koperty 28 D PA 
      numer mechanizmu 9380941

Pozdrawiam.
      Piotr.

• By mrcn
      Dzień dobry!

Proszę o weryfikację autentyczności zegarka jak na zdjęciach. Do zegarka przedłożona została dokumentacja jak na zdjęciach.

Mam pewne wątpliwości ale nie znam się na rzeczy. Sprzedawca zażyczył sobie 14000 zł. Co myślicie o tej cenie?

• By iradek
      Witajcie,

Miałem włamanie w domu i ukradli mi między innymi zegarki. Czy ktoś może mi pomóc, co w takiej sytuacji zrobić? Gdzie zgłaszać? Kogo powiadomić?
      Gdzie ewentualnie ich szukać? Czy są w ogóle jakieś szanse, czy już pojechały na wschód?
      Zostały mi pudełka i papiery. Numery seryjne oczywiście mam.

Pozdrawiam
      Radek

PS. Jeśli zła kategoria, to przepraszam i prośba o przeniesienie.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.