Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie co to za czasomierze z oznaczeniem: "196 ЧC" (na razie nie dam rady wrzucić zdjęcia, ale to chorobstwo ma styki elektryczne i na 95% jest z pojazdu)?

 

 

Te zegareczki nie pochodzą z pojazdu tylko z małego przenośnego radyjka :) Działało to jak taki Radio-budzik starszej generacji - na zegarku ustawiało się godzinę włączenia radia - po to właśnie są te styki elektryczne.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Wygląda na to, że środa była szczęśliwa, bo ustrzeliłem wczoraj na Alle te 2 popularniejsze 55G. Teraz został do ustrzelenia tylko ten:

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/11347-poljot-55g-automatic/

 

Jeszcze raz dzięki panowie.

 

Przy okazji zapytam, kojarzy ktoś Łucza 21 kamieniowego w automacie? Nie mam foto, ale znajomy twierdzi, że ma takowego i zastanawiam się czy nie jest to jakaś współczesna produkcja :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Wygląda na to, że środa była szczęśliwa, bo ustrzeliłem wczoraj na Alle te 2 popularniejsze 55G. Teraz został do ustrzelenia tylko ten:

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/11347-poljot-55g-automatic/

 

Jeszcze raz dzięki panowie.

 

Przy okazji zapytam, kojarzy ktoś Łucza 21 kamieniowego w automacie? Nie mam foto, ale znajomy twierdzi, że ma takowego i zastanawiam się czy nie jest to jakaś współczesna produkcja :huh:

Z tym jest najtrudniej

Czyżbyś to Ty trafił tego 55G za 75 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak (niebieskiego), a drugiego czarnego za 80 z wysyłką za 15 zł. Ze zdziwieniem napisałem do gościa czy to trochę nie za dużo za polecony priorytet, a dostałem odpowiedź, że się gość pomylił i miało być 30 zł, bo tyle razy wysyłał i zawsze dopłacał do wysyłki i dlatego takie ceny :o

 

Edit: Znowu Cie kolego kchrapek ubiegłem ?:)

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bo mam oba, ale niebieskiego miałem 2 wyświetlenie. Długo się nie zastanawiałeś :D Zresztą też bym kupił gdybym zdążył. f*ck mi się wyrwał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zastanawiałem się długo. Ale kilka razy grubo tak wtopiłem :D Jeżeli jest Kup teraz to najpierw klikam a potem czytam opis :D Nigdy jakoś szczególnie mnie 55tki nie interesowały, ale ostatnio coś mnie wzięło na stalowe, a ich jak na lekarstwo. Jak zobaczyłem co się zaczyna dziać z cenami, to stwierdziłem, że lepiej kupić teraz, bo za jakiś czas będzie dużo drożej :) A przy okazji wzbogaciła się Poljotowska rodzinka o 2 kolejne awtomaty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. Tu masz takiego:

 

post-27093-0-62608100-1428059292_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojarzy ktoś jaki to model wostok'a?

wiTAYku.jpg

  

Oczywiście że tak. Tu masz takiego:

Gdyby kto szukał to mam taką tarczę ze wskazówkam,i na werku niekompletnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym uzytkownikiem forum witam więc wszyskich. Pragnę dowiedziec się czegoś o zakupionym przeze mnie zegarku. Moje próby przeczesywania internetu, w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji,nie przyniosły żadnego skutku.

post-80130-0-50476800-1428100634_thumb.jpg post-80130-0-04995900-1428100642_thumb.jpg

Edytowane przez ffplii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega z poza forum  od wczoraj , stał się posiadaczem  sprawnego zegarka Molnija - (prezent od teścia :-)  ). jego pierwszy ruski zegarek kieszonkowy.

Tak bardzo mu się podoba że w  moim imieniu  pragnie dowiedzieć  się czegoś od kolegów z forum o otrzymanym  zegarku.

  Model, lata produkcji ? Ile było wersji? Prosi uprzejmie o weryfikację  autentyczności.

  Było fajnie, jakby ktoś  z kolegów wrzucił podglądowe zdjęcia.        Dziękuje i pozdrawiam.

post-70077-0-04639800-1428132336_thumb.jpg

post-70077-0-63696400-1428132486_thumb.jpg

post-70077-0-06166000-1428132529_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to zegarek mołnia bez mechanizmu i zbliżenia napisów na tarczy nie poznamy czy lata jeszcze CCCP (czytaj dobry)   czy lata po roku 90 (czytaj już słabe wyroby)

Na jednym deklu godło Rosji dwugłowy orzeł a na drugim św Jerzy walczący ze smokiem 

Opis legendy z sieci

 

Opowieść o świętym Jerzym i smoku jest legendą, przybyłą do Europy podczas krucjat i ponownie opowiedziana w formie romansu. Najwcześniejszy znany opis mitu pochodzi z rejonów Kapadocji i powstał na początku XI wieku (w ikonografii Kościoła Prawosławnego, Jerzy przedstawiany jako żołnierz, od końca VII wieku).

W pełni rozwiniętej wersji zachodniej, smok zrobił swoje gniazdo na źródle, którego woda zaopatrywała miasto „Silene” (prawdopodobnie późniejszaCyrena) w Libii lub miasto Lod, zależnie od źródeł. W konsekwencji, mieszkańcy musieli wypędzać smoka z jego gniazda, na czas, gdy nabierali wodę. Każdego dnia oferowali smokowi owcę, a jeśli jej nie znaleźli, musieli oddać zamiast niej jedną z dziewczyn. Ofiara była wybierana przez losowanie. Pewnego razu losowanie wskazało księżniczkę (czasem wymieniane jest jej imię Sabra). Monarcha żebrał o jej życie, jednak bez rezultatu. Miała zostać ofiarowana smokowi, lecz na jego drodze pojawił się święty Jerzy. Stanął twarzą w twarz ze smokiem, obronił się znakiem krzyża, pokonał go i uratował księżniczkę. Wdzięczne miasto porzuciło pogaństwo i przeszło na chrześcijaństwo.

średniowiecznych romansach broń (lanca lub miecz, w zależności od wersji), którą św. Jerzy pokonał smoka, nazywała się Ascalon.

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Paweł Bury w imieniu swoim i kolegi za opis legendy oraz informacje na temat w/w zegarka -  info które teraz dostałem , MADE IN USSR

 

 MADE IN USSR , brak zdjęcia mechanizmu

Zdjecie tarczy w trochę lepszej jakości :

post-70077-0-60059300-1428139788_thumb.jpg

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak że ussr było przed 90:)

OK   :P

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Spodobała mi się, co to za model, warto ją kupić?

 

RuP6wie.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez snowdesk

Kupię każdy zegarek typu UFO, Cheburashka, Shaiba w stanie 9/10-NOS. Rakieta, Poljot, Cornavin, Zim, Cardinal, Exacta etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super stan. Zdecydowanie warto jak fundusze pozwalają. Było kilka typów i można je zdobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa jak dla mnie to najbardziej egzotyczne kolory Łuczy, więc kolor jest ok.

f1b72c53270b860f485749837f15c223.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy ten sikor wart jest zachodu ? :) Czy nie ma żadnej pułapki tutaj ?

http://allegro.pl/stary-ruski-zegarek-komandirski-wostok-amfibia-i5237057275.html

Amfibia z tarcza od komandirskie? Na deklu brak napisu "Amfibia" Mam dwie amfy z tarcza okolicznosciowa a pozostale ze zwyklym napisem wostok. Kazda ma dekiel z napisem jak trza. Ja bym odpuscil. Spokojnie sobie przejrzyj neta, na forum tez jest chyba temat "Nasze Amfibie", poogladaj fotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.