Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ramkę, zdjęta była. Szkiełka nie wstawię bo na 100% nie jest oryginalne (jest z gumo-plastiku, zżółkłego). Nie wiem czy ramka i dewizka są oryginalne, gdyż nie mają żadnych oznaczeń :/ Ramka ma identyczne "wyżłobienie" na paznokieć jak na deklach. Oraz wygląda na ten sam stop metalu. Koronka za to jest innego koloru (wygląda jak z brązu lub tombaku). Po dewizce widać, że jest ręcznie robiona. 

Dlaczego zegarek posiada dwa dekle?

Edytowane przez Kamil Sikora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka może kiedyś była zmieniana lub taka była ważne żeby dobrze pasowała tym sie nie ma co przejmować - raka szkła na pewno będzie oryginalna jak pasuje do koperty - dewizki to dobierało się po kupnie samego zegarka nie była to część która wychodziła z fabryki razem z zegarkiem to taka ozdoba i zabezpieczenie aby nie zgubić zegarka i aby nie upadł po wyjęciu z kieszonki/kieszeni

dekiel wewnętrzny jest po prostu dodatkową osłoną mechanizmu przed kurzem brudem

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Po pierwsze ,chciałbym się przywitać.Jestem obecny na forum już od jakiegoś czasu,ale do tej pory tylko czytałem wpisy mądrzejszych ode mnie,a sam nic pisałem.Mam niewielką kolekcję ,ok 40 zegarków,wyłącznie radzieckich i rosyjskich. Ostatnio ,za sprawą znanego serwisu aukcyjnego zostałem właścicielem dziwnego zegarka /kupiłem raczej jako ciekawostkę/,o nazwie Kalinka .Nazwa niby rosyjska ,a w środku mechanizm jak z Poljota 2414 /datownik i incablock/,lub bardzo podobny,jednak bez żadnych oznaczeń i sygnatur.Przeszukałem dokładnie internet  i znalazłem w archiwum allegro identyczny zegarek ,tylko koperta w kolorze srebrnym,a nie złotym i w stanie opłakanym.Ponadto zegarek Kalinka znalazłem na francuskim ebay'u zegarek kalinka,z identycznym logo,ale to całkiem inny model, z sygnowanym mechanizmem rakiety.Jakiś związek   tych zegarków z radzieckimi ,na pewno więc jest. Ponadto w internecie żadnego śladu ,ani na stronach angielsko -,ani rosyjskojęzycznych.Czy ktoś coś wie,ktoś coś słyszał? Może to jakiś chińczyk? Zegarek jest dość ciekawy z uwagi  na niesymetryczną kopertę,co daje nietypowy efekt.Pozdrawiam. Załączam fotki nie mojego autorstwa lecz użytkownika allegro -secesyjka i link do fracuskiego ebaya/ pliki za duże aby wysłać/.    http://www.ebay.fr/itm/belle-montre-ancienne-KALINKA-Pl-Or-homme-fonctionne-/321379308687

post-66528-0-90789400-1401193670.jpegpost-66528-0-98496000-1401193724.jpegpost-66528-0-30423100-1401193652.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka może kiedyś była zmieniana lub taka była ważne żeby dobrze pasowała tym sie nie ma co przejmować - raka szkła na pewno będzie oryginalna jak pasuje do koperty - dewizki to dobierało się po kupnie samego zegarka nie była to część która wychodziła z fabryki razem z zegarkiem to taka ozdoba i zabezpieczenie aby nie zgubić zegarka i aby nie upadł po wyjęciu z kieszonki/kieszeni

 

 

Naprawdę dziękuję za pomoc ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat, ale mam pytanie do kolegów co kupowali na ukraińskim allegro. Jak wygląda kupno coś na tamtym serwisie? Czy trzeba mieć konto Paypal, i w jakiej walucie następuje płatność? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Trochę nie na temat, ale mam pytanie do kolegów co kupowali na ukraińskim allegro. Jak wygląda kupno coś na tamtym serwisie? Czy trzeba mieć konto Paypal, i w jakiej walucie następuje płatność?

Żadne konto nie jest Ci tam potrzebne. Musisz dogadać się ze sprzedającym czy w ogóle wyśle Ci to do Polski (koszty jakie wołają za transport to średnio 10-15 $) później wplata oczywiście w dolcach przez Western Union (tam western pobiera 25 zł za sam przelew) koleś odbiera kasę i wysyła towar. To tak w wielkim skrócie ;)

 

Wydziobane z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne konto nie jest Ci tam potrzebne. Musisz dogadać się ze sprzedającym czy w ogóle wyśle Ci to do Polski (koszty jakie wołają za transport to średnio 10-15 $) później wplata oczywiście w dolcach przez Western Union (tam western pobiera 25 zł za sam przelew) koleś odbiera kasę i wysyła towar. To tak w wielkim skrócie ;)

 

Wydziobane z telefonu.

 

No to widzę, że kasują za przelew niemało  :D . Paypal w tym przypadku odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Oczywiście odpada. Oni chca tylko dolce i chcą je do łapy :)

 

Wydziobane z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaki ukraińskie. Ale może uda się coś wytargować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Cwaniaki ukraińskie. Ale może uda się coś wytargować. ;)

Targować się zawsze możesz. Przy większych zakupach mocno schodzą z ceny :)

 

Wydziobane z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odpada. Oni chca tylko dolce i chcą je do łapy :)

 

Zgodzę się że chcą tylko dolce, ale nie koniecznie do łapy. Bardzo dużo zależy na kogo się trafi, ale to prawda że zdarzają się i tacy, którzy proszą o wysyłkę gotówki listem ubezpieczonym.

 

Paypal z założenia nie jest aktywny na rynku Ukraińskim, tak samo z resztą jak w większości krajów postsowieckich. Jednakże niektórzy sprzedawcy mają możliwość odbioru pieniędzy przez firmy pośredniczące na przykład z Ameryki. Doliczają wtedy koszty, ale można wpłacać przez Paypal. Wpłaca się wtedy dla firmy w Ameryce a pieniądze w magiczny sposób wędrują na Ukrainę, ale to juz kupującego w sumie nie obchodzi.

 

Można też poprosić żeby wystawili na Ebayu i kupić pod tym szyldem. Zwykle też chcą więcej niż na aukro (znowu koszty Paypalowe), ale moim zdaniem bezpieczniej.

 

No i dochodzi jeszcze czas oczekiwania. Niedawno kupiłem zegarek, ale nie zwróciłem uwagi że to z Symferopola. Zakup 10 kwietnia na Ukrainie, ale poszedł już pocztą Rosyjską i dotarł do mnie 19 maja. Normalnie listy z Ukrainy idą około dwóch tygodni. Wszystkie mają pieczątkę Urzędu Celnego, ale jeszcze nie zdarzyło mi się żeby doliczona została jakaś opłata (w przeciwieństwie do przesyłek z USA - zawsze oclone).

 

Również polecam targowanie, ale już po tym jak już wiadome są warunki wpłaty. Czują że człowiek jest zainteresowany i nie chcą go wypuścić, a przy dzisiejszym kursie dolara i tak bardzo dobrze zarabiają i mogą zejść z ceny. A już szczególnie warto jak chcesz kupić coś droższego, np. chronograf.

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie, Panowie, czy tutaj mostek balansu jest oryginalny? Bo nie ukrywam, że coś mi tu śmierdzi:

 

207kdo1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest oryginalny. Jest z dużo nowszego zegarka. Koło wychwytowe zresztą też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weź tu człowieku znajdź czerwoną dwunastkę z lat 40 w dobrym stanie  <_< . Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktos ile jest wart ten oto czasomierz :) jest nowy w opakowaniu...Nakręcany mechanizm.Dziękuje za odpowiedz z góry Pozdrawiam

post-72173-0-53666800-1401369969_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wart jest sporo zer po przecinku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to zegarek na 50-lecie olężenia Leningradu. Tak swoją drogą, w 92 roku miasto nie nazywało się już Leningrad, tylko Petersburg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to zegarek na 50-lecie olężenia Leningradu. Tak swoją drogą, w 92 roku miasto nie nazywało się już Leningrad, tylko Petersburg.

Czyli co nic nie jest wart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to zegarek na 50-lecie olężenia Leningradu. Tak swoją drogą, w 92 roku miasto nie nazywało się już Leningrad, tylko Petersburg.

Raczej na 50-lecie противовоздушной обороны Ленинградa - w 1942 r. Wojska PWO w Leningradzie uzyskały status armii.

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko jest przeczytać regulamin ze zrozumieniem? Na forum nie wyceniamy zegarków! Tak trudno to zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 50-lecie противовоздушной обороны Ленинградa - w 1942 r. Wojska PWO w Leningradzie uzyskały status armii.

W sumie masz racje, bo same oblężenie trwało coś koło 900 dni. 

 

Co do ceny, musisz znaleźć sam :). Ale złotych gór bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na Rakietę, bo koledzy skupili się na napisie i braku wyceny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z tych tarcz jest oryginalna, czy są warszawskie??5e3upazu.jpgy4upuryt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z tych tarcz jest oryginalna, czy są warszawskie??5e3upazu.jpgy4upuryt.jpg

Ma mój gust, tylko pierwsza. W warszawskich nie chciało im się pisać zdjełano w cccp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.