Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Burns napisał(-a):

A na moje wygląda to, że cenę wyznaczyły ogólne tendencje i ceny sprzętu z zachodu, ale o ugruntowanej pozycji i to od razu z górnego maksymalnego przedziału. Czy to na star zagra lepiej niż Nad za 6k, który dla mnie nie jest żadnym bożyszczem a jedynie przykładem to nie wiem.

Delikatnie pominę fakt, że we wzmacniaczu za 15k z reguły cena użytych komponentów, gdyby to chciał zlutować domorosły elektronik to noże z hukiem  1/4 ceny końcowej. Badania ? OK niech będzie kolejna 1/4 no to i tak zostaje 50% narzutu dla wszystkich pośredników.

 

Mniej więcej o to mi chodziło - nie ta cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

@eye_lip to co proponuje @Burns wygląda na moje wprawne oko i brzmi na moje niewprawne ucho genialnie. Sam się nad SF zastanawiałem ale cena mnie wtedy zastopowała.

Gosc z salonu doradził mi Ruarka R5 i to był świetny wybór za 50% ceny SF. Po miesiącu mniej więcej zaczął jeszcze lepiej brzmieć niż na starcie. U mnie to sprzęt do 357 oraz Spotify. Gra w grupie z MRX. Teraz Ruark wypuścił następcę R5 choć poprzednika jeszcze można złapać.

Wyglad i wykonanie moim zdaniem top.

 

 

IMG_0019.jpeg

Tylko, że Sonus staniał na 6400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to fajny news.

R5 widze sa koncowki za 4,5 a nowy R410 za cene SF i to juz jest ciekawe.

Plus dla kolegi, że jakby sie zastanawial nad tymi modelami, to cena nie bedzie miec tak dramatycznego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unitra w mojej opini trochę przesadziła z cenam. Sprzet widać ze zrobiony solidnie, jednak konkurencje ma silna. Chyba nikt z sentymentu nie wyda 50k… ale zobaczymy może się mylę , czego im oczywiście życzę! 
 

A to moje nowe zabawki w analogowym torze :

 

- kultowy juz gramofon  Pioneer PL 70

- świetne lampowe pre gramofonowe od polskiej manufaktury TRAudio

- japonska wkladka Transfiguration Axia

IMG_8586.jpeg

IMG_8589.jpeg

IMG_8984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Annihilator napisał(-a):

Mamy to!

 

IMG_20231204_174156.jpg

Simaudio 🤔🤔🤔 zazdraszczam 👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

Jeśli to gra tak jak wygląda, to super!

Proszę, oto próbka poglądowa ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Simaudio 🤔🤔🤔 zazdraszczam 👍👍👍

Dobry towar, w tych pieniądzach jeden z najlepszych. Wg mnie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Annihilator napisał(-a):

Mamy to!

 

 

 

 

Super !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Annihilator napisał(-a):

Dobry towar, w tych pieniądzach jeden z najlepszych. Wg mnie oczywiście.

 

To już są tak absurdalne pieniądze, że są w polu rozważań poniżej setnych promila ludzkości  ;)

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szymon. napisał(-a):

 

To już są tak absurdalne pieniądze, że są w polu rozważań poniżej setnych promila ludzkości  ;)

 

Hmmm czy absurdalne? Kolumny za 100k a zegarek za 100k (czy inna duża suma) to chyba absurdalne jest to drugie :) 

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pisar napisał(-a):

 

Hmmm czy absurdalne? Kolumny za 100k a zegarek za 100k (czy inna duża suma) to chyba absurdalne jest to drugie :)

Według mnie najważniejsze jest żeby obcować z muzyką nie ważne czy sprzęt za 100tysi czy za tysiąca, tak sobię myślę 🤔🤔🤔 można kupić jakieś fajne Tanoye dopasować wzmacniacz,CD i będzie cacy 🤗🤗🤗 ja ma taki budżetowy sprzęt, nie stać mnie na inny i jestem zadowolony 🤗🤗🤗

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam system audio jednak droższy niż zegarek. Czy to świadczy o preferencji? Nie wiem, ale nie sądzę. Po prostu po pewnych doświadczeniach ze słuchaniem muzyki na urządzeniach średniej i wyższej jakości, nie potrafiłem już skompletować całego systemu grającego za 10 tysięcy, a mniej więcej tyle kosztuje mój Lonżin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

Według mnie najważniejsze jest żeby obcować z muzyką

 

Wiadomo...to podstawa i to jest najważniejsze. Do czasu aż człowiek posłucha i zobaczy jak można inaczej ;) wtedy niestety odwrotu nie ma :)

 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Wiadomo...to podstawa i to jest najważniejsze. Do czasu aż człowiek posłucha i zobaczy jak można inaczej ;) wtedy niestety odwrotu nie ma :)

 

 

Nie zawsze finanse pozwalają, cieszmy się z tego co mamy, na tym co mam masę płyt przesłuchałem  i to jest dla mnie najważniejsze 🤗🤗🤗. Słuchajmy muzyki 😁😁😁

Można tak 😁😁😁

CF000676-scaled.jpg

Można i tak 🤗🤗🤗

tannoym2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Szymon. napisał(-a):

 

To już są tak absurdalne pieniądze, że są w polu rozważań poniżej setnych promila ludzkości  ;)

Wiesz co, ten odtwarzacz kupiłem używany i dałem mniej niż za również używaną Omegę Globemaster a daje mi wielokrotnie większą przyjemność z używania.

 

1 godzinę temu, TomcioMiki napisał(-a):

Według mnie najważniejsze jest żeby obcować z muzyką nie ważne czy sprzęt za 100tysi czy za tysiąca, tak sobię myślę 🤔🤔🤔 można kupić jakieś fajne Tanoye dopasować wzmacniacz,CD i będzie cacy 🤗🤗🤗 ja ma taki budżetowy sprzęt, nie stać mnie na inny i jestem zadowolony 🤗🤗🤗

Mój kolega, który ma lepszy (i znacznie droższy) zestaw stereo ale jak wpadam do niego to włącza mi jakieś onanizowanie się na werblu, które może i brzmi zjawiskowo ale z muzyką dla mnie ma niewiele wspólnego. Więc podpisuję się obiema rękami ;)

 

35 minut temu, pisar napisał(-a):

 

Wiadomo...to podstawa i to jest najważniejsze. Do czasu aż człowiek posłucha i zobaczy jak można inaczej ;) wtedy niestety odwrotu nie ma :)

 

 

Próbowałem złożyć budżetowy system - niestety nie da rady już czerpać z tego przyjemności. Wiem, że jestem zepsuty w tej kwestii ale jakoś mi to nie uwiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Annihilator napisał(-a):

Wiesz co, ten odtwarzacz kupiłem używany i dałem mniej niż za również używaną Omegę Globemaster a daje mi wielokrotnie większą przyjemność z używania.

 

Mój kolega, który ma lepszy (i znacznie droższy) zestaw stereo ale jak wpadam do niego to włącza mi jakieś onanizowanie się na werblu, które może i brzmi zjawiskowo ale z muzyką dla mnie ma niewiele wspólnego. Więc podpisuję się obiema rękami ;)

 

Próbowałem złożyć budżetowy system - niestety nie da rady już czerpać z tego przyjemności. Wiem, że jestem zepsuty w tej kwestii ale jakoś mi to nie uwiera :)

Zepsuty do kości 😁😁😁 to może takie coś 🤔🤔🤔 Audiovector 😁😁😁

Screenshot_2023-12-05-19-27-20-00_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg

Edytowane przez TomcioMiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Annihilator napisał(-a):

Mój kolega, który ma lepszy (i znacznie droższy) zestaw stereo ale jak wpadam do niego to włącza mi jakieś onanizowanie się na werblu, które może i brzmi zjawiskowo ale z muzyką dla mnie ma niewiele wspólnego. Więc podpisuję się obiema rękami ;)

Ja cię rozumiem, ale to co my tu piszemy odnośnie zegarków, to dla 99% społeczeństwa także jest onanizowaniem się i ma niewiele wspólnego z podstawową funkcją zegarka, jaką jest pokazywanie czasu 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Zepsuty do kości 😁😁😁 to może takie coś 🤔🤔🤔 Audiovector 😁😁😁

 

 

Kto raz zakosztował 15 papierowych cali na basie oraz tub i mu się spodobało to do klasycznych kolumn już nie wróci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Annihilator napisał(-a):

 

Kto raz zakosztował 15 papierowych cali na basie oraz tub i mu się spodobało to do klasycznych kolumn już nie wróci :)

Ok tu masz mniej klasyczne 😁😁😁

42819-3__15751.1656112750.jpg

Martin Logan elektrostatyki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Annihilator napisał(-a):

 

Kto raz zakosztował 15 papierowych cali na basie oraz tub i mu się spodobało to do klasycznych kolumn już nie wróci :)

Co papier, to papier 🙂 U mnie co prawda tylko 12 papierowych cali i beryl w wysokotonowcu, ale na 12 m² robi to świetną robotę. Na górze widać kawałek kevlarowego bas/midrange w Elac Debut Reference, ale moje preferencje to właśnie te Yamahy pod lampką albo z którymś wintydżowym klockiem. Niemniej jednak, Elaki to bardzo przyjemne budżetowe kolumienki, zresztą cały mój sprzęt jest budżetowy, ale długo i uważnie dobierany więc teraz cieszy tak uszy jak i oczy 🙂 Peace, love and music ✌️

IMG_20231205_221643__01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Annihilator napisał(-a):

 

Kto raz zakosztował 15 papierowych cali na basie oraz tub i mu się spodobało to do klasycznych kolumn już nie wróci :)

 

Oj mam dokładnie tak samo! U mnie też są papierowe 15 i tuby i nie ma już odwrotu. Dodatkowo czasami  wspomagam się jeszcze 18 calowym subem z dsp :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, herbee napisał(-a):

Co papier, to papier 🙂 U mnie co prawda tylko 12 papierowych cali i beryl w wysokotonowcu, ale na 12 m² robi to świetną robotę. Na górze widać kawałek kevlarowego bas/midrange w Elac Debut Reference, ale moje preferencje to właśnie te Yamahy pod lampką albo z którymś wintydżowym klockiem. Niemniej jednak, Elaki to bardzo przyjemne budżetowe kolumienki, zresztą cały mój sprzęt jest budżetowy, ale długo i uważnie dobierany więc teraz cieszy tak uszy jak i oczy 🙂 Peace, love and music ✌️

 

Piękne klasyki, gratuluję.

10 godzin temu, Muzzy napisał(-a):

 

Oj mam dokładnie tak samo! U mnie też są papierowe 15 i tuby i nie ma już odwrotu. Dodatkowo czasami  wspomagam się jeszcze 18 calowym subem z dsp :)

 

Nie ma foty nie ma tematu ;)
Co tam za cuda chowasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Annihilator napisał(-a):

Piękne klasyki, gratuluję.

Nie ma foty nie ma tematu ;)
Co tam za cuda chowasz?


Aida Acoustics 

 

IMG_9947.png

IMG_9946.png

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.