Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

A ja myślałem, że to jaja ktoś sobie zrobił... Ech Marcin głupi jesteś, głupi żyjesz i głupi umrzesz... Fajny Wostok swoją drogą.

czyli to taki czistopolski mini-multi-calendar!? ...zayebista sprawa, a niuch @kchrapka jeszcze zayebistszy :) 

Edited by cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

To tak na zwieńczenie debaty nad tym jakby nie było rzadkim zegarkiem. Kolega @prw6 oświecił mnie że jakiś zacny Rosjanin życzy sobie za egzemplarz z zapytania 400000 rubli... Tak że ten tego, ja chęć zakupu wycofuję , ale jakby ktoś chciał skorzystać to prw6 da namiary :)

Niestety, Rosja teraz to nie jest tani kraj. Czasem można wyrwać coś troszkę taniej niż na zachodzie, jakiegoś popularesa, ale cała masa zegarków jest już w cenach zachodnich lub wyższych. Żeby wyszukać perełkę w godziwej cenie, trzeba na okrągło siedzieć w mieszku lub innym tego typu portalu i łapać zanim reszta się rzuci.

Jak w lato zaczną każdą przesyłkę spoza UE VAT-ować, to se będziemy mogli... 

15 minut temu, JanekTheFizyk napisał:

Czyli być jak kchrapek :D

Wiesz, on jest multiplatformowy i multipersonalny ;) 

Cot jest?

Wielkośc/średnica 40,9mm w wykonaniu jako zegar samochodowy.

Może ktoś rozpozna werk.

Przy okazji potrzebe są koła przekładni zmiany czasu..

IMG_1353.JPG

IMG_1354.JPG

Pozdrawiam Mirek

Nikt nie rozpoznaje mechanizmu?

Szkoda..

"pachnie mi to kawałkiem " Mołni ( półmostek i balans...)

Pozdrawiam Mirek

Srednica wg. danych podesłanych to 40,9mm

Zegar "samochodowy" tyle mi wiadomo.

Dostałem te fotki, by ewentualnie mieć rozeznanie czy przekładnia zmiany czasu nie jest z jakiegoś "ogołno dostępnego mechanizmu)

Najpier obstawiałem Mołnię "biurkową" , ale układ płyt nie taki.

Majakowaty to on też nie jest ..

wystający wałek osi centralnej- do łatwego nastawienia po zamocowaniu zegara w desce rozdzielczej (chyba)

Pozdrawiam Mirek

a zobacz mocowanie włosa, tak na wprost, w osi mostka - ja widziałem takie w jednym naręcznym szwajcarze

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

może udałoby się łatwiej odgadnąć gdyby kolega podał markę auta z którego zegarek pochodzi. 

Ził, lub ZIS

podobno był w nim zamontowany...

Niestety nie mam go w rękach, bo bym więcej fotek pokazał.. :(

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Mam takie dwa zegarki, Rakieta po dziadku i Pobieda. Czy mógłbym prosić o pomoc w identyfikacji? Za wszelkie informacje czy wskazówki będę bardzo wdzięczny.

DSC_1349.jpg

DSC_1351.jpg

Srednica wg. danych podesłanych to 40,9mm
Zegar "samochodowy" tyle mi wiadomo.
 Dostałem te fotki, by ewentualnie mieć rozeznanie czy przekładnia zmiany czasu nie jest z jakiegoś "ogołno dostępnego mechanizmu)

Najpier obstawiałem Mołnię "biurkową" , ale układ płyt nie taki.
Majakowaty to on też nie jest ..
 wystający wałek osi centralnej- do łatwego nastawienia po zamocowaniu zegara w desce rozdzielczej (chyba)

A to nie jest Agat?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O!!!

Może być.

poszukam jak wygląda werk

image.thumb.png.3c8f393a31259f41716a23b2b3a7cfdd.png

Edited by mkl1

Pozdrawiam Mirek

Która radziecka marka miała taki kombajn: niewielki zegarek, obok malutki kompas i termometr w jednej obudowie? Gdzieś to kiedyś widziałem i nie mogę sobie przypomnieć. 

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

To tutaj na zdjęciu to jest Rakieta z licznikiem Geigera. Blisko, ale to nie to, chociaż pewnie ślad jest dobry - idę szukać....

Tak to wyglądało, też w żółtej kopercie z fakturą.

http://bp3.blogger.com/_HZxjZs9ytRU/RYejHAKy4QI/AAAAAAAAANo/QSj6PltV4Bc/s1600-h/THERMO374.JPG

Edited by Po Bieda

17 godzin temu, kchrapek napisał:

To był chyba jakiś gruziński wynalazek, żadna z dużych marek radzieckich/rosyjskich.

Raz w życiu widziałem na jakiejś aukcji, dokładna kopia tego zapodanego przeze mnie, ale w sowieckim wydaniu....No nic.

Witam. Dostałem "w spadku" zegarek i jestem ciekawy czy jest cokolwiek wart. Przekopałem google i nigdzie takiego nie mogę znaleźć. Pochodzi ten zegarek z "młodości" osoby urodzonej w 1927 roku. Firma Wympieł 16 kamieni. Zapytałem w jakimś jubilerskim czy jest cokolwiek wart to stwierdzili że nie :D Ciężko stwierdzić czy działa czy nie bo jest nakręcany - raz nakręciłem to trochę wskazówki same się przemieściły a raz nie więc nie ogarniam tego. Podsyłam real foto. Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam.

IMG_20210211_212106.jpg

IMG_20210211_212036.jpg

Edited by DawPi