Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
swierszczu

Zostać jednozegarkowcem? Czemu nie!

Recommended Posts

Powyższa rada jest bardzo dobra, żeby brać zegarek który będzie dobrze wyglądał przeorany. Kryteria spełnia zdecydowanie bardziej toolwatch, czyli Tudor BB, PO albo 300M z Omegi, ewentualnie Submariner jakbyś mógł nagiąć budżet. Ja bym brał zegarek z czarną tarcza najlepiej bo jest nudna w momencie zakupu i tak już zostaje, z innymi kolorami jest z czasem coraz gorzej ;).

1dFQTya.png

Żaden rolex nie spełnia moich oczekiwań z prostego względu. Jest poza moim budżetem :) i nie przewiduje jego naciągania aż do takich kwot.

Z ...

Nie mam zamiaru sie w którymś z zegarków lansować bo mi to nie potrzebne jest :)

Chce wybrać sobie zegarek ktory mi trochę posłuży jako wół roboczy do wszystkiego.

O i T

Wybierałbym miedzy czarnymi :   Tudor Black Bay - Omega Seamaster 300m Co-Axial.

Jeden to zbyt mało, no chyba ze przewidujemy sytuacje gdzie bedziemy bez zegarka.

Tudor, Omega, obojetnie, kwestie indywidualne co się komu podoba.

P. S Jeden zegarek to jak jedne buty, nigdy nie będą pasowac do wszystkiego.

Pozdrawiam, Marek

Jeśli ktoś w dzień nie kopie rowów, a wieczorami nie chodzi na bale do ambasady, to nie widzę powodu, dla którego jeden zegarek miałby nie pasować do wszystkiego.

A z podanych opcji wybrałbym Tudora, ale tylko dlatego, że najbardziej pasuje do moich aktywności. Wybór jednego zegarka to decyzja tak indywidualna, że trudno tutaj cokolwiek doradzać, bo masa czynników się na taki wybór składa.

Jeśli ktoś w dzień nie kopie rowów, a wieczorami nie chodzi na bale do ambasady, to nie widzę powodu, dla którego jeden zegarek miałby nie pasować do wszystkiego.

A ja widzę :), pomijajac powyższe skrajności, juz widzę np Tudora noszonego do biura, na rower, basen i wypady za miasto....

Po roku by wyglądał jak auto ktore przejechało przez Kabul pod ostrzałem;)

Pozdrawiam, Marek

Nie każdy chodzi do biura, jeździ na rowerze i pływa w basenie. Właśnie dlatego wszystko zależy od danej osoby i jej trybu życia. Dla jednych 3 zegarki to będzie mało, dla innych jeden spełni się w każdej (czy niemal każdej) sytuacji.

Wspomniałem chyba w pierwszym poście o jednym zegarku mechanicznym plus o Risemanie i Inoxie, które mam. Riseman czeka nieużywany na syna a Inoxa używa żona a do wszelkiej innej aktywności mam polara. Dlatego chce sie skupić na jednym mechanicznym

Edited by swierszczu

O i T

Do stroju formalnego nie założyłbym Tudora czy PO , takie rzeczy tylko 007 przystoją ;)  Głosuję na AT , mam , noszę do swetra , casualowej marynarki i klasycznego garnituru , a PAM 312  czy garniturowy GP  w tym czasie pokrywają się kurzem w rotomacie :D 

Też jeszcze niedawno byłem zdania,że dla jednozegarkowca jedynym słusznym wyborem zegarka jest ten z datą.Dziś tak nie uważam.Czytelność formy zegarka bez daty warta jest jej poświęcenia.Jako jednozegarkowiec tak uważam i rekomenduję Ci swierszczu do rozważenia Moona na praktycznych szafirach.Kawał pięknego spójnego zegara,którego nigdy wcześniej nie brałem pod uwagę.Do czasu jak go nie przymierzyłem.Omega 300Master dla mnie odpada z uwagi na błyszczący środek bransolety i grubość.Tudor z kolei to taki prawie Rolex.Pod rozwagę wymieniłbym też Suba No date z uwagi na niezaburzoną tarczę.Na plus wymienionych zegarków jest również brak zewnętrznego AR co też ma wpływ na ich praktyczniejsze użytkowanie.

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Z tych proponowanych to:

2. Omega Constellation Globmaster

Ale jak pisał irekm - ja bym postawił na Rolexa Date Just :)

W dzień naprawiam linię produkcyjną, holuję zepsutą ciężarówkę, rozładuję towar i usunę w błocie awarię instalacji, a wieczorem idę na uroczystą kolację do Prezydenta Miasta. Wtedy spoglądam dyskretnie na porysowaną 300M i cieszę się, że mam ten zegarek :)

Co-Axial

Pracę mam fajną, mam nadzieję, że za godzinę skończę, bo rano trzeba wstać :D

Co-Axial

Wszystkie 4 mam/miałem więc napisze :

Planet Ocean odpada według mnie jako 1 zegar w kolekcji bo nijak nie pasuje mi do eleganckiej koszuli czy garniaka, ma zbyt sportowy wygląd i jest za gruba.

Aqua Terra wydaje się być idealna, spokojnie założysz i do t-shirtu i do garnituru zakładając jakis pasek z kromodylka. WR wysokie wiec na basen też nie trzeba sciągać. Dla mnie ideał dla jednozegarkowca.

Globmaster jest bardziej stonowany, na siłe można go ubrać do sportowych ciuchów, ale zdecydowanie lepiej prezentuje się z koszulami i marynarkami i głównie tak go noszę. Detale nie rzucaja się z daleka w oczy, trzeba mu się przyjrzeć z bliska.

Black Bay two tone jest śwketny, ale jednak chyba na zmianę z innymi w kolekcji. W przeciwieństwie do Globa już z daleka zwraca uwagę i przyciąga spojrzenia. Nie w każdej sytuacji jest to wskazane. Jednak trzeba mu oddać że super wygląda z elegancka oraz sportowa koszulą.

Dziś gości nawet na nadgarstku i wywołuje banana na ustach :)

9c091eff445c7.jpg

Jeżeli Rolex Submariner odpada (szkoda, bo to dobra propozycja), to z tych podanych najlepsza moim zdaniem będzie Aqua Terra.

Ewentualnie jeszcze Grand Seiko.

Pozdrawiam, Mirek

Przerzuciłem dziś AT i BB na bransoletę i ... jest piknie ;)

Najprościej byłoby kupic suba ale te ceny zabijają

Edited by swierszczu

O i T

Za Suba trzeba niestety trochę wyłożyć. Ale z drugiej strony jeśli trafisz na forum mało używany, w dobrej cenie, to nawet gdyby się znudził, nie stracisz na nim.

Dla jednozegarkowca Sub jest moim zdaniem świetnym wyborem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam, Mirek

Rolex Oyster Perpetual 39, powinien zmieścić się w budżecie i jest równie uniwersalny jak Omega AT

Nie ma daty i jest jeszcze bardziej nudny niż AT o ile to możliwe ;-)

W tym porównaniu Globmaster wypada zaskakująco dobrze , moim zdaniem .

Dla kogoś nie nadmiernie aktywnego fizycznie niezły chyba .

Sa trzy No date ktore mógłbym mieć jako ten jeden mechanik. Jeden mam to BB to może na in Hausa go wymienić? :D marudzę co? A dwa pozostałe to sub i explorer.post-69219-0-51019300-1509779314_thumb.jpeg innych No date nawet nie przewiduje i skreślam.

O i T

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
    • By S..
      Witam,

proszę o rekomendacje zegarków do 2000 zł (budżet można trochę nagiąć, ale bez przesady).
      Zegarek nie musi być nowy, koniecznie mechanik. Automat będzie plusem, ale niekoniecznie.

Ostatnio prawie kupiłem omegę seamaster z 1960 r. z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-black-mat-nareczny-klasyk-stal-box-9123655420
      btw. czy takie aukcje na allegro mają w ogóle sens, czy za duże ryzyko?

Wymagania:
      Mam nadgarstek 16,5 cm więc zegarek nie może być za duży
      Ciemna tarcza
      Elegancki
      Tarcza bez numerowania godzin na indeksach

Będę wdzięczny za każde propozycje.
    • By RR_05
      Cześć,

Poszukuję zegarka z trochę wyższej półki, ale jednocześnie marki, która jest mniej znana.
      Moją uwagę przykuł ostatnio Tudor Prince Date + Day 36 mm z białą tarczą.

Jednak jak pewnie wiecie aktualnie nie jest on produkowany. Jako "następcę" tego modelu polecono mi Tudor Glamour Date + Day, już z 39 mm tarczą, która mi odpowiada.

https://wkruk.pl/zegarki/tudor/zegarek-tudor-glamour-date-day

Co myślicie o modelu Glamour? Czy warto rozważyć jego zakup?

Ewentualnie, czy możecie polecić inny zegarek, w podobnym stylu, za cenę nie wyższą niż wspomniany Tudor, z jasną tarczą 39-41 mm i co ważne marki mniej rozpoznawalnej na pierszy rzut oka?

Z góry dzięki!
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.