Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wydobyłem z szuflady takie oto dwa zegarki i proszę o pomoc w zidentyfikowaniu owych okazów.

 

1:

DSC02159.jpg

DSC02155.jpg

DSC02157.jpg

2:

DSC02162.jpg

DSC02163.jpg

DSC02166.jpg

DSC02169.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronikę gdybyś chciał, kupię.To model LED z lat 70.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadka Sława, wielka szkoda, że tarcza tak poważnie uszkodzona :). Ten model to nieczęsty widok, chyba jakaś wczesna wersja popularnego pancernika...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadka Sława, wielka szkoda, że tarcza tak poważnie uszkodzona :). Ten model to nieczęsty widok, chyba jakaś wczesna wersja popularnego pancernika...

 

Niestety dziadek nie pamięta już kiedy dokładnie ją kupił ale na pewno podczas wizyty w Moskwie. Wydaje mi się że zegarek przeleżał w szufladzie dobre 30 lat jeśli nie więcej.

 

 

...i niestety nie idzie przestawić godziny. Datę da się zmienić małym guziczkiem z boku koperty, mechanizm działa.

Edytowane przez Trettio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest w tym zegarku wyjatkowego, ze tak sie na niego rzucaja? http://allegro.pl/perlowo-zlocony-wostok-2214-klasyk-idealny-i2043671812.html

kilka miesiecy temu przez dluzszy czas byl taki na allegro za 60 zl i teraz jestem jego posiadaczem a stanem swoim nie odbiega duzo od tego z linku powyrzej

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill- nie mam pojęcia, aż powiem szczerze ,że trochę to przerażające :) może gorączka złota na alldrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kewstia zdjęć, opisu... ten zegarek po prostu nie dość, ze jest w swietnym stanie, to jeszcze jest dobrze sfotografowany i ma dobrze zrobiony opis, a przy tym, w odróżnieniu od mojej Sławy 32k (w równie dobrym stanie) jest bardzo estetyczny. Poza tym zegarek w stanie idealnym (tu sprzedający się zabezpiecza pisząc 9-9,5/10, czyli praktycznie ideał) osiąga duzo wyższe ceny niż zegarek w stanei bardzo dobrym, który niewoiele sie różni na pierwszy rzut oka, ale jednak juz widać, że trochę używany był. Ja tam wolę moje zegarki w stanie bdb, bo jakbym miał wydać tyle kasy na zwykłego, będź co będź Wostoka, to w życiu by,m żadnej kolekcji nie stworzył, z braku środków po prostu.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest w tym zegarku wyjatkowego, ze tak sie na niego rzucaja? http://allegro.pl/pe...2043671812.html

kilka miesiecy temu przez dluzszy czas byl taki na allegro za 60 zl i teraz jestem jego posiadaczem a stanem swoim nie odbiega duzo od tego z linku powyrzej

 

Przede wszystkim to w tym Wostoku jest nieoryginalny mechanizm bądź składak, bo to model bez datownika czyli kaliber 2209, a nie 2214 :) No ale w opisie pojawia się zdanie "Jest jednym z niewielu 2214 bez funkcji daty", co tylko podnosi potencjalną atrakcyjność zegarka - oczywiście dla osób nie do końca obeznanych w temacie.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest w tym zegarku wyjatkowego, ze tak sie na niego rzucaja? http://allegro.pl/perlowo-zlocony-wostok-2214-klasyk-idealny-i2043671812.html

kilka miesiecy temu przez dluzszy czas byl taki na allegro za 60 zl i teraz jestem jego posiadaczem a stanem swoim nie odbiega duzo od tego z linku powyrzej

Jest jeszcze inna możliwość , sprzedający ma kilka kont i sam podbija cenę , namierzyłem już kilku takich , jeżeli nie znajdą chętnego wystawiają ponownie po pewnym czasie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze rzeczywiscie jest to oszustwo bo cena 625 zl jest kosmiczna


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Za składaka? Raczej komiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś się masakrycznie napalił albo własciciel zaszalał z podbijaniem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zegarek taki jak w temacie i jest to zegarek po dziadku, więc raczej jest ze starszych lat.

Chciałbym uzyskać kilka informacji na temat tego zegarka, sam sie nie znam na tym niestety.

I czy jest coś warty?

post-46247-0-93792200-1327522249_thumb.jpg

post-46247-0-26599400-1327522262_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Pana Szanownego... Może by tak zacząć od tego ---->> http://zegarkiclub.pl/forum/forum/49-przedstawiamy-sie/

 

Zegarek wygląda na lata 70. Dobrze byłoby, gdybyś go otworzył i zrobił zdjęcie.

 

Aha, a co do wartości zegarka, przeczytaj § 7 ust. 14 Regulaminu forum.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to zegarek po dziadku

 

czy jest coś warty?

 

Wartość przede wszystkim sentymentalna...


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej fortuny się nie zbije.

 

post-35815-0-31264900-1327526431_thumb.jpg

 

Chociaż mechanizm jest ładny. (fotka zapożyczona od wujka google)

Mam podobny ale niebieski, proponuję założyć dobry pasek i zobaczyć jak dobrze leży, bo leży znakomicie i cieszyć się nim. ;)

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby mi ktoś powiedzieć co to za zegarek, gdyż z pomocą wuja google nie udało mi się dowiedzieć.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/27758-aviator-automatik-43-mm/

 

Obecnie wiem, że to Aviator bo na tarczy jest napisane, ale pytanie co to za model i czy jest jeszcze produkowany, jeśli tak to za ile można nabyć taki czasomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gripex proponuję przeszukać Allegro , może różnią się trochę od podanego , ale na pewno coś znajdziesz . :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gripex proponuję przeszukać Allegro , może różnią się trochę od podanego , ale na pewno coś znajdziesz . :blink:

 

Patrzyłem tam ale nie znalazłem, co prawda trafiłem na coś podobnego ale to w raz nie ten model. http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-poljot-aviator-rosyjski-lotnik-i2077845851.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że to musi być identyczny ? Sprawdzałem na e-bayu , ale też nie ma identycznego , może napisz do któregoś ze sprzedających czy nie może załatwić tego modelu i za ile ? Życzę powodzenia w poszukiwaniach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oficjalna nazwa modelu mołni to FIRE BIRD - Ognisty ptak, moim zdaniem najbardziej częta i spotykana koperta - sam mam taka

 

Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajde informacje nt producenta zegarków, zegarów Vesna Becha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Mołnię masz Baszmaku na mechanizmie 3602 z niedalekiej przeszłości lata 90, w wydaniu już budżetowym - bez zdobień na werku i w kolorze nie cieszącym się popularnością, tarcza już z plastiku. Taka zwyczajna rosyjska już kieszonka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.