Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

A ten znaczek - pięciokąt? Mam kilka rakiet i na żadnej go nie ma, pochodzi z jednego okresu, partii, typu, itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten znaczek - pięciokąt? Mam kilka rakiet i na żadnej go nie ma, pochodzi z jednego okresu, partii, typu, itp??

To znak jakości (podobno wysokiej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "ten znaczek" tylko kolekcjonerski fetysz  :)  - ZNAK JAKOŚCI !

tu coś znajdziesz

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102413-znak-jako%C5%9Bci-zegark%C3%B3w-radzieckich/?hl=%2Bznak+%2Bjako%C5%9Bci

 

ale swego czasu profesjonalniej i lepiej pisał o partiach i latach przyznawania Yakovlew gdzieś w wątkach forumowych - musisz poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "ten znaczek" tylko kolekcjonerski fetysz :) - ZNAK JAKOŚCI !

tu coś znajdziesz

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102413-znak-jako%C5%9Bci-zegark%C3%B3w-radzieckich/?hl=%2Bznak+%2Bjako%C5%9Bci

 

ale swego czasu profesjonalniej i lepiej pisał o partiach i latach przyznawania Yakovlew gdzieś w wątkach forumowych - musisz poszukać.

Więc jest oryginalna i wysokiej jakości, dzięki za wyjaśnienie, pozdrawiam

Ed

Gregoriana postu nie było gdy pisałem, dziegi greg., poczytam :)

 

 

Ed 2

Więc taki znaczek powinien być też na werku i kopercie (dekielkul), aby zegarek był w pełni "jakościowy" ???

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem dziś zegarek o nazwie Wostok 16 Jewels. Chciałbym się zapytać co to za zegarek z jakiego roku on może być i czy jest coś wartny? Liczę na szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

 

 

post-72277-0-32841200-1401618231_thumb.jpg

post-72277-0-88223400-1401618250_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Wostok z lat 80, radzieckiej produkcji, raczej mechanizm na 18 kamieniach, w pozłacanej kopercie. Każdy zegarek jest coś wart (na forum nie wyceniamy zegarków, do tego jest allegro)  :) Wrzucam przy okazji zdjęcie katalogowe:

post-46829-0-77317500-1401618640_thumb.jpg

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa :)

WOW! Już drugi Twój wpis dzisiaj odnoszący się do postu z grudnia. Albo masz takie zaległości? - (współczuję) :o Będziesz miał co czytać...

Ale jak nas zasypiesz komentarzami do archiwalnych wpisów nie wiadomo o czym to też współczuję ale czytającym czyli również sobie :huh:

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zauwazyłem, bardziej pytam w sensie orginalności, oprócz jednej koronki chyba wszystko OK ? Bo wczesniej był za 39 licytacji i nikt nie odważył się zalicytować.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to zauwazyłem, bardziej pytam w sensie orginalności, oprócz jednej koronki chyba wszystko OK ? Bo wczesniej był za 39 licytacji i nikt nie odważył się zalicytować.

Zdjęcie jest tak zrobione, że nie widać czy szkiełko oryginalne, płaskie... A o szkiełko trudno... bo dostawa nie dotarła do Polski :) - tak twierdzi mój zegarmistrz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, no nic, dzięki wielkie zobaczymy jak przyjdzie, szkiełko wygląda na uszkodzone.


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakieś informacje na temat mechanizmu automatycznego Łucza na 21 kamieniach? Sam mechanizm jest bardzo mały. W sieci ciężko coś znaleźć na temat tego werku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz wiedzieć ? Mam dwie czy trzy damki na tym mechaniźmie, trochę kapryśny i trudno o części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, kiedy był produkowany, i dlaczego tak mało jest z nim egzemplarzy. Czyżby był to jakiś nieudany model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem użytkownikiem od niedawna. Na razie tylko czytam i oglądam to forum. Jakiś czas temu zacząłem interesować się zegarkami i trochę je zbierać, głównie te radzieckie, (uważam je za najciekawsze i najpiękniejsze). Zastanawiałem się na które forum wrzucić zdjęcia moich zegarków i wybrałem to, chciałbym usłyszeć jakieś ciekawostki i podstawowe informacje na ich temat. (bez wyceniania, wiem ile mnie kosztowały;))) co nieco  już wiem,ale chętnie jeszcze coś przeczytam. Rakieta z dużymi cyframi i zaria nie mają zdjęcia mechanizmu, bo nigdy nie były otwierane i takie chce pozostawić.Drugą podejrzewam o tarczę warszawską i ogólną nieoryginalność, ale jest najbardziej punktualna:) Wszystkie zegarki są przesmarowane przez zegarmistrza i mają nowe szkła, bo najważniejsze żeby serce biło poprawnie.

 

http://www.fotosik.pl/u/piotrwoz/album/1630514/1?show=2

 

Dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek - to podoba mi się skład tego zbiorku :) Ładna 24h, ciekawy Mir..

Niech się zainteresowanie rozwija!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ładnie :) - 24h zawsze mi się podoba, śliczna małą zaria, big 0 coś mam do nich sentyment, mirek ma oryginalną koronkę bo coś słabo widzę. Rakieta z dolną sekundą raczej na 100% warszawska ale tarcz jest sporo na rynku coś znajdziesz. Generalnie bardzo fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny początek kolekcji. Rakieta 24h i Mir chyba najciekawsze, Poljoty proste, ale ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajny początek kolekcji. Rakieta 24h i Mir chyba najciekawsze, Poljoty proste, ale ładne.

Ciesze się, że MIR ciekawy, bo kupiłem go na allegro za 16,50:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mir jest z lat 1957-1962.

Myślałem, że jest w nie najlepszym stanie, ale jak na takiego dziadka trzyma się nieźle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.