Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
swierszczu

Zostać jednozegarkowcem? Czemu nie!

Recommended Posts

Po co mieć setki zegarków na które mnie stać i sie nie identyfikować z żadnym skoro moge mieć jeden z którym bede sie utożsamiał i będzie mi towarzyszył zawsze i wszędzie?

Ja nie pisałem o "setkach zegarków". Poza tym, jest dla mnie dość oczywiste, że kiedy kupuję zegarek dla siebie, to dokonując świadomego wyboru, w jakimś sensie z każdym takim zegarkiem się identyfikuję :)

"Zawsze i wszędzie" (chociaż szanuję odmienne opinie) wydaje mi się mało realne - można by podać wiele przykładów sytuacji i miejsc raczej kategorycznie się wykluczających. :)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Guest vitriol

Jedna rzecz jeszcze przyszła mi do głowy - techniczna, przemawiająca przeciwko Tudorowi jako zegarkowi długoterminowemu.

W BB i Pelagosach Tudor mocuje bezel na ringu z hyrtelu. Rozwiązanie jest na rynku kilka lat (chyba od 2012) a biorąc pod uwagę ilość wątków o problemach z tymi bezelami to bym się zastanowił czy dobrze mieć takie rozwiązanie przy bezelu solid gold.

Ogolnie to sie jeszcze zastanawiam ale skłaniam sie chyba ku zegarkom o których pisałem w pierwszym poście :) nie tak łatwo podjąć decyzje oj nie łatwo.

Ogolnie mam BB na ecie od ponad roku i jakoś nie stwierdziłem problemów z bezelem

Edited by swierszczu

O i T 

Guest vitriol

Miałem 3-letniego i też było ok, ale pozwolę sobie zacytować kolegę z wątku tudora:

Nie - uznałem, że po 3 latach, ale 1s/d nie ma sensu robić pełnego przeglądu. Poszedł do Pieśkiewicza tylko dlatego, że bezel zaczął odpadać (!!!) "temu misiu", a Baum w Gdańsku nie był wstanie zamówić/dobrać odpowiedniej uszczelki. [...]

https://www.google.pl/search?client=ubuntu&hs=ca9&channel=fs&dcr=0&ei=CRgDWrn2O4fRwQLfiKqoDQ&q=black+bay+bezel+issues&oq=b&gs_l=psy-ab.1.0.35i39k1l2j0i67k1j0i131k1j0i67k1j0i131k1l2j0j0i131k1j0.7202.7202.0.8585.1.1.0.0.0.0.117.117.0j1.1.0....0...1.1.64.psy-ab..0.1.116....0.S6GOPjFbfrc

Taaak, znam tę historię.. ;)

Nie wiem czy dokładnie o tym (uszczelce) pisał Kolega Vitriol, ale raz kiedyś został mi bezel w ręku przy jego obracaniu - właśnie z powodu wyrobionej uszczelki pod bezelem.

Guest vitriol

Tak, ring przed niczym nie uszczelnia, ale potocznie zwany jest uszczelką ;)

Decyzja zapadła :) dwóch kolegów juz wie a reszcie pokaże jutro :)))

Już mamy jutro. Pokazuj :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam, Mirek

Gratulacje Tudorka.Ale coś mi się zdaje,że to nie na długo zegar.Idziesz w stronę Suba z datą tylko o tym jeszcze nawet nie wiesz :)

Edited by golumiasty

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Zakład stoi?

Po czterech miesiącach wpadnę do mieszkania, przetrzepię szuflady... nic nie znajdę i krzyknę: Ha! Zegar w kuchence!

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Gratulacje Tudora! Wziąłeś na bransie? Bo dzisiaj mierzyłem ten model na pasku i to jednak nie to, chociaż uwielbiam Tudorowe paski.

iP8

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Po czterech miesiącach wpadnę do mieszkania, przetrzepię szuflady... nic nie znajdę i krzyknę: Ha! Zegar w kuchence!

Wpadaj sobie gdzie chcesz ;) i tak nic nie znajdziesz :)

Tylko jeszcze o co ;)

O dobra flaszkę zawierająca trunek szlachetny

O i T 

Gratulacje Tudora! Wziąłeś na bransie? Bo dzisiaj mierzyłem ten model na pasku i to jednak nie to, chociaż uwielbiam Tudorowe paski.

iP8

Tak model na bransolecie. Kolega z forum nie miał innego ;) @mazik, dziekuje :)

O i T 

Jedne zegarek ?????

NIE MA SZANS !!!

Ewentualnie , mogę zrobić redukcje do może

50....;)

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Gratuluję Tudora.

Ale naprawdę jeden zegarek? Jak żyć?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam, Mirek

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Stachu2400
      Jak w tytule
      Więcej zdjęć nie mam niestety
      Z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc

• By PistolPete
      Witam,

Jak w tytule, sprzedam nową i nieużywana ksiażkę pt. "Moonwatch Only"- Wydanie Trzecie.

Publikacja jest bardzo ceniona wśrod kolekcjonerów Omegi Speedmaster Professional i uchodzi za najlepsze żródło informacji o kultowym Moonwatchu. Niektórzy uważaja ja wręcz za biblię wśród publikacji poświęconych temu modelowi Omegi.
      Książka obfituje w opisy poszczególnych referencji, ciekawe fakty i galerie zdjęć.

Ksiąka jest w bardzo dobrym stanie (przynajmniej 9/10). Jest nieużywana i jeszcze ofoliowana. Z tego wzgledu nie moge zrobić przykładowych zdjęć treści. Takowe można jednak znależć w internecie.
      Ksiąka ma jedynie pare małych mankamentów na rogach. To skutki poprzedniej przesyłki kurierskiej. Wady są jednak znikome. Starałem się je pokazać na zdjęciach. Największe widać na pierwszym zdjęciu (prawy górny róg) i trzecim ostatnim.

Szczegóły:
      Pełny tytuł: Moonwatch Only
      Podtytuł: The Ultimate OMEGA Speedmaster Guide
      Autor: Gregoire Rossier, Anthony Marquie
      Język:  AngielskiOprawa: TwardaLiczba stron: 566
      EAN: 9782940506309
      ISBN: 2940506302ID: 25047509
      Wydawca: Watchprint com Sarl
      Waga: 3538 g
      Wymiary: 259 × 323 × 46 mm
      Data wydania: 29. listopad 2019

REALIZACJA

Zdjcia uzupełnione. Mam nadzieję, ze spełniaja standardy. 
    • By lukebor
      Na sprzedaż nowa Omega Planet Ocean w wersji 42mm, ref: 232.92.42.21.03.001, niebieska, na świetnej jakości pasku Omegi z zapięciem motylkowym. Tytanowa koperta. Mechanizm 8500.
      Zegarek niedostępny już w oficjalnej dystrybucji, w świetnej wersji 42mm. 
      Pełny komplet, stan 10/10, od polskiego AD Omegi. 5 lat gwarancji,
      Możliwy odbiór osobisty Kielce/Wa-wa/czasami inne miasta.
      Wysyłka ubezpieczonym kurierem na ryzyko kupującego.

Cena - 22.999 zł
      Bez zamian proszę. 

• By TheKubizz
      Czołem!

Poszukuję opcji customizacji paska do Omegi Speedmaster takiego jak na zdjęciu poniżej. Zależy mi na dodaniu do tak owego własnego logotypu (w miejscu logotypu NASA) + napisu na pasku.

Czy ktoś z Was wie może kto świadczy takie usługi lub do kogo najlepiej byłoby się z tym zwrócić celem wykonania takiego paska?

Będę wdzięczny za pomoc!

Źródło: Internety
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.