Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że trochę zostałem" wywołany do tablicy", to wypowiem sie jeszcze raz :) W tej Rakiecie wszystko jest OK poza sekundnikiem, który powinien być chromowany. Nie mam 100% pewności, ale we wszystkich egzemplarzach tychże Rakiet widziałem dwie opcje wskazówek:

1. Godzinowa/minutowa takie jak w Rakiecie z aukcji, sekundnik chromowany prosty.

2. Godzinowa/minutowa szersze i krótsze, sekundnik w postaci grota (z lumą, chromowany).

Natomiast ten biały sekundnik kojarzy mi się z werkami 3056 występującymi w Poljotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej były takie:

 

IM003693b.jpg

 

(zegarki dawno przejęte przez kogoś z forum, więc nawet nie pytajcie)

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - w tej z lewej strony jest najczęściej spotykany komplet. A w tej z prawej strony częściej spotyka się kombinację z sekundnikiem w postaci grota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Slusznie obstawiam lata 50/60? Jeszcze jej nie mam a po tych zdjęciach za dużo się nie da powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy ktoś się spotkał z takim sygnowaniem werku (werk pochodzi z poljota pokazanego wczoraj w nowych nabytkach) ? :wacko:

post-41034-0-43838800-1427619322_thumb.jpg

post-41034-0-12689400-1427619426_thumb.jpg

Edytowane przez Hipek

СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ptrzebuję tarczę do kirowskiego oryginalną 

1.Zdjęcia mojego

2. link to miałby być dawca- http://allegro.pl/klasyczny-zegarek-kirowski-rosyjski-cccp-lata-60te-i5198795361.html

lub ten http://allegro.pl/piekny-krab-kirowski-17-kamieni-dla-kolekcjonerow-i5204490428.html

Czy będzie pasować Pozdrawiam

post-38106-0-41812000-1427743428_thumb.jpg

post-38106-0-32977900-1427743559_thumb.jpg

post-38106-0-13402800-1427743574_thumb.jpg

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sawcio, bez złośliwości, ale te Twoje zdjęcia kojarzą mi sie z taką podkoszulką z napisem: pierwsze piwo, drugie piwo, trzecie piwo... a co kolejne piwo, to słabiej widać ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ptrzebuję tarczę do kirowskiego oryginalną

w drugim linku tarcza dramatycznie rozmija się z oryginalnścią ...choć (warszawski) rzemieślnik starał się jak mógł :)

 

co do kirowskiego z pierwszego linku nie mam pewności


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sawcio, sprzedawcę z 1 linku bym sobie odpuścił, bo u niego kupujący są 'ciągnięci' przez postawionego licytanta. Nawet zegarek w tak mocno średnim stanie będzie w moim odczuciu wyciągnięty ponad setkę. Link drugi, jak kolega cofer wspomniał to tarcza warszawska do tego ten kirowski jest mniejszy od tego w krabie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam możliwość kupna tych 2 czajek za rozsądne pieniądze. Wydaje mi się ze nie są zbyt popularne. ktoś ma jakąś wiedzę w ich temacie?

 

Pozdrawiam

 

oU2kKAG.jpg

SRHZJyH.jpg

WhRJWcP.jpg


Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam możliwość kupna tych 2 czajek za rozsądne pieniądze. Wydaje mi się ze nie są zbyt popularne. ktoś ma jakąś wiedzę w ich temacie?

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Wiedzy nie mam ale jak cena znośna to bym brał. Ta okrągłą chętnie odkupię jakby co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam możliwość kupna tych 2 czajek za rozsądne pieniądze. Wydaje mi się ze nie są zbyt popularne. ktoś ma jakąś wiedzę w ich temacie?

 

Pozdrawiam

 

oU2kKAG.jpg

SRHZJyH.jpg

WhRJWcP.jpg

Pierwszą warto, druga już częściej spotykana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedź, złożyłem zamówienie :)


Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć ile było wersji? Poljotów 55 gram. Fajnie by było, jakby ktoś wrzucił podglądowe zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ptrzebuję tarczę do kirowskiego oryginalną 

1.Zdjęcia mojego

2. link to miałby być dawca- http://allegro.pl/klasyczny-zegarek-kirowski-rosyjski-cccp-lata-60te-i5198795361.html

lub ten http://allegro.pl/piekny-krab-kirowski-17-kamieni-dla-kolekcjonerow-i5204490428.html

Czy będzie pasować Pozdrawiam

Byłem wczoraj u zegarmistrza  werk tego zegarka to 2408 Podobno podatny na wstrząsy. 2409 - antywstrząsowy 

W moim coś było z włosem i zostawiłem do naprawy + wymiana szkiełka Nie naprawiałbym , ale jak wcześniej pisałem jest to Mój pierwszy zegarek i do tego komunijny Honorowo - musi być  sprawny , zostaje tylko zdobyć oryginalną tarczę i się cieszyć pozdrawiam


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Okrągła Czajka Medyczna? Zawsze widywałem "klasyczną". To jakiś franken?

 

eJqedl6.jpg


Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to za czasomierze z oznaczeniem: "196 ЧC" (na razie nie dam rady wrzucić zdjęcia, ale to chorobstwo ma styki elektryczne i na 95% jest z pojazdu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć ile było wersji? Poljotów 55 gram. Fajnie by było, jakby ktoś wrzucił podglądowe zdjęcia.

W katalogach występują 2. Ale gdzieś czytałem jeszcze coś o brązowym ringu.

post-27093-0-79683300-1427950997_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tylko takie trzy występowały, czyli te katalogowe i ten trzeci najrzadszy. Brązowy ring i owszem występuje ale tylko w przypadku wypłowienia ringów niebieskich, co się po latach użytkowania zdarza. Sam taki jeden mam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.