Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Były. Dość rzadki stary Poljot.

Zastanawia mnie tylko koperta, bo chyba jest podmieniona. Wszystkie które widziałem były złocone.

Tak na szybko przykłady:

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOxx7KvQKijRd21wsn0-0CqHDHM7cc3enDZjh34/AF1QipMytL39ce0edC4VerdV_3aauf99Sq3AgUIuqGSa

http://ussr-watches.ru/polet2.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozacki - pod względem typografii, to jedna z najlepiej zrobionych tarcz. Też widziałem tylko Wympieła z tym wzorem, ale trafiłeś cukierka

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta jest stalowa, czy łuczowska-chromowana??


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję namierzyć, z jakiego zegarka jest ta koperta. Kiedyś już wrzucałem inne zdjęcia od sprzedającego, ale przyszedł i mogę pofotografować dokładniej.

Raczej radziecka, więc jeśli ktoś wiedziałby z czego pochodzi, to będę bardzo wdzięczny. Była sugestia kolegi Yakovleva, że Wostok 18j, ale nie mam pewności, profil koperty wydaje mi się nieco inny, ale nie mam takiego Wostoka, żeby porównać. Średnica koperty to ok. 35mm. Jesli ktoś ma taki w domu, to moze po zdjęciach stwierdzi, czy to ta sama.

 

Dodatkowy problem, to nie wiem, z czego jest zrobiona koperta. Albo to chrom w fantastycznym stanie, albo stal. Wrzucam kilka zdjęć makro mikroubytków, może któryś z kolegów po tym rozpozna z pewnością. Jest jakaś inna metoda niż pilnik, żeby to stwierdzić?

post-51218-0-37068800-1478174499_thumb.jpg

post-51218-0-49753600-1478174507_thumb.jpg

post-51218-0-16004700-1478174520_thumb.jpg

post-51218-0-92630400-1478174539_thumb.jpg

post-51218-0-75239500-1478174545_thumb.jpg

post-51218-0-79863600-1478174555_thumb.jpg

post-51218-0-79538400-1478174564_thumb.jpg

post-51218-0-22974700-1478174574_thumb.jpg

post-51218-0-56074600-1478174702_thumb.jpg

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjmij teleskopy i zobacz czy magnes ją będzie przyciągał. To chyba najszybszy sposób.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjmij teleskopy i zobacz czy magnes ją będzie przyciągał. To chyba najszybszy sposób.

 

Spora część gatunków stali nierdzewnych jest niestety diamagnetyczna...

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie atlantic jakiś? jaki ma rozstaw uszu? 

18 mm

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dekiel

 

Myślałem, że nie pasujący, to nie wrzuciłem. Jednak ciekawostka jest taka, że dekiel nie ma języczka, a koperta nie ma występu, żeby się dekiel nie obracał. Generalnie wszystko ze sobą wymiarowo pasuje idealnie.

post-51218-0-83725800-1478187499_thumb.jpg

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..Leży sobie taki ło u mojego zegarmistrza w gablocie na sprzedaż. Zupełnie nie znam się na olimpijczykach, ale to podobno rzadki model w dobrym stanie. W zasadzie nie zbieram olimpijczyków ale jakby co mogę dać namiary. Myślicie, że to rzeczywiście rzadki oryginał i warto go kupić ?

post-93540-0-68078800-1478204091_thumb.jpg

post-93540-0-81773600-1478204112_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..Leży sobie taki ło u mojego zegarmistrza w gablocie na sprzedaż. Zupełnie nie znam się na olimpijczykach, ale to podobno rzadki model w dobrym stanie. W zasadzie nie zbieram olimpijczyków ale jakby co mogę dać namiary. Myślicie, że to rzeczywiście rzadki oryginał i warto go kupić ?

attachicon.gifIMG_20161103_154329.jpg

attachicon.gifIMG_20161103_154318.jpg

Jak to zwykle bywa zależy od ceny.  Rzadki ale nie unikat, nawet teraz jest jeden na alle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa zależy od ceny.  Rzadki ale nie unikat, nawet teraz jest jeden na alle. :)

Mistrz życzy sobie 200pln i daje gwarancję :) Nie mam parcia na ten zegarek, po prostu mnie zaciekawił. Jakby ktoś zapragnął go posiadać, to mogę dać namiary.

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój mistrz chyba lubi jak hajs się zgadza, co? ;) Mimo, że drogi ten Łuczyk to fajny.

Ale za 2 stówki to możesz już zaszaleć. :D

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Moim skromnym zdaniem 150 zł to maks ;)

Leży już tam conajmniej 4 lata, sam go oglądałem i do ideału mu brakuje. Wtedy była cena 300zł.

Piekarska? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży już tam conajmniej 4 lata, sam go oglądałem i do ideału mu brakuje. Wtedy była cena 300zł.

Piekarska? :)

A i owszem, Piekarska :) Mistrz jest w porządku, ale z cenami raczej strzela :rolleyes: Jest, hmmm jakby to powiedzieć, "nieinternetowy" :ph34r:

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wartość w tym zegarku determinowana jest przez tarczę. Tylko i wyłącznie okolicznościową tarczę.

Ale trafić takie można taniej. JESZCZE MOŻNA !  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... i sekundowa wymieniona. Powinna być "amfibijna" z kółeczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powinna być "amfibijna" z kółeczkiem
  - nie powinna :)

@Gedeon1974 pokazał <<komandira-damkę>> ja osobiście nie nazywam ich amfibiami, bo nie mają stalowych kopert...   Ten model  miał akurat takie sekundniki (bez kółka)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.