Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów mógłby się podzielić wiedzą na temat tych dwóch Poljotów? 

Oba autmatyczne na 23 kamieniach, ten większy jest w stalowej kopercie.

Ja dopiero zaczynam przygodę z radzieckimi zegarkami...

 

 

gallery_72004_1670_64761.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z lewej poliocik automat - osobisciae bardziej podobaja mi sie złocone koperty w tych modelach - poza tym jest kilka ładniejszych tarcz tego modelu co nie zmienia faktu że twój tez jest niczego sobie

Ten drugi 55g jak go zwą od jego wagi - bardzo ładny stan - wielki stalowy klocek - też jest kilka odmian tarczy - najciekawsza dla mnie to czarna z drobna podziałką

Bardzo ładne zegarki ci się trafiły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie....bo kto jak nie Wy :D pomóżcie, zachorowałem na ten zegarek!! Co to dokładnie jest, i czy można gdzieś coś takiego w ogóle dostać? 

poljot-traveller-24.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie powiedzieć coś o tym modelu? Nawet bardziej mi się podoba a jest on dostępny do kupna poza granicami naszego kraju, najkorzystniej w Niemieckim sklepie z ruskami (darmowa przesyłka). Jak z trwałością mechanizmu? jest wart swojej ceny? i ta wodoszczelność 3atm...

Link do sklepu i specyfikacji

05.jpg09.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to znaczy że podczas dużej wilgotności w ciągu dnia czy od samego ciała (mam nadmierną potliwość) będzie parował? Bo alternatywą sa Sturmanskie automaty na mechanizm Vostok 2431 z 10atm wodoszczelności. Pytanie czy to na 100% mechanizm 24h? i czy jest dobry, wytrzymały? i Lepiej automat czy Manual? lub polecacie jakiś fajny, ładny, ale nie tak drogi jak Glycine zegarek w pełni 24H?? bo zachorowałem na taki format....i muszę mieć :D

 

Mówię o takim czymś 
f4c01dc31be6d25a62a6a1b2d8b1fbee.jpg

Edytowane przez daromax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parował nie będzie ale o pływaniu zapomnij. W zasadzie nawet przy myciu rąk bym nie zanużał. Może się okazać że jeden egzemplarz to wytrzyma a drugi nie...  Po prostu taki zegarek się do tego nie nadaje i należy na niego uważać. Mechanizm w Poljocie i w Szturmańskim będzie ten sam, to podobne zegarki. Ogólnie całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie.

Ile jest warty ten zegarek? Mój jest złoty w przeciwieństwie do tego na zdjęciu :)

Dziękuje z góry za odpowiedź.

post-72732-0-67976500-1403184283_thumb.jpg

Edytowane przez Parabolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Łucz, Poljot, albo najbardziej prawdopodobne, Wostok. I tylko tyle mogę Ci powiedzieć :).

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie.

Ile jest warty ten zegarek? Mój jest złoty w przeciwieństwie do tego na zdjęciu :)

Dziękuje z góry za odpowiedź.

wart jest tyle ze starczy ci na malucha 126p i wakacje w Bułgarii


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie.

Ile jest warty ten zegarek? Mój jest złoty w przeciwieństwie do tego na zdjęciu :)

Dziękuje z góry za odpowiedź.

A nie no, jak jest złoty to zmienia postać rzeczy. Warty jest sporo zer po przecinku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się wesoło zrobiło. ;) A ja znów z pytankiem o zegarek. 

Pokochałam tę swoją pierwszą kwarcową Zarię i skusiłam się na kolejną, tym razem mechaniczną. Powiecie mi o niej co nieco? Jakie to lata produkcji, popularność werku (i problematyczność ewentualnych napraw)? Oryginał czy "poprawiany"?

 

uuCLggj.jpge6L65H2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o małą poradę. Znalazłem na Allegro takiego Starta, cena niewygórowana, w mechanizmie brak jak widać jednej śrubki, ale niby ma być sprawny. Co o nim sądzicie, w sensie czy warto za tą cenę skusić się ?? :)

 

http://allegro.pl/zegare-meski-start-i4349240338.html

 

Czy możecie ocenić z jakiego mniej więcej jest okresu ten zegarek? (brak daty na werku).

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest z lat 1958-1965 a czy warto to już musisz ocenić sam (z jednej strony - zegarek mocno sfatygowany, z drugiej - cena niewysoka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się wesoło zrobiło. ;) A ja znów z pytankiem o zegarek. 

Pokochałam tę swoją pierwszą kwarcową Zarię i skusiłam się na kolejną, tym razem mechaniczną. Powiecie mi o niej co nieco? Jakie to lata produkcji, popularność werku (i problematyczność ewentualnych napraw)? Oryginał czy "poprawiany"?

 

uuCLggj.jpge6L65H2.jpg

he he witaj w klubie widzę że choroba zaczyna się rozwijać, a skoro masz już dwa zegarki to dlaczego nie kupić trzeciego pasującego do tych ładnych bucików zwanych czółenkami :) :)

a zaria bardzo łądna wersja eksportowa, mawiają że wersje eksportowe były solidniej wykonane niż wewnątrz radzieckie,

obstawiam lata 70-te, zresztą zerknij na werk:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Zaria_2009B

,


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którego roku jest ten алмаз ?

Mam nadzieję że takie zdjęcie werku wystarczy.a6y8e3u4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he witaj w klubie widzę że choroba zaczyna się rozwijać, a skoro masz już dwa zegarki to dlaczego nie kupić trzeciego pasującego do tych ładnych bucików zwanych czółenkami :) :)

a zaria bardzo łądna wersja eksportowa, mawiają że wersje eksportowe były solidniej wykonane niż wewnątrz radzieckie,

obstawiam lata 70-te, zresztą zerknij na werk:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Zaria_2009B

,

Masz rację - wpadłam. Te zegarki mają jakiś taki urok, że chce się następny. ;) Rozmyślam nad czymś wodoszczelnym, ale nie mam pojęcia czy robiono takie damki.

 

Dzięki wielkie za informacje i link - z mechaniką jestem na bakier i werku od werku pewnie nie odróżnię, ale dzięki Tobie już wiem z jakich lat ten zegarek i że po nakręceniu powinien chodzić ok. 37 godzin. :)

 

Mam jeszcze takie pytanko. Na A jest druga niemal identyczna Zaria z tą różnicą, że datownik ma czarny. Który powinien być w tym modelu?

00JhCDW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - wpadłam. Te zegarki mają jakiś taki urok, że chce się następny. ;) Rozmyślam nad czymś wodoszczelnym, ale nie mam pojęcia czy robiono takie damki.

 

 

;) Można powiedzieć - arcywodoszczelna

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/103799-radzieckie-damy-damki-i-zegarki-bi%C5%BCuteryjne/?do=findComment&comment=1177520

 

PS

Z takim awatarem wróżę duże powodzenie na forum.. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - wpadłam. Te zegarki mają jakiś taki urok, że chce się następny. ;) Rozmyślam nad czymś wodoszczelnym, ale nie mam pojęcia czy robiono takie damki.

 

Dzięki wielkie za informacje i link - z mechaniką jestem na bakier i werku od werku pewnie nie odróżnię, ale dzięki Tobie już wiem z jakich lat ten zegarek i że po nakręceniu powinien chodzić ok. 37 godzin. :)

 

Mam jeszcze takie pytanko. Na A jest druga niemal identyczna Zaria z tą różnicą, że datownik ma czarny. Który powinien być w tym modelu?

00JhCDW.jpg

hmmm dobre pytanie :D trzeba byłoby po necie pogrzebać i jakiś katalog trafić z Zarii wtedy by było wiadomo. A moze któryś z kolegów pomoże bo posiada taką wiedzę. 

A z wodobeszczelnych to chyba łatwiej będzie zdobyć wostoka amfibię małą niż wodoszczelną zarię :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian, genialny zegarek! W dodatku Zaria, do których mam słabość. :wub: Pozostaje znaleźć, choć zapewne łatwo nie będzie.

 

hmmm dobre pytanie :D trzeba byłoby po necie pogrzebać i jakiś katalog trafić z Zarii wtedy by było wiadomo. A moze któryś z kolegów pomoże bo posiada taką wiedzę. 

A z wodobeszczelnych to chyba łatwiej będzie zdobyć wostoka amfibię małą niż wodoszczelną zarię :)

Ok, to spróbuję wyszukać jakichś katalogów z lat 70-tych.  ;)

 

----------

Edit

 

Hmm... czy ta Zaria amfibia jest faktycznie wodoszczelna? Ten wątek zasiał we mnie wątpliwości...

 

Znalazłam zdjęcie z czerwonym datownikiem, choć nie w katalogu. Czy to przemawia na korzyść czerwieni?  ;)

Edytowane przez Noliena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne znalezisko - ten wątek z WUS.

Dorzucę ten link i obrazek do tematu Damek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tu jest właściwy temat.

 

Czy Poljot De Luxe 23 Jewels to typowy garniturowiec, czy ciut większy zegarek?

 

Pytanie początkującego :)

 


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.